28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
co zrobić gdy terapeuta nie spełnia oczekiwań
bi di bi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29/04/2009 19:08
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.09

załóżmy sytuację, w której dana osoba zgłasza się na terapię, i z każdego spotkania z terapeutą wychodzi rozczarowana, w czasie spotkań następują dłuższe okresy czasu, kiedy nikt się nie odzywa, komentarze terapeuty ograniczają się do potakiwań i krókich pytań. każda kolejna wizyta to coraz większy stres, szukanie nowych wymówek, aby nie iść na terapię. warto zapytać terapeutę dlaczego te spotkania wygladają tak jak wyglądają czy od razu szukać nowego?
 
sophers
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30/04/2009 11:13
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 09.02.09

[quote][b]bi di bi napisał/a:[/b]
załóżmy sytuację, w której dana osoba zgłasza się na terapię, i z każdego spotkania z terapeutą wychodzi rozczarowana, w czasie spotkań następują dłuższe okresy czasu, kiedy nikt się nie odzywa, komentarze terapeuty ograniczają się do potakiwań i krókich pytań. każda kolejna wizyta to coraz większy stres, szukanie nowych wymówek, aby nie iść na terapię. warto zapytać terapeutę dlaczego te spotkania wygladają tak jak wyglądają czy od razu szukać nowego?[/quote]

Zdecydowanie warto omówić tę kwestię z terapeutą; jeżeli tego nie zrobisz, to możesz zmieniać terapeutów bez końca a pożądanego efektu nie uzyskasz. Nawet najgenialniejszy psychoterapeuta nie potrafi czytać w myślach :-)

Sytuacja jaką opisujesz to świetna okazja dla Ciebie na przyjrzenie się co robisz a czego nie w relacjach interpersonalnych.
[url=http://www.relacja.com.pl] PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA RELACJA w Koszalinie [/url]
[url=http://www.psycholog.koszalin.pl] Psycholog Koszalin [/url]
[url=http://sophers.pl] BLOG [/url]
 
http://sophers.pl
bi di bi
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30/04/2009 16:27
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.09

fajny awatar Sophers.

dzięki za odpowiedź.

i mam jeszcze jedno pytanie
czy nie jest tak, że w ramach piewrszej sesji psycholog powinien choć parę słów powiedzieć jakie będą cele terapii, rodzaj, czego należy oczekiwać, jakie mogą być trudności? bo gdzieś mi się o uszy obiło, że w niektórych metodach terapeutycznych terapeuta z założenia mówi bardzo mało... no a w tym przypadku nie było żadnej informacji, a pani terapeutka na zadane pytania (właśnie o rodzaj terapii i czego należy się spodziewać) odpowiedziała "aha, no to zobaczymy jak to pójdzie, do zobaczenia za tydzień"
 
sophers
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30/04/2009 23:04
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 09.02.09

[quote][b]bi di bi napisał/a:[/b]
fajny awatar Sophers.

dzięki za odpowiedź.

i mam jeszcze jedno pytanie
czy nie jest tak, że w ramach piewrszej sesji psycholog powinien choć parę słów powiedzieć jakie będą cele terapii, rodzaj, czego należy oczekiwać, jakie mogą być trudności? bo gdzieś mi się o uszy obiło, że w niektórych metodach terapeutycznych terapeuta z założenia mówi bardzo mało... no a w tym przypadku nie było żadnej informacji, a pani terapeutka na zadane pytania (właśnie o rodzaj terapii i czego należy się spodziewać) odpowiedziała "aha, no to zobaczymy jak to pójdzie, do zobaczenia za tydzień"[/quote]

Każdy terapeuta ma swój styl pracy, dlatego nawet dwóch terapeutów stosujących to samo podejście może pracować nieco odmiennie; dlatego nie podejmuje się oceny czy Twoja terapeutka robi coś źle czy dobrze.

Sugeruję dać jej jeszcze czas, wnosić swoje wątpliwości na sesję i mówić o myślach i odczuciach jakie wywołują w Tobie jej reakcje. To może być Ci pomocne.

A awatar pochodzi z serwisu mordami.pl
[url=http://www.relacja.com.pl] PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA RELACJA w Koszalinie [/url]
[url=http://www.psycholog.koszalin.pl] Psycholog Koszalin [/url]
[url=http://sophers.pl] BLOG [/url]
 
http://sophers.pl
bi di bi
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29/05/2009 14:14
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.09

Po kolejnym spotkaniu, które polegało na tym, że wszystkie moje pytania i komentarz zostały skwitowane mruknięciem i poprawieniem okularów rozglądam się za nowym terapeutą. Terapia ma z założenia pomagać, a nie stresować, i w styuacji, w której szukam najgłupszych wymówek, aby nie iśc na terapię, to chyba nie ma innego wyjścia.
 
Artystyczna Dusza
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 16/06/2009 17:54
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Myślę że żeby w ogóle móc coś zmienić w swoim życiu bardzo ważna jest relacja pacjent-terapeuta.Faktycznie jeżeli stresujesz się idąc na terapię i szukasz pretekstów do tego aby nie iść to nie jest dobry znak.Terapia przecież ma pomagać a nie stresować.Nie wiem jednak jak długo pracujesz już z tą panią psycholog.Mnie na początku terapii u nowego psychologa (mężczyzny) wydawało się że nie będę mogła z Nim pracować z tego powodu że widziałam że jest strasznie roztrzepany a jednak dałam sobie i Jemu czas i okazało się że jest świetnym specjalistą a co najważniejsze-ja jestem zadowolona z efektów terapii.
Tak że myślę nie ma się co emocjonować tylko spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw.Terapia to długotrwały proces.Nic nie dzieje się ekspresowo.Potrzebny jest czas i pacjentowi i terapeucie.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 17:25
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Jak taktownie zakończyć współpracę z psychoterapeutką?Wiem, że na wszystko potrzeba czasu,niestety ja po drugim spotkaniu wiem,że nic z tego nie będzie.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 17:55
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Nie wiem na ile mogę się wypowiadać, jednak wydaje mi isę, że terapeuci są przygotowani do rozstań i do tego, że nie zawsze "zaiskrzy". Na ile poznałam tą grupę zawodową, to o ile są to osoby z powołania - a takie miałam szczęście w większosci poznać - liczy się dla nich dobor pacjenta. Czyli - jeśli pójdziesz do innej terapeutki i przy jej wsparciu zaczniesz pracować nad swoim zdrowieniem, to to jest tak naprawdę najważniejsze. To, że zdrowiejesz, że jest lepiej, a nie to, z kim. Moja rada: umówić się na rozmowę i uczciwie powiedzieć, jak jest. Że czujesz, że nie potrafisz się przy niej otworzyć ALE że bardzo Ci zależy na zdrowieniu i już umówilaś się z kimś innym, kogo znasz i uważasz za najlepszą dla siebie osobę. Dziękuję, wszystkiego dobrego, do widzenia. Ja tak zrobiłam, gdy po powrocie z ośrodka zdecydowałam się kontynuować współpracę z poznaną tam terapeutką, a nie z tą , która pomogła mi się dostać do ośrodka. Poszłam i powiedzialam uczciwie, jak jest. Po pierwsze ta Pani przyjęła to bardzo pozytywnie i ze zrozumieniem, po drugie - jesteśmy do dziś w kontakcie, już na innych zasadach, oczywiście. I najfajniejsze było, że jak zobaczyłyśmy się za następne pół roku i ona zauważyla, że naprawdę zdrowieję, to wycałowala mnie i widać było, że się szczerze cieszy. Także spokojnie [b]Nadzieja[/b], terapeuci to fajni ludzieSmile
 
Nadzieja
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 19:47
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dzięki Kati,mam nadzieje,że moja obecna terapeutka też tak do tego podejdzie. W końcu tak będzie lepiej dla nas obydwu. Mi wyjdzie na zdrowie, a ona nie będzie marnować swojego czasu,który może przeznaczyć dla osoby której naprawdę będzie mogła pomóc, na pewno jest dobrą specjalistką tylko, że akurat nie dla mnie. Po co blokować komuś miejsce, udając że może jeszcze się ułoży.Taka gra nikomu nie wyjdzie na dobre.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pożegnanie z terapeutą Psychoterapia 6 27/12/2020 11:54
Zdrowie psychiczne ludzi nie zdiagnozowanych Ogólnie o psychiatrii 6 29/11/2020 10:52
o tym, że psychiatra nie gryzie Znalezione w sieci 1 06/09/2020 22:43
Schizoafektywna i nie tylko Przedstaw się 10 04/05/2020 11:52
"Mi tam psycholog ani psychiatra nie pomoże" Znalezione w sieci 3 07/04/2020 15:15

50,308,989 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024