27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Poczucie winy
Olivia
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 23/09/2014 19:26
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

Dzięki świstak. Wink Jak ktoś ma coś jeszcze o tematyce dda , autodestrukcji, albo o chad to będę się cieszyć jak sie podzielicie Wink
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
swistak
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 23/09/2014 20:04
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Tutaj był gdzieś wątek o samookaleczeniu, tam dałem link do b. ciekawego artykułu.
 
swistak
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 24/09/2014 13:36
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Piszesz tutaj o różnych rzeczach typu autohipnoza, NLP i podobne (jak ten dziwny test osobowości).

Są to metody nieudowodnione naukowo, niepoparte badaniami.
Myślę że bardziej skuteczna dla Ciebie byłaby standardowa psychologia, np. trening umiejętności interpersonalnych.
Może poczytaj o tym, ew. kup sobie jakąś książkę na ten temat.
 
sailor_moon
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 24/09/2014 14:43
Awatar

Rozgrzany


Postów: 96
Data rejestracji: 26.06.12

Hej Olivia, póki co mam parę problemów i podobne do Twoich dolegliwości fizyczne. Dostałam receptę i mam nadzieję że i Tobie i mi się poprawiKwiatek
Edytowane przez sailor_moon dnia 24/09/2014 14:44
chaos theory
 
Olivia
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 24/09/2014 14:48
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

[quote]Są to metody nieudowodnione naukowo, niepoparte badaniami. [/quote]
Nie musi nic być poprate badaniami jeśli działa.


Sailor moon , trochę mi się polepszyło, ale w poniedziałek kolejne starcie z kolejką do lekarza. Wink
Edytowane przez Olivia dnia 24/09/2014 15:03
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
Olivia
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 06/10/2014 19:24
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

Mam za zadanie przemysleć i spisać rzeczy które są we mnie złe i rzeczy które chcę w sobie zmienić.
Zastanawiam się nad tymi rzeczami które są złe ale wcale nie chce ich zmieniać. Nikt nie jest świętoszkiem chyba moge sobie pozwolić na pewne niedoskonałośi których jestem świadoma.myśliciel

Rzeczy , które che zmienić:
- przestać zaspokajać kogoś wizje i zachcianki
- przestać udawać kogoś kim nie jestem
- przestać marnowac czas na błędne koło stresu
- przestać myśleć negatywnie
- myśleć więcej o sobie niż o innych a zarazem nie być egoistką
- przestać sie tak wszystkim przemować
- przestać się stresować błahostkami
- przesać jeść niezdrowe rzeczy
- zwiększyć swoją produktywnośc
- [color=#cc0033]przestać być wredną cholerną małpą [/color]
- realizować swoje cele i marzenia bardziej efektywnie
- przestać bać się dentysty, robali i wysokości.
- zmienić nastawienie do ludzi (bardziej na mam cie w d)
- nie zaczynać kłotni
- nie przeklinać
- schudnąć , zadbać bardziej o siebie
- nie odkładać wszystkiego na potem
- wierzyć bardziej w siebie

No i teraz jak to napisałam to musze to zrobić żeby głupio nie wyjść. Pfft

[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
swistak
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 06/10/2014 19:41
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote]- przestać być wredną cholerną małpą [/quote]
Nie jesteś wredną cholerną małpą. W żadnym wypadku.

EDIT: Nie czytam wątku birbantki (sorry, ale naprawdę nie mam obecnie czasu), ale to przecież jest normalne, że się czasami denerwujesz.

Jakich złych rzeczy w sobie nie chcesz zmienić? Prosi
(jak nie chcesz, nie mów)
Edytowane przez swistak dnia 06/10/2014 20:06
 
Olivia
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 06/10/2014 23:19
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

Jestem dość nerwowa ale się staram.

Manipuluje ludźmi jest to złe ale tak jest łatwiej iczasem to jest jedyny sposób na osiągnięcie celu. Pozatym w swerze zawodowej jest mi to potrzebne i ternuje to kiedy mam okazje.
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
RedKate
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 06/10/2014 23:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Manipulowanie ludźmi jest po prostu złe, a cel nie uświęca środków...
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
birbantka
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 00:35
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[b]Olivia[/b]
Proszę Cię, nie oceniaj siebie tak surowo! To fajnie, że potrafisz stawiać przed sobą takie ambitne cele, ale z drugiej strony... czy nie jesteś dla siebie zbyt wymagająca???
Nie chcę się narzucać, bo prawdopodobnie nie będę tu najlepszym doradcą Wink , ale moim zdaniem czasem lepiej pokłócić się, poprzeklinać i wyładować złe emocje niż dusić te wszystkie żale w sobie...Ja odbieram Cię jako życzliwą, inteligentną osobę, która lubi pomagać innym i troszczy się o ich zdrowie - nie potrzebnie siebie obrażasz, bo przecież na tym pięknym świecie nie ma ideałów i wszyscy popełniamy codziennie jakieś błędy. Smile Pisząc o "zwiększaniu produktywności" traktujesz siebie trochę jak "chłopa pańszczyźnianego" - a przecież masz również prawo do lenistwa, nieróbstwa i okresowego marnowania czasu Kwiatek
Może niewiele o Tobie wiem, ale jakoś nie pasuje mi do Ciebie ta "manipulacja" - tym bardziej, że wcześniej pisałaś, że przejmujesz się ludźmi, myślisz więcej o innych niż o sobie samej i przedkładasz ich oczekiwania wobec Ciebie nad własne. To przeczy manipulacji.
Oczywiście mogę się też mylić...tak więc gdybyś jednak manipulowała otoczeniem (w co jednak wątpię) to biorąc pod uwagę jak ważni są dla Ciebie inni ludzie oraz że uważasz to za złe - wychodzi na to, że ty najbardziej cierpisz z tego powodu , a żaden cel i żadna praca nie jest warta Twoich późniejszych wyrzutów sumienia. (co innego gdybyś ich nie odczuwała...Wink )
Trzymaj się Olivia ! ( Pamiętaj, że cokolwiek byś o sobie nie powiedziała - ja zawsze będę miała o Tobie dobre zdanie ) Kwiatek
Edytowane przez birbantka dnia 07/10/2014 00:36
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Olivia
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 10:19
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

Redkate - właśnie chodzi o to że wiem że to jest złe i cel nie uświęca środków. Gorzej jakbym tego nie wiedziała.

birbantka- jak powiem coś złego o sobie to nie znaczy że sobie jakoś uwłaczam tylko chce to zmienic bo mi to przeszkadza. Czasem poprostu mi sie wybitnie nic nie chce i trzeba to zmienić. Mogę sobie pozwolić na odpoczynek a nie na nieróbstwo. Zależymi na ludziach ktorych znam reszta nie jest jakoś specjalinie istotna. Pozatym łapie się jeszcze na jednej rzeczy że czasem nie wiem kiedy wywieram na kogoś wpływ a kiedy to już jest manipulacja. Ta granica czasem jest dla mnie nie jasna. Każdy wywiera wpływ na innych i zdaża się manipulować innymi tyko ja potrafie o tym otwarcie powiedzieć. Tobie się może wydawać że jestem taka niepozorna ale to trzeba mnie znać osobiście. ( rodzina uważa że jestem wredną cholerną małpą Grin ) Często robie z siebie słodką idiotkę tylko po to żeby było tak jak ja chce. To co mówie i co myślę to są czasem dwie różne rzeczy.
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
birbantka
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 18:53
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[quote][b]Olivia napisał/a:[/b]
1Tobie się może wydawać że jestem taka niepozorna ale to trzeba mnie znać osobiście.
2 ( rodzina uważa że jestem wredną cholerną małpą Grin )
3 Często robie z siebie słodką idiotkę tylko po to żeby było tak jak ja chce. To co mówie i co myślę to są czasem dwie różne rzeczy.[/quote]

1 No, ok jak tam chcesz - w końcu ty znasz siebie najlepiej. Jednak na pewno nie uważam, że jesteś niepozorna - wręcz przeciwnie - sądzę, że masz silną osobowość, tylko że w swoim postępowaniu trzymasz się określonych zasadSmile
2. Ja rozumiem, że rodzina mogłaby tak mówić gdybyś dosypywała komuś arszenik do kanapek, ale jeśli chodzi im o jakieś zwyczajne konflikty wynikające z różnic charakterów, to w takim razie określenie "wredne małpy" pasowałoby do większości ludzi Grin
3. Jeśli piszesz to odnośnie sytuacji w pracy, to chyba niewielu z nas ma tyle komfortową sytuację, że może się czuć w pracy jak "u siebie w domu". Wiadomo, że nie można czasem otwarcie skrytykować przełożonych/ ich decyzji, skomentować czegoś co się nam nie podoba nie ryzykując jednocześnie kłopotami albo zwolnieniem. W pracy często musimy dopasować się do czyichś oczekiwań i stawianych nam wymagań. Jeśli do tego w miejscu w którym pracujesz panuje niezdrowa atmosfera, to odrobina przebiegłości w postępowaniu na pewno nie zaszkodzi Wink
Wszystkiego dobrego Olivia!
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Mina
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 19:33
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

[quote][b]Olivia napisał/a:[/b]
Tobie się może wydawać że jestem taka niepozorna ale to trzeba mnie znać osobiście. ( rodzina uważa że jestem wredną cholerną małpą Grin )[/quote]

A mi się nie podoba, że ktoś cię w ten sposób nazywa i nie tylko nie budzi to twojego sprzeciwu, by się na to nie godzić, ale bezkrytycznie przejmujesz to niewiele mające wspólnego z szacunkiem, oceniające nazewnictwo ...
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
Olivia
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 19:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

Mina - mi się też nie podoba budzi to mój sprzeciw ale ten sprzeciw nic nie daje bo to sa ludzie którzy mają swoją rację i ich racja jest najlepsza, pozatym maja gdzieś czy ja się obraże czy nie - tak to u nas mniej wiecej działa, szacuku nie ma z ich strony do mnie. Co by się musiało stać żeby tak nie było nie wiem.
[quote] bezkrytycznie przejmujesz to niewiele mające wspólnego z szacunkiem, oceniające nazewnictwo ...[/quote] to działa na zasadzie że mnie to poprostu śmieszy, pozatym mam dość wysokie poczucie wartosci żeby mnie takie coś w jakiś sposób obrażało.

birbantka- tak przez forum ciężko kogoś tak oceniać , nie daj się zwieść pozorom Smile
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
Mina
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 20:30
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

Napisałaś:
[quote][b]Olivia napisał/a:[/b]
Mam za zadanie przemysleć i spisać rzeczy które są we mnie złe i rzeczy które chcę w sobie zmienić.
Zastanawiam się nad tymi rzeczami które są złe ale wcale nie chce ich zmieniać. Nikt nie jest świętoszkiem chyba moge sobie pozwolić na pewne niedoskonałośi których jestem świadoma.myśliciel

Rzeczy , które che zmienić:

- [color=#cc0033]przestać być wredną cholerną małpą [/color]

No i teraz jak to napisałam to musze to zrobić żeby głupio nie wyjść. Pfft
[/quote]
zrozumiałam to tak, że uznajesz siebie za wredna cholerną małpę i chcesz sie zmienić?

A w wyjaśnieniu do mnie napisałaś:
[quote][b]Olivia napisał/a:[/b]
Mina - mi się też nie podoba budzi to mój sprzeciw ale ten sprzeciw nic nie daje bo to sa ludzie którzy mają swoją rację i ich racja jest najlepsza, pozatym maja gdzieś czy ja się obraże czy nie - tak to u nas mniej wiecej działa, szacuku nie ma z ich strony do mnie. Co by się musiało stać żeby tak nie było nie wiem.
to działa na zasadzie że mnie to poprostu śmieszy, poza tym mam dość wysokie poczucie wartosci żeby mnie takie coś w jakiś sposób obrażało.
[/quote]
więc jeśli nie bierzesz do siebie czyichś ocen, że jesteś wredną cholerną małpą, to po co chcesz TO zmieniać? skąd w ogóle (jeśli nie ze słó rodziny) pomysł, że taka jesteś i że jest to coś koniecznie do zmiany?
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
Olivia
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 20:39
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

To że jestem werdna wiedziałam zanim mi to rodzina powiedziała. Oni dodali tylko to "piekne" słowne sformułowanie które mnie dość bawi dlatego tak napisałam. To że się jest wrednym trzeba zmienić - ale wydaje mi się że ja mam trochę inne pojęcie wredoty niż oni. Biore do siebie oceny jeśli sa adekwatne , poprostu psychicznie mnie nie dotykają puste słowa. A potrzeba mniany wynika ze mnie a nie z ocen rodziny bo one sa akurat mało miarodajne bo podyktowane sa złoscią i zazdrością.
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
swistak
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 20:43
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]Olivia napisał/a:[/b]
Pozatym łapie się jeszcze na jednej rzeczy że czasem nie wiem kiedy wywieram na kogoś wpływ a kiedy to już jest manipulacja. Ta granica czasem jest dla mnie nie jasna. Każdy wywiera wpływ na innych i zdaża się manipulować innymi tyko ja potrafie o tym otwarcie powiedzieć. Tobie się może wydawać że jestem taka niepozorna ale to trzeba mnie znać osobiście. ( rodzina uważa że jestem wredną cholerną małpą Grin ) Często robie z siebie słodką idiotkę tylko po to żeby było tak jak ja chce. To co mówie i co myślę to są czasem dwie różne rzeczy.[/quote]

Dziękuję za szczerość. Też muszę na to uważać.

Może spróbuj tak, stopniowo:
1. Postaraj się, żeby to co mówisz (słowa), było prawdą.
2. Można przekazywać informacje także poprzez zachowania, znaki, itd., więc postaraj się, żeby one też były zgodne z prawdą i dobrze odpowiadały celom Twojego działania.
(sorry, nie potrafię dokładniej powiedzieć, co jest jeszcze akceptowalne a co już nie)

Jak przyznałaś, to wychodzi. Trochę na forum też się zastanawiałem czy i kiedy stosujesz NLP (coś mi świta, że Twoje posty jakieś dziwne mi się wydawały, ale nie pamiętam czy to jest prawda).

[quote][b]Olivia napisał/a:[/b]
Redkate - właśnie chodzi o to że wiem że to jest złe i cel nie uświęca środków. Gorzej jakbym tego nie wiedziała.[/quote]
Wg mnie jest na odwrót. Pół biedy, jakbyś to robiła nieświadomie.
Edytowane przez swistak dnia 07/10/2014 20:45
 
Olivia
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 21:00
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

[b]swistak[/b] -Nie kieruje sie NLP tylko sie tym interesowałam w pewnym czasie. Nie stosuje zadnych specjalnych technik mimo tego że odemnie tego w pracy wymagano. To jest ciekawy temat moralnosci w biznesie - life is brutal , biznes is biznes, nie dajesz rady to odpadasz bo zje cie konkurencja która nie bedzie miała skrupułów. To jest temat rzeka. Pozatym robie to bardzo bardzo rzadko zaczne sie martwic jak mi to w krew wejdzie. Ja jestem szczera i szanuje ludzi szczerych. Nie mam absolutnie problemu jeśli ktoś mnie pojedzie z tego powodu - sama nie nawidzę jak ktos mną manipuluje. tutaj mogę powiedziec o swoich grzeszkach
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
sigma
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 21:04
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Moralność w biznesie jest ściśle powiązana po prostu z moralnością danej osoby.
Znam ludzi, którzy z robienia kariery w biznesie zrezygnowali i pracują zupełnie gdzie indziej, za dużo mniejsze pieniądze, bo nie odpowiadało im manipulowanie klientami i szkolenie się z tego, jak wprowadzać ludzi w błąd, żeby nie dało się tego w świetle prawa nazwać kłamstwem.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 07/10/2014 21:10
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Wpadł mi ostatnio w ręce podręcznik na temat zarządzania (Podstawy zarządzania organizacjami, Ricyk W Griffin) i tam jeden z pierwszych rozdziałów był o etyce właśnie (w kontekście biznesu).

Może jestem naiwny, ale w dłuższej perspektywie takie podejście może przynieść firmie straty (np. wychodzi takie traktowanie klienta).
Edytowane przez swistak dnia 07/10/2014 21:11
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Poczucie bezpieczenstwa Zaburzenia odżywiania 2 21/02/2019 11:54
wyjście z depresji i poczucie winy Depresja 25 10/09/2018 12:19
Poczucie bezpieczeństwa Porozmawiajmy 54 27/04/2013 16:00

50,307,841 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024