28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
27 lat życia z maniakiem
Kasica5
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2015 10:06
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 08.12.15

Tyle czasu obserwuje chorobę mojego ojca. Po raz 3 jest w stanie mania, która 7 lat temu doprowadziła do długów w kwocie 600 tys. Szczęście było takie, ze moglismy sprzedać majątek rodzinny i prawie udało nam sie zmieni wyjsć. Niestety, choroba znowu wróciła, stan maniakalny jest mocniejszy niż poprzednim razem. Tata szantażuje mamę, ze ja zostawi jeśli ta nie zaakceptuje jego warunków życia razem. Dał jej na to miesiąc. Biedna kobieta jest załamana. Po tylu latach nie ma już siły walczyć. Przypuszczam, ze ma początki depresji( nie wstać z łóżka, jest apatyczna, nie ma siły ). Kłamie, kręci, pożycza pieńiadze, bierze kredyty - znowu!
Nie wiem w jaki sposób złagodzić objawy jego stanu. Ojciec bierze leki, ale trzeba na to czasu żeby zadziałały. Chce uratować psychikę mamy, dom rodzinny,.
Pare dni temu urodziłam syna, mój tata jest straszńie dumny. Pomyslałam, ze może powinnam gomzaszantazowac, ze nie pozwolę mu sie z nami zobaczyć dopóki sie nie uspokoi, nie przemyśli?
Pomóżcie!
7 lat temu spędził jakiś czas w szpitalu psychiatrycznym, teraz nie możemy go namówić. Co mam robić!
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2015 11:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witaj,
możesz pisać w innych działach forum.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Junk Head
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2015 16:28
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Witaj!
Jak dla mnie, to szantaż jest kiepskim wyjściem. Nie znam Twojego taty, ani całej sytuacji, jednak nie oszukujmy się... nikt nie lubi być szantażowany.

Może zaproponuj mamie wsparcie psychologa? Nie jestem wstanie sobie wyobrazić, co ona musi przeżywać, ale wsparcie specjalisty i osoby "obcej" (która będzie mieć świeże spojrzenie na sprawę) dużo może zdziałać. Psycholog/psychoterapeuta też ją pokieruje w działaniu, powie co i jak powinna robić z mężem, jak z nim rozmawiać, a w dodatku wysłucha każdego jej problemu (nie mam na myśli tego, że Ty tego nie możesz zrobić. Po prostu czasem jest łatwiej otworzyć się przez obcą osobą).

Co do ojca, możesz również zaproponować psychoterapię. Leczenie farmakologiczne owszem pomoże, ale w połączeniu z terapią, powinno dać lepszy efekt. Faszerowanie się lekami, to tylko "maskowanie" problemów, a nie ich leczenie, niestety.

Twój tato wie, że ma problem, czy uważa, że wszystko jest w porządku? (bo to w sumie też ważne, aby zrozumiał, że nie jest z nim dobrze i trzeba podjąć jakieś kroki). I wcale mu się nie dziwie, że nie chce wracać do szpitala psychiatrycznego, sama niemiło wspominam tamte czasy w zamknięciu.
 
sigma
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2015 18:56
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Akurat w przypadku CHAD "faszerowanie się" lekami jest główną metodą leczenia.
Psychoterapia, zwłaszcza wglądowa, w tej chorobie często jest wręcz przeciwwskazana, bo może pogarszać stan chorego.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Makro
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2015 23:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nic dodać nic ująć. Leki są podstawową metodą leczenia, psychoterapia jest co najwyżej dodatkiem.
Kasica5 - nie rozumiem dlaczego nic nie robicie. A gdzie art. 29 Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego, a gdzie ubezwłasnowolnienie?
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
RedKate
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09/12/2015 00:45
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Jako bipolar "faszerujący się lekami" zgadzam się z Makro i sigmą.
Kasica5, jest to poważny problem, kiedy osoba chora odmawia leczenia krzywdząc tym samym swoich bliskich. Macie pełne prawo chronić siebie. Wg mnie wszystkie chwyty dozwolone w tej kwestii, od szantażu po dążenie do ubezwłasnowolnienia i przymusowego leczenia, niestety. Nie można pozwolić, aby choroba ojca niszczyła Was.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Kasica5
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 09/12/2015 20:50
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 08.12.15

Chciałabym go ubezwlasnowolnic, ale nie wiem jak to zrobić? On już mnie unika, bo chyba nie chce sie przede mną tłumaczyć. Niestety, nie rozumie ze jest chory! nie wiem czy podejmie leczeńie, umówiliśmy sie na wizytę u psychiatry, ale czy na nią przyjdzie? Nie mam pewności.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dzieci sensem życia? Dzieci 19 16/02/2022 04:36
Prezent dla dziecka 12-13 lat Dzieci 11 01/01/2021 16:44
z życia wzięte Humor 106 19/04/2020 14:55
CHAD niszczyciel życia Choroba afektywna dwubiegunowa 30 21/10/2016 22:19
10 lat z kancerofobią Zaburzenia lękowe 2 06/04/2015 10:34

50,312,365 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024