25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witam- borderline z ośrodka Bednarska w Warszawie
Sh_Ja
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15/11/2015 22:58
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 15.11.15

[i]Witam się trochę pewnie niestandardowo. Jestem borderem, jak już nadmieniłam. Od półtora roku próbuję dojść sprawiedliwości w związku z "psychoterapią", która mnie spotkała w ośrodku Bednarska - zgodnie z ustawą o ochronie danych wymieniam nazwę miejsca, co jest zgodne z owa ustawą i polskim prawem, bez nazwisk psychoterapeutów, mogę postawić inicjały )
"psychoterapia" tak zwana , kosztująca ponad 25 tyś zł i trwająca 4 lata, spowodowała u mnie rozstrój zdrowia, próbę samobójstwa, poważne zaburzenia depresyjne, liczne dekompensacje - do dziś nie potrafię funkcjonować społecznie i zawodowo. Przez te 4 lata systematycznie doprowadzano mnie do takiego stanu, straciłam mieszkanie, pracę. z osoby cichej- choć z problemami stałam się furią. łamano zasady prowadzenia tej terapii na wiele sposobów- najbardziej spektakularne to np. szarpano mnie na spotkaniu przez jedną panią psycholog, która nawet nie miała certyfikatu.. na ko kniec była sprawa o groźby karalne z mojego powództwa ponieważ zagrożono mi " dostaniesz wpierdol"
, zakończono niezgodnie z jakimkolwiek kodeksem etyki - skończyło się 6-oma interwencjami policji i bezprawnym działaniem zarządu ośrodka
Aktualnie sprawa jest medialna i sądowa,
Ośrodek Bednarska odmawia od początku komentarza,
główny zarząd Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich odżegnuje się jakoby miał coś wspólnego z swoją jednostką
Komisja
Etyczno- Mediacyjna Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich "bezradna" w wzięciu odpowiedzialności za ocenę etyczną bo , cytat :" nie chcemy nikogo skrzywdzić oceną, chociaż wiemy, że były nieprawidłowości " -chociaż jest powołana do ochrony pacjenta i rozpatrywania skarg,
brak przepisów prawnych, co uniemożliwia dochodzenie od strony Rzeczników ( praw pacjenta i konsumenta ), tak zwane "sądy koleżeńskie" gubiły skargi niezainteresowane.. Chciałabym też poznać osoby, podobnie poszkodowane, - jeżeli z tego samego miejsca, to byłoby najlepsze, aby złożyć pozew zbiorowy z powództwa cywilnego. Niestety, niewiele więcej można zrobić. Można także przestrzegać i opisywać , ujawniając takie przypadki, aby ktoś, potencjalny pacjent w szczególności ten głębiej "zaburzony"- z efką się zastanowił zanim zaufa "specjalistom", którzy potem nawet nie powiedzą śłowa " przepraszam".[/i]
Edytowane przez Sh_Ja dnia 15/11/2015 23:01
 
RedKate
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2015 22:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Witaj Sh_Ja (trochę dziwny nick, chyba niełatwo się takim posługiwać...). Chaotyczna nieco Twoja wypowiedź, nie jestem pewna, czy jesteś w stanie znaleźć na naszym forum to, czego szukasz.
Btw, wyguglałam sobie, to co takiego "Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich", opinia moja osobista jest taka, że nie wygląda mi to na stowarzyszenie zajmujące się psychoterapią w klinicznym znaczeniu tego słowa, raczej na grupę kultu religijnego... Ehmm

Edit: Węch mnie nie myli. Wedle tego co ustaliłam, SPCh nie jest wpisane do rejestru podmiotów świadczących usługi zdrowotne.
Edytowane przez RedKate dnia 16/11/2015 22:55
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Sh_Ja
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2015 23:47
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 15.11.15

[i]RedKate, witaj

może podam link do opisanej przez kogo innego na mój temat tej historii..mniej chaotycznie może.
http://psycho-kit.pl/?p=7180

oraz ciąg dalszy czyli wojny z instytucjami:
http://psycho-kit.pl/?p=8002

niestety mnie ( jak i pewnie wiele osób z efkami) niewiele interesowało czy ten podmiot jest medyczny, niemedyczny, chrześcijański czy diabelski Sad Notabene, jestem niewierząca... Że chrześcijański ośrodek, to czysty przypadek.Poznałam terapeutę w zupełnie innych okolicznościach i powiedział mi, że prowadzi terapie w takim, a takim ośrodku, mogę przyjść. Nie chciałam przestać go widywać, no to przyszłam, i ponieważ nie mogłam znieść myśli o odejściu, to zostałam pomimo bóluSad Oto cała historia głupoty mej.
O ironio, okazało się to wszystko mieć coś wspólnego jak nie z sacrum, to z profanum :/ czystym diabelstwem ... Sad
ps. Wojny już stoczyłam z Rzecznikiem Praw Pacjenta z tytułu właśnie tego, że to nie jest podmiot medyczny ( Rzecznik się nie podejmie wyjaśniania sprawy) :/

Bardzo bym chciała znaleźć tu coś, kogoś, pomoc..
Pozew zbiorowy z strony kilku osób skrzywdzonych przez tę instytucję byłby najlepszy, ponieważ w obecnej sytuacji braku regulacji zawodu psychoterapeuty osoby poszkodowane mają..no właśnie, tak jak ja, czyli walka z wiatrakami. Pozew zbiorowy daje większe szanse wygrania.

Poza tym, drugie ( i podejrzewam, lepsze) i co chciałabym, to to aby osoby, które spotkało "coś" od psychoterapeutów/ psychologów po prostu wyszły z tej strefy cienia i milczenia
abyśmy głośno o tym mówili.. Bo po pierwsze mamy do tego prawo - jak dotychczas odbierane. ( jak ktoś nie wie o co chodzi to niech poczyta w moich linkach co zrobił ze mna znanylekarz.pl
Po drugie, aby inni wiedzieli zanim się udadzą na "psychoterapię" co on robił z innymi pacjentami.
Niestety, opinie o specjalistach na np. znanylekarz.pl warte są mniej więcej tyle, co pieniądze za abonament, które portalowi płacą specjaliści za utrzymywanie profilu. Inaczej mówiąc, prawdy się nie dowiesz człowieku. Moją opinię skasowali bo była niepochlebna o tym ośrodku ( pomimo, iż nie naruszała ich regulaminu ) i powiedzieli jeszcze bezczelnie, że mają prawo decydować arbitralnie co zamieszczają, a co nie... No...

Więc chciałabym takie historie ujawniać, też dla przestrogi i tez dla zmiany jakiejś głębszej. Prezes UOKiK-u zdziwiony mi powiedział " nie docierały sygnały konsumentów o nieprawidłowościach". Byłam pierwsza... Jeśli będę ostatnia, zawód psychoterapeuty na zawsze pozostanie cudownym polem , aby Ciebie, pacjencie móc zrobić w ch*j i wycyckać z kasy ( nie mówiąc o najwazniejszym - że przxecież to życie Twoje cierpi, rozwalone na iles lat lub skończone, były i takie przypadki ) bazując, że masz problemy i np. nie umiałeś siebie chronić by odejść..


ps.2 a nick jest skrótem. To, co chciałam podać w nazwie okazało się zajęte, czy coś w tym stylu, w każdym razie nie przeszło.[/i]
Edytowane przez Sh_Ja dnia 16/11/2015 23:58
 
RedKate
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17/11/2015 15:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A jak się czujesz teraz? Jesteś pod opieką jakiegoś psychologa, możesz liczyć na pomoc?

Otrzymujesz dostęp do pozostałej części forum.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Sh_Ja
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19/11/2015 16:49
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 15.11.15

[i]Nie, nie jestem pod " opieką". Czuję się bardzo źle. Generalnie od tej "opieki" psychologów poczuć się można jeszcze gorzej, coś o tym wiem.
Dziękuję za dostęp. Jeśli można, przekleję moje posty w inne miejsca tu... Może będzie odzew.[/i]
Edytowane przez Sh_Ja dnia 19/11/2015 16:50
 
RedKate
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19/11/2015 17:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

[quote]Generalnie od tej "opieki" psychologów poczuć się można jeszcze gorzej, coś o tym wiem.[/quote]

No, z tym się zgodzić nie mogę. Zdarzają się przykre sytuacje, takie jak Twoja, ale generalnie jednak opieka psychologiczna jest po to, by pomagać, i zwykle tak się dzieje. Myślę, że nie powinnaś zostawać z tym problemem sama, nie rozwiążesz go bez pomocy z zewnątrz. Jest wielu bardzo dobrych, wykwalifikowanych specjalistów, psychologów i psychiatrów, wartko korzystać, kiedy sami sobie nie radzimy.
Na tym forum znajdziesz masę osób, którym terapia i leczenie rzeczywiście bardzo pomogły.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Sh_Ja
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19/11/2015 21:24
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 15.11.15

[i]Polecam poczytać www.psycho-kit.pl oraz Tomasza Witkowskiego.
Nie neguję, że może i jest dużo osób, które sobie chwalą psychoterapię. Proponuję jednak odsiać z tego kręgu aureoli niebiańskiej wokół terapii skazę manipulacji opiniami publicznymi. Choćby w taki sposób manipulacja, że opinie osób, które są niezadowolone są zwyczajnie usuwane. Osoby takie są straszone procesami np. o naruszenie dóbr osobistych, pomówienie, diabli wiedzą co jeszcze...etc. Wiele z nich nie chce mówić bo to ich "prywatna sprawa". Wg opinii stowarzyszenia z którym współpracuję w mojej sprawie, zajmującego się nadużyciami, jestem pierwszą, która odważa się mówić głośno i publicznie i nie ugiąć usuwaniem opinii czy groźbami. Czasem walczą rodziny osób poszkodowanych. Pacjenci się wstydzą, boją. Nie dziwne więc, że są same opinie pozytywne osób, którym to pomogło. Ten fakt zwrócił już uwagę dziennikarzy coniektórych m.in http://psycho-kit.pl/?p=7736
Być może i naprawdę coś komuś pomogło, ja nie mówię.
Inna sprawa, że ja nie jestem łatwym człowiekiem, ani pacjentem. Czasem już o sobie myślę ostatnio, jak o potworze. Mało, że ni pies, ni wydra, to jeszcze taki potencjał złości, że ja tylko niszczę, nawet jak otrzymuję dobro. Taki jest moje smutne doświadczenia. Kompetentniejszy terapeuta nie zrobi takiej bardachy ze mną jak Bednarska. Ale po prostu mi podziękuję od ręki. Czyściej i zgodnie z zasadami. Coraz bardziej zamykam się w kręgu mojej ciemności, choć i tak od życia zawsze dzieliła mnie noc (jakby to metaforą ująć).. Ale teraz już czysta ciemność.[/i]
Edytowane przez Sh_Ja dnia 19/11/2015 21:30
 
Ania7070
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2018 23:34
Rozgrzewający się


Postów: 1
Data rejestracji: 22.11.18

Zgadzam się całkowicie z opinią, że ośrodek na Bednarskiej jest kiepski. W trudnych sprawach nie umieją pomóc w ogóle. Szkoda pieniędzy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witam Przedstaw się 5 30/12/2021 13:00
czy można rozładować ogromne napięcie w borderline? Zaburzenia osobowości 3 28/05/2021 13:44
Witam Przedstaw się 3 18/02/2020 21:21
Witam magnolkowo :) Przedstaw się 7 08/11/2019 20:01
Borderline Zaburzenia osobowości 1 01/10/2019 17:43

50,292,031 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024