19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
wątek książkowy
Sonic
Dodany dnia 21/11/2014 22:04
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Kolejna seria książek jaką polubiłem- The Walking Dead. Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
Dodany dnia 21/11/2014 23:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Skończyłam czytać trylogię Millennium i, jak to bywa po dłuższych książkach albo seriach, trudno mi się przestawić na coś innego teraz.
Pomyślałam, że jak nie wciągnę się teraz w inną powieść, to może poczytam jakiś zbiór opowiadań?
Znalazłam w biblioteczce "Piątek, 2:45", zaczęłam czytać... na pierwszej stronie trafiłam na fragment:
[i]Tu stacja Zabrze. Opóźniony pociąg ekspresowy z Warszawy Wschodniej do Katowic odjeżdża z toru trzeciego przy peronie drugim.[/i]

Grrr!!
Po pierwsze - Zabrze nie ma węzła kolejowego, tam jest i zawsze był tylko jeden peron Pfft
Po drugie - nie ma (i na 90% nigdy nie było) takiego czegoś, jak pociąg ekspresowy z Warszawy do Katowic, jadący przez Zabrze! Pociągi z Warszawy wjeżdżają do Katowic od strony Sosnowca.
Jak ja nie lubię, jak ktoś pisze książkę (opowiadanie), nie sprawdzając realiów...
Chyba jednak poczytam coś innego Pfft

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Sonic
Dodany dnia 26/11/2014 13:36
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Jak ktoś lubi klimaty postapo to polecam książkę "kompleks 7215"
Edytowane przez Sonic dnia 26/11/2014 13:36
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
Izolda
Dodany dnia 03/12/2014 12:02
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

Zainspirowała mnie Sigma- czy ktoś może mi polecić jakiś zestaw, ( autor, tytuł) książeczki do modlenia , ale z tekstami buddyjskimi. Dzięki z góry.
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
sigma
Dodany dnia 05/12/2014 01:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Właśnie skończyłam czytać [i]Baśniarza[/i] Antonii Michaelis.
I jestem tą historią oczarowana. Choć jakbym miała powiedzieć, o czym ta książka jest, to wyszłoby na to, że ona nie miała szans mi się spodobać Wink
Historia trudnej miłości dwójki maturzystów, dziewczyna zakochuje się w skrytym, tajemniczym, zamkniętym w sobie chłopaku, który opiekuje się sześcioletnią siostrą... z historią miłosną przeplatają się coraz mocniej wątki kryminalne... pozornie - banalne połączenie romansu z kryminałem.
A przy tym chłopak opowiada swojej siostrze baśń w odcinkach, która w symboliczny sposób wyjaśnia na bieżąco to, co się dzieje w ich życiu, czasem zapowiada jakieś wydarzenia, daje wskazówki... i to przeplatanie się życia z opowiadaną baśnią daje taki efekt, że od książki trudno się oderwać.
Zresztą - jeśli ja nie rzucam książką, która korektę ma tak fatalną, że nie tylko jest najeżona literówkami, ale też ma rażący błąd ortograficzny, to historia musi być dobra Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Alia
Dodany dnia 05/12/2014 21:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Jest już nowy pakiet Bookrage - [url]http://bookrage.org/[/url], a w nim bardzo sympatyczna powieść Aleksandry Janusz oraz tom pierwszy Conana - (podobno) poprawione klasyczne tłumaczenie Królickiego, czyli coś dla wszystkich tęskniących za "Conan zasromał się okrutnie".
 
Sonic
Dodany dnia 24/12/2014 14:45
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Skończyłem właśnie czytać 2 tom zaginionej floty Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
Alia
Dodany dnia 24/12/2014 22:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

W ramach odtrutki po Morganie (który jest świetny, ale ciężki) przeczytałam "Conana". Tłumacz wyraźnie starał się stylizować język na przedwojenną powieść groszową, trochę też jechał Sienkiewiczem, w każdym razie mocno wygładził nieporadność językową Howarda. Ale cała reszta nadal jest zła jak coś bardzo złego. Stanowczo, są książki, które należy czytać najpóźniej w wieku 15-16 lat i nigdy do nich nie wracać.
A na gwiazdkę dostałam najnowszą powieść Williama Gibsona, "The Peripheral".
 
Klara
Dodany dnia 03/01/2015 18:42
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A ja obecnie czytam Jay Asher - Trzynaście powodów.

A tak wygląda moje książkowe podsumowanie roku 2014 Smile
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/285ef2cca71f1c2a.html][IMG]http://images66.fotosik.pl/491/285ef2cca71f1c2am.jpg[/IMG][/URL]
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 04/01/2015 00:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Dziwnym trafem większość tych książek albo już przeczytałam, albo mam ich przeczytanie w planach Wink

Ja przeczytałam w 2014 roku 57 książek (plus dwie połówki, ale to już na nowy rok będą zaliczone). Ale nie będę się bawić w kopiowanie okładek, wypisywać wszystkich też mi się nie chce... może się za to pokuszę o jakąś listę TOP 10 ubiegłego roku, jak będę miała czas Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
Dodany dnia 04/01/2015 12:31
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

u mnie z ważniejszych pozycji w ubiegłym roku na pewno dzienniki Susan Sontag. naprawdę godny podziwu intelekt, kilka "perełek" wyciągniętych.
i "Wyznaję" i "Ości" - to takie ważniejsze pozycje. chciałabym w tym roku i troszkę więcej, i przede wszystkim lepiej, bardziej uważnie i z pomyślunkiem czytać.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Innocentia
Dodany dnia 04/01/2015 13:52
Awatar

Medalista


Postów: 694
Data rejestracji: 14.09.14

Ja nie pochwalę się niczym ciekawym. Nie czytałam książek (normalnych, a nie o tematyce psychologicznej) odkąd zachorowalam na depresję. Ostatnio próbuje przełamać lody, zaczęłam od przypomnienia sobie Harrego Pottera (może już stara jestem, ale co mi tam Wink). Tak, żeby nabrać ochoty na coś innego. Na razie mam jednak w planach "terapię schematowWink
[b][i]"Zdolność człowieka do dawania siebie innym ludziom jest poezją w prozie życia." - Zygmunt Freud[/i][/b]
 
Klara
Dodany dnia 04/01/2015 14:09
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Tzn. od kiedy czytasz tylko psychologiczne? To ci pomaga w jakiś sposób?
Ja też miałam takie chwile, że czytałam różne ksiązki o depresji czy psychoterapii, ale też i dobrze (dla mnie), że udawało mi się czytać i coś innego Smile Chociaż ja mam tak, że np. przez 3 miesiące nic nie czytam, a potem nagle w tydzień np. 10 ksiązek. Tylko że czytanie to dla mnie głównie odskocznia. Ze względów na problemy z koncentracją i to, że jedno zdanie czytam po kilka razy trwa to dłużej i po przeczytaniu ksiązki zazwyczaj mało co z niej pamiętam, nawet nie wiem, które ksiazki mi się podobały najbardziej w tym roku. Ale czytam - dla przyjemności, dla wypełnienia czasu, dlatego że to lubię. Nawet jesli nie potrafię potem napisać nic o danej książce czy jej ocenić. Zdarzało mi się czytać jakąś książkę 2 raz, bo zwyczajnie nie pamiętałam, że już ją czytałam. Albo czytać po raz 3-4 i dalej nie pamiętać zakończenia.

A dzisiaj zaczęłam I tom trylogii Millenium, tyle słyszałam o tych książkach, ciekawe czy mi się spodobają Smile

Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 04/01/2015 14:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

W kolejności mniej więcej chronologicznej, najważniejsze książki minionego roku:
- Dom dzienny, dom nocny - Olga Tokarczuk. Po spotkaniu autorskim z tą panią polubiłam ją bardzo i rzuciłam się na wszystkie jej książki, a z tych, które w 2014 czytałam, ta mi najbardziej przypadła do gustu.
- Ostrygojady - Susan Fletcher. Ważna książka o dziecięcej samotności, izolacji, wyobcowanym dorastaniu i namiastkach bliskości.
- Złodziejka książek - Markus Zusak.
- Ości - Ignacy Karpowicz
- Znamię - Nancy Huston
- Wyznaję - Jaume Cabre
- Baśniarz - Antonia Michaelis (o tych pięciu książkach na pewno w tym wątku już pisałam, więc się nie będę powtarzać)
- i trylogia Millenium - Stieg Larsson. Niby nie mój gatunek i w dodatku bestseller przerażająco popularny, ale wciągnęłam się w to mocno i myślę, że warto było poznać Wink

edit: Klara, pierwszy tom trylogii rozkręca się długo, dopiero krótko przed połową zaczyna się robić wciągający, jeśli dobrze pamiętam... ale warto przebrnąć przez ten początek Wink
Edytowane przez sigma dnia 04/01/2015 14:13
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
Dodany dnia 04/01/2015 14:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

o, o, Ostrygojady spróbuję ogarnąć, to może być coś ważnego. bo Twój opis sigma zabrzmiał jak słowa mojej (?) t. na którymś spotkaniu.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
Dodany dnia 04/01/2015 14:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No, dla mnie to była ważna książka, nawet o niej terapeutce potem opowiadałam.
W Znamieniu też zresztą jedna ważna dla mnie postać była... która mnie strasznie denerwowała jako dorosła osoba, potem doszłam do jej dzieciństwa i irytowała mnie jeszcze bardziej, aż sobie w pewnym momencie uświadomiłam, jak bardzo ona jest podobna do mnie...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Innocentia
Dodany dnia 04/01/2015 15:05
Awatar

Medalista


Postów: 694
Data rejestracji: 14.09.14

Klara, psychologiczne czytam od bardzo dawna. Pomagać nie wiem czy pomaga, po prostu to dla mnie ciekawe Wink Człowiek jest bardzo ciekawą istotą...
Jeszcze wracając do Harrego Pottera, nasunela mi się pewna refleksja. Ostatnio czytałam go jak byłam mała, te książki pomagały mi uciec od bólu i samotności. Taki inny świat. Zastanawiam się od czego teraz uciekam Sad

Sigma, chyba przeczytam te Ostrygojady, już opis jest zachęcający..
[b][i]"Zdolność człowieka do dawania siebie innym ludziom jest poezją w prozie życia." - Zygmunt Freud[/i][/b]
 
Jaskolka
Dodany dnia 04/01/2015 18:41
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Mnie też ostatnio nachodzi chęć na przeczytanie HP, zwłaszcza pierwszych tomów. No ale ja chcę poczytać coś takiego bardzo dla dzieci, prostego i kończącego się dobrze, może też o jakąś ucieczkę chodzi. W dzieciństwie byłam pewna, że list z Hogwartu przyjdzie Wink Nawet rozkminiałam, jak sobie z językiem poradzę... I wyszło mi, że nie muszę się uczyć angielskiego tutaj, bo na pewno mi dadzą jakiś eliksir, żebym wszystko rozumiała Pfft (no ale ja w sumie w światy z wielu książek/filmów wchodziłam w wyobraźni, tak do 15-tki mniej więcej, a teraz to mi nawet brakuje tej umiejętności)

W zeszłym roku przeczytałam 31 książek z 52 zaplanowanych. W pierwszym kwartale praktycznie w ogóle nie czytałam, później dość długo zajęło, nim się rozkręciłam... Kilka książek odłożyłam po paru stronach, nawet jak zapowiadały się ciekawie, ale zupełnie nie mogłam się skupić. Do części jeszcze nie wróciłam. Ale fakt, że jak już zaczęłam czytać regularnie, to jakoś i ogólne myślenie się poprawiło, jednak warto zająć się czymś innym niż tylko nauką na studia. Nie wiem, czy kiedyś (przed emeryturą Pfft) wrócę do tempa min. dwóch książek tygodniowo, ale na ten rok znów ustawiłam na Goodreads cel 52 książek. Mam nadzieję, że dziekanka mi ułatwi osiągnięcie go Wink
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Makro
Dodany dnia 19/01/2015 00:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

miniony rok to dla mnie odkrycie audiobooków - spędzam w samochodzie około 10 godzin na tydzień, wysłuchałem już wielu świetnych książek. Tym sposobem nadrabiam zaległości spowodowane nawałem pracy.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
sigma
Dodany dnia 19/01/2015 02:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Podziwiam, ja nawet przy porządnym słuchowisku na podstawie powieści, którą już kiedyś czytałam, nie potrafię się skupić i nadążyć za akcją. Uwaga słuchowa leży, audiobooka nie zrozumiem Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wątek Muzyczny IV W wolnym czasie 709 15/01/2023 20:15
Wątek kulinarny W wolnym czasie 570 16/03/2021 06:54
Wątek Nasze wątki - część otwarta 153 23/11/2020 20:31
wątek wakacyjny W wolnym czasie 30 01/06/2020 16:38
Nowy wątek Przedstaw się 13 06/04/2015 20:49

50,512,319 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024