05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
[Polityczne] Nie dla zwolenników PiS
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2010 14:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Urodził mi się tekst, niestety mój główny recenzent stwierdził, że jest za mocny na bloga. Jeżeli jest kompletnym niewypałem proszę o surową krytykę.


[b]Miałem sen...[/b]

Świąteczne opilstwo, polityczne dyskusje przy stole, całościowa niestrawność, odbiła mi się w nocy. Przyśnił mi się koszmar, z którego wybudziłem się zlany zimnym potem i z chęcią poszukiwania paszportu.

Myślę, że byłbym bardzo gołosłowny, gdybym się wspomnianym koszmarem nie podzielił z czytelnikami.
..............

Rok 2011 - wybory parlamentarne zakończyły się przeraźliwą klęską dla Prawych i Sprawiedliwych pod przywództwem Jarosława Wszechwładnego. Prezes natychmiast po wyborach oświadczył, że jest to wina komunistów, żydów, zdrajców z PJN, Tuska, Komorowskiego i wszystkich, którzy nie chcą iść z nim ścieżką ku lustracji, sprawiedliwości, płonącym stosom. Oczywiście w porażce w mniemaniu Jarosława istotną rolę odegrało też to, że stracił brata - najprawdopodobniej zginął od putinowskiej niewidocznej i nienamacalnej rakiety ziemia - powietrze rozdzierającej na strzępy rządowego TU 154.

Pewnie wtedy też narodziła się w nimi "Idea", czyli pomysł na przywrócenie Lecha do żywych poprzez klonowanie. Ponieważ zdrajcy narodu (w skrócie PO) pilnowali grobu na Wawelu, Jarek, wierna prof. Staniszkis oraz wysiudany z posady Ojciec Dyrektor, rozpoczęli krucjatę mającą na celu znalezienie "Nogi Lecha". Rozkopawszy wiele grobów, ukrywając się nocami u moherowych wyznawców, nie znaleźli poszukiwanej relikwii.

Postanowili rozszerzyć poszukiwania o przepastne przestrzenie Rosji - po drodze rabując, gwałcąc (podejrzewano o gwałty raczej Dyrektora), paląc, nawiązując do szlachetnych tradycji krucjat. I tak mijały kolejne miesiące, podczas których o jeden krok zawsze wyprzedzali rosyjskie siły specjalne. To utwierdziło ich w przekonaniu, że była to oznaka boskiej przychylności.

W momencie kiedy miesiące zaczęły przeradzać się w lata, w obozie Jarosława zaczęło podupadać morale. Ojciec Dyrektor miał śmiałość dopytywać się Prezesa o przodków żydowskiego pochodzenia, a Profesor nazwała duchownego antysemickim paranoikiem. Rozłam był bliski...
Tutaj diabelski spryt Jarosława dał znowu znać. Znalazł pierwszą lepszą nogę, stwierdził autorytarnie, że ta "Noga". W kluczowym momencie klonowania zamienił DNA odzyskane z kończyny na swoje. Wszak i tak uważał, że on jest tym bardziej udanym z bliźniaków.

Po kilku miesiącach narodził się mały Lech. Wychowywano go starannie. Był karmiony opowieściami o bestialstwie Kacapów i Szwabów, bohaterstwie Polaków. Kluczową rolę odgrywała opowieść o tym, jak przodek Lech będąc w Gruzji kulom się nie kłaniał. Raczej unikał ich jak Neo w Matrixie. Aby edukacja była pełna musiał wysłuchać archiwalnych przemówień. Płomienny Mussolini, napełniający jadem Adolf.

Co prawda najbliżsi współpracownicy Jarka dziwili się czemu nowy Lech nie wykazuje zainteresowania kobietami, a jedynymi bliskimi mu istotami były koty. Po osiągnięciu dojrzałości metrykalnej zdradzono światu istnienie Lecha. Oczywiście nie zdradzono faktu klonowania, przekonując że to zmartwychwstanie porównywalne jedynie do Cudu nad Wisłą.

Po szybkiej i sprawnej kampanii wyborczej wspartej przez cały kościół Lech został Wodzem Naczelnym. Profesor Staniszkis otrzymała posadę Ministra Prawdy. W kościele doszło do schizmy, a Ojciec Dyrektor papieżem Patriotycznego Kościoła Polskiego.

Rozpoczęły się czasy V RP. Lustracja, palenie książek, osadzanie w więzieniach starych przeciwników politycznych oraz ich rodzin. Nastąpiły rządy Prawa i Sprawiedliwości.

A ja we śnie nie mogłem znaleźć paszportu...
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2010 16:02
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Niezły MakroGrin
Ja bym spokojnie zamieściła go na blogu.
Dobrze że to tylko senWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
sensitivechild
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2010 16:52
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

No to zaraz pewnie spotkam się z dezaprobatą uczestników forum, jak i z niezbyt przychylnym spojrzeniem naszego Moderatora, ale może to przeżyjęWink
Ogólnie czyta się fajnie, nie powiem, że nie, bo język, styl - po prostu rewelacja. Można by całą książkę przeczytać, piszę bez przesady.
Jednakże - choć na dzisiaj nie jestem zwolenniczką żadnej partii i nie ma to z tym związku - jakoś mi nie za bardzo... Z pewnością dlatego, że wplątany jest tu Kościół, a jest mi on bliski mimo dotkniętych w tym tekście wadWink (dostaję od niego o wiele więcej dobra), może też dlatego, że jakoś tak staram się szanować najwyższą władzę - tego byłam nauczona (choć oni nie zawsze szanują mnieWink ). Poprzez tekst wyraziłeś swoje zdanie (i jak dla mnie spoko, nie mam problemów z tym, że ktoś patrzy na pewne rzeczy z innej perspektywy), ja byłabym nie w porządku gdybym nie wyraziła swojego.
Edytowane przez sensitivechild dnia 27/12/2010 16:57
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2010 18:30
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Makro święta Ci zaszkodziły ewidentnie Grin
od dziś koło łóżka trzymam paszport - jakby co Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2010 21:04
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Martyna to efekt przejedzeniowy Makra. Jeszcze biedak do terapeuty biedny się bedzie musiał udać, jak mu takie koszmary się będą śniłyPfftGrin

[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2010 21:35
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Niezły tylko... naprawdę chcesz się w tym grzebać?...
 
girl interrupted
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2010 21:59
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Trzeba mieć odskocznię od ciężkiej pracy prawda? Hehe.
Odnośnie artykułu to jak go przetrawię to się wypowiem.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Makro
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2010 00:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Hmm, dzięki za opinie. Rzeczywiście napisałem coś bardzo osobistego, w pewnym stopniu zdradzając swoje przekonania - czyli robiąc to co robię tylko w gronie znajomych, nigdy nie pozwalam sobie w relacji z pacjentem.
@sensitivechild - nie mam nic przeciwko krytyce, ba nawet nastawiłem się na nią.
W każdym razie już dość świątecznych 5-cio minutowych historyjek.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
verdemia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2010 11:41
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

tekst jak dla mnie bardzo w porzadku jesli chodzi o jezyk...faktycznie moznaby calego bloga parapolitycznego prowadzic w taki sposob. Czy mocny to nie sadze, jakos nie odbiega od innych podobnych...opinie polityczne maja to do siebie, ze musza byc dosc wyraznie napisane. Tylko..teraz ciezko by bylo znalezc mu miesjce, w ktorym by pasowal..
Edytowane przez verdemia dnia 28/12/2010 11:42
 
Nadzieja
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2010 18:56
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[quote][b]Makro napisał/a:[/b]
Hmm, dzięki za opinie. Rzeczywiście napisałem coś bardzo osobistego, w pewnym stopniu zdradzając swoje przekonania - czyli robiąc to co robię tylko w gronie znajomych, nigdy nie pozwalam sobie w relacji z pacjentem.
[/quote]

Mi tam Twoje poglądy polityczne nie przeszkadzają, zwłaszcza, że mam podobneSmile

Ale, nie pisz mi tu, że my dla Ciebie pacjenci, chociaż ja tam mogę być, tylko proszę mi na pytania odpowiadać, a nie wrednie się wymigiwać odpowiedzią w stylu, że utrudniasz mi kontakt z lekarzem, czy jakoś takPfft, a i jeszcze podpisem, że na forum to prywatnie, a leczeniem i tak dalej.......GrinGrinGrinPfft
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
sensitivechild
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2010 19:03
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Nadi, wydaje mi się, że Makro tak napisał w tym sensie, że właśnie nas traktuje bardziej jak znajomych, a nie pacjentów, ale mogę się mylić oczywiścieWink
 
Nadzieja
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2010 19:10
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dzięki.Wink
A wiesz przeczytałam i może masz rację. To aby się cieszyćSmile

A jak Makro przeczytasz to co napisałam o tych odpowiedziach na moje pytania to Ci nie zaszkodziGrin

Proponuje jako punkt 1 w postanowieniach noworocznychPfft
Edytowane przez Nadzieja dnia 28/12/2010 19:10
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Stan
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 04/01/2011 08:42
Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 02.01.11

Imho zupełnie nie pasuje do tematyki wpisów na blogu "o zakręcie".

Myślę, że powoli można przestać zwracać uwagę na jakiekolwiek koszmary z oj-dyrem i Jarosławem w rolach głównych :-)
 
Alia
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 04/01/2011 21:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Czytałeś "Żywą gotówkę" Ziemkiewicza (tak, tego właśnie)? Trochę mi się kojarzy klimatem
 
Makro
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 04/01/2011 22:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nie czytałem, jedynie doświadczyłem z przykrością jego felietonów.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Alia
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2011 07:00
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Zanim Ziemkiewicz zaczął płodzić swoje felietony, pisywał też powieści cyberpunkowe i opowiadania satyryczne, zupełnie nie w klimacie jego późniejszej publicystyki (na przykład "Jawnogrzesznica").
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dzisiaj zrobiłam/em dla swojego leczenia Psychoterapia 880 12/04/2022 16:39
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
Trening metapoznawczy dla pacjentów ze schizofrenią Schizofrenia 5 25/06/2021 00:37
Prezent dla dziecka 12-13 lat Dzieci 11 01/01/2021 16:44
Zdrowie psychiczne ludzi nie zdiagnozowanych Ogólnie o psychiatrii 6 29/11/2020 10:52

50,365,023 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024