25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Genialna katecheza nt naprawiania relacji z rodzicami
swistak
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27/03/2015 14:39
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć,
Natknąłem się przed chwilą na nagranie [b]genialnego[/b] spotkania rekolekcyjnego dotyczącego naprawiania nieprawidłowych relacji z rodzicami (a dokładniej nadmiernej zależności od nich).

Na spotkaniu nie były omawiane zbytnio aspekty sprawy związane stricte z wiarą, miało ono bardziej charakter "psychologiczny", dlatego myślę, że może się przydać także osobom niewierzącym.

Spotkanie prowadził o. Adam Szustak OP, znany rekolekcjonista. Wyjaśnił on sprawę na podstawie Księgi Tobiasza, w której właśnie taka nieprawidłowa relacja była przedstawiona (oraz sposób wyjścia z niej, zainspirowany przez anioła). [EDIT 19:57: Nie jest to prawda, zobacz niżej] Autor miał podobne doświadczenia również jeśli chodzi o relację ze swoją matką.

Nagranie znajduje się tutaj:
[url]www.archive.org/download/7meNiebo/7n253_O_Adam_Szustak_o_rodzicach.mp3[/url]

Być może też mniej więcej podobna wersja jest na YouTube (nie jestem w stanie tego zweryfikować):
[youtube]_kmMyWt2bOY[/youtube]

Rzeczywiście dało mi to do myślenia.

W Księdze Tobiasza (i w nagraniu) jest też opisane, w jaki sposób nieprawidłowa relacja z rodzicami jest w stanie zniszczyć pożycie małżeńskie - jest historia pewnej dziewczyny, która zabiła 7 swoich mężów.

EDIT 19:57:
Przejrzałem w końcu Księgę Tobiasza i zorientowałem się, że autor tego nagrania zinterpretował ją w sposób bardzo kreatywny (mówiąc delikatnie).
Edytowane przez swistak dnia 27/03/2015 20:15
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zmiana relacji terapeutycznej Psychoterapia 2 21/06/2015 08:17

50,289,917 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024