26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
wątek książkowy
Energetyczna
Dodany dnia 04/05/2013 12:01
Awatar

Medalista


Postów: 542
Data rejestracji: 27.04.13

Ja odkąd kupiłam (pół roku temu) to noszę przy sobie "Uratuj mnie " Rachel Reiland -o kobitce co ma bordera , w swojej biblioteczce mam także "Od nałogu do miłośc" Patrick Carnes , kilka pozycji Alice Miller -z jej książek najbardziej lubię "Bunt ciała"
 
sigma
Dodany dnia 23/05/2013 19:33
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Skończyłam czytać "Borderline - jak żyć z osobą o skrajnych emocjach".
Emocje to we mnie wzbudzało dość... skrajne Pfft
Chwilami się wściekałam, jak autorzy próbowali obsadzać partnera w roli terapeuty albo jak za dużo zachowań usprawiedliwiali brakiem świadomej kontroli, ale jeśli chodzi o dbanie o siebie w takim związku, to większość rad mogłabym sobie nad łóżkiem powiesić.

Coś z tym pewnie zrobię, bo rezonuje mi ta książka mocno, tylko jeszcze nie wiem, co... artykuł? wątek do dyskusji?
Najchętniej to bym założyła grupę wsparcia dla bliskich osób z borderline, wzorem tej z książki - z podgrupami dla parterów planujących rozstanie, parterów nieplanujących rozstania, rodzeństwa, dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół osób z borderline Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Energetyczna
Dodany dnia 23/05/2013 22:38
Awatar

Medalista


Postów: 542
Data rejestracji: 27.04.13

A kto jest autorem ? Można to w Empiku dostać? Chyba sobie kupie to co piszesz
" Ko­bieta jest or­ga­niz­mem ul­tra­dos­ko­nałym. Pot­ra­fi się re­gene­rować po ek­stre­mal­nie ciężkich doświad­cze­niach. Przet­rwa wszystko. "
 
sigma
Dodany dnia 23/05/2013 22:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Paul T. Mason i Randi Kreger
Nie wiem, czy w empiku można dostać Wink Ale książka jest wydana w tym roku, więc ogólnie powinna być dostępna w księgarniach.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
Dodany dnia 25/05/2013 23:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Czytam "Antropologa na Marsie" Sacksa
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
ellesio
Dodany dnia 06/06/2013 22:34
Awatar

Rozgrzany


Postów: 59
Data rejestracji: 02.10.09

Już w innym miejscu pisałam o nowo wydanej książce [b]Aleksandry Wacławik[/b] - [i][b]Opowiadania[/b][/i]...
Myślę, że to dobra lektura dla tych, którzy pragną poznać i zrozumieć świat psychotyczny... Do kupienia w księgarniach internetowych.
 
Alia
Dodany dnia 08/06/2013 10:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Czytam zbiór opowiadań Agnieszki Hałas "Po stronie mroku". To fantastyka, w dużej mierze o aniołach i demonach (ale wszelkie skojarzenia z Mają Lidią Kossakowską sprowadzą na manowce, te historie są o wiele bardziej ponure). Poruszyło mnie szczególnie opowiadanie "Rytuał piasku", które dla mnie jest poetyckim, ale bardzo prawdziwym opisem depresji.
 
martyna
Dodany dnia 19/06/2013 18:11
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

znów mam ciąg czytelniczy, przeczytałam " Syberiadę Polską ", " Niewierną" " Moje Indie", " Historie prawdziwe: to nie powinno się zdarzyć" " Afryka moja miłość" ( to nie od filmu) , teraz zaczytuje się z Szwaji już pochłonęłam " Klub mało używanych dziewic" , " dziewice do boju" a obecnie " zatoka trujących jabłuszek".... potrafię nie spać w nocy i czytać Sad i 8 kolejnych książek czeka na mnie już Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 19/06/2013 19:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Jak się czytało Syberiadę? Ja się wybrałam na film nie wiedząc, że to jest na podstawie książki, i teraz się za książkę jakoś zabrać nie mogę, kolejność była zła.

A moje czytelnictwo jest ostatnio równie chaotyczne, co moje życie. Ciągle czytam po kilka książek na raz, niektóre zaczynam i porzucam, niektóre wypożyczam i oddaję po miesiącu nieruszone.
Teraz czytam Ciemniejszą stronę Greya (to znaczy zaczęłam czytać dwa miesiące temu i utkwiłam, ale ciągle planuję zrobić drugie podejście), Miłość i inne mity (bo czytając pięć książek na raz i tak na ostatni weekend nie wzięłam ze sobą nic i mamie musiałam coś ukraść), Autyzm i zespół Aspergera (książka kierowana do dzieci z autyzmem wysokofunkcjonującym i zespołem Aspergera, wyjaśniająca im, na czym ich zaburzenie polega, w czym ich świat się różni od świata innych ludzi. Dzisiaj dostałam, w poniedziałek muszę oddać) i Innego życia nie będzie (bo jak wczoraj z biblioteki wracałam, to miałam przy sobie tylko nowo wypożyczone książki Pfft ).
Edytowane przez sigma dnia 19/06/2013 19:08
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Energetyczna
Dodany dnia 21/06/2013 13:37
Awatar

Medalista


Postów: 542
Data rejestracji: 27.04.13

przeczytałam "Bóg nigdy nie mruga" Regina Brett ,o poważnych i trudnych sytuacjach ,decyzjach z dystansem i humorem ,ale też wiele miejsc gdzie można się wzruszyc , tak pozytywnie motywuje do zycia
" Ko­bieta jest or­ga­niz­mem ul­tra­dos­ko­nałym. Pot­ra­fi się re­gene­rować po ek­stre­mal­nie ciężkich doświad­cze­niach. Przet­rwa wszystko. "
 
martyna
Dodany dnia 21/06/2013 14:18
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Energetyczna masz w wersji elektronicznej?

Ja czytam teraz Grocholę " Trochę większy poniedziałek" by się odmóżdżyć trochę Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ef
Dodany dnia 21/06/2013 15:25
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

a u mnie "Wyznaję" na Kindlu. intrygująca i ciekawa.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Energetyczna
Dodany dnia 21/06/2013 15:31
Awatar

Medalista


Postów: 542
Data rejestracji: 27.04.13

nie mam ,dostałam i mam w normalnej wersji

ale mam parę innych

Alice Miller- "Bunt ciała", "ścieżki życia", "dramat udanego dziecka" , "gdy runą mury milczenia"

innej autorki "Lęk przed bliskością"

oraz książkę o uzależnieniu od seksu "She has a secret"- po polsku jest
jak ktoś coś chce to na priv niech piszę
Edytowane przez Energetyczna dnia 21/06/2013 15:39
" Ko­bieta jest or­ga­niz­mem ul­tra­dos­ko­nałym. Pot­ra­fi się re­gene­rować po ek­stre­mal­nie ciężkich doświad­cze­niach. Przet­rwa wszystko. "
 
martyna
Dodany dnia 26/06/2013 17:40
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

wciągnął mnie Simon Beckett razem z butami Smile przeczytałam " Chemia śmierci" teraz czytam " Zapisane w kościach" w kolejce "Szepty zmarłych" , " Wołanie grobu"....
tępo mam zaskakujące 1 książka na 2 dni, pracując Smile kosztem snu ale ok.Grin
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Jaskolka
Dodany dnia 26/06/2013 19:44
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Jako że sesja się skończyła (z jakimkolwiek skutkiem, ale jednak), to zamierzam się w końcu zabrać za "Grę o Tron". Pożyczoną od koleżanki prawie rok temu (całość) Wink
Serialu nie widziałam, więc proszę bez spoilerów Pfft

Do tego kupiłam dziś za 3zł [i]The Discworld Companion. The definitive - and only - guide[i] - Terry Pratchett + Stephen Briggs. Naprawdę lubię ten lumpeks niedaleko mnie, fajne książki można złapać Grin A ja kiedyś naprawdę zacznę w tym barbarzyńskim języku czytać.

A jakiś tydzień-półtora temu "Cywilizacja rosyjska" t. 1 - Andrzej Andrusiewicz. Trochę historii się przyda.

A tak z innej beczki, oznaczacie jakoś swoje biblioteczki? Macie exlibrisy? Wraz z ciągłymi planami ogarnięcia swojej biblioteczki, cały czas chodzi za mną zaprojektowanie sobie jakiegoś... ale ciągle nie mogę się za to zabrać Zawstydzony
 
ef
Dodany dnia 26/06/2013 19:49
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

moja biblioteczka jest tak mizerna, że żadne ekslibrisy mi nie są potrzebne Smile
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
Dodany dnia 26/06/2013 20:47
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ja mam pokaźną bibliotekę i mam pookładane autorami by nie zginąć Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
fluorescent rabbit
Dodany dnia 01/07/2013 17:57
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

łooo zazdroszczę wam, mi zawsze szkoda kasy na książki...

teraz czekam aż jakiś gość odda do biblioteki [i]Feast for Crows[/i] Martina, wersję elektroniczną już mam ale nie lubię tak czytać, poza tym mam po polsku i jest takie sobie, mam szczerą nadzieję że to wina tłumacza i oryginał będzie się lepiej czytał...

Na razie serial obejrzałam, dwa razy Wink uwielbiam... nie mogę się doczekać aż się dowiem co będzie dalej

a poza tym jestem w trakcie uczenia się na pamięć książki [i]Molecular Modelling: Principles and Applications[/i], na studia ale ogólnie polecam nawet do poczytania w autobusie, jedna z najfajniej napisanych książek naukowych jakie mi się zdarzyło czytać, chyba lepsze to niż babskie odmóżdżacze, nawet lepsze niż gra o tron. czasami też jakąś publikacją nie pogardzę, odkąd mam dostęp do całych Grin
 
martyna
Dodany dnia 01/07/2013 18:55
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Jak się czytało Syberiadę? Ja się wybrałam na film nie wiedząc, że to jest na podstawie książki, i teraz się za książkę jakoś zabrać nie mogę, kolejność była zła. [/quote]
sigma przepraszam , ale nie widziałam tego pytania Sad
ja nie widziałam filmu, książkę pochłonęłam wręcz, ale jak przeczytam książkę to później odpuszczam oglądanie filmu.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
martyna
Dodany dnia 08/07/2013 18:39
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

właśnie skończyłam czytać BEZDOMNA Katarzyna Michalak i nie potrafię uspokoić drżących rąk, zajęło mi to 5 godz.
CHAD, rozsypane życie, śmierć, ludzka obłuda, sku********, długo będą mi brzmieć w głowie...
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wątek Muzyczny IV W wolnym czasie 709 15/01/2023 20:15
Wątek kulinarny W wolnym czasie 570 16/03/2021 06:54
Wątek Nasze wątki - część otwarta 153 23/11/2020 20:31
wątek wakacyjny W wolnym czasie 30 01/06/2020 16:38
Nowy wątek Przedstaw się 13 06/04/2015 20:49

50,299,610 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024