27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
sport to zdrowie
martyna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2014 17:35
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ci co znają mnie dłużej wiedzą więcej o mojej przeszłości z zaburzeniami odżywiania.
Stan obecny jest dobry - choć jak już wcześniej pisałam zdarzają sie wpadki.
Od kilku mies więcej się ruszam, zdrowo odżywiam. Chodzę na basen z przyjaciółką, najpierw basen później plotki. Pomaga nam to się odstresować, wygadać i wracamy do domu spokojniejsze do rany przyłóż Grin . To jest zdrowy sposób odreagowywania stresów. Wie o tym lekarz i terapeuta i nie zgłaszają sprzeciwu.
Od poniedziałku nie jestem w stanie się ruszać, ze względu na ból kręgosłup i wewnętrznie czuję niepokój, brakuje mi ruchu ale nie do końca jestem wstanie ocenić co to jest.
Czy Wy też macie tak jak musicie przestać uprawiać sport?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Brego
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2014 22:24
Awatar

Finiszujący


Postów: 412
Data rejestracji: 04.09.14

tak, ja też tak mam, ale ja wciąż jeszcze chyba siedzę w ED, więc moja opinia pewnie tutaj nic obrazującego zdrowe podejście do tematu nie wniesie...
Cóż no, sama z pewnością wiesz dobrze, że sport pomaga się odstresować, ale że jest też łatwo przegiąć...
Ten niepokój wiążesz bezpośrednio z odstawieniem aktywności? Nie wiem, może to zespół odstawienia ;p ( endorfinki w końcu i te sprawy Smile ) w tej sytuacji chyba najlepiej przerzucić swoją uwagę na coś innego, szukać innych zajęć, adekwatnych do aktualnych możliwości ( piszę to jak ja to widzę, ale ja sama mam z tym problem, proszę, zrozum mnie dobrze...)
Trzymaj się i zdrówka dużo Smile
[i]Istnieje taka cierpienia granica, za którą czekać może już tylko spokój...[/i]
 
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04/10/2014 07:59
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Brego ja wrócę do sportu, a teraz jestem trochę uziemiona w funkcjonowaniu i tak się zastanawiam, może to to? z dużej aktywności teraz prawie 0 i ten niepokój bo mi czegoś brakuje.
Tak sobie rozmyślam Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sailor_moon
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04/10/2014 14:01
Awatar

Rozgrzany


Postów: 96
Data rejestracji: 26.06.12

Ja musiałabym najpierw zacząć się ruszać żeby potem ewentualnie przestaćPfft ale teraz mieszkam na 4 piętrze więc takie minimum ruchu jest. I zadyszka póki coPfft
Dla mnie sport jest potencjalnie niebezpieczny właśnie z powodu ED. Mogłoby to znów przeistoczyć się w morderczy trening, tak jak wcześniej. Dlatego się boję, bo u mnie wszystko co związane z wagą staje się chorobliwe.
chaos theory
 
swistak
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04/10/2014 16:04
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Też niestety nie mogę uprawiać ze względu na siostrę. Wcześniej jednak też się tym zbytnio nie zajmowałem.
Martyna, zmobilizuj mnie kiedy będę miał już taką możliwość.
 
martyna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04/10/2014 16:42
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

świstak chcę Ci tylko przypomnieć że Ty i siostra jesteście osobnymi bytami, jak się chcę i ma ochotę to można wiele rzeczy robić nie tylko uprawiać sport Smile
najpierw może napisz pracę Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zdrowie Psychoterapia 22 15/02/2021 15:05
Zdrowie psychiczne ludzi nie zdiagnozowanych Ogólnie o psychiatrii 6 29/11/2020 10:52
Witamy i o zdrowie nie pytamy Przedstaw się 2 07/08/2015 10:36
Badanie dla kobiet: Zdrowie, Autoagresja, Zab.odżywiania Ogłoszenia 3 16/06/2015 22:14

50,306,170 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024