25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Schizofrenia
 Drukuj temat
Katatonia
girl interrupted
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07/12/2015 20:56
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Ktoś z Was miał? Ja mam na przemian zastyganie w bezruchu i nadmierne pobudzenie - latanie tu i tam bez celu. Zastyganie daje mi poczucie bezpieczeństwa, jeśli się boję. Na początku psychoterapii siedziałam sztywno i nawet drobny ruch ręki (nie mówiąc o wstaniu z fotela) był dla mnie trudny. Nadmierne pobudzenie występuje wtedy, kiedy energia mnie rozpiera, często są to jakieś trudne emocje. Zastyganie na terapii nawet lubię, ale ostatnio lubię postrzelać z dużego palca u stopy, bo strzela mi w stawach Smile tak, jakbym chciała być słyszana i widziana i wzmocnić to uczucie... Czym terapeuta bardziej żywy, tym mniejsza katatonia u pacjenta Wink Przez sen również zastygam i budzi mnie zdrętwiała ręka albo ból w kościach, gdy się bardzo niewygodnie ułożę i trwam w tej niewygodzie dłuższy czas. Po co to piszę? W nadziei, że może komuś pomoże zrozumieć albo się komuś przyda. Może rozwinie się jakaś ciekawa dyskusja na temat różnych objawów schizofrenii i ich znaczenia? Smile
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Liana
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07/02/2016 23:54
Awatar

Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 07.02.16

Ja chyba doświadczyłam katatonii, choć nie jestem pewna, bo nigdy na ten temat z nikim nie rozmawiałam. Kiedy pojawiła się choroba, miałam takie zdarzenie, że usiłowałam wyjść z domu, doszłam do drzwi wyjściowych, chwyciłam nawet za klamkę i w tym momencie zastygłam bez ruchu. Nie wiem, ile tak stałam, ale w ogóle mnie to nie zmęczyło. To się zdarzyło tylko raz.
 
Cath
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24/10/2016 22:24
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 21
Data rejestracji: 22.10.16

girl interrupted, a długo trwają takie stany zastygania w bez ruchu?
Mi się coś takiego na pewno zdarzyło na pierwszej wizycie i psychologa przeprowadzającego test. Przeżywałam trudny okres w życiu a jeszcze sama sytuacja tak mnie zestresowała, że się zawiesiłam. Kiedyś jak byłam trochę młodsza to interesowałam się medytacją tybetańską, i w tamtej chwili tak sobie pomyślałam, że właśnie doświadczam stanu niebytu, pustki, zresztą nawet przyjemnego. O czym nie omieszkałam poinformować psycholożkę że "mój naturalny stan to jest nicość" święcie w to przekonana. Smile
A później poczułam się zła, że nie mogę sama z tego wyjść i powiedziałam, że jak ta psychoterapia tak ma wyglądać to nic z tego nie będzie bo "ja się cała poblokowałam" i wolę już rozmawiać ze ścianą niż panią psycholog. Do domu nie pamiętam jak wróciłam, wiem że urządziłam sobie spacer po mieście, pojęcie czasu mi się rozjechało. A w domu jak mi odpuszczało miałam koszmarne mdłości. Takie dziwne stany trzymały mnie może 2-3 dni.

Ale zauważyłam, że jak w pracy się nudzę (mała motywacja do działania) to się w lekkim stopniu zawieszam. Z zewnątrz może to wyglądać jakbym się zamyślała w bezruchu, choć nie mam wtedy absolutnie żadnych myśli. Ale z tego sama wychodzę, na zawołanie tak jakbym przerywała "bujanie w obłokach i przeżywanie fantazji"

 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Katatonia, otępienie, ojeeej? Nasze wątki - część otwarta 7 05/01/2016 23:05

50,289,691 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024