02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
Dziwne zachowanie terapeuty
autograf
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 31/12/2013 14:15
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Magda Smile Aż mi się na sercu cieplej zrobiło po przeczytaniu Twojego posta. Odwoływanie sesji wzbudza we mnie dokładnie takie emocje, które sama kiedyś przeżywałaś. Dałaś mi nadzieję, bo skoro i u Ciebie były takie zawirowania a po rozmowie i przepracowaniu wszystko wróciło do normy to wierzę, że i u mnie będzie podobnie. Bardzo,bardzo bym tego chciała... Smile
Z dnia na dzień mam mojemu t. coraz więcej do powiedzenia, więc jak się rozpedzę z tym moim gadaniem to chłopina będzie musiał mnie zakneblować Grin

Tajfunek : Obiecuję sumiennie, trzymać się dzielnie Wink

Pozdrawiam i życzę WSZYSTKIM w Nowym Roku RZECZYWISTOŚCI PIĘKNIEJSZEJ OD MARZEŃ ... Smile
 
autograf
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 18:22
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Witajcie,
Nie mogę się nie podzielić z Wami najświeższą nowiną.
Otóż sesję miałam mieć jutro czyli w czw. We wtorek siedziałam jak na szpilkach obawiając się, że ktoś z ośrodka znowu zadzwoni i już chyba po raz szósty z rzędu (straciłam rachubę) odwoła sesje. Tak się jednak nie stało. Pomyślałam... fajnie, wreszcie spotkam się z T. i zrzucę z siebie ten ciężar,który z tygodnia na tydzień jest coraz cięższy. W końcu porozmawiamy i sobie wszystko wyjaśnimy. Niestety mój spokój nie trwał długo, bo dzisiaj czyli dzień przed planowaną sesją ZNOWU zadzwoniła Pani z rejestracji informując mnie, że sesja się nie odbędzie.... !!!
Ja już nawet nie wiem co mam myśleć...
Poziom mojej frustracji osiągnął apogeum !!! Angry
Po co mi terapia, która zamiast pomóc, jeszcze bardziej mnie dobija. Szok ! ! !
Sześć czy siedem tyg. przerwy zupełnie nieplanowanej na początku terapii to jest gruba przesada...
Czuje się absolutnie nie traktowana poważnie, ignorowana
i jest mi z tym wszystkim coraz gorzej Sad
Chyba powinnam zrezygnować Sad Co myślicie ?
Proszę nie piszcie mi tylko " terapeuta tez człowiek, ma prawo do urlopu" Sad Sad Sad
 
Nadzieja
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 18:54
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Bardzo mi przykro...Sad
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
autograf
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 19:15
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Dzięki Sad
Tak zdemotywowana to już nie byłam bardzo dawno...
Widać dobre intencje i determinacja pacjenta to za mało żeby zakończyć terapię z dobrym skutkiem.
Zalamka

 
Nadzieja
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 19:40
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Nie wiem nie chce Ci nic sugerować, a może rozejrzyj się za kimś innym...
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Basienka
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 19:46
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 775
Data rejestracji: 31.08.13

autograf, ja bym szukała już innej terapii (nie rezygnując na razie z tej) zwłaszcza że jeśli chcesz znaleźć coś na NFZ to często i tak trzeba odczekać swoje w kolejce. Może warto się już w taką kolejkę zapisać, bo faktycznie coś nie rokuje ta obecna terapia.

Przykro miSad
Masz pełne prawo być sfrustrowana i zdemotywowana.
[small]"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"[/small]
 
autograf
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 19:55
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Myślałam już nad tym ale....
Teraz będzie mi ciężko rozglądać się za kimś innym, bo zdążyłam się niestety do niego przyzwyczaić... ( nawet nie wiem jak to się stało ) tego własnie bałam się najbardziej Sad
Od nowa opowiadać o tym wszystkim co bolesne i wstydlwe kolejnemu terapeucie ? Chyba nie dam rady... poza tym czuję takie rozczarowanie, że nie zaufam już nikomu.
Tak czy siak, porozmawiac z nim muszę, inaczej będzie mnie to męczyło przez długi czas.

Całe życie czekam na coś lub na kogoś.... a teraz jeszcze na terapeutę. To chyba jakiś zły sen...
 
Nieustraszona
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 19:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Autograf bardzo współczuję ci sytuacji. Jednak wiesz przypadki losowe się zdarzają. Choroba czy coś. Więc nie zapieraj się w nie zaufam już nikomu. Mówie to ja - której dwie psychiatry przeprowadziły się po roku terapii w odstępach raz na 2 miesiące. Warto szukać dalej.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
autograf
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:08
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Nie zapieram się, po prostu trudno mi myśleć o zafaniu po czymś takim... Muszę wiedzieć na czym stoje, bo ta niepewność mnie wykańcza. Zdarzenia losowe, choroby, przeprowadzki... WIEM, ja to wszystko wiem, ale żeby móc zrozumieć, "przełknąć" tego typu sytuacje potrzebna jest szczera rozmowa, jakieś wyjaśnienie... cokolwiek.
 
Nieustraszona
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

No tak, ale trudno o rozmowę skoro się nie widzicie. I naprawdę rozumiem, masz prawo zmienić terapeutę i się wkurzyć. Jednak czy warto pozbawiać się pomocy całkowicie.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:16
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

szukaj kogoś innego, nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy nie ale z nowym terapeuta warto zacząć od przedyskutowania/przepracowania obecnej sytuacji z T. najważniejsze byś poczuła się bezpieczniej.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
autograf
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:26
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Wiesz... po prostu na problemy mojego typu najbardziej wskazany jest mężczyzna - terapeuta a w moim mieście jest ich bardzo, bardzo niewielu. Na fundusz to już własciwie ze świecą szukać Sad
Trudno mi myśleć, że mogłabym być u kobiety, bo już to przerabiałam z mizernym skutkiem.
Najbardziej mnie boli to rozczarowanie jego osobą. Na początku byłam nim zachwycona. Ogromne doświadczenie, wiedza, empatia i to coś... co mnie bardzo inspirowało do zmian w moim życiu Sad I nagle.... kubeł zimnej wody na łeb...totalna dezorientacja. Pojawił się lęk, poczucie, że to moja wina, że coś powiedziałam, zrobiłam coś niestosownego. On wiedział, że mam zaburzenia lęku separacyjnego które wloką sie za mną przez całe dorosłe życie. Wiedział, że boje się przerw/rozstań ....,dlatego tak bardzo mnie to boli.

Ogólnie fatalna sytuacjaSad
Przepraszam, że tak męczę Sad
 
modliszka
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:34
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Szczerze to Cię podziwiam..naprawdęShock
Ja już dawno rzuciłabym tą tak zwaną 'terapię'.Dla mnie to jest totalne przegięcie żeby nie wspomnieć o braku szacunku i robieniu z człowieka głupiegoEhmm O profesjonalizmie pana terapeuty lepiej się nie wypowiadać
Za nic nie marnowałabym już swojego czasu na rozmowę z tym panem o ile oczywiście jakimś cudem miałoby w końcu do spotkania dojść
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
martyna
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:36
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

a nie możesz podejść do przychodni w godzinach jego urzędowania i po prostu zapytać go? innym pacjentom też przesuwają terminy?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
autograf
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:43
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Też siebie podziwiam Wink Sporo mężczyzn w moim życiu fundowało mi mega frustrację, teraz do tego "zacnego" grona dołączył Pan terapeuta. Ehmm

Martyna, brałam tą opcję pod uwagę ale on jest w ośrodku na wysokim stołku i dostać sie do niego jest dosyć trudne. Pytałam dzisiaj o nr na kom.bo mialam nadzieję, że uda mi sie z nim skontaktować. Oczywiscie pani z rejestracji wielce oburzona odpowiedziała ze nie jest upoważniona aby nr telofonów rozdawać. No niby racja, ale ja i tak go zdobedę...

 
autograf
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:49
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Co do terminów innych pacjentów to nie mam bladego pojęcia. W rejestracji nikt nic nie wie i z ewentualnymi pytaniami odsyłają mnie bezpośrednio do niego.

Ciekawe jak to jest na terapii prywatnej... Tam takie akcje za pewne nie są dopuszczalne, bo ucierpiałyby finanse t.

Olewa mnie i tą moją terapie.. Inaczej tego interpretować nie mogę.
 
Pogodna
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Wiesz, to ze ci tel nie dala to zrozumiale, nie jest dla mnie zrozumiale, ze nikt w obecnej sytuacji w tym osrodku nie zaproponowal ci kogos innego. Oni nie maja obowiazku zdradzac, co sie dzieje z terapeuta mysle jednak, ze zostawienie ciebie w takiej sytuacji jest chamskie.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
martyna
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:51
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ja bym po po prostu próbowała podejść do przychodni, rejestratorki nie są często upoważnione do dawania prywatnych nr. tel. Wpadło mi do głowy ze te jego przerwy moga byc związane z obowiązkami na tym wysokim stołku.Ale to tylko gdybanie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Magda
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 20:58
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 10.12.13

Autograf, bardzo mi przykro! Pocieszacz
Jeśli mam coś doradzać to nie rezygnuj bez rozmowy z nim. Bo może być tak, że jak nie wylejesz na niego tego żalu to będzie się to ciągnęło za Tobą. Szczerze to mnie by chyba szlag trafił! Trzymam za Ciebie kciuki żebyś wytrwała!!!! Może wszystko się jeszcze unormuje! Oby miał ważny powód!
Powiem Ci, że i u mnie tak się zdarzyło (o czym Ci pisałam już). Wytrzymałam i warto było. Usłyszałam też powód nieobecności i jest ok. Skoro się już zdążyłaś przyzwyczaić do niego może warto jeszcze chwile poczekać...? Z drugiej strony systematyczność spotkań i zaufanie do Terapeuty są ogromnie ważne! Tak czy siak.. jestem z Tobą :*
 
autograf
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 08/01/2014 21:00
Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 21.12.13

Pieron wie o co w tym wszystkim chodzi. Tak naprawdę to wszystko jest możliwe... Obowiązki obowiązkami, ale skoro to do czynienia ( CHYBA ) z mądrym, dojrzałym, wykształconym czlowiekiem- terapeutą to kwestia rozmowy ( wyjaśnienia)
i już cała sytuacja zapewne wyglądałaby inaczej. Mógł powiedzieć, ze źle oocenił swoją dyspozycje i nie będzie w stanie poświęcić mi tyle czasu ile zakładał. W sumie te jego początkowe ustalenia z czestotliwością sesji mają sie nijak do rzeczywistości.
Zwariowac można od tego gdybania...
No własnie, dlatego chyba lepiej nie gdybać... trzeba działać!
Pójde chyba jutro do tego ośrodka...
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Depresja i dziwne zachowania Depresja 7 30/12/2021 13:07
Przywiązanie do terapeuty Psychoterapia 42 08/12/2017 00:13
zyczenia dla terapeuty Psychoterapia 18 25/04/2013 16:05
Uzależnienie od terapeuty Psychoterapia 24 13/03/2013 13:10
debata o zasadności istnienia wątku o sms-ach do terapeuty Regulamin i zagadnienia porządkowe 27 22/12/2012 21:49

50,345,706 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024