27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Po raz pierwszy
cochad
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18/06/2016 20:32
Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 18.06.16

Od kilku tygodni szukam każdej informacji na temat chad, od chwili kiedy potwierdzono diagnozę u mojej kilkunastoletniej córki. Od lutego nasza rodzina jest w pełnej rozsypce, obecnie próbujemy się pozbierać. Za nami pytania, dlaczego? Teraz zastanawiamy się - co dalej?
Pozdrawiam serdecznie. Kira
 
martyna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2016 07:58
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Witaj. Jest tutaj sporo informacji o CHAD , warto tez porozmawiac i leczącymi Twoją córkę to najlepsze zrodlo informacji. Moze poszukaj grup wsparcia w swoim miescie.
Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Alia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2016 10:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Witaj, od tej pory możesz pisać w innych dostępnych działach forum.
 
kwiatek4
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2016 16:16
Rozgrzany


Postów: 70
Data rejestracji: 06.01.15

Witaj Kira!Na pewno na tym forum znajdziesz sporo wpisów chorych na chad jak i ich najbliższych...Diagnoza Chad to trudne wyzwanie dla rodziny,na pewno na początku ciężko jest się oswoić z tą choroba ,co prawda u każdego chorego może ona przebiegać w nieco inaczej ale charakterystyczne to tzw."górki"i dołki (manie i depresje).Ważna jest farmakologia ,regularne wizyty u psychiatry,czsami hospitalizacja,absolutnie niewskazany alkohol i środki psychoaktywne!!Zdaję sobie sprawę ,że dla rodziny to duże wyzwanie (byłam żoną chadowca) by wspierać chorego ale walka o wyzdrowienie swojego dziecka jest priorytetem dla każdej matki....Tak jak napisała Martyna czasami potrzebne mogą być grupy wsparcia aby móc samemu się pozbierać i nabrać sił....może być przydatny psycholog...Trzeba się oswoić z myślą ,że pojawiła się choroba i konstruktywnie walczyć,wiem nie jest to proste !!Wierzę,że jako rodzina podejmiecie to wezwanieSmileSerdecznie pozdrawiamPapa
"Kochać kogoś ,to przede wszystkim pozwalać mu na to,żeby był,jaki jest."
 
cochad
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2016 20:42
Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 18.06.16

Bardzo Wam dziękuję za serdeczne powitanie. Informacje od lekarza prowadzącego mam skąpe.Mała przebywa obecnie na oddziale psychiatrycznym, od pięciu tygodniu próbują ją ustabilizować farmakologicznie, niestety z miernym skutkiem, gdyż stężenie litu jest niewystarczające. Na grupę wsparcia, póki co nie znajdę czasu ( praca zawodowa, odwiedziny dziecka w szpitalu, dom - mąż, starsza córka ) ale rodzina - cała, objęta zostanie pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną - czekam na dniach na wyznaczenie pierwszego terminu wizyty. Myślę, że choroba dziecka, to nie tylko wyzwanie, ale przewartościowanie całego dotychczasowego życia. Jak się odnajdziemy w nowej rzeczywistości, z życiem na co dzień z dzieckiem z chad, tego jeszcze nie wiem, ale po ostatnich wydarzeniach z Małą, namiastką już zostaliśmy doświadczeni.
Pozdrawiam gorąco.
 
kwiatek4
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2016 17:52
Rozgrzany


Postów: 70
Data rejestracji: 06.01.15

Witaj Kira!Fajnie ,że będziecie mieli wsparcie psychologiczne to na pewno pomoże całej rodzinie !Twoja córka jest w szpitalu to ma fachową opiekę lekarską to najważniejsze !Smile Zdaję sobie sprawę ,że nie jest Wam lekko jako rodzinie w obliczu tego co Was spotkało ale takie są historie ludzkie.....Tutaj na forum jest wiele takich historii....Ciężkie doświadczenia losowe przewartościowują niewątpliwie całe życie ,to prawda ...Ja w trudnych momentach życia stosuję dewizę:"Co nas nie zabije ,to nas wzmocni" Czego i Tobie życzę mając nadzieję na oswajanie się z problemem i powolnymi kroczkami wychodzenie na prostą GrinGorąco pozdrawiam ,życząc sił i wytrwałościPapa
"Kochać kogoś ,to przede wszystkim pozwalać mu na to,żeby był,jaki jest."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zażywanie dwóch leków na raz?? Leki 2 01/07/2017 16:32
O grach jeszcze raz O komputerach 21 09/03/2016 18:27
Raz tak raz tak + troche zali Choroba afektywna dwubiegunowa 10 10/11/2014 19:36
Pierwszy raz na forum :) Przedstaw się 11 25/08/2014 17:11
Pierwszy raz... Psychoterapia 28 28/10/2012 23:36

50,302,711 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024