19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
sposoby na naukę
Perfidia
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 06:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Jak się uczycie? Pytanie do studentów i nie tylko.

Ja swojego czasu przepisywałam wszystko co musiałam umieć. Samo czytanie nigdy mi nie wystarczało.

Temat inspirowany trwającą sesją Wink
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Pogodna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 08:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Jestem na etapie nauki do obrony i obrałam sobie taką taktykę, że z pracy przepisuję istotne zagadnienia. Wszystko muszę mieć podkreślone wytłuszczone itp. A przepisuje bo mi kartki z pracą śmierdzą i nie jestem w stanie czytać takich śmierdzących Grin
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Nieustraszona
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 09:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja ważne rzeczy (definicje itp.) przepisywałam na małe samoprzylepne karteczki i przyklejałąm gdzie popadnieSmile
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Tessa
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 10:25
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 806
Data rejestracji: 06.04.13

Ja tez musze sobie wypunktowac Smile. Co prawda nie przepisuje notatek, ale uzywam slow-hasel, ktore w szybki sposob naprowadzaja mnie na wlasciwy tor Smile a ze mam dobra pamiec wzrokowa, to starajac sie podsumowac dane zagadnienie, hasla te jakos maluja mi sie w podswiadomosci Smile
[i][color=#000066][small]'We accept the love we think we deserve'[/small][/color][/i]
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 10:31
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

czytam , stosuje mapę myśli i nie potrafię wkuwać, ja muszę materiał rozumowo pojąć, a później w nocy o północy potrafię odp na jakieś pytania.
Mam jakiś taki fenomen w głowie, że medycyna mi sama wchodziła do głowy, teraz jest ciut inaczej ale to związane z ed.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
hope
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 11:40
Awatar

Startujący


Postów: 118
Data rejestracji: 15.04.13

Ja najpierw czytam dany tekst i podkreślam najważniejsze rzeczy, potem czytam to 3 razy i na koniec zapisuję w zeszycie te najważniejsze zagadnienia w swoim języku, w skrócie Grin Potem z tego zeszytu uczę się tak na szybkości rano albo przed lekcją jeszcze.
Agapi tha mas schisei xoria.
 
wannabeadored
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 12:59
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 38
Data rejestracji: 03.06.13

Ja też podobnie. Z tekstów, materiałów robię swoje, zwięzłe i krótkie dość notatki, potem zakreślam w nich na kolorowo najważniejsze rzeczy a później ew. na małych karteczkach samoprzylepnych już same hasła. Tym samym kilka razy przyswajam ten sam materiał i jakoś się to wszystko łatwiej zapamiętuje. A jak jest dużo wymienianek to biorę po pierwszej literze z każdego z haseł i układam z nich jakieś słowo i zapamiętuje je Grin
 
Alia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 14:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Jestem wzrokowcem i mam aż za dobrą pamięć, więc właściwie tylko czytam. Jeśli kilka razy przeczytam ten sam tekst (np. własne notatki z zajęć), pamiętam go wystarczająco. Tak też uczyłam się Karty Nauczyciela na egzamin na stopień nauczyciela mianowanego.
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 15:20
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Tessa, zastanawiałam się, co to za nowy wynalazek ten "sloł-hasel" Grin Grin

Ja się w swoim życiu niewielu rzeczy uczyłam... ogromną większość materiałów i w liceum, i na studiach (w podstawówce się nie uczyłam nigdy, wystarczyło, że chodziłam na lekcje) czytałam dwa razy dzień przed egzaminem/sprawdzianem. I zawsze miałam w planach podkreślanie, wypisywanie, robienie punktów... ale jakoś nigdy mi na to czasu nie starczyło Pfft
Za to z nauką tych kilku przedmiotów, w których trzeba było coś zakuć (słówka z angielskiego były z tego chyba najgorsze Dobani ) miałam zawsze duży problem. Czytając, choćby i dwadzieścia razy, nie byłam się nigdy w stanie nauczyć niczego na pamięć (no, może poza wierszami Wink ). Musiałam zatrudniać siostrę do odpytywania mnie, a potem na studiach - sama się odpytywać, zasłaniać coś i powtarzać albo robić sobie pisemne sprawdziany z tego.
Ja mam taką specyficzną pamięć, że to, co ma sens, zapamiętuję od razu na tyle dobrze, żeby się czuć w miarę swobodnie w temacie, a to, co trzeba wykuć - zupełnie mi do głowy nie wchodzi. Wzory, daty - zawsze na ściągach.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Rat
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 17:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

podobnie do [b]martyny [/b] muszę zrozumieć .
nauka "na pałę" mi nie wychodzi , muszę zrozumieć text i wtedy idzie szybciej bo rozumiem , co autor miał na myśli Smile
Ni jak ma się to do filozofii Pfft Pfft
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 17:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rat z filozofii miałam poprawkę Grin 1 w życiu i ostatnią Smile dla mnie to była magia i taka abstrakcja jak koniowatość czy krzesełkowatość sprowadzały się tylko do medycznych symptomów chorób a nie epistemologia i inne. Shock
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 19:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja za to jedyną poprawkę miałam z biomedyki Pfft Ale to u nas tradycyjnie zawsze ponad pół roku oblewało, a spora część osób męczyła się z tym przez trzy lata. Ja zdałam we wrześniu, więc nie tak źle. A oblałam honorowo, jednym punktem Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Pogodna
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 19:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Jak o poprawkach to miałam chyba z patologii społecznych, nie nauczyłam się wszystkich klasyfikacji prostytutek w zależności od miejsca, gdzie stoją Pfft
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Nieustraszona
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 19/06/2013 19:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja się napoprawiałam kolokwiów z łaciny za wszystkie czasu (o matko - potem komisyjnie spaliłam podrecznik Smile

Na powaznie to mam cos takiego ze jak mam sie uczyc na studiach na przedmiot [i]ni-cholery-mi-się-to-nie-przyda[/i] to mój mózg odmawia współpracy zasypiam po 2 minutach Smile
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testuj sposoby walki z bulimią! Zaburzenia odżywiania 15 25/04/2013 17:26
sposoby na stres Psychoterapia 9 28/02/2009 18:28

50,511,638 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024