05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
3 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Uzależnienia
 Drukuj temat
sesja na dopalaczach
martyna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28/01/2010 20:43
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Znalazłam ostatnio artykuł dość ciekawy może kogoś zainteresuję:
[url]http://facet.interia.pl/forma/zdrowie/news/sesja-na-dopalaczach-niekoniecznie,1426865,2633[/url]
[url]http://facet.interia.pl/forma/zdrowie/news/rece-precz-od-dopalaczy,1429603,2639[/url]
Pracuję głównie w środowisku studenckim i niestety ten problem nie należy do rzadkich, zwłaszcza teraz. Sad
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28/01/2010 20:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Ten problem to chyba na wielu uczelniach istnieje. Co prawda nie można tu mówić pewnie o uzależnieniu w większości sytuacji. Chociaż w wielu sytuacjach to pewnie pierwszy krok.
Medycyna jest wymagającym kierunkiem - nigdy mi jednak nie wpadło do głowy przedkładać studia nad zdrowie.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28/01/2010 21:07
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ja zgłupiałam dopiero po studiach o dziwo, z tym, że zamierzenia były inne, zależało mi zupełnie na czymś innym stosując pewne środki.
Cel zdobyty a konsekwencje są do dnia dzisiejszego, tylko jakoś mało trafia do ludzi to że tak może być, muszą się sparzyć by wiedzieć że gorące.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
cisza
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2010 22:07
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 39
Data rejestracji: 20.02.10

Przypomniało mi się jak kiedyś poszłam po znany syrop na kaszel :] do apteki a babka do mnie "na kaszel czy do szkoły?" Smile zamurowało mnie, ale sesja wtedy była, więc pewnie stąd to pytanie.
Edytowane przez cisza dnia 21/02/2010 22:07
 
dark
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22/02/2010 15:23
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 47
Data rejestracji: 25.01.10

Poza wszystkim, to nie ma sensu.

Może stary już jestem, i mi się nieco system wartości zmienił, ale jak się człek czegoś nauczy na dopalaczach, to na zasadzie 3 Z (zakuć, zdać, zapomnieć). więc po co jeść tę żabę?

No chyba, że zdajemy, by dostać papier (co nie zmienia faktu, że te środki stopniowo rozwalają człowiekowi psyche i soma)
[i]"Nauczyłem się śmiać z własnego trupa" Andrzej Bursa[/i]
 
Niespokojna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2010 17:18
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 35
Data rejestracji: 26.03.10

W liceum i nauka na zasadach 3Z się sprawdza. Chodzę do renomowanej szkoły, gdzie wymagają dużo z większości przedmiotów, mimo że niektóre potrzebne nam są na zupełnej podstawie. Chociażby chemia na profilu humanistycznym. Kiedyś brałam tabletki na koncentrację, na początku liceum, kiedy dawali nam taki wycisk, że było naprawdę ciężko... Tylko że te tabletki pomagały na chwilę. Działały kilka godzin, można było zaliczyć na nich sprawdzian na dobrą ocenę, ale.. Później pojawiała się taka pustka emocjonalna, płacz, ból głowy.

Czasem denerwuję się, że nie mogę zdobyć jakiegoś leku, ale wiem, że to dla mnie lepiej. Dobrze, że teraz te hm.. 'mocniejsze' leki są na receptę (chociaż wiadomo, że lewa recepta to nie jest duży problem..), bo gorszych nawet nie opłaca się brać.

[quote]Cel zdobyty a konsekwencje są do dnia dzisiejszego, tylko jakoś mało trafia do ludzi to że tak może być, muszą się sparzyć by wiedzieć że gorące.[/quote]

To niestety prawda. :( Widzę sama po sobie. Wiem, wiedziałam, że niektóre rzeczy są złe, bo o nich czytałam, słyszałam, a mimo to je robiłam. Nie wystarcza wiedzieć, bo jeśli ktoś chce coś zrobić to wmówi sobie, że to tylko raz.. Że nie zaszkodzi... Okłamuje samego siebie. Tak wygodniej, łatwiej. Czasem dopiero później przychodzi prawda..
Edytowane przez Niespokojna dnia 26/03/2010 17:20
 
martyna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2010 17:47
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

W tamtym okresie nie były wstanie mnie przerazić staże na toksykologi, które miałam. Codziennie widziałam ludzi po różnych środkach, a mimo to uważałam, że mnie to nie dotyczy.Można być ślepym , nie straciwszy wzroku.Cel uświęcał środki do pewnego momentu tylko.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
hadassa
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27/03/2010 19:57
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Hmmm...
Cieszę się, że nie spróbowałam w życiu wszystkiego...
Bo i tak było tego za dużo, a mam tendencje do uzależnień...
Jeśli chodzi o dopalacze to tylko typu redbull i nawet to jest totalnym syfem, o mało nie wpędziłam się w anemię
 
martyna
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27/03/2010 20:26
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

często właśnie od redbulli się zaczyna Sad
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
hadassa
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27/03/2010 20:30
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

No na szcęście na redbulach się skończyło, teraz czasem tylko pepsi, bo kawy nie toleruje mój żołądek
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jak wyglądała wasza ostatnia sesja? Psychoterapia 9 27/05/2013 11:36

50,368,476 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024