19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
efki a praca
sigma
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 29/05/2011 01:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]I tak wiem , że może lekarz internista wypisać zwolnienie by chronić pacjenta zamiast lekarz psychiatra , a moje pytanie jest takie jak jest z hospitalizacją?czy jest coś co chroni przeciętnego Kowalskiego przed całym tym systemem własnego zakładu pracy?[/quote]
Z tego co wiem - z hospitalizacją jest tak samo. Ostatnio psychiatra proponowała A. oddział i coś takiego jej właśnie tłumaczyła - że na zwolnieniu może nie mieć pieczątki oddziału.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 29/05/2011 08:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

sigma a może być zwolnienie bez pieczątki oddziału? nie sądzę. Chodzi mi o to że ze zwolnieniem lekarskim jako takim jest wszystko jedno od kogo i tak wypłacają 80% pensji niezależnie czy to będzie pediatra czy kardiolog. Nie wiem natomiast jak działa to w zwolnieniu szpitalnym tutaj jest inna kwota i zakład pracy musi wiedzieć ze ktoś jest hospitalizowany, tylko jak się to ma do tego kto wystawia zwolnienie?
wydaje mi się że nie można wystawić zwolnienia szpitalnego z pobytu na innym oddziale niż sie jest nawet dla ochrony pracownika.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 30/05/2011 00:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nie wiem... nie znam przepisów, wiem tylko, że psychiatra tłumaczyła A., że jak się boi utraty pracy po takim zwolnieniu, to może dostać z inną pieczątką.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 04/06/2012 14:32
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

nie daję mi coś spokoju, otóż rozczarowanie niezrozumienia nie wiem jak to nazwać....
PRACA.
Otóż kilka dni temu słyszałam komentarz jednej z koleżanek, która jest lekarzem dot anoreksji.Opowiadała jak to podczas dnia walki z otyłością zgłosiły się " trzy anorektyczki" które jeszcze chciały schudnąć. Całą opowieść barwnie przerywała drwiną i śmiechem jak to można marchewkę podzielić na 4 części i jeść jako 4 posiłki etc . Słuchało tego kilka osób ja weszłam niepostrzeżenie, jak się zorientowali że jestem nastała cisza , ja wyszłam słysząc tylko za soba martyna...
Nie daje mi to spokoju że pracuje z takimi ludźmi, że bąz co bądź lekarz pierwszego kontaktu jakim jest ta koleżanka , powinna być osobą, która może wychwycić pierwsze symptomu ed a nie wyśmieje i zniszczy.Nie potrafiłam nic wtedy powiedzieć a teraz nie potrafię dojść do porządku po tym wydarzeniu. Sad

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 04/06/2012 16:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]martyna[/b] pracujesz w służbie zdrowia dłużej ode mnie i pierwszy raz z czymś podobnym się spotkałaś ?
Tolerancja lekarzy( i innego personelu med. ) jest znikoma dla osób z eFką .
Ogólnie tendencja do osądów/oceniania (nie znając osoby ,bo i skąd ? ) jest nader duża .
Olać to i robić na przekór im , być empatyczną osobą wobec pacjenta ale nie angażować swych emocji Wink
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 04/06/2012 16:26
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rat spotkałam się. Pewnie że sie spotkałam dlatego nie wiem dlaczego mnie to tak boli.
Personel medyczny jest nietolerancyjny zwłaszcza jeśli chodzi o F. Mało tego potrafią powtarzać stereotypy o psychologach i psychiatrach.
Nie potrafię tak na spokojnie do tego podejść, wymagamy od społeczeństwa akceptacji i zrozumienia a tutaj zonk. Ludzie nie chcą się wstydzić że korzystają z PZP, chcą czuć się na równy z tymi co chodzą do diabetologa, kardiologa .... a tutaj lekarz pierwszego kontaktu mówi w taki sposób. I to nie jest pierwsza osoba która w ten sposób zareagowała. Mój były lekarz POZ jak dowiedział się że się leczę w PZP stwierdził " przecież psychiatra czasem jest bardziej chory niż jego pacjenci" - i to ma zachęcić do otwartości w relacjach z lekarzem?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 04/06/2012 16:59
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

mój skwitował jakieś 2 lata temu - " w tak młodym wieku ? ale po co pani te leki ?
musi radzić sobie pani sama Oklaski
Spoko , radzę sobie , próbuję ale cyborgiem nie jetem i jak czuje ,że potrzebuje to tak jest ( tym bardziej , że poszłam z kwitkiem od psychiatry jakie leki biorę i by mi je wypisał , bo termin wizyty mi nie pasował u psychiatry )
Napisałam , olać to , ale jednak w serduchu i pamięci zostają te słowa ... i to od osób które powinny być najbardziej wyrozumiałe .
Ciekawe , czy jakby w bliskiej rodzinie mieli kogoś chorego , równie "miło" by się zachowywali .... ?
Na szczęście są wyjątki od reguły i chwała im za to , że mają takt i choroba to choroba - leczymy a nie obgadujemy .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Perfidia
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 04/06/2012 22:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Może uznacie, że to co napiszę nie jest na temat, ale przeczytałam to co napisałaś Martyna i przypomniała mi się taka historyjka.

Pod koniec ciąży dostałam skierowanie do szpitala na badanie USG, które miał zrobić jakiś tam specjalny specjalista. Badanie było przeprowadzane w sporej sali podzielonej na dwie części. W jednej kozetka, aparat do USG, a w drugiej "kącik socjalny". I gdy leżałam sobie na tej kozetce, a ten mój specjalista coś tam szukał i liczył, to w "kąciku socjalnym" czwórka lekarzy ginekologów konsumowała drugie śniadanie. 3 facetów i 1 kobieta. A tematem przewodnim rozmowy była atrakcyjność pacjentek, które ostatnio badali. Cytatów nie przytoczę, bo brzydzę się.

Dlatego myślę sobie, że w każdej lekarskiej specjalności znajdą się zacofane chamidła bez grama empatii, wyobraźni i dobrych manier. A, że psychiatria jest taką dziedziną wiedzy, która z działów medycyny najdłużej została w średniowieczu i w powijakach, to i częściej będą zdarzać się takie akcje jakie opisała Martyna.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Rat
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 06/06/2012 16:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]Perfidia[/b] jak najbardziej na temat
Lekarz też człowiek , ale nie ma o czym innym gadać ? Wink
My jakieś trudne przypadki omawiamy , co było zrobione , podane etc .
Najlepiej - olać to ... tylko to nie takie proste .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 06/06/2012 16:59
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rat tylko co innego zdobywać doświadczenie omawiając między sobą przypadek a co innego wchodzić na grunt prywatny pacjenta jaką jest atrakcyjność.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 06/06/2012 17:15
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

i właśnie to mnie wkurza .
Intymność człowieka winna być między mną a lekarzem a nie całym personelem .
No , ale my tego nie zmienimy . Tak jest i ... będzie .
Ale to odbiegło juz od tematu .
Nie wiem , gdzie można przynieść od psychiatry zwolnienie . Chyba tam , gdzie wcześniej była rozmowa o tym .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Gloria
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 16:15
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Hehe, minęło kilka lat, a ja zamiast na prawie, wylądowałam na psychologii Grin

Jednak zainteresowania okołoprawnicze pozostały i tak sobie luźno myślę o przyszłości...Jak myślicie? Czy osoba borykająca się z depresją ( aktualnie leki + psychoterapia długoterminowa) ma szanse dostać się do Policji lub służb specjalnych?

Byłam jakiś czas temu na kursie tworzenia profili psychologicznych nieznanych sprawców przestępstw i cholernie mi się spodobało. Wiem na czym polega praca psychologa-cywila w policji ( głównie jakieś pitu-pitu szkolenia i wykłady na temat stresu, zdrowego trybu życia, od czasu do czasu obecność w trakcie przesłuchań czy wypad na miejsce zdarzenia), najciekawsza robota dotyczy jednak tylko funkcjonariuszy ( np. tylko psycholog-funkcjonariusz może tworzyć profile). Tylko jakoś boję się tych myśli, staram się tego nie dopuszczać bo podejrzewam, że to nierealne w moim przypadku. Przecież takich ludzi sprawdza się przed przyjęciem do służby na wskroś... Z depresją może sobie jakoś poradzę, zaczęłam niedawno terapię i wierzę, że za parę lat będę mogła już w miarę normalnie żyć ( epizody zdarzają się już dużo rzadziej i nie są tak silne jak kiedyś). Tylko te moje młodzieńcze wybryki z próbami "s" teraz się na mnie odbijają...Przecież to wszystko jest w dokumentach Sad

Co myślicie? Czy znacie osoby, które leczyły się w młodości na depresję, a mimo to udało im się załapać do takiej pracy?
 
Perfidia
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 16:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Znam osoby zdrowe, które się nie załapały Wink

Miejsc nie tak dużo, a chętnych i owszem.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Gloria
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 16:31
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

[b]Perfidia[/b], teraz będzie coraz mniej tych chętnych, ze względu na ustawę emerytalną...

Tak sobie tylko marzę. Wiem, że ciężko się dostać ( najwięcej ludzi odpada przy testach MS). A co mówić komuś takiemu jak ja Sad Cóż, chyba będę musiała pożegnać się z tą wizją albo zadowolić się posadą cywilną, na którą raczej się nie pokuszę...:/
 
borcio
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 18:27
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 784
Data rejestracji: 15.08.12

A ja tak z innej beczki. Czy osoba z efkami ma szansę dostać się na psychologię? Kiedyś myślałam, że to kierunek zdecydowanie nie dla mnie, ale teraz zaczynam się przekonywać...
[color=#009966][b]"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Georges Bernanos[/b][/color]
 
Rat
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 19:01
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]Gloria[/b] nie chcę by zabrzmiało to źle , wręcz okrutnie , ale na testach i rozmowie z psychologiem możesz się wyłożyć .
Tym bardziej , na początku wypełniasz papiery .czy leczysz się przewlekle i na co .
Spróbować nie zaszkodzi ... a może akurat .
Szczerze nie wiem , co doradzić .
Poszukaj stronki rekrutacji policjantów , nr telefonu przedstaw sprawę i będzie wiadomo Smile
rozwieje , wszelkie wątpliwości .
Powodzenia.
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Rat
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 19:04
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]borcio[/b] jak najbardziej można .
Istnieje przekonanie , że jakaś część psychologów poszła na ten kierunek by "wyleczyć" siebie . Jak jest z Tobą ?
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
sigma
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 19:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

borcio, efki nie mają absolutnie żadnego znaczenia przy przyjmowaniu na psychologię i przy kończeniu jej - mówi Ci to chodzący przykład psychologa z zaburzoną osobowością Wink


karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Pogodna
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 19:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

[quote][b]Rat napisał/a:[/b]
Istnieje przekonanie , że jakaś część psychologów poszła na ten kierunek by "wyleczyć" siebie ./quote]

To byłby mój powód Smile
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
borcio
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2012 21:07
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 784
Data rejestracji: 15.08.12

Wyleczyć siebie? Może też. Ale przede wszystkim poznać samą siebie. A jeśliby mnie to zainteresowało na maksa i mogłabym w przyszłości pracować w tym zawodzie, co więcej- może pomagać komuś, to byłoby superSmileHura
[color=#009966][b]"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Georges Bernanos[/b][/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Praca a chad Choroba afektywna dwubiegunowa 32 25/09/2022 14:08
Praca na terapii Psychoterapia 14 14/09/2019 14:26
Ankieta Bulimia praca magisterska Ogłoszenia 2 22/08/2014 13:53
Kwestionariusz - zaburzenia osobowości. Praca magisterska Ogłoszenia 1 26/07/2014 15:18
Badanie osób uzależnionych od seksu- Praca magisterska Ogłoszenia 8 06/08/2013 14:17

50,514,718 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024