28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Problem ze wstawaniem
acid
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19/03/2012 09:10
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 11.03.12

Często mam problem ze wczesnym wstawaniem, nawet jak się wcześnie położę powiedzmy o 22 a muszę wstać o 5 -7 rano, jak czasami zapominam wziąć leku na noc (depakine+pernazyna pół tabletki) to nie mam tego problemu. Jak to jest u was?
visit, play it, save it or buy it

[url]http://noradrenalin.com.pl[/url]
 
http://noradrenalin.com.pl
Alia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/03/2012 20:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Mój mąż też ma gigantyczne problemy ze wstawaniem, ale to jest o wiele bardziej skomplikowane. Po pierwsze, jest raczej typem sowy, przed północą się nie kładzie, więc wstawanie o 7 to dla niego mordęga. Po drugie, z jego porannym wstawaniem wiąże się kilka natręctw, które napełniają go lękiem, więc odkłada moment wstania i konfrontacji z lękiem i natręctwami. Co do leków, twierdzi, że po porannej porcji zaczyna przysypiać, wobec czego jeśli musi wstać naprawdę wcześnie (bo pociąg czy konieczność wyjścia, bierze je dopiero po wstaniu).
 
bursztynka
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19/03/2012 21:17
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

najlepiej powiedzieć lekarzowi.
Ja ostatnio napomknęłam o problemach przy wstawaniu, mam zmniejszoną ilość Depakiny na noc.
Każdy pacjent psychiatryczny podejrzewam ma takie objawy.
Jest z tym ciężko o tyle, że senność przeszkadza w pracy, spać cały dzień w łóżku też się nieda bo nic w domu nie będzie zrobione.
Dlatego jeśli stan zdrowia aktualny, obecny, obecna " faza" choroby na to pozwala to widzę, że lekarz ujmuje trochę dawki niejako na wniosek zainteresowanego.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Perfidia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 23:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote][b]bursztynka napisał/a:[/b]
Każdy pacjent psychiatryczny podejrzewam ma takie objawy.
[/quote]
Nie to, że się czepiam, ale nie każdy pacjent psychiatryczny ma takie objawy. W psychiatrii nie ma objawów uniwersalnych.

A co do problemów ze wstawaniem - od mniej więcej 7 lat jestem przewlekle niewyspana. Dawno temu byłam w stanie wstawać przez okrągły tydzień o 5 rano (a jestem typem sowy raczej) z uśmiechem na ustach i chęcią podbijania wszechświata. A teraz? Każda okazja do tego, aby się zdrzemnąć jest dobra, a pierwsza myśl po przebudzeniu prawie zawsze jest taka:
"jeszcze tylko ...naście godzin i będę mogła znowu iść spać". Dlatego sympatyzuję ze wszystkimi, którzy problemy ze snem mają Kwiatek
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
alaagat
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 15:46
Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 25.02.12

Nie wiem jak jest u każdego pacjenta psychiatrycznego,ale mogę napisać jak jest u mnie..obecnie,mam konkretne problemy ze wstawaniem...nie ważne czy zasnę o 22.00 czy o 02.00...to budzę się ok.13.00 czy 14.00..tak jest teraz...a w mańce..to albo bezsennie,albo po godzince,dwóch pobudka i pełen spid..wiem,że trochę''przesypiam'' życie...i to popadanie z skrajności w skrajność..ale tak mam..od 15 lat jak choruję na czad..
 
bursztynka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 16:03
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

[i]Nie to, że się czepiam, ale nie każdy pacjent psychiatryczny ma takie objawy. W psychiatrii nie ma objawów uniwersalnych.[/i]

Nie to, że się czepiam.
pacjent dermatologa czy urologa, aż takich problemów nie zgłasza.
A wiem mniej więcej o czym rozmawiają pacjenci w poczekalni.

Ale, ok nie musi moje być na wierzchu, nie o to chodzi jak tu pisuję.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Diuna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 16:06
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Czasem, mimo że przebudzona, nie mam siły podnieść się z łóżks. Dziś tak było, nie podniósł mnie nawet głód nikotynowy. Lubię spać. Ostatnio nawet jakby bardziej.
Srutututu, pęczek drutu
 
Czader
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 16:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote]Lubię spać. Ostatnio nawet jakby bardziej.[/quote]

Diuna, a może to po prostu "uciekanie w sen" ?

[quote][b]alaagat:[/b]wiem,że trochę''przesypiam'' życie...[/quote]

To może by coś z tym zrobić ? ;-)
Są różni ludzie którzy mają różne potrzeby. Snu również. Z jednej strony są "skowronki" które "uwielbiają wstawać o poranku" z drugiej - "sowy" dla których poranne wstawanie to dramat. Z trzeciej strony - matka natura też głupia nie jest - i skoro w manii albo nie śpisz, albo śpisz niewiele - no to w końcu kiedyś musi nastąpić taki moment że "sypiasz więcej" - bo trzeba by to wszystko odespać. Ale jeżeli masz wrażenie że "przesypiasz życie" - to kwestia do "pogadania z lekarzem". Bo o ile (teoretycznie moim zdaniem) 8-10h snu można uznać za "normę" to spanie po 16h na dobę już normalne chyba nie jest. To też może o czymś świadczyć (uciekanie w sen, przesypianie problemu, wycofanie, depresja). Oczywiście moim zdaniem.
 
sensitivechild
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 16:35
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Przepraszam, że w tym wątku, ale ... PERFIDIA MA ZAAAJE***TY AVATAR!!!! Grin

Co do wstawania, to u mnie nie ma na to reguły. Czasem mam okresy, że mogę spać 20 godz/na dobę (te 4 godziny to z przyzwoitości, żeby nie było, że ciągle śpię), a czasami tak źle nie jest. Z reguły jednak otwierając oczy marzę o wieczorze, bądź popołudniu - kiedy w końcu będę mogła położyć mą zbolałą głowicę i pogrążyć oczęta w głębokim śnie Grin.
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
martyna
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 17:25
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

u mnie z wstawaniem jest tak, jak mam nawrót depresji lub jestem bez leków to bezsenność króluje, nie śpię, myślę , myślę nie śpię. Jak biorę leki, i jest lepiej to śpię jak dziecko i nie mam problemów z wstawaniem. Ale wtedy też mogę ustawić sobie rytm snu, że kładę się w zwykły dzień ok 21-23 wstaje o 5 , a w weekend 22-24 wstaje ok 7-8.
Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
bursztynka
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 18:15
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

[i]uciekanie w sen, przesypianie problemu, wycofanie, depresja). [/i]

Nawet jeśli "nie lubię" Czadera czy ostatnio mam z nim "na pieńku", będąc jakoś tam obiektywnym jednego nie mogę mu odmówić, te wnioski są mądre i faktycznie też jakoś często intuicyjnie wydawało mi się że oprócz fizjologii snu, jest jakaś za tym kryjąca się psychologia snu
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Problem hasło Regulamin i zagadnienia porządkowe 8 22/12/2017 21:33
Problem ? Zaburzenia odżywiania 10 09/07/2014 19:36
problem Zaburzenia osobowości 1 06/04/2014 10:24
problem z kompem O komputerach 33 16/01/2014 10:35
[psychodermatolog] skóra która ma problem Znalezione w sieci 12 22/02/2012 17:23

50,309,936 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024