13 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
3 dni Offline
mamswojswiat mamswojswiat
4 dni Offline
Mirbla Mirbla
6 dni Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Halucynacje
Judyt
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 20:58
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 22.03.12

Witam wszystkich
Jestem tu nowy i ogólnie nowy w temacie .
Moja mama ma dokładnie te objawy o których piszecie , wszystkie i jeszcze więcej . Choroba ujawniła się po raz pierwszy 2 lata temu ( mania) szok !!
dla mnie jako zdrowego : mówiła kompletne bzdury mieszała fakty z dalekiej przeszłości z wyzsanymi z palca historiami w extrymalnej euforii.
Skończyło sie to 1 miesięcznym pobytem w szpitalu psychiatrycznym.
Po tym nastąpiła depresja i po pół roku znowu epizot euforyczny , znowu szpital i miesięczny pobyt w sanatorum psychiatrycznym w Nałęczowie .
Po tym wszystkim do przed wczoraj depresja , lekarz zdecydował że zwiekrzymy dawkę anty depresantów i stało się... zwiekrzenie spowodowało kolejny atak (górkę) .
Przeczytałem wszystkie wasze wpisy i pasuje to do niej jak ulał, poza jednym Halucynacje !!!! ( wizje)
Podczas stabilnego stanu opowiedziała mi że widziała osoby ( z rodziny ) oraz zupełnie nie związane z tym wszystkim postacie ( to było za pierwszym razem , pozostałe górki już bez )
Czy HALUCYNACJE są możliwe ?????
Lestem w szoku bo nigdy takiego czegoś nie brałem pod uwagę!
To jest straszne co ta choroba robi z człowiekiem .

Gdzie mogę wysłać Ją na leczenie ( była w sanatorum w Nałęczowie , ale mi się wydaje że na takie symptomy to chyba za mało: muzykoterapia itd.)

Proszę o rady i wskazówki bo sam nie wierzę w to co widziałem co sie z nią dzieje podczas wzlotów.

Dziękuję z góry
 
bursztynka
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 21:18
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

witaj Judyt

halucynacje, jak i omamy, czy urojenia są możliwe, skoro medycyna je już dawno opisała
dla ułatwienia powiem ci dla porównania, np. są tzw. urojenia ksobne, jak np. osobie wydaje się że wszyscy ją obgadują
co do szczegółów w wirtualu, i tutaj to podejrzewam najlepiej by Ci odpowiedział Makro, a tak w ogóle to najlepiej lekarza wypytać co i jak w sprawie zdrowia mamy.

[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Diuna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 21:25
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Miałam okazję słyszeć głosy, więc zakładam, że w ChAD wszystko jest możliwe. Zresztą, u każdego przebiega to bardzo indywidualnie.
Srutututu, pęczek drutu
 
Judyt
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 21:39
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 22.03.12

Dziękuję za pierwsze wpisy.
Mama jest leczona przez specjalistę ( w Austrii) ,który jak może tak dobiera leki , optymalnej mikstury jeszcze nie ma . Albo ma dół jak fiks więc zwiękrzamy dawkę ( delikatnie) anty depresantu i po tygodniu wpada na wysokie obroty i zaczyna się zbijanie .
Chciałem jeszcze zapytać czy to też jeden z objawów > zakupy naprzykład 200 kartek pocztowych za 190 Euro , czy też przyniesienie do domu całych plików ulotek np.z banku czy druków z poczty ( plik = 50 sztuk z każdego)?
Tak właśnie było wczoraj !!!!
Mam jej zablokować konto ????

A następnego dnia nic nie pamięta !

Gdzie wysłać mamę do sanatorium może ktoś był i poleci , chodzi oto żeby zapoznała się z chorobą przez specjalistów psychiatrów .

Jeszcze raz dzięki za informacje .

Ja jestm nadal w szoku, w życiu nie widiałem własnej matki w takich stanach .
 
Czader
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 21:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Przepraszam ale ja tu czegoś nie rozumiem.

[quote]Czy HALUCYNACJE są możliwe ?????[/quote]
Są możliwe.

[quote]Gdzie mogę wysłać Ją na leczenie ( była w sanatorum w Nałęczowie , ale mi się wydaje że na takie symptomy to chyba za mało: muzykoterapia itd.)[/quote]
[quote]Mama jest leczona przez specjalistę ( w Austrii) ,który jak może tak dobiera leki , optymalnej mikstury jeszcze nie ma.[/quote]

Dopytam bo nie rozumiem: gdzie zamierzasz ją leczyć ? w Polsce czy w Austrii (z tekstu wynika że jest już pod opieką tam)

Zakupy to jeden z objawów. Zwłaszcza te kompulsywne (200 kartek naprzykład).

Zablokowanie konta to dobry pomysł.

Jeżeli trzymamy się tego Nałęczowa (a to okolice Lublina) to wujek Google. Ale wciąż nie ogarniam galimatiasu pt "kto i gdzie zdiagnozował" "kto i co leczy" a przede wszystkim gdzie.
 
Diuna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 21:51
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Antydepresanty przy ChAD? Z tego co wiem, mogą wywołać Manię. Nieprzewidziane, dziwne zakupy... Bywa. Niepamięć? Niewiem.
Srutututu, pęczek drutu
 
bursztynka
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 22:12
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Diunka tak przy CHAD bierze się antydepresant w fazie depresji + stabilizator, żeby nie rozkręciło.

Co do miejscowości- też miałam nieodparte wrażenie, że coś mi tu nie pasuje.Gdzie Rzym, a gdzie Krym.

Poza tym, fakt, najpierw trzeba wiedzieć jaka jest wstępna diagnoza, a potem ewentualnie " sprawdzać" czy przy takiej jednostce występują halucynacje.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Judyt
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 22:58
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 22.03.12

ok. już wyjaśniam
Wszysto zaczeło się 2 lata temu.
Mama mieszka w Austrii od 10 lat
Po pierwszym Ataku manii (2 lata temu w Austrii ) wylądowała w szpitalu psychiatrycznym w Gratz (Austria) gdie stwierdzono psychozę 2 biegunową ,
Dostała lekarza w swoim mieście (neurolog , psychiatra) , który zaczął dobierać leki. Na początku co tydzień zastrzyk ( na wymazanie z pamięci wądku z halucynacjami ) który bierze do dzisiaj z tym że teraz ( po 2 latach już tylko raz w miesiącu) i równocześnie tabletki ( nazwę podam jutro bo nie ma mnie w domu ) Ich ilośc była zwiększana i i zmniejszana . Jej stan był przez długi czas depresyjny ( około roku). Wizyty u lekarza co tydzień na zastrzyk + cały czas tabletki. Stan cały czas depresyjny więc jakiś miesiąc temu zwiękrzono ilość tabletek o pół tabletki wiecej dziennie . To spowodowało że 6 dni temu nabrała niesamowitego tempa (stan maniakalny ) Dziwne zakupy , zaproszenie całej ulicy sąsiadów do domu , 100 pomysłów na sekunde a myśli poplątane tak że szkoda gadać ..... wuforia nie z tej ziemi plus pyskówka i wizje z przepowiedniami. DRAMAT
Zabralem ją do lekarza ( ze spakowaną walizką aby w razie czego zawieśc Ja do kliniki) lekarz dał mi skierowanie i receptę na leki zbijający ten stan oraz wybór , że albo przypilnuje Ją w domu i zapodam te leki ( czekająć na efekt ) albo do szpitala. Wybrałem ze zostanie w domu . W domu cyrk wystawione wszystkie rzeczy z szaf na podłoge , mojej dziewczynie opowiada historie z kosmosu o tym że musi zrobić porządek z granicą czesko austryjacką , wszystkie obrączki pierściąki naszyjniki, zegarki wyżuciła do kosza ( bo już nie potrzebuje ) i wiele wiele innych niezrozumiałych rzeczy. Przy tym wszystkim opowiada ze widziała swoją babcie w korytarzu i 2 ssmanów. !?!?!?!? Szok

Mania w wykonaniu mojej mamy to psychoza do potęgi , a na kolejny dzień nic nie wie , śpi max 4 godziny , nie pamięta czy wzięła tabletki

Leki dobierane są w Austri ale psychoterapia , którą chcę jej zorganizować nie może się odbyc bo jej język niemiecki nie jest na tyle dobry żeby przeptowadził z nia rozmowę psycholog, dla tego szukam kogoś w Polsce .

We wrześniu 2011 była w Nałęczowie w klinice psychiatrycznej ( podczas trwania depresji ) tam nie znaleźli podstaw psychozy i po paru tygodniach przyjechała do domu z wiadomością że się w Austrii pomylili i ona nie ma psychozy ( tak powiedział Profesor w Nalęczowie ), zdziwiło mnie to ale chciałem w to wierzyć , a tu teraz znowu górka i taka jazda.
Rence mi opadły.

Zawiła historia . Ja chcę poprostu wysłac ją do porządnej kliniki w POLSCE żeby mogła w języku ojczystym rozmawiać z psychologami i przedstawiać wszystkie symptomy choroby lekarzowi specjaliście który dobierze tabletki tak aby te wzloty i upadki były jak najmniejsze.Nie jest tego w stanie dobrze opisać po niemiecku.
Dlatego jeśli ktoś zna taka placówkę to proszę o adress.

Dziękuję
 
Perfidia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 23:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Czader, a skąd żeś wytrzasnął ten Nałęczów??? myśliciel
Przeca różne sanatoria są, zajmujące się różnymi problemami. I nie tylko w Polsce...

[b]@Judyt[/b]
[quote]Gdzie wysłać mamę do sanatorium może ktoś był i poleci , chodzi oto żeby zapoznała się z chorobą przez specjalistów psychiatrów .[/quote]
Żeby poznać chorobę nie trzeba od razu do sanatorium. Można po prostu pogadać z psychiatrą w ramach regularnej wizyty. Psychoedukacja to się nazywa Smile
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Judyt
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 23:13
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 22.03.12

Nie mam o tym wszystkim zielonego pojęcia .
Chciałem w Polsce więc wklepałem w necie , wyszedł
Nalęczów wysłałem do profesora wszystkie dokumenty ze szpitala z Austrii a on powiedział ze się zajnie sprawą , no i się zają ( na swój sposob).
 
Czader
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 23:15
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Perfidia: z tekstu Judyta Smile

[quote]Leki dobierane są w Austri ale psychoterapia , którą chcę jej zorganizować nie może się odbyc bo jej język niemiecki nie jest na tyle dobry żeby przeptowadził z nia rozmowę psycholog, dla tego szukam kogoś w Polsce.[/quote]

Judyt: Pytanie organizacyjne: bierzesz pod uwagę cały kraj ?
Czy konkretne miejsce (przez wzgląd na rodzinę naprzykład ?)
Nie bardzo rozumiem jak by to miało wyglądać: czy jakiś dzienny oddział, czy jakieś senatorium, czy mieszkanie w hotelu i dochodzenie na wizyty. Czy mieszkanie u rodziny i tamże chodzenie na konsultację.

Teoretycznie wyjściem mogą być konsultacje przez internet.
(skoro jest pod opieką specjalisty w Austrii). No i Ty miałbyś ją na oku. Z tego co wiem można nawet zrobić to przez skype.

(ja też mieszkałem za granicą i ja też na leczenie przyjechałem do Polski.Dlatego tak się dopytuję - przepraszam)

 
Judyt
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 23:17
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 22.03.12

Normalnie mieszkam w niemczech ale ze względu na stan mamy od pół roku pryeprowadziłem się do Austrii .
Musze wrócić do Niemiec tam mam pracę dlatego chcę to wszystko zlecić specjalistom.
Ktoś musi zarabiać , nie mogę tu dłużej zostać,
 
Judyt
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2012 23:21
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 22.03.12

Najlepiej wszystko w jednym miejscu w sanatorium wyspecjalizowanym w takich pryzpadkach , Raczej zamknięty , na miesiąc albo 2 .
Nie wyorrażam sobie takich cyrków w normalnym sanatorium.
Cały kraj /
Mamy rodzinę raczej na śląsku i w Małopolsce ale jak ma to pryznies leprye efekty to może to być nawet drugi koniec Polski
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
halucynacje przysenne Ogólnie o psychiatrii 3 14/11/2016 12:56

50,406,911 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024