02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
04:04:23 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
wątek Kati
Kati
Dodany dnia 23/11/2009 00:24
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Dziś zbiegiem okoliczności uczestniczylam w akcji-interwencji. W wielkim skrócie u sąsiadów czworo pijanych dorosłych i dwójka dzieci: z czego jedne prawie dorosłe, które próbowało sobie jakoś to wszystko poustawiać, żeby mieć gdzie spać w nocy, a i mieć dokąd wrócić. Moje dziecko tez tak mogło mieć...
Zapamiętałam też jedno zdanie "Tato to niech sobie pije. Ale mama, moja mama...". Ech....
 
Kati
Dodany dnia 27/11/2009 08:59
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Nienawidzę siebie i puktu, do którego na własne życzenie doszłam. Czuję, że forum dla alkoholików na dłuższą metę zamiast pomagać, ściąga mnie w dół. Przez dwa lata mojego trzeźwienia nie byłam przyzwyczajona, żeby CODZIENNIE myśleć o alkoholu - to się tam nazywa o niepiciu, no ale chodzi przecież o to samo. Spadam w coraz większy dół i nie bardzo wiem, co z tym zrobić. Niby nikt nie powinien trzeźwieć samotnie ale ja już nie mogę, nie mogę, nie mogęSad
Rzygać mi się chce tym tematem - a właśnie, o tym też mi nie wolno myśleć. Eeej, ja naprawdę czuję się już całkiem zdrowa. Nie ma we mnie zgody na dożywotnie etykietowanie się jako chora. Nie chcę tak. Jak takie są wymogi, to ja dziękuję uprzejmie za takie życie.
 
Nadzieja
Dodany dnia 27/11/2009 11:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Kati, a może właśnie powinnaś odetchnąć od forum alkoholików tym bardziej,że czujesz, że masz dosyć już tego?
Może powinnas znajść grupę wsparcia, ale nie AA, tylko taką, która skupia ludzi z różnymi problemami. Myślę, że obracanie sie tylko w tym problemie, miało pozytywne znaczenie tylko na początku żebyś wiedziała, że nie jesteś sama z tym problemem, natomiast na dłuższą metę obracanie sie tylko w tym temacie nie jest dobre. Jestes juz tym zmęczona po prostu. Daj sobie wytchnąć tym bardziej, że jako tako sobie radzisz. Zawsze przecież możesz wrócić. Mówią, że alkoholik zawsze będzie alkoholikiem, ale czy nie jest złe ciągle powtarzanie sobie tego, a robisz to zagladając na to forum??? Masz terapeutę i masz Nas. Wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki. Odpocznij sobie od AA Wink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
Dodany dnia 27/11/2009 14:36
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

No, nie ma to jak usłyszeć to co się chce usłyszećWink A tak poważnie ja nigdy nie działałam w AA, nie chcę i nie będę chodzić na mityngi, a na tym forum znalazłam się mieisąc temu.... bo sobie nie poradziłam. Przez dwa lata sobie radziłam, no a potem stalo się to, co się stało. I znów jest ok, znów nic się nie dzieje.
Tam są fantastyczni ludzie - serio! Bardzo różni i bardzo mili. Natomiast sam fakt nieustannych rozmów o alkoholu (nawet jako tym, którego nie ma albo powinien być przeszłością) działa na mnie źle. Wolę zamknąć ten rozdzial za sobą niż zaczynać każdy dzień od slów "dziś nie piję". Nie robiłam tak dwa lata temu, rok temu, to i teraz jest to dla mnie nienaturalne. To prawda - mam WasSmile I tu się czuję naprawdę dobrze. Dzięki
 
Kati
Dodany dnia 09/12/2009 14:43
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Dziś kolejna terapia. Spóźniłam się kwadrans, fantastycznie po prostu. Pierwszy raz mi się to zdarzyło, jak długo na terapię chadzam, żeyb się na nią spóźnić.
No i co to ja miłam napisać?... Aha, że mnie wkurza. Kobieta mnie potrafi wyprowadzić z równowagi w przeciągu paru sekund. Najpierw byłam zła, potem się uspokoiłam, potem wyszłam stamtątd i zaczęlam się zastanawiać, czy nie dać spobie spokój. No bo kurczę, ja tu do niej o najważniejszej dla mnie sprawie, a ona się gestykulacji czepia - że się boi mojego wskazujacego palca. Po prostu kosmos Angry
I powiem Wam, że podjęłam decyzję. Zostaję! Skoro mnie wkurza, to kto wie, może będzie coś z tego. Przecież gorzej by było, gdyby mi była obojętna, prawda?
30 grudnia szanowni Efkowicze trzymają kciuki za mój egzamin na prawko. Bardzo proszę się przygotować, nic na rano nie planować, bo z zaciśniętymi palcami ciężko cokolwiek robić Prosi
Poza tym całkiem pozytywnie. Wprawdzie nienawidzę się czasem bardzo mocno, jednak poprzestaję na uczuciu i myśli , które mijają za chwilkę. W żaden sposób nie robię sobie krzywdy, nie rozładowuję napięcia nagle, tylko powolutku puszczam, odpuszczam, wyluzowuję. Polecam. Da się, kurczę, naprawdę się da Grin
Edytowane przez Kati dnia 09/12/2009 14:44
 
Makro
Dodany dnia 09/12/2009 17:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Czekam na relację z egzaminu - jestem tym żywo i egoistycznie zainteresowany. A kciuki będę oczywiście trzymać - nawet lepiej - będę unikał przechodzenia przez przejścia pozbawione świateł. Nieznacznie zminimalizuję ryzyko, że ci ktoś niespodziewanie wejdzie na przejście Smile
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
Dodany dnia 09/12/2009 21:22
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

będę trzymała kciuki Smile oj pamiętam ten stres tuż przed Angry ale jak się okazało ze jedyna z grupy wyjechałam z placu manewrowego, nie było czasu się stresować. Takim sposobem jestem posiadaczką prawka już kilka lat, tego też życzę Tobie Kati Pfft .
A Ty Makro na jakim etapie jesteś?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
Dodany dnia 09/12/2009 22:38
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Oczywiście także trzymam kciuki Wink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
Dodany dnia 09/12/2009 22:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

jutro 5 jazda
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
Dodany dnia 09/12/2009 23:06
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

O to jest szansa, że Ci nie zgaśnieWink
 
Makro
Dodany dnia 09/12/2009 23:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Przeważnie zapalam, sporadycznie mi się nie udaje. Większym problemem mam spokoje hamowanie oraz nie robienie bardzo głupich rzeczy na jezdni.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
Dodany dnia 09/12/2009 23:22
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

A moim największym problemem bylo przekonanie instruktora, że na mnie się nie krzyczy.
 
Makro
Dodany dnia 09/12/2009 23:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Może też na niego nakrzycz? Grin Albo powiedz mu, że masz efkę - krzyczenie masz z głowy, zajmie się myśleniem co to znaczy Wink
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
Dodany dnia 10/12/2009 07:37
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

a jak z kierunkami?
- " proszę na najbliższym skierowaniu skręcić w lewo"
- a ja kierunkowskaz w prawo i skręcam w prawo Grin
koleżanka na na takie polecenie włączyła kierunkowskaz w lewo a skręcała w prawo.Boisie
Ponoć to taka cecha kobiet co odróżniania kierunków.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
Dodany dnia 13/12/2009 10:47
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Kati to co napisałaś w wątku Czarnulki jest tak wspaniałe i tak bardzo smutne. Smutne jest to, że obcy ludzie potrafią nam dać wiecej, niż nasza najbliższa osoba, jaką jest matka. Próbowała z Twojego życia, zrobić więzienie, zamknąć Cię w klatce.Jednak należy nauczyć się wybaczać, może do końca, nie potrafimy zrozumieć jej postępowania, co chciała przez to osiągnąć??? Jednak próbowała Ciebie chronić, najlepiej jak umiała, nie wyszło jej to. Gdzieś zatraciła się,w swoich działaniach. Niechcący? zrobiła Ci krzywdę, być może sama, w swoim życiu, nie doznała wystarczającej opieki, ze strony własnej matki? Byłaś jej ukochaną jedynaczką, przynajmniej na początku Twojego życia. Nie, nie bronię jej i nie chcę jej oceniać. Ale musimy się, nauczyć wybaczać, bo tylko wtedy możemy stać się wolnymi i szczęśliwymi ludźmi. Ja się dopiero tego uczę, na razie marnie mi to wychodzi.
Wspaniałe jest to, że wyrwałaś się, z tego zbyt mocnego uścisku, który Cię dusił i zabierał Twoją wolność, osobistą przestrzeń, do której każdy z nas ma prawo. Rodzice powinni to dostrzegać, zauważać, że zbyt mocną obsesyjną wręcz troską i miłością, niszczą nasza integralność i wolność. Niestety nie zawsze im to wychodzi. Dobrze, że zaufałas"obcym" i wyrwałaś się z tych sidełWink Przytulam Cie bardzo mocnoPocieszacz
Płynie z tego, nauka. Nauka mądrej miłości do własnej córki. Miłości która, otula, a nie dusi.
Przepraszam, że się rozpisałam.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
Dodany dnia 13/12/2009 11:16
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Dzięki Nadi, to właśnie chciałabym dać swojje córce. Tylko nie wiem, czy potrafię. W każdym razie staram się. Dzięki
 
Nadzieja
Dodany dnia 13/12/2009 12:02
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Potrafisz Kati, tylko musisz w to uwierzyćWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
Dodany dnia 13/12/2009 21:57
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Ale musimy się, nauczyć wybaczać, bo tylko wtedy możemy stać się wolnymi i szczęśliwymi ludźmi. Ja się dopiero tego uczę, na razie marnie mi to wychodzi.[/quote]
A dla mnie najważniejsze jest przestać musieć. Muszę to, muszę tamto. Nie muszę - chcę albo nie. I to mi daje wolność. Również prawo do popelniania błędów, prawo, by dać sobie czas. I tak jest w przypadku moich relacji z rodzicami. Pozwalam sobie być w tym momencie, w którym jestem, nie robię nic na siłę. Co jakiś czas sprawdzam, co się zmieniło i jeśli tak jest, to się cieszę. Na przykład pozwoliłam ostatnio sobie wziąć od mamy pieniądze, żeby kupić jedną rzecz z ubrania. Nieduża kwota, liczy się fakt. A potem wiecie co? taki zbieg okoliczności, też jej coś kupiłam, w przeciągu kilku dni zaledwie. Połapałam się, że tak zrobiłam dopiero post factum, nawet tego świadomie nie planowałam. No i ok. Potrafię coś od niej przyjać. Mam silną potrzebę zrewanżowania się. Tak teraz mam.
Wybaczę, bo bardzo chcę, żeby kiedyś tak się stało. Czekam na ten moment cierpliwie i nie poganiam się. Pewnie w końcu przyjdzie.
 
Nadzieja
Dodany dnia 13/12/2009 22:32
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Życzę Ci tego z całego serca KatiBuziak
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
Dodany dnia 13/12/2009 22:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Dzięki Nadi.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
wątek książkowy W wolnym czasie 760 29/10/2023 15:19
Wątek Muzyczny IV W wolnym czasie 709 15/01/2023 20:15
Wątek kulinarny W wolnym czasie 570 16/03/2021 06:54
Wątek Nasze wątki - część otwarta 153 23/11/2020 20:31
wątek wakacyjny W wolnym czasie 30 01/06/2020 16:38

50,348,352 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024