19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Tekst o DDA
girl interrupted
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17/01/2011 23:56
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Znaleziony na forum dla DDA. Może jest zbytnim uogólnieniem i nie każde DDA odnajdzie w nim cząstkę siebie jednak myślę, że może być dla kogoś przydatny więc postanowiłam wrzucić.

Bezbarwna postać. Zaniedbana fryzura, oczy pozbawione blasku, blada cera, przez tydzień nosi tę samą koszulę, przez miesiąc jedne dżinsy, nie pamięta, kiedy kupował nową bieliznę, nie zna się na modzie i na kolorach, nosi zniszczone buty, powyciągane koszulki. Ciężko pracuje lub uczy się, choć nie lubi swojej pracy czy szkoły, skarży się na szefa, nauczycieli i na cały świat. Nie umie się pokazać, zawalczyć o swoje, zgadza się na wszystko, pozwala się poniżać, nie uśmiecha się, nie zagada, nie zna żadnego dowcipu, nic go nie śmieszy. Gdy zacznie opowiadać, wszyscy wokół zasypiają, nie wyłączając jego samego. Nic go nie interesuje, wolny czas przesypia na kanapie lub przełącza kanały w telewizji, bezmyślnie patrzy w sufit. Nie zna najnowszych przebojów
i piosenkarzy, nie wie, jak się nazywa znany reżyser czy aktorka, nie wie, co się dzieje w kraju i na świecie, od ukończenia szkoły nie przeczytał żadnej książki, a gazety go nudzą. Wszystko mu jedno, zapytany, jaką chce herbatę, odpowiada: ,,Obojętnie". Nie ma przyjaciół, znajomych, nie umie się bawić, nie umie tańczyć, na imprezach milczy, a nawet jak się odezwie, nikt nie zwraca na niego uwagi, często słyszy zdanie: ,,Nie zauważyłem ciebie". Zapytany o ulubione potrawy, odpowiada, że lubi wszystkie, nie wiadomo, co mu kupić na prezent, zazwyczaj dostaje skarpetki. Nie ma własnych poglądów, a nawet jak ma, to ich nie przedstawia. Jest grzeczny dla wszystkich, nawet dla tych, którzy go wykorzystują, nie okazuje złości, unika konfliktów. Czasem jest nieszczęśliwy, bywa na terapiach i u księdza, ale z porad nic nie wynosi. Ciągle mówi o tym samym i skarży się na to samo, nikt z kolegów
nie może sobie przypomnieć, czy Niktoś był dzisiaj w pracy, w szkole. A może go widziano, ale nie wiemy na pewno, czy to był on.
A czy ty masz coś z Niktosia?
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Kati
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18/01/2011 12:55
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Byłoby prościej, gdyby świat był czarno - biały...
 
verdemia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18/01/2011 17:04
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

to jakby o mnie tylko, ze DDA nie jestem...hmm...
 
Mademoisellka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18/01/2011 17:27
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

No proszę, ja jestem DDA a z Niktosia nic nie mam...Może czasem tę niezauważalność, ale potrafię ją "włączać' i "wyłączać". Jak potrzebuję danego dnia spokoju, to rzeczywiście przemykam przez 12 godzin jak cień.
Edytowane przez Mademoisellka dnia 18/01/2011 17:27
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
girl interrupted
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 01:17
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

A u mnie to tak:
- zaniedbywanie siebie, wyglądu - [i]Tak[/i]
- nie lubi swej pracy, skarży się - [i]Nie[/i]
- nie umie zawalczyć o swoje, pozwala się poniżać - [i]Bardzo, bardzo tak[/i]
- nie zagada - [i]Nie[/i]
- Nic go nie interesuje, wolny czas przesypia na kanapie - [i]Bardzo, bardzo, bardzo tak[/i]
- nie wie, co się dzieje w kraju i na świecie - [i]połowicznie, czasami[/i]
- od ukończenia szkoły nie przeczytał żadnej książki - [i]no hmm, prawda w 80%[/i]
- Wszystko mu jedno - [i]często, zgodność na poziomie 75%[/i]
- nie umie się bawić, nie umie tańczyć, na imprezach milczy - [i]Bardzo, bardzo bardzo tak[/i]
- lubi wszystkie potrawy - [i]raczej nie[/i]
- Nie ma własnych poglądów, a nawet jak ma, to ich nie przedstawia. Jest grzeczny dla wszystkich, nawet dla tych, którzy go wykorzystują, nie okazuje złości, unika konfliktów - [i]Bardzo, bardzo bardzo tak.[/i]
- bywa na terapiach i u księdza, ale z porad nic nie wynosi - [i]tu kwestia dyskusyjna lecz powiedziałabym, że raczej się nie zgadzam[/i].
- Ciągle mówi o tym samym i skarży się na to samo - [i]nie zgadzam się[/i].
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
modliszka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 12:27
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Przez wiele lat przyjaźniłam się z dziewczyną, której obydwoje rodzice pili.Była, jest do tej pory przeciwieństwem wszystkiego o czym tu mowa.
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
girl interrupted
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 18:43
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

A tak sobie myślę (nie napisałam na początku), że ten tekst to może o "niewidzialnym dziecku" a jak wiadomo są też inne typy. Szczególnie ta niezauważalność by mi pasowała.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Tnie tekst Regulamin i zagadnienia porządkowe 13 25/11/2021 02:12
spotkania DDA Psychoterapia 9 25/03/2021 22:04
Związki DDA. Uzależnienia 48 11/11/2016 11:16
Dzieciństwo i dorosłość w doświadczeniach dorosłych dzieci alkoholików DDA - ANKIETA PROŚBA Ogłoszenia 1 21/10/2015 11:25
ellesio DDA Psychoterapia 25 14/11/2013 00:17

50,511,884 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024