05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
3 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
9 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia lękowe
 Drukuj temat
Lęk przed ciążą
ewaalicja
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16/12/2013 19:34
Rozgrzewający się


Postów: 18
Data rejestracji: 18.07.13

Od pewnego czasu jestem w stałym związku. Oboje mamy pracę i mieszkania. Partner jest osobą zdrową ja natomiast choruję na chad i zaburzenia osobowości. Zrobiliśmy badania Pfftartner nasienia ja pod kątem hormonalnym, toxoplazmy i chorób wenerycznych plus cytologia i badanie ginekologiczne jest wszystko ok. Obecnie jestem w trakcie odstawiania leków i jak się będę dobrze czuła w styczniu możemy zacząć starania. Ale paralizuje mnie lęk czy uda mi się zajść w ciąże jak będę się czuła w czasie ciąży. Czy piszą tu osoby chorujące które mają doświadczenia w byciu mama czy też w byciu w ciąży. Pozdrawiam
 
Pogodna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16/12/2013 20:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Zdecydowałam się na ciąże po zakończeniu terapii z powodu depresji i stanów lękowych konsultując to z psychiatrą i psychologiem. Dowiedziałam się o możliwościach leczenia jeśli choroba miałaby nawrót w ciąży i o ewentualnych skutkach i polecałabym Ci to samo. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będziesz się czuła w ciąży, ja w swoim przypadku na początku czułam się źle z powodu dolegliwości ciążowych natomiast psychicznie raczej jak statystyczna ciężarna i tego Tobie też życzę.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
sensitivechild
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16/12/2013 21:11
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Hej Wink mam 6-miesięczną córunię. Z dnia na dzień musiałam odstawić leki, gdy dowiedziałam się o ciąży, a przez to, że była to ciąża leżąca niedługo potem musiałam przerwać terapię. Mam zdiagnozowaną bulimię, borderline i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Myślę, że dobrze porozmawiać z lekarzem tak jak pisze Pogodna, jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś. Mam nadzieję, że na ten wyjątkowy czas będziesz czuła się po prostu dobrze psychicznie!
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
RedKate
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16/12/2013 23:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A ja jestem chadową mamą, choć ciążę przeszłam jeszcze w niewiedzy o swojej chorobie (choć czułam, że coś ze mną nie tak). Ciąża była ok, potem bywało różnie, po porodzie zmiotła mnie solidna depresja, ale nie poszłam szukać od razu pomocy i to był duży błąd. Teraz jestem mamą 8letniego faceta, który wydaje mi się być absolutnie normalnym i szczęśliwym dzieckiem, cała nasza trójka stanowi świetną drużynę. Mąż wsparł mnie w ciężkich chwilach, myślę, że te najgorsze mamy już dawno za sobą. Mogę bez zawahania powiedzieć, że moja rodzina to największy skarb na świecie Smile. A do tego daje ogromną motywację do starania się i dbania o siebie - przecież wtedy nie żyjemy już tylko dla siebie.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Lęk przez psychozą Zaburzenia lękowe 5 24/10/2021 18:29
Lęk przed dolegliwościami układu pokarmowego Zaburzenia odżywiania 6 28/02/2021 10:39
Ciąża a F. Ogólnie o psychiatrii 21 11/07/2020 17:49
Strach przed brakiem kontroli Schizofrenia 28 02/09/2019 10:03
strach przed samodzielną egzystencją w borderline Zaburzenia osobowości 3 23/12/2018 11:29

50,370,461 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024