28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
Program dla chorych psychicznie studentów.
kohterka
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2010 18:35
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

[url]http://www.konstelacjalwa.pl/[/url]

Z tego co zrozumiałam program obejmie tylko 40-tu studentów. Ale oprócz celów indywidualnych znajdują się również bardziej ogólne, tzn. przełamywanie barier pomiędzy studentami zdrowymi a chorymi, propagowanie wiedzy (rzetelnej) o chorobach psychicznych. Z mojego punktu widzenia, przydała by się zmiana w niektórych przepisach na uczelniach, utrudniających studiowanie osobom z chorobą psychiczną/zaburzeniem psychicznym, łatwiejszy dostęp do indywidualnego toku nauczania, możliwość brania tyle urlopów zdrowotnych, ile chory student potrzebuje. Niestety zdążyli mnie skreślić z listy studentów zanim powstał program, choć ja jeszcze walczę
(o reaktywację, umorzenie części czesnego), zobaczymy, co z tego będzie. Jeśli mi się uda wrócić na studia złożę podanie o indywidualny tok nauczania. Wiem, że to rozwiązało by większość moich problemów ze studiowaniem. Jeśli chodzi o ten program, to ja jestem ciekawa tych ogólnych celów, liczę na debaty i nie wiem, czy się czasem w to bardziej nie zaangażuję, jeśli wszystko u mnie dobrze się skończy.
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
weronika
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2010 19:43
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Wszystko pięknie ale nigdy w życiu bym nie ujawniła się a uczelni ze swoją chorobą nawet wobec studentów a co dopiero wobec kadry.
 
http://tailtu.blox.pl
kohterka
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2010 21:17
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

Weronika, mnie ten wstyd i opór również dotyczy. Ciężko mi do końca się przyznać przed samą sobą, a co dopiero przed innymi. Jeśli chodzi o kadrę, to wie tylko mój promotor. Raz mi pomógł. Znowu na niego liczę. Jeśli on mi nie pomoże, to nikt mi nie pomoże(jest również kierownikiem moich studiów).
Ten wstyd i opór jest do przepracowania, uważam. Ale zgadzam się, że to jest trudna rzecz.
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
verdemia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2010 21:20
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

NIe uważam, ze powinien być do przepracowania. Ja o swojej bulimii nie mówię nikomu, bo wiem jak niewiele ludzi to jest w stanie zrozumiec i nie odwrócić się ode mnie z obrzydzeniem. Nawet na oddziale leczącym takie rzeczy spotykam się z takim obrzydzeniem a co dopiero w realu kiedy ludzie albo się odwracają, albo próbują słabość wykorzystać do wałsnych celów.
 
yvaine
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2010 21:25
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

pomysł bardzo dobry, ale uważam, że nie na nasze standardy - jesteśmy jeszcze zbyt mało tolerancyjnym społeczeństwem.
sama też bym się nie przyznała, gdybym była chora.
Edytowane przez yvaine dnia 09/07/2010 21:27
 
kohterka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2010 21:36
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

[quote][b]yvaine napisał/a:[/b]
pomysł bardzo dobry, ale uważam, że nie na nasze standardy[/quote]

Ten program ma to zmienić. Efekty mogą być widoczne za wiele lat być może. Ta zmiana społeczna będzie następować powoli. Myślę,że takich programów będzie więcej. Chyba nie chodzi o głoszenie wszem i wobec o swojej chorobie, choć to, że chociażby znane osoby przyznają się do choroby psychicznej ma swoje pozytywne konsekwencje.

Zgadzam się z tym,że żeby mówić o swojej chorobie innym trzeba mieć duże poczucie bezpieczeństwa. I raczej być, co ważne, w miarę zdrowym (czyt. zdrowiejącym).
Edytowane przez kohterka dnia 09/07/2010 21:47
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
Misiu
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13/07/2014 18:52
Awatar

Finiszujący


Postów: 231
Data rejestracji: 09.07.14

Pomysł z tym programem jest bardzo dobry, dobrze żeby się coś takiego upowszechniło. Moje zaburzenia (lęk przed występowaniem publicznie) nie pozwoliły mi skończyć studiów, teraz już nie mam tego problemu, ale wtedy była mi potrzebna terapia. Niestety na uczelni pod tym względem był ciemnogród. Dobrze, że coś zaczyna się zmieniać pod tym względem i eFka nie będzie dla każdego wyrokiem.
 
ef
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13/07/2014 19:28
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

korzystałam i korzystam z tego programu akurat. ułatwia życie. wiem, że na wielu uczelniach coś takiego funkcjonuje i w różnym stopniu jest to rozwinięte (na UJ akurat z tego co mi wiadomo najbardziej + współpraca ze wszystkimi innymi krakowskimi uczelniami).
z ujawnianiem to jest tak, że wszystko jest ściśle tajne. koledzy z roku nic nie wiedzą (jeśli się im oczywiście nie powie), kadra wie, że są problemy zdrowotne, ale nie wie jakie. Dział ds. Osób Niepełnosprawnych zajmuje się nie tylko osobami z zab. psychicznymi. równie dobrze mogę mieć cukrzycę albo padaczkę. te dane, ani żadne dane medyczne nie wychodzą poza mnie i konsultanta, który się mną w Dziale zajmuje.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Woldemort
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2014 19:07
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 28.06.14

Korzystam i polecam.
Tumbala, tumbala, tumbalalaika...
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dzisiaj zrobiłam/em dla swojego leczenia Psychoterapia 880 12/04/2022 16:39
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
Trening metapoznawczy dla pacjentów ze schizofrenią Schizofrenia 5 25/06/2021 00:37
Prezent dla dziecka 12-13 lat Dzieci 11 01/01/2021 16:44
Prośba o pomoc, ankieta dla osób z zaburzeniem odżywiania Ogłoszenia 1 14/05/2019 18:20

50,113,722 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024