28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
Strajk w szpitalu im. dr. J. Babińskiego
Life
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2012 11:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

W szpitalu im. dr. J. Babińskiego w Krakowie trwa strajk. Pracownicy nie tylko domagają się podwyżek, ale przede wszystkim wyrażają sprzeciw wobec obecnego zarządzania szpitalem, który zamiast się rozwijać, cofa się. Bardzo mnie denerwuje to, że po pierwsze w mediach niewiele o tym jest, a jak już coś napiszą, to skupiają się tylko na stronie finansowej, a o rozwoju szpitala nic nie ma. Po drugie jestem zszokowana tym, że potrzeba strajku i głodówki, by osoby zarządzające szpitalem mogły wreszcie się ocknąć i zobaczyć, że pracownikom zależy, by szpital mógł funkcjonować nie tylko poprawnie, ale z dnia na dzień co raz lepiej.

Kiedyś szpitale psychiatryczne były niczym więzienia. Obskurne izolatki, kilka łóżek na małym metrażu, warunki higieniczne godne pożałowania... Przedmiotowe podejście personelu medycznego do pacjenta. Standardowo stosowano elektrowstrząsy. Brak intymności, zrozumienia, akceptacji...
Gdyby nie rozwój, opieka psychiatryczna nie wyglądałaby tak jak dzisiaj, ale tak jak wyżej. Dziękuję Bogu, że w przeszłości znalazły się osoby, którym zależało na tym, by to zmieniać. Dzięki temu nie zostałam całkowicie skreślona ze społeczeństwa, a wręcz mam możliwość nauczenia się w nim funkcjonować. Dlatego nie mogę pojąć skąd taki wielki opór osób zarządzających szpitalem przed rozwojem tego miejsca, opór nie tylko przed ochroną, ale głównie nad poprawieniem opieki psychiatrycznej.

Wniosek nasuwa się jeden- lepiej siedzieć na czterech literach, brać kasę i nic nie robić. Bardzo mi przykro z tego powodu. I nie godzę się na to!
Edytowane przez Life dnia 31/05/2012 11:54
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
teczacpt
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2012 14:02
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Life-ten strajk trwa już od jakichś 3 tygodni.Podłoże jest trochę inne jak podają media.Dyrekcja wyszła z różnymi propozycjami-ale związki kompletnie nie chciały iść na żaden kompromis.Dyrekcja walczy o utrzymanie szpitala przy życiu-a to co chcą osiagnąć niektóre osoby strajkujące jest pogrążaniem szpitala pod płaszczykiem-żeby było lepiej.Szpital dostał słaby kontrakt i trzeba ten rok przetrwać-na niezbędnym minimum-takie są fakty.A w takich okolicznościach wysuwanie żądań o podwyzki,remonty,poprawę miejść pracy i nowe meble-jest trochę nie na miejscu
ps. nie jestem pracownikiem szpitala,ale nasz ośrodek współpracuje ze szpitalem
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2012 14:10
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

no niestety media robią swoją szopkę a prawda jest głębiej Sad
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Life
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2012 15:38
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Teczacpt próby dogadania się z dyrekcją trwają od wielu miesięcy i nie zaczęły się w tym roku. Twój przykład z nowymi meblami, jest nie na miejscu. Nie o taki rozwój tutaj chodzi. Osobiście bardzo solidaryzuję się z personelem, ponieważ poznałam ich punkt widzenia. Chciałabym, by obie strony mogły się wreszcie dogadać, bo teraz mam wrażenie, będzie to tylko walka o to kto silniejszy. Martwi mnie to do czego musi dojść, by wreszcie mogło dojść do porozumienia. I to bardzo.
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Life
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02/06/2012 19:11
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Aktualne informacje o strajku można znaleźć na stronie:
[url]www.strajk-kobierzyn.pl[/url]
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
martyna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11/06/2012 08:36
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Life a co Cię tak wzięło na obronę szpitala?(oprócz pobudek osobistych)myśliciel
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pobyt w szpitalu psychiatrycznym Schizofrenia 27 06/07/2021 11:39
matka próbuje mnie zamknąć w szpitalu psychiatrycznym. Przedstaw się 6 04/09/2015 19:37
Anoreksja w szpitalu Zaburzenia odżywiania 6 10/10/2012 22:32
tragedia!!!Moja historia pobytu w szpitalu psych. w szczecinku Depresja 17 09/03/2012 22:33
leczenie w szpitalu psychiatrycznym Ogólnie o psychiatrii 87 25/04/2010 16:47

50,113,933 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024