27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
zmiana osobowości?
zodiak
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07/03/2014 14:13
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 27.02.14

Mam pewien dylemat, czy po rozpoczęciu leczenia nie okaże się, że ta "ja", którą byłam do te pory znikła?
Nie wiem, czy jasno się wyrażam, chodzi mi o to że zawsze byłam osobą bardzo pogodną, pełną optymizmu. Owszem zdazały się się doły (teraz wiem, że to Chad).
W tej chwili nie wiem na ile ta ja, którą znam była prawdziwa, a na ile wykreowana przez chorobę.
Czy Wy też mieliście/ macie takie przemyślenia? Jak jest z tymi z Was, którzy leczą się już jakiś czas?
 
adalbert
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/03/2014 18:34
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 09.03.14

Hej, też się nad tym zastanawiałemSmile Myślę,że Ty to naprawdę Ty kiedy jest remisja bo na pewno nie w fazie manii ani w dołku. Musi być wyrównanie i równowaga wtedy człowiek się nad tym nie zastanawia.

Pozdrawiam
 
Sansara
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2014 16:13
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 3
Data rejestracji: 10.07.13

[quote][b]zodiak napisał/a:[/b]
W tej chwili nie wiem na ile ta ja, którą znam była prawdziwa, a na ile wykreowana przez chorobę.
Czy Wy też mieliście/ macie takie przemyślenia? Jak jest z tymi z Was, którzy leczą się już jakiś czas?[/quote]
Też się nad tym zastanawiałam, nadal często nad tym myślę. Z perspektywy czasu muszę przyznać,że w okresie manii uważałam,że leki mnie ograniczają,
sprawiają,że za mało jest mnie we mnie. Uważam,że leki nie zmieniają nas tylko bardziej nas dawkują, wydzielają. Może to tylko moje odczucia, ale kiedy nie biorę leków dłuższy czas (tak jak obecnie) to czuję,że wszystko robię przesadnie, do jakiejś granicy, a później nawet i ją przekraczam, nic nie może być po środku. Kiedy biorę leki jest inaczej, np. nie zaczynam rozpaczać i drzeć szat z powodu jakiegoś drobiazgu (mimo,że i tak smuci mnie to bardziej niż powinno).

Nie wiem czy w miarę zrozumiale to napisałam...
Chodzi o to,że uważam,że leki same w sobie nie zmieniają nas tak bardzo, może z czasem sami pewne rzeczy zmieniamy widząc się nieco inaczej pod ich wpływem.

(ps. czuję,że kiedyś będę musiała wrócić do tej wypowiedzi i przypomnieć sobie,ze sama to napisałam)
Edytowane przez Sansara dnia 14/04/2014 16:16
[i][color=#660099]W buddyzmie sansara oznacza również cykl przemian, któremu podlegają wszelkie byty i zjawiska włącznie z naszymi myślami, uczuciami i ciałami. Jest to powtarzany w nieskończoność proces tworzenia i upadku.[/color][/i] - wikipedia
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zmiana czasu Porozmawiajmy 2 31/03/2022 15:17
FALA Fundacja na rzecz osób z zaburzeniami afektywnymi i osobowości Ogłoszenia 2 01/10/2016 18:52
Zaburzenia osobowości w Krakowie Ogłoszenia 1 21/10/2015 00:59
Zmiana relacji terapeutycznej Psychoterapia 2 21/06/2015 08:17
Nowy portal - ZABURZENIA OSOBOWOŚCI Ogłoszenia 1 26/04/2015 13:20

50,307,272 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024