18 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Koszmarna Terapia
Czader
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15/02/2012 17:06
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]Korzystanie z toalety tylko w wyznaczonych godzinach - kto nie może wytrzymać ''korzysta z koszy na śmieci''. Pacjenci to jednocześnie osoby sprzątające szpital. Rozmowy telefoniczne i kontakt z bliskimi ściśle ograniczony - takie zasady odkrył rzecznik praw pacjenta na oddziale dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Psychiatrycznym w Radomiu
[/i]
[url]http://wyborcza.pl/1,75478,11138363,Koszmarna_terapia_dzieci.html[/url]

Tak w ramach "przeglądu prasy" ale i przy okazji temat.
Jakie macie najgorsze wspomnienia z pobytu w szpitalu ?
 
Rat
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16/02/2012 11:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

kolejny szpital dla dzieci i młodzieży w którym dzieje się coś takiego .
Jakiś czas temu była afera podobna
[url]http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/313234,za-kare-wystawiali-pacjentow-boso-na-mroz.html[/url]
[b]Czader [/b]
to pytanie na końcu ma się tylko tyczyć sytuacji ze szpitala dla psych. i nerwowo chorych ?
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Czader
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16/02/2012 11:35
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Chcesz mi powiedzieć że w "normalnych" szpitalach też są tego typu sytuacje ? Shock
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16/02/2012 12:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Czader o wspomnienia nie pytaj.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 16/02/2012 12:18
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

Jedna z zasad etyki głosi - nie oceniaj .
10 lat temu przedawkowałam i trafiłam na OIOM
byłam nieprzytomna ( co nie znaczy ,że nie słyszałam co się dzieje wkoło )
Panie pielęgniareczki nie omieszkały robić wywodów na mój temat, że rodzice powinni mnie do zakładu zamkniętego dać, jaki to ze mnie zdegenerowany dzieciak etc.
Delikatne w czynach też nie były , kiedy np mnie myły .
A jak zaczęłam się wybudzać i sygnalizowałam , że rurkę intubacyjną można już wyjąć ( osoba na własnym oddechu "kłóci" się z respiratorem , jest to okropne uczucie ) stały i tylko gadały co się tak rzucam Oklaski.
Jeśli na OIOM trafisz z powodu przedawkowania, tudzież próby samobójczej
nie licz na zrozumienie ze strony personelu .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
tajfunek
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 16/02/2012 12:22
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Warunki w szpitalach psych. jakich byłam były w większości fatalne. Aż mnie obrzydzenie bierze jak sobie przypomnę to. "syf kiła i mogiła", poza tym brak prywatności podczas kąpieli. Tzn prysznic bez zasłony. To, że jestem chora psych. mają mnie wszyscy po nagu oglądać? Dal mnie było to upokarzające.
Wdziałam też jak traktuje się niektóre osoby. Jedną panią ochroniarz kopnął w tyłek. Za co? za to, ze miała atak? Gdzie tu godne traktowanie chorych? W Polsce nie ma czegoś takiego.Właśnie w większości takich szpitali pokazuje się ludziom co znaczą dla społeczeństwa...
Terapeutka zajęciowa jak zbierała ludzi na zajęcia czy poranną gimnastykę to się wydzierała po ludziach, a jak ktoś nie potrafił z łóżka wstać bo nie miał siły to jeszcze głośniej...gdzie tu empatia.
Ograniczanie kontaktów z rodziną poprzez zakaz używania tel kom.
To wszystko sprawia, że nie zgadzam się na hospitalizację od jakiegoś czasu, mimo, ze czasami by się przydała. Po prostu nie chcę być traktowana jak śmieć i tyle.
 
martyna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 16/02/2012 16:32
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rat dopisałabym niestety do tej listy ED. Traktowanie z góry bo sama siebie przecież próbuje zagłodzić więc po co przychodzę po pomoc? takie doświadczenia uczą i wyciągnąwszy wnioski staram się nie oceniać/komentować własnych pacjentów, co nie znaczy że o nich nie myślę czy nie rozmawiam w zespole terapeutycznym. Ale zanim powiem coś zastanowię się dwa razy. Wiem jedno, kto sam nie był pacjentem nie zrozumie...
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Makro
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16/02/2012 22:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Psychiatria jest w Polsce obrazem nędzy i rozpaczy. To wynika z podejścia do tego naszych decydentów - można się chwalić super robotem do operacji kardiochirurgicznych, przeżywającymi niemowlakami, super duper nowoczesnej metodzie leczenie cukrzycy. A czy ktoś chwalił się komfortową izolatką lub nowoczesnymi pasami magnetycznymi?
Pocieszę, że względem nieodległej przeszłości jest lepiej, ba nawet wielokrotnie lepiej - są krótsze hospitalizacje, jasne zasady przyjęcia bez zgody, stosowania przymusu (mimo kretynizmów jak zakaz palenia).
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Anise candy
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17/02/2012 09:34
Finiszujący


Postów: 214
Data rejestracji: 14.03.11

Mam wspomnienia i uważam, że pracują tam nieodpowiednie osoby.

Po drugie psychiatria powinna przejść coś w rodzaju "emancypacji". Wydaje się niektórym, że poważne to są choroby fizyczne, a psychiczne oznaczają albo margines, który należy eliminować, albo "tacy ludzie wmawiają sobie bzdury, żeby ciągnąć kasę od państwa". Osoba chora na serce, jest chora na serce, ale choroba chora psychicznie jest czubkiem. Ponadto, ludzie nie wyzywają siebie od "chorych na cukrzycę" tylko "od psychopatów". To trzeba zmienić. Psychika jest równie ważna jak fizyczność.
 
http://www.monile.blog.pl
martyna
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 17/02/2012 10:39
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

zgadzam się z Anise jesteśmy jedną całością psychika zależy od somatyki i odwrotnie, nie ma ważnych i mniej ważnych tutaj. Wiemy np jak przewlekły ból działa na stan psychiczny i jak napad lęku na somatykę.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Terapia z cialem Psychoterapia 2 07/04/2022 07:46
Terapia prywatna a pieniądze Psychoterapia 26 14/07/2018 10:45
Terapia o czym rozmawiać Psychoterapia 34 21/12/2016 09:18
Terapia w Krakowie Psychoterapia 19 29/01/2016 22:28
Terapia kotkami Znalezione w sieci 6 14/09/2015 09:04

50,510,241 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024