04 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
terapia on-line
Makro
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2009 22:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

W pierwszym poście prosisz o pomoc w twojej pracy zawodowej, co prawda w sposób bezpośredni nie uzyskując dochodu, ale jednak... (roboczo podciągnę pod pkt. 10)

[quote]Poza tym po skończeniu ankiety miałam poprosić o skasowanie mojego wpisu w celu niezaśmiecania forum.[/quote]

Już nie wspomnę, że łamie to zasady netykiety - pojawiasz się znikąd i śmiecisz. Forum nie jest tablicą ogłoszeniową. Nic nie dajesz, chcesz jedynie brać. Sądzę, że nikt nie wpadł by na pomysł kasowania tego posta, gdyby był poprzedzony kilkunastoma sensownymi postami.

W każdym razie pozwalam sobie wykorzystać prawa administratora, a twój wpis pokazał, że regulamin niestety dalej ma dziury.
Edytowane przez Makro dnia 29/07/2009 22:32
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
saikomajo
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2009 11:21
Rozgrzewający się


Postów: 3
Data rejestracji: 28.07.09

Witam ponownie,

dziękuję wszystkim osobom, które pomogły mi w mojej pracy magisterskiej wypełniając moją anonimową ankietę. Dziękuję! Dzięki Wam już wkrótce uzyskam dyplom magistra Smile)

Pozdrawiam
 
martyna
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2009 20:42
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

gratuluje

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
szara
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2009 23:24
Awatar

Startujący


Postów: 124
Data rejestracji: 11.11.09

Nie wybrałabym terapii przez internet. Bo jak mam depresję, to nawet pisać mi się nie chce. Naciskać tych głupich guziczków na klawiaturze.
Łatwiej już rozmawiać, niż pisać.
Nie wprowadzono przecież "terapii przez telefon" (albo ja o tym nie wiem Pfft), ale istnieją telefony zaufania. Byłoby wspaniale, gdyby tego typu usługi były dostępne dla komunikatorów internetowych, również tych bez głośnika. Niestety nic takiego nie istnieje, znajdą się oczywiście takie stworzenia jak ta pani na forum gazety i różni inni, którzy "chętnie wysłuchają". Ale profesjonalna pomoc online analogiczna do telefonów zaufania- nie istnieje. Wydaje mi się, że do tego komunikator nadawałby się lepiej.
 
Kati
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2009 23:29
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Witaj SzaraSmile To Twój pierwszy post, więc witaj.
 
szara
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2009 18:26
Awatar

Startujący


Postów: 124
Data rejestracji: 11.11.09

Hej, Kati, hej, wszyscy Wink
 
cisza
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 22/02/2010 16:53
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 39
Data rejestracji: 20.02.10

Ja kiedyś korzystałam z "terapii" online, 2 razy. Jakoś tak łatwiej mi było przez internet niż ruszyć d... do gabinetu, to w zassadzie wygodne, nikt nie zaprzeczy. Nawet mi pomagało, na parę dni miałam jakiś lepszy obraz świata. Ale jednak z perspektywy czasu szkoda czasu i pieniędzy. Po 1. co przez tę godzinę się powie? niewiele. Plus jeszcze czeka się na odpowiedzi psychologa, trochę to trwa zanim napisze te parę zdań. Ja akurat korzystałam z chatu, są oczywiście rozmowy przez telefon (na to się nie odważyłam), przez Skype (tym bardziej), no i chyba wymiany mailowe, ale mi nie trzeba było rozwiązania konkretnego problemu, tylko rozmowy.

Powiem tak, jeżeli ktoś rzeczywiście ma taki okres w życiu że za nic nie pójdzie do psychologa na żywo, to lepsze to niż nic, ale jednak wydaje mi się że lepiej iść, widzieć daną osobę, to jak reaguje na nas, bo to przecież też się liczy - jak ktoś nie czuje się dobrze w gabinecie to nic się nie zdziała.
[small]
This is the way you left me,
I'm not pretending.
No hope, no love, no glory,
No Happy Ending.
[/small]
 
Marilyn
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 28/05/2010 10:48
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 24
Data rejestracji: 26.05.10

Szczerze mówiąc jestem do tego sceptycznie nastawiona. Z jednej strony to całkiem dobry pomysł, bo przecież nie każdy czuje potrzebę rozmowy twarzą w twarz. Ale z drugiej to przecież trochę.. dziwne. Skąd mam wiedzieć, że osoba, z którą rozmawiam jest tą osobą, za którą się podaje? Skąd mam pewność, że ktoś przy niej nie siedzi, nie czytają moich zwierzeń i nie naśmiewają się z tego? Nie miałabym zaufania do takiej osoby.
Trafiłam też kiedyś na stronę, która oferowała rozmowę z psychologiem przez Skype - z kamerką. Myślę, że to jest trochę lepsze wyjście, niż GG czy inne komunikatory tekstowe.
 
www.alientolove.blog.onet.pl
cisza
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 30/05/2010 22:33
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 39
Data rejestracji: 20.02.10

Marilyn - na profesjonalnych stronach oferujących terapię on-linę są przedstawione sylwetki psychologów, ich CV-wszystko, więc raczej o podszyciu się nie ma mowy. W przypadku innych stron - nie wiem, być może istnieje takie ryzyko.
Można przez Skype, telefon, video-chata, są róże metody Smile
[small]
This is the way you left me,
I'm not pretending.
No hope, no love, no glory,
No Happy Ending.
[/small]
 
Lena
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2010 10:02
Awatar

Finiszujący


Postów: 232
Data rejestracji: 02.09.09

Ja może jeszcze napisze, na co zwracać uwagę decydując się na taką pomoc. na co zwracałabym uwagę osobom, co mnie zaniepokoiłoby lub wzbudzało zaufanie.

Przede wszystkim trzeba być uczulonym na to kto zajmuje się pomocą online, czy to są specjaliści (mgr psychologii, psychiatra, psychoterapeuta), czy można się dowiedzieć więcej coś o nich ( kwalifikacje, doświadczenie zawodowe) poza zwrotem- jesteśmy zespołem doświadczonych psychologów, terapeutów -; każdy tak może sobie napisać).
Fajnie, jak wypisane są właśnie kwalifikacje, nawet skan dyplomu jest -wszystko po to byśmy mogli w razie potrzeby zweryfikować podane informacje o osobie pomagającej. To wzbudza zaufanie i poczucie bezpieczeństwa wśród klientów, że mają pewność większą już, ze zgłaszają się do specjalisty, a nie jakiejś nieodpowiedniej osoby.
Ważne jest także to, czy dana osoba ma praktyczne doświadczenie zawodowe w pomaganiu, nie tylko ukończyła studia psychologiczne, ale pracuje praktycznie i pomaga, prowadzi psychoterapie nie tylko w sieci ,ale także w realu, w gabinecie terapeutycznym. Fajnie, jak pomoc psychologiczna przez Internet jest uzupełnieniem oferty terapeutycznej specjalisty.
Istotną sprawą jest też anonimowość, czy trzeba podawać swoje dane osobiste (imię i nazwisku), dyskrecja (kto ma dostęp do naszej korespondencji itp., czy nasze problemy poruszane np. w e-mailach są publikowane później na stronie, w jakiś inny sposób wykorzystywane przez osobę pomagającą. Ważne by osoby szukające pomocy wiedziały, że nie muszą podawać swoich danych osobowych.
To, co we mnie nie wzbudzałoby zaufania, a tylko niepokój to brak informacji na stronach, kto udziela pomocy online. Albo w ogóle nie było, poza zwrotami -nasi specjaliści;, albo były to bardzo ogólne informacje.
Także odradzałabym takie strony z pomocą online, gdzie brak jasności i czytelności co do regulaminu porad, nie ma dokładnego cennika porad (;niewielka odpłata lub informacja podawana jest po napisaniu do serwisu) Nie ma jasności co do opłat i warunków pomagania.
Kiedyś pisałam o terapii online na potrzeby takiego szkolenia i zobaczyłam,że ofert takiej pomocy ejst mnóstwo, ja sama wyszukałam ponad 30. Niestety nie wszystkie te strony są godne zaufania, brakuje podstawowych wiadomości, kto udziela pomoc. to niebezpieczne dość.

Ja mam doświadczenie z pomocy online, osobiste i też na zasadzie wolontariatu. jestem wolontariuszem na jednym portalu, który prowadzi czat ze specjalistą( psychoterapeuta), ja tam pomagam tak organizacyjnie na czacie Wink to projekt finansowany przez Urzad Miasta Wrocław już kilka lat tzw. konsultacje z psychologiem. I widzę sama jak ta forma pomocy też jest potrzebna, głównie na początku szukania pomocy, gdy osoby mają wiele obaw przed zwróceniem sie o pomoc. Niejednokrotnie wiele osób zaczynało od takich internetowej pomocy, by dalej szukać już terapii w realu.
W zeszłym roku brałam też udział w takim projekcie finansowanym z kolei przez FIO " Punkt Pomocy Online" Ten punkt tez pokazał mi, jak ludzie bardzo potrzebują kontaktu, pomocy innych, a internet jest takim pierwszym źródłem. ( w ciągu dwóch miesięcy napisało do nas 180 osób, wolontariusze łącznie napisało 891 maili. Bo to była głównie pomoc mailowa)
Dlatego warto w szukaniu takiej pomocy w sieci bardzo zadbać o swoje bezpieczeństwo i sprawdzać dokładnie takie strony, dopytywać.

no i chcialam poprawic a namieszalam jeszcze bardziej ;/ sorki
Edytowane przez Lena dnia 31/05/2010 10:06
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Terapia z cialem Psychoterapia 2 07/04/2022 07:46
Terapia prywatna a pieniądze Psychoterapia 26 14/07/2018 10:45
Terapia o czym rozmawiać Psychoterapia 34 21/12/2016 09:18
Terapia w Krakowie Psychoterapia 19 29/01/2016 22:28
Terapia kotkami Znalezione w sieci 6 14/09/2015 09:04

50,361,648 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024