28 Styczeń 2020
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Klara Klara
00:08:26 Offline
rafa rafa
00:29:04 Offline
sigma sigma
00:39:12 Offline
ploion ploion
01:04:32 Offline
florris florris
01:23:12 Offline
Ostatnio zarejestrował się: ewelina33
Ogółem Użytkowników:2,053
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/01/2020
usłyszałam ostatnio komplement że mam " lekkie pióro", hmm już to wiele razy słyszałam ale nie wierzyłam w to.

10/01/2020
@Poziomka: Dlaczego pierwszy dostępny psychiatra nie mógłby pomóc?

08/01/2020
Poziomki załóż wątek powitalny

08/01/2020
Witam, Szukam specjalisty w Krakowie lub na Slasku, dla blisliej mi osoby. Blagam o pomoc. Sytuacja jest kiepska i zaawansowana(chad)
.

29/12/2019
no wpadła. hej!

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Wizyta na SOR przy silnych MS
swistak
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09/12/2017 15:27
Awatar

Srebrny Forumowicz

Data rejestracji: 11.08.14

Cześć,
Czytałem zalecenia, żeby w wypadku silnych myśli samobójczych dzwonić na numer alarmowy i prosić o przyjazd.

Mam pytanie: co się dzieje później? Jak wygląda taka wizyta na SOR?

Być może więcej wiedzy o tym pomoże komuś (lub nawet mi w przyszłości) podjąć decyzję o szukaniu pomocy.
Edytowane przez swistak dnia 09/12/2017 15:37
Rozum ludzki w pewnym dziale poznań swoich wystawiony jest na ten szczególny los, iż trapią go pytania, których nie może odrzucić, gdyż mu je zadaje własna jego przyroda, ale na które nie może też odpowiedzieć, gdyż przewyższają całą możność ludzkiego rozumu.
Immanuel Kant, Krytyka czystego rozumu. Tłum. Piotr Chmielowski (link)

girl interrupted
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09/12/2017 15:39
Awatar

Srebrny Forumowicz

Data rejestracji: 23.09.10

Wydaje mi się, że lepszym pomysłem w przypadku myśli samobójczych jest udanie się na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego - jest to droga prosta i nieokrężna, po co sobie komplikować życie? SOR w przypadku próby samobójczej - płukanie żołądka, ratowanie życia itp., a potem kiedy stan się ustabilizuje to i tak szpital psychiatryczny Wink Po prostu w szpitalu psychiatrycznym są lekarze bardziej wykwalifikowani jeśli chodzi o silne myśli samobójcze Smile
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."

swistak
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2017 11:51
Awatar

Srebrny Forumowicz

Data rejestracji: 11.08.14

girl interrupted napisał/a:
Wydaje mi się, że lepszym pomysłem w przypadku myśli samobójczych jest udanie się na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego

Tylko z Izby Przyjęć nie przyjeżdżają.

Naprawdę, ma ktoś takie doświadczenia?

Kojarzę, że ktoś tutaj pisał, że zadzwonił po karetkę i mu to pomogło, że porozmawiała sobie z psychiatrą i rozmowa wiele jej dała.

Koleżanka też dzwoniła, i tego samego dnia była już w domu.
Edytowane przez swistak dnia 10/12/2017 11:54
Rozum ludzki w pewnym dziale poznań swoich wystawiony jest na ten szczególny los, iż trapią go pytania, których nie może odrzucić, gdyż mu je zadaje własna jego przyroda, ale na które nie może też odpowiedzieć, gdyż przewyższają całą możność ludzkiego rozumu.
Immanuel Kant, Krytyka czystego rozumu. Tłum. Piotr Chmielowski (link)

Life
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2017 12:18
Awatar

Platynowy forumowicz

Data rejestracji: 26.02.10

Karetka w przypadku silnych ms? Hmm... Można i tak. Ale... są też: centrum interwencji kryzysowej, telefony zaufania, samodzielne dojście na SOR. Korzystałam z wszystkich trzech opcji. W CIK przyjmują bez skierowania i ubezpieczenia. Potrzebujesz pogadać - idziesz - zgłaszasz - rozmawiasz. Gdy Ci to pomoże, idziesz do domu, czasem możesz poprosić o kilka rozmów wspierających, a jak zagrażasz sobie, wzywają karetkę. Na SORze mówisz o co chodzi i czekasz na konsultacje z psychiatrą. Co potem, zależy analogicznie, jak w przypadku poprzednim.

Dla mnie wzywanie karetki przy m.s. nie było czymś, co brałam pod uwagę. Najczęściej jak potrzebowałam wsparcia, to sama się fatygowałam. Jestem zdania, że jeśli myśli się o pomocy mając silne m.s., to nie jest tak źle i można samodzielnie podejść do miejsc, w których się takową pomoc otrzyma.

A na długotrwałą pomoc walki z m.s. polecam psychoterapię. By nie dopuścić do takiego momentu, że pomoże tylko hospitalizacja.
Bój się i idź do przodu Wink

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft

Przeskocz do forum: