03 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
20:13:30 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Mały problem
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 19:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Proszę was o pomoc w rozwiązaniu ważnego dla mnie problemu. Co najważniejsze, chciałbym napisać, że to nie jest przytyk do żadnej konkretnej osoby (jeżeli ktoś to weźmie do siebie to Angry ) Odkąd istniej to forum mam problem z umieszczeniem się w odpowiedniej roli.

Dostaję pytania kierowane jak do lekarza (szczególnie na PRIV), ja z kolei nie chcę tej funkcji pełnić na forum, mogę dawać wskazówki, prowadzić partnerską rozmowę. Nie czuję się na siłach diagnozować i prowadzić leczenie przez sieć, pominąwszy poczucie niestosowności takiej metody. Często autorami takich pytań są świeże osoby na stronie. Czy dodanie w sygnaturze informacji, że nie jestem na forum lekarzem który leczy i diagnozuje nie zostanie źle odebrane? [b]Po raz kolejny zaznaczam, że nie kieruję tego do żadnej konkretne osoby! [/b]
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 20:22
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Ja się mogę bezpiecznie odezwać, bo omijam psychiatrów szerokim łukiem (i bardzo proszę nie brać tego do siebiePfft) i w związku z tym mogę czuć się calkiem "bezstronna".
No a tak poważnie, Makro, wydaje mi się, że jak każdy masz prawo wyznaczać swoje granice. Nie tylko zawodowe ale przede wszystkim ludzkie. To po pierwsze. Po drugie, dla mnie to, że praktykującemu lekarzowi chce się 'bawić" w partnerskie bycie na forum internetowym - a poza byciem wkładasz w to zarówno czas jak i serce - jest bezcenne i niezwykłe. Twoje komentarze są wartościowe, odzywasz się często, na odpowiedź może liczyć każdy, kto skorzysta z wątku "Pytanie do Makro", poza tym w każdym innym miejscu forum funkcjonujesz jako po prostu człowiek, nie sadzisz się ani nie wywyższasz i to jest w porządku.
Nie w porządku jest nadużywanie tej Twojej partnerskiej postawy dla własnych celów i to trzeba jasno powiedzieć. Są gabinety, są lekarze, są godziny przyjęć. A zresztą jak chcesz być poważny, to nie możesz przecież wydawać diagnoz na priva, bo niby jak miałoby to być wiarygodne?
Tyle ode mnie. Zamiast tego Russela wpisz sobie w profil: jam nie Kaszpirowski, online nie uzdrawiam albo coś w tym stylu. Kto umie czytać, ten zrozumie.
 
Tusia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 20:25
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 26.11.09

"Czy dodanie w sygnaturze informacji, że nie jestem na forum lekarzem który leczy i diagnozuje nie zostanie źle odebrane"
Pewnie ze Nie!
A ja (wiem ze to pyt do ogółu) ALE za bombardowanie privetami,celem dowiedzenia sie o procesach edukacji psychiatrow w sytuacjach "awaryjnych" Wink bardzo przepraszamPfft
 
Makro
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 20:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Mogę dać dostęp do głównych obowiązujących źródeł wiedzy Wink
Dziękuję wam bardzo za opinie, bo czasami mnie to razi wkurza. Nawet nie wiecie jak jestem wdzięczny. Każdej z was 12xKwiatek
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 20:43
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

perMaNentnieWink - to ja trzynasty poproszę Grin
 
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 20:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Poprawiłem, słownik w firefoxie też się nie zgadzał na taką pisownię. Mi również jakiś niepokój "pernamentnie" wywoływał.
Dla Kati 13 kwiatek Kwiatek
Edytowane przez Makro dnia 01/12/2009 20:49
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 20:50
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Grin
 
Tusia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 21:05
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 26.11.09

No nieee za ten 13 kwiatek to jestem zazdrosna Angry
ale sie nalezy, nikt lepiej tematu nie rozwinal ! Smile
Edytowane przez Tusia dnia 01/12/2009 21:09
 
Artystyczna Dusza
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 22:14
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Myślę[b] Makro[/b] że to jest jak najbardziej trafiony pomysł.Nikt nie powinien Cię niepokoić.Masz prawo nie mieć ochoty udzielać informacji na privach.Ja nie mam nic przeciwko temu punktowi w regulaminie.Smile
A mogłabym też dostać kwiatka????
Tylko jednego...ProszęZawstydzony
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Makro
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 22:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Bardzo proszę mnie niepokoić. Chodzi tylko o pamiętanie, że nie mogę i nie chcę leczyć zdalnie.
Nie ma sprawy fionaa - oto pachnący i ogólnie przecudny kwiatek dla ciebie Kwiatek


[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2009 22:43
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

podpisuję się pod Kati, że każdy z nas wyznacza jakąś granice zwłaszcza w sieci, gdzie nie jesteśmy już tak anonimowi i odpowiadamy za słowa pisane. Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
szara
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2009 01:03
Awatar

Startujący


Postów: 124
Data rejestracji: 11.11.09

Był taki skecz- nie pamiętam, czyj- "czy wypada prosić lekarza o poradę przy okazji spotkania towarzyskiego". Śmieszny, ale i trafny. Znaczy, w awaryjnych sytuacjach, z tragedyjami przydarzającymi się (zgodnie z prawem Murphy'ego) w weekend, zdarzyło się męczyć jedną medyczną znajomą (o ile pamiętam, to były pytania z cyklu "jest piątek wieczorem, błagam, powiedz, czy mogę odstawić antybiotyk na który tak a tak koszmarnie reaguję" oraz stan migrenowy matki- i ratowanie jej` lekiem który był przepisany dla mnie, czego też wolałam nie czynić na własną rękę Pfft). W mniej walących się na łeb sytuacjach, czytaj- takich, które mogą poczekać do poniedziałku, zawracanie głowy znajomym jest cokolwiek niegrzeczne, i wynika wprost z przekonania o mitycznym Powołaniu. Znaczy, to jakbyśmy siedzieli przy kawie czy czym tam, a tu ktoś wyskakuje, że go w boku strzyka, i co to panie doktorze może być. Z racji specjalizacji nieco inaczej, ale nadal na to właśnie wychodzi.
Z drugiej strony rozumiem, że niektórzy nie chcą "pytań do Makro" dawać na forum publicznym. I widzę trzy rozwiązania: dopóki treść PMek pasowałaby do "pytania do Makro"- traktować je tak samo, albo dać w podpisie link do "pytania do Makro", i PMkujących odsyłać tam, albo zrobić (trochę wzorem Głodnego) dział, w którym pisze się tylko z modami, i inni tego nie widzą. Albo przynajmniej dział widoczny tylko dla zarejestrowanych. Nie wiemy, kto to czyta, więc nie dziwię się, że ktoś woli napisać PM. Rozumiem też, że skoro ponoć psychiatra od pacjenta się różni tym, że kończy o piętnastej Wink to Makro na serio chciałby o tej piętnastej, czy kiedy tam, skończyć Wink
Edytowane przez szara dnia 02/12/2009 01:05
 
Makro
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2009 01:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Powiem szczerze. Nie za bardzo wierzę w możliwość wiarygodnego dawania porad dotyczących leczenia osób których się na oczy nie widziało. Nie jest to według mnie dopuszczalne w przypadku lekarza. "Terapia" na forum przez terapeutę jest również co najmniej wątpliwa.

Warto pamiętać, że jeżeli chodzi o leczenie większości problemów psychicznych to rzeczy które przychodzą łatwo mają przeważnie mniejszą wartość. Mam nadzieję, że klarownie przedstawiam myśl.

Mógłbym zaprosić do udziału psychologów, którzy symulowali by swoją obecnością "terapeutyczny" wpływ. Nie chciałbym jednak tworzyć fikcji.

Wartością nadrzędną dla mnie jest stworzenie małej co prawda, ale zżytej, serdecznej społeczności, która potrafi sobie wzajemnie pomagać. I chyba się udaje.

Nie mam zamiaru nie odpowiadać na "pytania do Makro", chyba że będą one przekraczać przyjęto przeze mnie granicę.
Na PW dotyczące leczenia i diagnozy nie odpowiadam. Od tego jest lekarz w realnym kontakcie.

Moja obecność na forum nie ma być pracą. Nie traktuję tego w takich kategoriach. Obcowanie z różnymi osobami na forum pozwala mi dać dużo satysfakcji, dużo się wzbogacam. Osoby tu piszące mają często bardzo dużo do zaoferowania, często nie doceniając drzemiącego w sobie potencjału.
Edytowane przez Makro dnia 02/12/2009 01:34
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
szara
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2009 18:55
Awatar

Startujący


Postów: 124
Data rejestracji: 11.11.09

Czy niechcący cię czymś zirytowałam? Nie miałam takiego zamiaru. Rzeczywiście uznałam za zbyt oczywiste, że diagnozowanie i leczenie czegoś przez internet ma marne szanse na powodzenie, i byłbyś niepoważny, próbując dać radę nie sprowadzającą się do "idź do lekarza". Cóż, diagnozowanie "kłucia w boku" na imprezie- też jest niepoważne, i też się rozmowa sprowadzi do "idź do lekarza", tylko ludziom zepsuje apetyt.
Krótko tu jestem, ale mam-efke wydaje mi się miejscem spotkania towarzyskiego, a nie jakiejkolwiek terapii (w ogóle niezależnie od tego, czy taka zdalna terapia ma sens, myślę, że tutaj nie pasuje).
Edytowane przez szara dnia 02/12/2009 22:18
 
Makro
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2009 19:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Absolutnie, bynajmniej mnie nie zdenerwowałaś. Po prostu przyłożyłem się, aby napisać jak to spostrzegam.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2009 07:18
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]Makro napisał/a:[/b]

Nie ma sprawy fionaa - oto pachnący i ogólnie przecudny kwiatek dla ciebie Kwiatek

[/quote]

Makro dziękuję pięknie za tego kwiatuszka.Przepraszam,że wcześniej nie odpisałam ale nie zauważyłam odpowiedzi.Ehhhh....Fujara ze mnieZawstydzony
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2009 08:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Oj Fiona, facet daje Ci kwiatka, a Ty tego nie zauważasz. Ciekawe, czy to coś znaczySmile
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Problem hasło Regulamin i zagadnienia porządkowe 8 22/12/2017 21:33
Problem ? Zaburzenia odżywiania 10 09/07/2014 19:36
problem Zaburzenia osobowości 1 06/04/2014 10:24
problem z kompem O komputerach 33 16/01/2014 10:35
Problem ze wstawaniem Choroba afektywna dwubiegunowa 11 26/03/2012 18:15

50,354,673 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024