26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[publiczny] Góry, nasze góry
Mina
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2014 22:29
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
- muszę się myć częściej niż 1/tydzień. Dzisiaj mi mama powiedziała, że ode mnie czuć. Próbowałem ostatnio i próbuję nadal, ale to mi nie wychodzi,[/quote]

czemu nie chcesz/nie lubisz się myć?

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
- w każdym razie pracę zacząłem pisać wczoraj, i mam już 1,5 strony. Hura! (mam jednak nadzieję i przewiduję że mi praca ruszy)[/quote]

powodzenia!
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
swistak
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 21/09/2014 10:26
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Mocno mnie ręce (w sensie palce) bolą, zęby trochę.

Jeśli chodzi o ręce, to 2 ortopedów niezależnie orzekło że ten ból nie ma znanej fizycznej przyczyny (nie mylić z bólami urojonymi i hipochondrią, domyślam się że chodzi o niespecyficzne RSI, niestety jest to dosyć słabo zbadane, są różne hipotezy typu że ból jest spowodowany nadmierną pobudliwością czujników bólu w mięśniach albo występują różnego typu problemy ze ścięgnami [1]). Zasadniczo się z tą diagnozą zgadzam.

Niezależnie od tego, mam co jakiś czas mrowienie w dwóch ostatnich palcach obu rąk. Lekarz ortopeda powiedział że jest to ze wzgl. na nerw łokciowy, i jak się oprę to może być uciskany. Z tego wzgl. mam krzesło ustawione tak że nie dotykam przedramieniem blatu stołu.

Zęby: czeka mnie chyba 2 x endo + jeden ząb z przodu w miejscu które by sugerowało starcie przez szczoteczkę (Aniu, jak się takie coś robi?). Do tego bruksizm.
Nie boję się dentysty, ale nie potrafię się jakoś do tego zmusić - bardziej ze wzgl. na fobię społeczną czy coś zbliżonego. Poza tym boję się jak mama zareaguje na 2xendo. Po napisaniu tego posta trochę mój strach zelżał.
W każdym razie bardzo dobrze dbam o zęby, myję 5x dziennie, teraz w ten sposób żeby ich nie ścierać.

[1] [url]www.researchgate.net/publication/6303661_Repetitive_strain_injury/file/d912f50c5ef67d0b27.pdf[/url] , str. 2, "Pathophysiology"
Edytowane przez swistak dnia 21/09/2014 10:29
 
swistak
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 21/09/2014 19:56
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

W końcu pozbyłem się wewnętrznego przymusu odpowiedzenia a przynajmniej przejrzenia każdego nowego wątku tutaj. Hura!

Nawet jak nie odpowiem, to nic się nie stanie a dana osoba otrzyma pomoc od innych (a nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości).

[quote][b]Mina napisał/a:[/b]
czemu nie chcesz/nie lubisz się myć?
[/quote]
Lubię ale mi to nie wychodzi.

EDIT: Im bardziej się u mnie ChAD rozwinie, tym większe będę miał z tego powodu efekty poznawcze (w sensie gorsze kojarzenie, zdolności werbalne i podobne).
Czytałem ostatnio o tym:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jcph.25/abstract
- drugi akapit
(był jeszcze lepszy artykuł na ten temat, ale nie mam do niego linka, można szukać po cytowaniach).
Edytowane przez swistak dnia 21/09/2014 20:04
 
Mina
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2014 05:11
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]

[quote][b]Mina napisał/a:[/b]
czemu nie chcesz/nie lubisz się myć?
[/quote]
Lubię ale mi to nie wychodzi.[/quote]

jak to nie wychodzi? myśliciel
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
swistak
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 23/09/2014 18:42
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
Dla mnie zbawienne był plan działania i spis treści pracy[/quote]
Strasznie Ci dziękuję za tą sugestię.
Mocno mi ona pomogła.

EDIT:
[quote][b]Mina napisał/a:[/b]
jak to nie wychodzi? myśliciel[/quote]
Czasami po prostu nie mam czasu albo tak uważam.
Edytowane przez swistak dnia 23/09/2014 18:54
 
martyna
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 23/09/2014 19:13
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

no człowieku z braku czasu się nie myć Smile no wieeeesz Pfft
jak masz tylko wenę to pisz pisz pisz
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ania35
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 23/09/2014 19:43
Awatar

Medalista


Postów: 640
Data rejestracji: 14.06.14

hej Świstak dopiero odczytałam twój wątek.
Postaram ci jakoś pomóc. Bruksizm jest chorobą dość częstą u osób które mają wiele stresu, są nerwowi i niestety w nocy zgrzytają zębami, przez co dochodzi do odkrycia zębiny. Prawdą jest że szczoteczką można zrobić sobie krzywdę, niestety mało kto wie że z wiekiem zmienia się metodę mycia zębów. Na pewno musisz udać się do dentysty jeśli cię to przeraża finansowo,to wiedz że leczenie endo w zębach od 3 do 3 można zrobić w ramach NFZ, dalsze zęby tylko prywatnie. Musisz na pewno spać w nakładkach relaksacyjnych by dal;ej nie ścierać zębów. Nie musisz myć aż tak często ważne jest byś miał nitkę dentystyczną i płyn do płukania jamy ustnej a przede wszystkim dobrego dentystę Smile
jeśli masz jakieś pytania to pytaj
 
swistak
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 24/09/2014 13:25
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Powoli zaczynam myśleć o leczeniu.

EDIT: Widzę że strasznie dużo czasu marnuję (w kontekście pracy).

EDIT2: Czytałem P Sad
Wiem, że źle zrobiłem, powinienem np. wcześniej tutaj napisać.

EDIT3: Proszę nie pocieszać
Edytowane przez swistak dnia 24/09/2014 22:18
 
swistak
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 25/09/2014 18:24
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Wszedłem przypadkiem na wątek
[url]http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?thread_id=694&rowstart=160[/url]
(substancje psychoaktywne) i zrobiło mi się trochę wstyd.
Oni tutaj kilka lat wytrzymują a ja nawet dwóch tyg. nie potrafię.
Muszę się bardziej przyłożyć. Kiedyś świadectwo fluorescent rabbit mi pomogło mocno, ale to już przeszło.

EDIT: Zatrważające jest to ile bitego czasu przeznaczam na pisanie pracy.
Edytowane przez swistak dnia 25/09/2014 18:48
 
birbantka
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2014 14:10
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[b]świstak[/b] chciałabym Ci zadać trudne pytanie (oczywiście jeśli nie chcesz - absolutnie nie musisz odpowiadać) : z Twoich wpisów wynika, że jesteś bardzo zaangażowanym katolikiem - cały czas mnie zastanawia jak godzisz swój transseksualizm z taką "ortodoksją" religijną? Ja znam dziewczynę (les), dla której stosunek KK do osób nieheteronormatywnych był jednym z powodów odejścia z kościoła...tym bardziej Twoja "dwoistość" w tej kwestii jest dla mnie zagadką. serdecznie pozdrawiam!
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
swistak
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2014 14:30
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

1) Nie jestem transseksualistą, mam trochę wątpliwości odnośnie mojej tożsamości płciowej, jednak prawie przez cały czas czuję że jestem "bardziej" po mojej "stronie" biologicznej.

2) Kościół potępia praktyki, a nie skłonności. Sam fakt, że ktoś jest homoseksualistą, nie jest w żadnym przypadku zły moralnie ("grzeszny" ), nie może przecież być, bo za niego ta osoba nie odpowiada.
Seks homoseksualny jest zły, podobnie jak heteroseksualny poza małżeństwem (nie tylko z tych powodów, ale mniejsza z tym).

Niestety wielu katolików nie rozumie nauki Kościoła nt seksualności. Jest to b. dobrze przedstawione tutaj:
[url]http://www.opusdei.pl/pl-pl/article/temat-35-szoste-przykazanie-dekalogu/[/url]
(Ogólnie polecam cały cykl: [url]http://www.opusdei.pl/pl-pl/section/pogebiac-wiare/[/url])

Poczytaj sobie też KKK 2357 nn.
[url]http://www.katechizm.diecezja.elk.pl/rkkkIII-2-2.htm[/url]

3) Filtr treści mi blokuje wszystkie wyszukiwania na ten temat, ale nie jestem do końca przekonany czy Kościół katolicki (w oficjalnych wypowiedziach Stolicy Apostolskiej) rzeczywiście potępia / zabrania zmiany płci - bo wśród teologów da się pewnie znaleźć najróżniejsze poglądy.
Edytowane przez swistak dnia 27/09/2014 14:38
 
birbantka
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2014 15:34
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

Dziękuję za wyjaśnienie. Smile
Co do punktu pierwszego to opierałam się na Twojej wcześniejszej wypowiedzi ("[i]jestem częściowo transseksualistą[/i]") . Trochę się już w tym pogubiłam i nie wiem jaka jest Twoja "strona biologiczna", ale najważniejsze że ty sam potrafisz to pogodzić.
Punkt drugi wyjaśnił mi różnicę między Tobą a moją znajomą tzn. w Twoim wypadku, nie jest tak źle, bo KK być może godzi się na zmianę płci (nie sądzę zeby tak było, ale ok). Natomiast ona prowadząc aktywne życie seksualne i "nie widząc w tym nic złego" nie mogła liczyć na akceptację jej zachowań przez KK, bo jak sam napisałeś "seks homoseksualny jest zły".
Teraz już wszystko jasne Grin
ps. naprawdę cieszę się, że nie jestem katoliczką, bo chyba większość rzeczy, które oni kojarzą z brudem i złem mnie wydaje się czyste i piękne Kwiatek pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odp.
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
swistak
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2014 20:33
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]birbantka napisał/a:[/b]
Dziękuję za wyjaśnienie. Smile
Co do punktu pierwszego to opierałam się na Twojej wcześniejszej wypowiedzi ("[i]jestem częściowo transseksualistą[/i]") . Trochę się już w tym pogubiłam i nie wiem jaka jest Twoja "strona biologiczna", ale najważniejsze że ty sam potrafisz to pogodzić. [/quote]
Biologicznie jestem mężczyzną.
Też się czasami gubię gdy odpisuję innym osobom.

[quote]ps. naprawdę cieszę się, że nie jestem katoliczką, bo chyba większość rzeczy, które oni kojarzą z brudem i złem mnie wydaje się czyste i piękne Kwiatek pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odp. [/quote]
Jakie są to rzeczy?

Przykazania nie zostały sformułowane dla niewolników, ale dla ludzi wolnych. Należy je przestrzegać nie ze względu na karę i grzech, ale dlatego że po prostu to mnie i innym ludziom służy.

[quote]W tej perspektywie [św.] Ireneusz objaśnia absolutną nowość Kazania na Górze. Chrystus Pan wzywa nas w tym Kazaniu, abyśmy wreszcie przestali traktować Dekalog jako prawo dla niewolników: przecież jest to prawo wolności! Kto na przykazania Dekalogu otworzy się dobrowolnie i z radością, będzie żył cały zanurzony w dobru i w miłości. Czynienie dobra przestanie być dla ciebie uciążliwym obowiązkiem, stanie się radością twego życia! [/quote]
[url]http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/jacek_salij/nadzieja_poddawana_probom/25.php[/url]

Jak sami próbujemy sobie mówić, co jest dobre, a co złe, to jest to kłopotliwe - możemy np. naciągać te oceny dla własnej wygody. Właśnie postępowanie moralne wydobywa z wielu rzeczy piękno, jak np. jest opisane w tym artykule który zacytowałem w poprzednim poście ([url]http://www.opusdei.pl/pl-pl/article/temat-35-szoste-przykazanie-dekalogu/[/url]).
Edytowane przez swistak dnia 27/09/2014 20:36
 
birbantka
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2014 21:35
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[b]świstak[/b] Dzięki, że napisałeś, ale myślę że nie ma sensu rozpoczynać tutaj teologicznej dyskusji...z jednego ważnego powodu: opieramy się na zupełnie rożnych założeniach. Ty jesteś osobą wierzącą, ja - nie. Ty prezentujesz określone stanowisko kość. katolickiego, którego nauki społeczne stanowią pewien spójny, odrębny system. Jesli ja odrzucam ten model na korzyść innego, "świeckiego" to nie mamy wspólnej płaszczyzny do rozmowy. Zarówno Twoje jak i moje argumenty będą rozbijać się o ścianę, więc to na prawdę nie ma sensu...
Nie mam zamiaru krytykować tutaj jakiegoś stanowiska KK czy zasadności czyichś wierzeń. ( zostawiam to wiernym i zainteresowanym). Jednak argumentacja w stylu "otwórz się z radością na dobro, zanurz się w miłości" nie ma dla mnie żadnej wartości logicznej i jest zbyt poetycznie sformułowana, żebym mogła ją rozważać.
A co do pozostałych uwag:
1) Stoję na stanowisku relatywizmu moralnego
2) Na swoje "prywatne" potrzeby częściej korzystam z imperatywu kategorycznego niż z Dekalogu.
3) O pięknie i czystości mówiłam w kontekście estetycznym i obejmuję tą kategorią wszystko co nosi w sobie znamiona sztuki : dla mnie piękna może być również nienawiść, zemsta, gniew (jesli tylko ktoś się w nich zatraci) albo seks (w dowolnej formie jeśli tylko ma na celu czystą przyjemność i odbywa sie za zgodą dwóch stron)
Moj punkt widzenia kompletnie nie koresponduje z perspektywą KK, ale nie robię z tego powodu jakichś problemów Smile Niech każdy cieszy się konstytucyjną wolnością sumienia i wyznania.
ps. dwa razy odniosłeś się w swoich argumentach do wartości utylitarnych - raz przypisujesz cechy utylitarne wierzeniom chrześcijańskim (wtedy jest cacy)
[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
Należy je przestrzegać nie ze względu na karę i grzech, ale [b]dlatego że po prostu to mnie i innym ludziom służy[/b].[/quote]
-drugi raz zarzucasz to samo relatywizującemu podejściu ( i wtedy to już twoim zdaniem przynosi złe efekty )
[quote][b]swistak napisał/a:[/b]Jak sami próbujemy sobie mówić, co jest dobre, a co złe, to jest to kłopotliwe - [b]możemy np. naciągać te oceny dla własnej wygody[/b]..[/quote]
Tak jak powiedziałam - nie będę podważać zasadności takiego systemu, bo takie dyskusje zawsze okazują się jałowe.
Osobiście mam nadzieję jednak, że prawo w PL dot. związków partnerskich itp. szybko się zmieni i wszyscy członkowie naszego społeczeństwa będą mogli się cieszyć należytą wolnością i szacunkiem władz.
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
swistak
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 28/09/2014 13:21
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]birbantka napisał/a:[/b]
[b]świstak[/b] Dzięki, że napisałeś, ale myślę że nie ma sensu rozpoczynać tutaj teologicznej dyskusji... [...] Zarówno Twoje jak i moje argumenty będą rozbijać się o ścianę, więc to na prawdę nie ma sensu...[/quote]
Racja, bardzo ładnie napisane. Mogę (i chciałbym) odpowiedzieć na niektóre zarzuty w tym poście, ale teraz naprawdę nie mam czasu.
Myślę, że uda mi się przenieść na "świecką" podstawę.

------------------------------------------------

Zmieniłem avatar (przygotowałem to już wczoraj, koło 18).
Stary pochodził z:
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Featured_picture_candidates/Marmot[/url]
(autor: Inklein, poprawki przez jjron i Debivort, licencja CC-BY-SA 3.0)

Nowy pochodzi z
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/File:Marmota_sibirica_-_%28Russia,_Mongolia%29_-_Rochers-de-Naye,_Switzerland,_2009.JPG[/url]
(autor: Stéphane Magnenat, też CC-BY-SA 3.0)
Edytowane przez swistak dnia 28/09/2014 13:34
 
martyna
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 28/09/2014 18:10
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

swistak jak pisanie pracy?
jak wykorzystałeś dzisiejszy słoneczny dzień ?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 28/09/2014 18:32
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
swistak jak pisanie pracy?
jak wykorzystałeś dzisiejszy słoneczny dzień ?[/quote]

Cześć,
Twój nowy avatar mnie mocno zaskoczył Shock.
Chciałbym żebyś przestała być dziewczyną Emo i znalazła spokój i radość w Twoim życiu.

Bardzo dziękuję, że pytasz.
Ja ogólnie pracuję niby przez cały czas, tak że dzisiaj też siedziałem i akurat dosyć dobrze mi idzie. 8 stron!

Jednak dosyć dużo czasu jakoś mi przez palce przelatuje, co widać np. po ilości postów tutaj.

EDIT: Ale porzuciłem bardzo interesującą debatę z Birbantką, więc jednak staram się pracować.
Na razie cieszę się z przedłużonej hipomanii, więc ta sprawa z pracą mnie aż tak bardzo nie przygnębiła.
Edytowane przez swistak dnia 28/09/2014 18:39
 
martyna
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 28/09/2014 18:49
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Chciałbym żebyś przestała być dziewczyną Emo i znalazła spokój i radość w Twoim życiu.
[/quote]
nigdy nie byłam emoSmile a pokój i radość już znalazłam Smile dziękuję
a tak apropo znajdz elementy podobne z moim avatarem
[img]http://www.rounds.com/blog/wp-content/uploads/2011/03/emo38.jpg[/img]
cieszę się że ruszyłeś jednak z tą pracą Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 28/09/2014 18:54
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
nigdy nie byłam emoSmile a pokój i radość już znalazłam Smile dziękuję[/quote]
Cieszę się.

[quote]a tak apropo znajdz elementy podobne z moim avatarem [/quote]
(Mówiłem o poprzednim avatarze)
Czarne wdzianko, oczy obrysowane dookoła kredką (czy jak to się nazywa).

[quote] cieszę się że ruszyłeś jednak z tą pracą Smile[/quote]
To było ironiczne.
 
martyna
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 28/09/2014 19:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]To było ironiczne.[/quote]
nie, to było szczere.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nasze FOTO W wolnym czasie 409 21/10/2021 21:41
2013 nasze marzenia, nadzieje, plany Porozmawiajmy 62 17/01/2021 18:00
Nasze pupile ^^ W wolnym czasie 59 17/07/2020 07:58
Góry Porozmawiajmy 11 10/03/2016 19:15
Moje góry i doliny... Nasze wątki - część otwarta 1 09/08/2015 20:33

50,298,540 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024