06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
00:41:10 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
LIT i TISERCIN
olek3076
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 22:14
Rozgrzewający się


Postów: 15
Data rejestracji: 25.04.10

mam pytanie w szpitalu podawano mi Lit i Tisercin w celu zwalczania mojego zespołu maniakalno depresyjnego czuje się powiedzmy lepiej bo nie mam różnicy nastrojów ale są skutki uboczne takie jak drżące ręce, zanik pamięci, brak orientacji oraz słabiej widze, czy taki stan minie czy też mam się z tym nauczyć żyć, ponieważ biorę w dalszym ciągu te leki. pozdrawiam
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 23:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Takie działania jak drżenie rąk to dość typowe dla litu. Z tym tisercinem nie wiem czy będziesz miał okazję się zżyć - to raczej nie jest lek na długo w CHAD - on może się przyczyniać do zaburzenia funkcji poznawczych.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
bursztynka
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 16:29
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Znowu zostanę posądzona o archeologię na forum, ale tak w sprawie litu powiem jaką mam wiedzę w tym momencie na ten temat.
Mi doktor zaproponował lit, ze to niby naturalny pierwiastek.
Potem sprawdziłam w necie- fakt, lit występuję w przyrodzie, w oceanach i tak dalej.
Nie wiem jak sól litu, bo przecież to co ewnetualnie bedę brała to nie czysty lit, a sól litu- przecież pewnie z labolatorium chem.
Ale może za miesiąc moja wiedza na ten temat ulegnie zmianie
 
Jaskolka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 17:20
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Nie znam się na licie jako leku, ale odnośnie pierwiastka jako takiego, to mogę Ci powiedzieć - w przyrodzie występuje jak najbardziej w postaci jonów w solach, chyba raczej nie jest możliwe znaleźć go jako czysty pierwiastek Wink Zresztą jakby nawet został w jakiś sposób zabezpieczony przed reakcją na powietrzu (np. kapsułka rozpuszczająca się dopiero w żołądku, wykonana w próżni, niereagująca z tymże litem... kombinuję), to zażycie takiego czystego pierwiastka byłoby bardzo niebezpieczne, z powodu oparzeń na skutek reakcji w wodą/kwasem solnym w żołądku... (nie wiem, czy śmiertelne - bo nie wiem, ani ile się tego litu przyjmuje, ani nie chce mi się teraz przeliczać)

Wniosek - lit musi być przyjmowany jako jakaś sól (wiki mi mówi, że węglan - może być i węglan, ta "węglanowa" końcówka to jakbyś się napiła wody gazowanej na przykład Wink ).
Tak jak zresztą inne metale Wink

A o właściwościach "lekowych" to ktoś inny się może wypowie Wink
 
Alia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 18:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Powiem szczerze, dla mnie podział leków na "naturalne" i "nienaturalne" jest trochę paranoiczny. Spora część leków stosowanych w nowoczesnej farmacji została najpierw wyodrębniona z roślin, a dopiero później zsyntetyzowana w laboratoriach. Zaś lek zsyntetyzowany w laboratorium ma tę zaletę, że ilość substancji czynnej jest w nim zawsze stała i niezmienna, więc można podać dokładną dawkę. Z drugiej strony, naturalne nie znaczy wcale bezpieczne. W końcu jest bardzo wiele silnie działających substancji roślinnych, w których różnica między dawką leczniczą a niebezpieczną jest minimalna - choćby digitalina (naparstnica), taksyna (cis), atropina (wawrzynek wilcze łyko), winkrystyna (barwinek).
I jeszcze jeden przykład - dzieciom nie należy podawać leków przeciwgorączkowych na bazie kwasu acetylosalicylowego (aspiryna, polopiryna), gdyż ich stosowanie w wypadku chorób wirusowych zwiększa ryzyko śmiertelnie niebezpiecznego zespołu Reye'a. Zakaz ten dotyczy również absolutnie naturalnego wywaru z kory wierzby.
 
Czader
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 19:01
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]Zakaz ten dotyczy również absolutnie naturalnego wywaru z kory wierzby.[/i]

Alia chcesz powiedzieć że w XXI wieku ktoś jeszcze "warzy" wierzbową korę ? O_O

Bursztynka: zaproponował Ci lit bo lit to "stabilizator"
 
Alia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 19:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Czader, wyobraź sobie, że tak. Wbrew pozorom jest całkiem sporo ludzi z podejściem "co naturalne, to zdrowe, co syntetyczne, to zło wcielone" - choć może bardziej na Zachodzie niż u nas.
 
bursztynka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 19:51
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

We wątek, tak jak zresztą w każdy, wchodzę by posłuchać co pozostali wiedzą w temacie.

Kończąc rozprawę- będę się trzymała tego, że lit jako pierwiastek dobrze mi się kojarzy, bo słowo pierwiastek/pierwiastka ma też inne poza " chemiczne" znaczenie.
A jako, że ostatnio jestem strasznie zafiksowana na pewne tematy słowo pierwiastek/stka- bardzo mi się podoba i tego będę się trzymać
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak górki i lit Leki 5 06/04/2020 02:04
CZy to możliwe, żeby Lit zaburzał koncentrację i intelekt Leki 4 05/03/2019 21:59
LIT a depresja w CHAD Leki 6 16/10/2016 19:47

50,372,951 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024