27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia osobowości
 Drukuj temat
Prokrastynacja
Mademoisellka
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16/07/2010 23:02
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Do mnie pasuje jak ulał.
Ale chyba wolę pozostać myśli, że jestem po prostu źle zorganizowana, dobitnie mówiąc : leniwa .
[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Prokrastynacja[/url]

P.S.
Źle się czuję.
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
hadassa
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17/07/2010 09:26
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

No, do mnie też pasuje jak ulał, paranoja, tym bardziej, że pani dr określiła moją osobowość jako [b]dystymiczną[/b], a według tego co tam pisze, to właśnie przy takiej osobowości to jest częste...

ps.dlaczego źle się czujesz?
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
yvaine
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17/07/2010 09:35
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

i do mnie, ale bez tego wersu o [i]zdolnym dziecku[/i], bo taki nie jestem. (czyli w moim przypadku - to tylko lenistwo.-.-)
 
Mademoisellka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17/07/2010 13:42
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Yvaine, a we mnie rodzice i nauczyciele wmawiali chyba talenty których nigdy nie miałam.
Hadasso, czuję się źle bo stoję na rozdrożu, w moi związku źle się dzieje, a ja nie umiem tego zakończyć, choć tak mi podpowiada rozsądek.
No i tradycyjnie jest źle bo wróciłam do domu, gdzie zastałam klasyczny obrazek : brak mamy i tata siedzący przed TV z puszką taniego piwa.
Po prostu przykro mi jak na to patrzę bo przecież ich kocham i wiem jakimi wartościowymi ludźmi są a mimo to potrafią żyć w takim zakłamaniu. No i totalnie olewatorski stosunek do mojej osoby.
Moja mama nawet nie widziała jeszcze mojego świadectwa maturalnego. A jak zapytała mnie dziś o zaświadczenie z UW o odstaniu się na studia to po prostu nie umiałam się zdobyć na inna odpowiedź niż "nie chcę, żebyś je widziała". Po prostu odczuwam jaką blokadę.
Może to uraz ze szkoły, kiedy mama oglądała moje świadectwa lub karteczkę z ocenami a ja czekałam spocona na jej aprobatę. Czy nie dostane ochrzanu za czwórkę z angielskiego.....
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17/07/2010 18:16
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

u mnie niestety odwrotnie - jestem w gorącej wodzie kąpana.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
irian
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 17/07/2010 21:44
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

heh, do mnie też to pasuje, bardzo "ładnie" współgra z depresją i ED...
 
http://pamietnikirian.blog.pl
puskas
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11/10/2010 16:46
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 10.10.10

Witam
aż się spociłam z wrażenia Shock
jakbym o sobie czytała!!!
zawsze byłam "taka zdolna a taka leniwa"
Jezu to się jakoś leczy?
Codziennie mam ochotę walić sobie w mordę za te wszystkie rzeczy których nie zrobiłam...
 
nihilnovi
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08/11/2012 03:29
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 30
Data rejestracji: 07.11.12

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
u mnie niestety odwrotnie - jestem w gorącej wodzie kąpana.[/quote]
wbrew pozorom jedno drugiego nie wyklucza Ehmm
[i]"Jedyny sposób, jaki odkryłem, aby zdążyć na pociąg, to spóźnić się na poprzedni" - [/i]
[small][b]Gilbert Keith Chesterton[/b][/small]
 
martyna
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 08/11/2012 09:57
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Nihilinovi myślę że wyklucza ja muszę mieć wszystko już/teraz nie ma czasu na odkładanie..
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
slant
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2014 09:29
Rozgrzewający się


Postów: 42
Data rejestracji: 24.07.14

Ciśnie mi się na usta 1 słowo: Wielkie dzięki. Wielkie dzięki za to, że piszecie o problemach, które wyparłem. Jesteście w tym względzie lepsi od udającego lustro terapeuty. Naprawdę powinienem tą frazę napisać w 15-stu wątkach, ale ponieważ wielu problemów zbyt się wstydzę odzywam się rzadko. i jako "Pan rozwiązujący problemy, a nie Pan z problemami". Niemniej podobnie do Leonarda DaVinci i innych geniuszy mam tę przypadłość, że mam 100 konceptów na minutę, z których większości nie realizuję. W tym momencie jestem bardzo smutny i warto by mnie pocieszyć, gdyby nie fakt, że przedwczoraj znalazłem autora ebooków / audiobooków, który pisał o tym jak przestać odkładać rzeczy na później i teraz go czytam w tej intencji. Nazywa się Bartosz Popiel. Napisał parę (2) książek IMO przydatnych w tym względzie. Podkreślam jednak, ze nigdy bym nie dotarł do nich i nie próbował rozwiązać mojego wypartego problemu, gdybyście nie opisywali własnymi słowami tego, co mnie trapi.
 
Alia
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2014 13:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Przypadkiem natrafiłam (a raczej natrafił mój mąż) na dwa artykuły na temat prokrastynacji, z punktu widzenia kogoś, kto sam przeżywa to na sobie. Sama raczej nie prokrastynuję, ale mąż bardzo, teksty wydają mi się sensowne. Niestety, są po angielsku.
[url]http://waitbutwhy.com/2013/10/why-procrastinators-procrastinate.html[/url]
[url]http://waitbutwhy.com/2013/11/how-to-beat-procrastination.html[/url]
 
swistak
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2014 13:37
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Mnie to też dotyczy, i to bardzo.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Prokrastynacja i zwykłe, prymitywne lenistwo Nasze wątki - część otwarta 7 23/11/2015 09:30
Prokrastynacja Ogólnie o psychiatrii 11 22/07/2012 22:14
Prokrastynacja Znalezione w sieci 11 19/02/2012 14:29

50,302,787 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024