02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
wątek Kati
Artystyczna Dusza
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 26/10/2009 17:28
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Ja podobnie jak Ty [b]Kati [/b]miałam dzisiaj terapię.I też było o emocjach.Smile W sumie miałam dzisiaj poruszać temat relacji damsko męskich ale nie udało się.Może następnym razem...
Wałkowałam dzisiaj temat emocji i ich wyrażania i doszłam do wniosku,że to kolejny mój postęp w terapii.
co do zatrzymywania emocji to za bardzo nie rozumiem co masz na myśli [b]Kati[/b].Moje emocje się pojawiają i znikają.
Tak właściwie czy w ogóle jest możliwe zatrzymywanie emocji???
Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że raczej nie...
Ja stwierdziłam też,że zdecydowanie bardziej podobają mi się pozytywne emocje.
A w ogóle to wstydzę się kontaktu wzrokowego i w dodatku nie wiem dlaczego???Może kiedyś się tego dowiem.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 27/10/2009 10:12
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Wczoraj wypiłam dwa piwa. Nie wiem, po co, nie rozumiem tego. Chyba zeby sobie dowalić. Żegnam się z Wami na dłużej, bo chwilowo nie jestem w stanie dać z siebie nic wartościowego. Dbajcie o siebie
Edytowane przez Kati dnia 27/10/2009 12:31
 
Makro
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 27/10/2009 12:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Zadbaj o siebie. Pozbieraj się. Czekam na ciebie.
Truizmów pisać nie będę, bo to co potrzebne wiesz.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 27/10/2009 12:57
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Smile Już widzę, że ciężko mi się będzie odzwyczaić od trzymania strony efki otwartej w czasie pracy. No ale cóż - to się chyba nazywa ponoszenie konsekwencji.
 
Makro
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 27/10/2009 13:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Brak obecności na forum jako konsekwencja?
Osobiście preferowałbym gdybyś czas poświęcany dotychczas na obecność na forum przeznaczyła na poukładanie, odwiedziny u terapeuty uzależnień itd.
Tfu, znowu wchodzę na mentorski ton.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 27/10/2009 22:45
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Kati[/b] trzymaj się i nie poddawaj!!!Ja jestem z TobąSmile
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2009 17:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Osobiście preferowałbym gdybyś czas poświęcany dotychczas na obecność na forum... [/quote]

Czas nie był "poświęcany" na obecność na forum. Forum jest dla mnie milą odskocznią, gdy godzinami siedzę przy komputerze klepiąc tlumaczenia. Teraz klepię bez tego, bo się chcę ukarać. A poza tym boję się, że by mnie ręka świerzbiła, żeby coś napisać - a ja przecież nie mam nic mądrego do napisania.
 
martyna
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2009 20:35
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Kati wracaj na forum bo ta " wstrzemięźliwość" źle wpływa na Ciebie i bredzisz. Angry
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2009 09:49
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

W 200 % popieram to co napisała Martyna. Wracaj do nas jak najszybciej brakuje tu Ciebie.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2009 20:21
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Zgadzam się z dziewczynami.Pusto tutaj na forum bez Ciebie [b]Kati[/b].Ehmm
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2009 21:46
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

KukuSmile
Przecież jestem z Wami. Poza tym to dopiero trzeci dzieńSmile Was nieraz bez słowa nie ma dużo dłuzej na forum....
Napiszę coś sensownego, obiecuję.
Edytowane przez Kati dnia 29/10/2009 22:26
 
Makro
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2009 22:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Z tym sensem to nie przesadzaj, możesz też sobie popaplać. Najwyżej nikt tego nie będzie czytać Grin
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 09:19
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

No dobra, to ja piszę, a Wy nie czytajcie, umowa stoi.
W zasadzie w kategoriach każdego normalnego człowieka wypicie dwóch piw to nie jest powód do histerii. Tyle, że ja nie jestem normalnym człowiekiem, a jedną z zasad w leczeniu mojej choroby jest właśnie taką histerię podnosić. Tak sobie myślę, pewnie lepsza histeria na wyrost niż zapicie na dobre. No to podniosłam - uczciwie, według zasad.
Fizycznie pozbieralam się dość szybko, nie mam po prostu czasu na długie użalanie się nad sobą. Następnego dnia rano wstałam, popłakałam sobie i od tamtej pory jestem na wysokich obrotach. Ten poniedziałek, to byl mój jedyny dzień na dłużej, kiedy miałam luz i mogłam odpocząć - bo wcześniej też mialam niezły zap.... Pewnie, że łatwiej byłoby po prostu pójść spać. Byłam tak padnięta, że zapewne nie miałabym z tym najmniejszego problemu. Tyle że jak rozejrzałam sie wokół siebie, to zobaczyłam totalny chaos do ogarnięcia - mam na myśli bałagan w chałupie - i...ręce mi opadly. Co jeszcze...
Jestem bardzo rozczarowana moją terapią. W ten wlaśnie poniedziałek miałam ciężką rozmowę, w której powiedziałam o tym, ż stracilam zaufanie, że czuję, jakby się mną bawiła, sprawdzając, jak z jakąś marionetką, co się zadzieje po pociagnięciu za konkretny sznurek. Mimo że przełamałam się i powiedziałam o moich najcięższych współczesnych sprawach, na pytanie, jak ona to widzi, powiedziala "relacje z matką". RZYGAM relacjami z matką. Niestety, też już tylko czysto metaforycznie. Oczywiście, wiem, wiem - nie mam wyjścia. Po prostu w mojej obecnej sytuacji, gdy naprawdę mam bardzo współczesne sprawy, które mnie dręczą, grzebanie się w przeszlosci uważam za stratę czasu - bo już to robiłam! Były listy do matki, prace i matce/rodzicach, ustawienia hellingerowkie, ustawienia gestaltowskie.. Nie potrafię robić tego z przekonaniem, bo jestem kompletnie zobojętniala na coś, od czgo odcięlam się 20 lat temu. No i kurde wiem, że nie mam wyjścia...
Aha, może jeszcze to, że po raz pierwszy muszę mieścić się w 50 minutach i nie daję rady. Z poprzednią terapeutką pracowałyśmy 120 minut (!!!) Miałyśmy zdorwie, tak swoją drogą. No ale wtedy czuałam, że mam czas na rozpęd, pracę i spokojne wyhamowanie. Z tej terapii wychodzę niepodomykana i muszę domykać sobie sama, pewnie nie tak, jak się powinno. I tu uważam, że pani nie bardzo się przykłada. Jak można na wyjściu podkręcić klienta, a potem w ciągu paru sekund zakończyć sesję w polowie akcji, że tak powiem.
Dalej. Miałam dwie, a właściwie nawet trzy ważne dla mnie rocznice. Dla mnie to nie powód do radości. Jakoś nie cieszy mnie, że od 10 lat jestem mężatką. Uważam, że to błąd, że wyszłam za mąż i że to błąd, że mam dziecko, Bycie żoną mnie nie bawi, jako matka jestem beznadziejna. Niestety, rzeczywistości ni eprzeskoczę, jestem tym kim jestem i z tym kim jestem, może jeszcze dodam - w tym miejscu Wrocławia, w którym jestem, czyli na zadupiu - i bardzo mocno cenzuruję swoje mysli, bo przecież nie wolno mi czuć się jak więzień! Jak ja mogę tak mysleć!
Moje życie też nie należy do mnie. Po wyjściu z ośrodka obiecalam komuś, że będę żyć, no to żyję. Od kilku miesięcy noszę się z zamiarem porozmawiania na ten temat, bo chcę odzyskać swoje życie. Nie dlatego, żeby się od razu zabijać. Dlatego, żeby przed zrobieniem tego powstrzymywała mnie moja własna wola życia (albo nie - wtedy niech się dzieje co chce), a nie przypomnienie "cholera, przecież obiecalam". Nie chcę być niczyim zakładnikiem. Póki co, czuję, że żyję bo... i tu długa lista osób trzecich, które by ucierpiały na moim samobójstwie. A ja? A ja?..... Podkreśle wyraźnie, żeby nie bylo wątpliwości: nie myślę, nie zamierzam, nie planuję robić sobie krzywdy. Po prostu czas zacząć żyć dla siebie, bo konwencja robienia tego dla innych najwyraźniej się wyczerpała i ogranicza mnie. A ja jak czuję się ograniczona - to szukam sposobu ucieczki, nie zawsze zdrowego.
Druga rocznica - mojego pobytu w ośrodku - to też nie jest powód do radości. Nienawidzę się za przeszlość i nie potrafię sobie wybaczyć, choćbym nie wiem jak sie starała, to do mnie wraca w najmniej odpowiednich momentach.
No i jestem przepracowana, w zeszlym tygodniu zawalałam termin za terminem, bo źle rozplanowalam pracę (teraz już jest lepiej).

Nie jest ze mną źle, naprawdę. Bulimia opanowana, z tym poniedzialkiem potraktuję to w kategoriach wypadku przy pracy. Z tego co widzę, to mam dwa zasadnicze problemy jak na dziś:
- lęk przed tym, że jest ok, przed zdrowiem.
- nieumiejętność wycofania energii po dzialaniu. Póki jestem na wysokich obrotach, wszystko jest w porządku, wystarczy luźniejszy dzień, czas na odpoczynek - to ja zamiast walnąć się do łóżka i odespać, chodze nakręcona, tak jakbym nie miała naturalnych hamulców, tylko musi być jakiś zewnętrzny wyłącznik. Kiedyś taką funkcję spełniały wymioty i piwo, po którym zasypialam. Teraz czasem uda mi się zmęczyć tak bardzo, że padam na pysk. No ale przecież to nie o to chodzi. Taak, myślę, że nad tym teraz będe pracować. Nad zdrowym wycofywaniem energii.
Wiecie, w trakcie pisania tego posta ze trzy razy zawieszałam rękę na myszce, żeby go wykasować. Sprawa numer trzy:
Nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś może chcieć mnie wysłuchać. Bez sensu, po co ja to piszę, przecież zabieram Wam czas i takie tam chore kawałki. i ja wiem, że to chore - i tak długo, jak sobie radzę "jakoś", nie potrafię poprosić o pomoc, nie potrafie zaofiarowanej przyjąć. Ja pomagać - jak najbardziej. Mnie - nie, skąd, naprawdę już przecież jest wszysko ok. No więc nie skasuję tego posta. Dzięki, że go nie przeczytaliścieWink
 
Makro
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 10:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Proszę bardzo Wink Komentować pewnie nie powinienem, skoro nie przeczytałem? Grin
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 11:43
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Ja też przeczytałam.Niezły post [b]Kati[/b]!Gratuluję Ci,że go nie skasowałaś.A problemy które Cię dręczą na pewno wkrótce uda Ci sie rozwiązać.Ja mam jeszcze wiele do zrobienia na terapii i denerwuje mnie że to wszystko tak powoli się zmienia,że ja to zmieniam powoli.Jednak lepsze małe kroczki niż stanie ciągle w tym samym miejscu.Tak więc [b]Kati [/b]do przodu małymi kroczkami.Wink
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 13:47
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Dzięki, Fiona. Makro, nie bądź taki. jak masz coś do powiedzenia, to wal. Chętnie usłyszę, jak to brzmi z boku i czy już calkiem histeryczka jestemSmile
 
barbarajan
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 14:44
Rozgrzany


Postów: 73
Data rejestracji: 03.08.09

Przeczytałam Twojego posta i wiesz co zazdroszczę Ci że potrafisz tak pisać.Ja nie potrafię,wiele razy próbowałam i nic mi z tego nie wyszło.Kati czasu nie cofniesz,z przeszłością nie da się walczyć.Nie będę Ci pisała że z czasem zapomnisz,bo nie zapomnisz.Ja jak patrzę w przeszłość też myślę że, spierdzieliłam parę spraw.Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,posprzątać i do przodu.
 
martyna
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 15:01
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Kati jak Cię tak czytam stwierdzam, że pewne zachowania są bardzo podobne do moich, żeby nie powiedzieć identyczne.I tak sobie dumam teraz o tym całym pomaganiu Twoim, moim a proszeniu o pomoc, i czy można pomagać "ledwo stojąc na nogach"?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Kati
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 15:18
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Ja nie potrafię,wiele razy próbowałam i nic mi z tego nie wyszło[/quote]
Barbarajan, to spróbuj jeszcze raz. Pisz tak, jak potrafisz i tyle ile chcesz. A potem tylko po prostu nie wykasuj.
 
Makro
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 30/10/2009 15:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Kati - trudno napisać coś mądrego, poza tym że masz jeszcze od groma problemów do rozwiązania, z drugiej strony masz ich świadomość co ponoć najważniejsze Wink Czytając twoje słowa odebrałem je "nawrotowo". Taki samonapędzający się mechanizm nakręcania pozwalający z mniejszą ilością wyrzutów sumienia sięgnąć po alkohol.

Mnie tylko martwi to, że nie napisałaś co planujesz zrobić z tym zapiciem. Nie zaproponowałaś szybko uruchamianego programu naprawczego - tu biega mi o takie proste, doraźne działania zarezerwowane na tego typu sytuację . Co robisz, aby się nie napić dzisiaj? Co robisz, aby to ryzyko było mniejsze za tydzień, miesiąc?

Wiem, że możesz uznać za bezsensowny mój post, ponieważ przecież bierzesz udział w terapii, starasz się. Jak nie chwycisz o co mi chodzi, to tylko dlatego że nie potrafię przekazać w tej postaci swoich myśli.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
wątek książkowy W wolnym czasie 760 29/10/2023 15:19
Wątek Muzyczny IV W wolnym czasie 709 15/01/2023 20:15
Wątek kulinarny W wolnym czasie 570 16/03/2021 06:54
Wątek Nasze wątki - część otwarta 153 23/11/2020 20:31
wątek wakacyjny W wolnym czasie 30 01/06/2020 16:38

50,346,637 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024