28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Zaburzenia odżywiania
fatterthanu
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12/09/2016 20:35
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 12.09.16

Cześć,

Mam na imię Marysia, mam 16 lat i jestem tu nowa. Obawiam się, że choruję na bulimię lub kompulsywne objadanie się. Żyję w świecie, gdzie muszę bardzo zwracać uwagę na to co jem, mianowicie dieta, ćwiczenia itp. Niestety odkąd zaczęłam to robić, zauważyłam że jem więcej, nawet jeśli już jestem najedzona i pełna. Czasami nawet jeśli jest mi niedobrze, wciskam w siebie więcej produktów. Dochodzi do tego, że kupuję słodkości i ukrywam je przed rodziną. Przy każdym posiłku staram się zjeść jako ostatnia aby podkraść jeszcze troszeczkę, gdy nikogo nie będzie. Nie powoduję wymiotów ani nie zażywam żadnych leków przeczyszczających, natomiast, gdy czuję że le robię i zdaję sobie sprawę, że mogę przytyć, przechodzę na dietę z małą ilością spożywanych posiłków i intensywne, codzienne ćwiczenia. trwa to niestety maxymalnie dwa tygodnie, ponieważ potem znowu mam nagłe napady głodu i chęci zjedzenia jak najwięcej, co tylko jest pod ręką. U mojej przyjaciółki zawsze jest dużo ciast i słodkości, czego nie ma u mnie w domu (dlatego u siebie jem nawet suchy chleb czy samą szynkę, ponieważ nie mogę wytrzymać gdy czegoś nie zjem). Zawsze gdy u niej jestem, gdy nikt nie patrzy, podkradam jedzenie i słodkie produkty. Przed rodzicami udaję, że jestem na diecie, ale gdy tylko jestem sama w domu, to naprawdę nie potrafię zahamować apetytu. Nie wiem jak się za to zabrać, ponieważ boję się, że zbagatelizują moje podejrzenia i tylko przyznam się im niepotrzebnie do moich "grzeszków". Chciałam iść przed nimi w tajemnicy do jakiegoś specjalisty, niestety do darmowego się długo czeka, a na płatną wizytę nie mam pieniędzy i nie wiem co powinnam zrobić. Myślałam o rozmowie z psychologiem szkolnym ale nie wiem czy to ma sens. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki. Jestem z tym sama.
Zaburzenia odzywiania
 
ploion
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12/09/2016 21:33
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Hej,
rozmowa ze szkolnym psychologiem to nie jest głupi pomysł. Bądź szczera i powiedz dokładnie to co napisałaś w tym poście. Rozmowa z rodzicami też będzie konieczna, ale może psycholog pomoże Ci przygotowac się na takie wyznanie.
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
sigma
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2016 00:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Niestety, zgodnie z regulaminem forum jest przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Dodam tylko, że bez rozmowy z rodzicami się nie obejdzie, bo w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest ich zgoda na podjęcie leczenia.
Edytowane przez sigma dnia 13/09/2016 00:04
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Prośba o pomoc, ankieta dla osób z zaburzeniem odżywiania Ogłoszenia 1 14/05/2019 18:20
Leki a zaburzenia cyklu menstruacyjnego Leki 10 23/07/2018 12:11
Niepełnosprawność umysłowa i zaburzenia psychiczne a posiadanie rodziny - badania li Ogłoszenia 3 27/03/2018 03:54
CHAD i jednoczesne zaburzenia integracji sensorycznej. Nasze wątki - część otwarta 1 09/06/2017 11:14
zaburzenia somatyzacyjne Ogólnie o psychiatrii 4 10/04/2017 21:08

50,114,241 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024