07 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
07:38:32 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
wiara a życie
martyna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 10:55
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

jestem wkurzona.
Dziś usłyszałam :[quote] Coraz więcej osób jest uzależnionych od narkotyków, leków antydepresyjnych, hazardu, gier komputerowych czy Internetu. Mówi się dziś wręcz o „epoce uzależnień” oraz „nałogowej osobowości naszych czasów.” [/quote]
całość tutaj[url]http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=43730&s=opoka[/url]
pod tym podpisał się Episkopat Polski.
Czyli co jestem ćpunem bo od kilku lat biorę leki p/depresyjne tak? i kościół uważa mnie za wyrzutka.Nie ważne że każdego dnia walczę by się nie znieczulić gdy ból jest tak duży że odechciewa się żyć. Nie ważne że nie wypiłam ani kropli alkoholu od 7 lat ... nie to jest nie ważne.
Wkurzam sie bo wciskają milionom ludzi kit i później szerzą się stereotypy, ludzie chorzy milczą nie przyznając się że się leczą.
Bo dla wielu kościół jest większym lub mniejszym autorytetem i wręcz ślepo wierzą w to co usłyszą.
I gdzie jest środowisko medyczne które milczy.
tracę poczucie wsparcia i wspólnoty w kościele.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
teczacpt
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 11:06
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Martyna-niestety zdarza się,że w trakcie leczenia-osoby się uzależniają.Nie spotkałam pacjentów uzaleznionych od antydepresantów (zleconych przez lekarza),ale od benzo-owszem ( też zleconych przez lekarza).Otwartym pozostaje pytanie ile osób słucha [b]ściśle[/b] zaleceń.Inna sprawa ,że pacjenci często oczekują od lekarza tabletek ( bo jest szybki efekt).Na wspomnienie o psychoterapii...........sama wiesz jak bywa.
O tym co bywa mówione na kazaniach nie będę się wypowiadać bo czasami rece opadają.
Żeby była jasnosć -jestem osobą wierzącą i praktykującą.
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 11:25
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

tam nie padło słowo od leków uspakajających/nasennych tylko od anty depresyjnych.
Mnie chodzi o to że oni mogą bredzić, im wolno a ludzie słysząc kodują jako własne.
Zamiast łamać stereotypy dot leczenia chorób psychicznych utwierdzają ich w nich.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 11:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Martyna, ale tam nie jest napisane, że każda lecząca się psychiatrycznie osoba jest uzależniona od leków, tylko że coraz więcej osób się uzależnia, również od leków. Fakt, że o lekach antydepresyjnych jest wspomniane dość niefortunnie, bo one podobno nie uzależniają (w co i tak nie wierzę, no ale takie jest oficjalne stanowisko), ale gdyby tam wstawić leki uspokajające chociażby, to tekst byłby jak najbardziej prawdziwy. Ale przecież nie wynika z niego, że każda osoba używająca tych leków jest uzależniona, tak samo jak nie każda osoba korzystająca z internetu jest od niego uzależniona...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
agahna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 12:01
Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 14.07.12

Martyna, nie zrozum mnie źle, ale czy przestrzegasz wszystkiego co głosi KK? Kościól glosi, ze np. współżycie poza związkiem sakramentalnym jest grzechem (nawet jesli ma się slub zawarty w USC). Czy wszyscy przyjmują prawdę KK za pewnik i zyciowe drogowskazy? Poza tym artykuł pisał człowiek...a człowiek jest omylny nawet jak nosi kieckę do kostek. Daj spokój KochanaKwiatek
 
tajfunek
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 12:15
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

[quote]Mnie chodzi o to że oni mogą bredzić, im wolno a ludzie słysząc kodują jako własne. [/quote]
No z tym się nie zgodzę. Każdy ma swój rozum.
Kościół głosi swoją prawdę, Ty możesz albo się zgodzić, albo nie.
Po część ma rację, oprócz leków antydepresyjnych.
Coraz młodsze pokolenie sięga po używki, leki....nie w celach leczniczych.
Martyna żyjemy w czasach jakich żyjemy, nie oczekuj, że każdy będzie się litował i współczuł.
Nie bierz tego co tam jest napisane aż tak do siebie.
Kościół zawsze ma swoje zdanie.
Osobiście wierzę w Boga, a nie w księży i ich przekonania.
 
Mina
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 12:36
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

Martynka, rozumiem twoje oburzenie, Kościół ma w wielu sprawach przekonania, które nijak mają się do rzeczywistości. Teoretycznie każdy ma swój rozum i powinien filtrować informacje płynące z ambony, ale praktycznie wiele osób podchodzi bezkrytycznie niestety ... Najważniejsze jest to co Ty sama myślisz o sobie, to że od tylu lat nie pijesz, to że nie nadużywasz leków, choć miałabyś możliwości, to że walczysz o siebie, Martynka tego żadne kazanie ani list Episkopatu nie przekreśli, bo to są twoje osiągnięcia, przeżycia, doświadczenia i są i pozostaną ważne. Jesteś wartościową osobą, a to, że się leczysz to czyni z ciebie kogoś odpowiedzialnego a nie jakiegoś 'ćpuna'. Taka jest prawda i żadne ogólne obwieszczenia tego nie zmienią. Buziaki.
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
martyna
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 14:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

owszem każdy ma swój rozum, i wolną wolę i to nie jest fer wrzucać wszystkich do jednego worka.
Czyli chcąc żyć w zgodzie z KK powinnam odstawić leki czy tak?
wtedy będę godna wspólnoty i nazwania siebie dzieckiem bożym.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
tajfunek
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 14:56
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Martyna jeśli szukasz powodu by odstawić leki to każdy jest dobry.
Dobrze wiesz, że leki jakie bierzesz nic nie mają do tego czy jesteś dzieckiem bożym czy też nie.
Ważne jest to jakim człowiekiem jesteś, a nie jakie leki bierzesz.
 
martyna
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 14:58
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

nie nie szukam powodu by odstawiać cokolwiek, po prostu głośno myśle co zrobić w obliczu KK nie być ciągle ćpunem.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
tajfunek
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 15:28
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Martyna nikt Cię ćpunem nie nazwał.
tak bardzo trzymasz się tego co KK głosi zawsze i ze wszystkim?myśliciel
 
paulina_pb
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 17:16
Rozgrzewający się


Postów: 24
Data rejestracji: 28.07.12

Też gdy to usłyszałam trochę mnie zmroziło, ale myślę, ze to raczej chodziło o ludzi, którzy bez stwierdzonej depresji czy czegoś podobnego, a łykają tabletki na poprawę nastroju jak witaminę C. U nas może to nie jest takie popularne ale na zachodzie to jest wręcz modne.
Im bardziej Prosiaczek zaglądał do środka, tym bardziej Puchatka tam nie było.
 
ef
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 17:39
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Martyna, a pamiętasz film Prozac Nation? moim zdaniem tu chodzi o coś takiego właśnie jak u tych ludzi. bo to trochę coś innego niż to, że ktoś jest chory na depresję albo inną chorobę psychiatryczną i długotrwale bierze leki.
ludzie którzy nie mają z tym do czynienia (a i w Kościele tacy są) nie rozróżniają rodzajów leków p-dep na SSRI, trójpierścieniowe, neuroleptyki, benzo i inne. dla nich to wszystko jeden pies. a w tym tekście prawdopodobnie chodzi właśnie o benzo i o uzależnienie od nich.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 19:01
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote] ludzie którzy nie mają z tym do czynienia (a i w Kościele tacy są) nie rozróżniają rodzajów leków p-dep na SSRI, trójpierścieniowe, neuroleptyki, benzo i inne. dla nich to wszystko jeden pies. a w tym tekście prawdopodobnie chodzi właśnie o benzo i o uzależnienie od nich. [/quote]
o to mi właśnie chodziło.
Jestem osobą znaną w parafii był czas że bardzo angażowałam sie w jej życie a moje chorowanie też odbija mi się czkawką w ludzkim gadaniu. I teraz dość jednoznacznie czuję się sklasyfikowana.I stąd to wkurzenie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
teczacpt
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 22:25
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Miałam okazję wysłuchać tego tekstu w orginale ( był dziś czytany w ramach kazania). Tak mi się wydaje,że raczej słuzył on zastanowieniu się nad uzależnieniami ( zresztą gł.alkoholowym) i wpływie uzaleznień na rodzinę.Jakoś trudno mi było dostrzec tam jakieś wyraźne zakwalifikowanie,ze wszyscy,którzy zażywaja leki są be.MArtyna może warto się zastanowić-dlaczego tak wyraźnie "zarezonowałaś" na ten list-czujesz sie winna?,czy coś Cię niepokoi?
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
sensitivechild
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2012 22:41
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

A ja muszę powiedzieć, że też poczułam dyskomfort graniczący ze swoistym oburzeniem jak usłyszałam na Mszy o lekach antydepresyjnych. Trochę wydało mi się to nie na miejscu.
Jestem zaprzyjaźniona z pewnym Biskupem i nie omieszkam wspomnieć o moim stanowisku w tym temacie hehe Pfft
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
martyna
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2012 08:09
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

tak niepokoi że otoczenie weźmie mnie za ćpuna już i tak jestem chorą psychicznie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Diuna
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2012 13:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

A rytualny kanibalizm przez KK uprawiany jest cacySmile

Nie wiem, czy jest sens taką bzdurą się przejmować... Ale ze mnie antyklerykał i po części socjopata- zazwyczaj to "co ludzie powiedzą" mam gdzieś.
Srutututu, pęczek drutu
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Życie na Chadzie Przedstaw się 11 27/09/2021 15:17
Chad a dalsze życie i wychowywanie razem dzieci Choroba afektywna dwubiegunowa 5 30/07/2020 20:55
Darmowy e-book: "Zdrowe życie z chorobą afektywną dwubiegunową" Choroba afektywna dwubiegunowa 2 06/02/2018 13:24
Życie z chorobą Przedstaw się 6 09/01/2018 05:19
Piosenka, która najlepiej opisuje Twoje życie W wolnym czasie 30 13/04/2017 20:50

50,373,821 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024