26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
seriale
tajfunek
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 14:34
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

jakaś inna jestem, bo nie kręci mnie ten serialSad
 
martyna
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 14:37
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Tajfunek nie przejmuj się mnie też nie Wink obejrzałam kilka odc i mam dosyć .
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
tajfunek
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 14:39
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

ja z ledwością dobrnęłam do końca pierwszego odcinka Wink
 
Life
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 14:42
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

też nie oglądam- nawet nie wiedziałam, że coś takiego emitują w telewizji, którą nie było teraz mało nawiedzam, bo nic ciekawego w niej nie ma- a oglądanie tasiemców już mi dawno zbrzydło. Wystarczy mi net.
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Nadzieja
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 19:27
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Ja muszę przyznać, że pierwsze odcinki oglądałam z dużym zainteresowaniem, a teraz ten terapeuta zaczął mnie wku*** jednym słowem, swoją agresywnością w stosunku do pacjentów....
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Czader
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 19:59
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]swoją agresywnością [/i]

Fascynujące różnice w odbiorze - dla mnie to "terapeutyczna ciepła klucha"

Odcinek 15 już w sieci.
 
Nadzieja
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 21:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Czader nie zamierzam z Tobą dyskutować, agresywnością = czepliwością, widać jak bardzo sobie nie radzi ze swoimi osobistymi problemami i jak to przenosi obecnie na swoich pacjentów. Zastanawiałam się w jakim nurcie pracuje ten terapeuta..

A, to czy 15 odcinek jest w sieci czy go nie ma, kompletnie mnie nie interesuje. A, skoro już tak chwalisz się, to może bynajmniej (kilka osób wcześniej pytało gdzie jest) byś im podpowiedział, gdzie go mogą obejrzeć, a nie rzucasz ochłap pt. 15 odcinek w sieci, krytykując podpowiedź Martyny, że ekino ma stare odcinki.
Tyle w temacie.
Edytowane przez Nadzieja dnia 05/11/2011 21:49
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Czader
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2011 23:37
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]krytykując podpowiedź Martyny, że ekino ma stare odcinki.[/i]

martyna [b]fajne[/b] jest to ekino ale z lekkim poślizgiem ;-)

Jeżeli to jest dla Ciebie "krytyka" to cóż... moim zdaniem się mylisz.
Tyle w temacie.
 
Gloria
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 11:41
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

[b]Nadi[/b], wydaje mi się, że troszkę przesadzasz. Zarówno w zbyt emocjonalnym odbiorze serialu, jak i ataku na Czadera. "Bez tajemnic" to tylko serial, z założenia ma służyć rozrywce (jedni odpoczywają przy 'pustych' komediach, jeszcze inni lubią obserwować zawiłe losy innych i dochodzić przez to do jakichś refleksji na swój temat), a nie edukacji, czy cuś. Nikt nie powiedział, że tak ma wygląd terapia. Mnie osobiście serial się podoba, właśnie ze względu na niejednoznaczność bohaterów. Twórcy pokazują, że psychoterapeuta to też zwykły człowiek, taki jak Ty, czy ja. On też ma prawo do przeżywania trudności w życiu, też ma prawo tupnąć nogą i powiedzieć 'kurwa', gdy tak się czuje. Moim zdaniem dobrze, że taki serial powstał, bo poniekąd obala mit o superterapeucie, który 'robi dobrze' swoim pacjentom i sam przy tym wszystkim jest wzorem obywatela, męża i ojca.
Szczególnie podoba mi się relacja Andrzeja z Barbarą - z jednej strony jest ona dla niego autorytetem, z drugiej wk****a go, że tak łatwo wywleka na wierzch jego słabości, że uświadamia mu coś, czego on wcale nie chce przyjąć. Z jednej strony złość i irytacja, z drugiej jednak powraca do niej nadal - czy to nie jest podobne do naszych relacji z naszymi terapeutami/psychiatrami?

 
Nadzieja
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 15:35
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[quote]Zarówno w zbyt emocjonalnym odbiorze serialu[/quote]

Gloria wybacz, ale takimi wywodami rozśmieszasz mnie. To, że napisałam że serial mi się nie podoba i dlaczego od razu słyszę, że zbyt emocjonalnie do niego podchodzę.
I Gloria daruj sobie, w psychologa baw się na innej osobie nie na mnie!

Nie zamierzam nic więcej pisać w temacie tego bzdurnego serialu i żałuje, że w ogóle to zrobiłam. Ja już skończyłam i nie zamierzam więcej się wypowiadać w tym temacie.
Edytowane przez Nadzieja dnia 06/11/2011 15:36
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
tajfunek
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 15:48
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Gloria każdy odbiera ten serial jak mu się podoba. Nie powinnaś tego oceniać. Skoro Ci się podoba to ok, inny może się nie podobać i to tez jest ok.
Dla mnie ten serial to stek bzdur, nijak mający się do realnego życia. Ani mnie nie bawi, nie śmieszy, anie nie daje do myślenia. Zero refleksji po obejrzeniu. Z jednym się zgodzę terapeuta to też człowiek. Jeśli jednak zaczyna mieć problemy emocjonalne sam powinien podjąć terapię, a nie "pomagać"innym, bo efekt może być zupełnie inny. Wiem o czym mówię. Chodziłam kiedyś do lekarki, która miała problemy sama ze sobą. Potrafiła się po mnie wydzierać na wizycie. Zamiast pomagać, szkodziła.
 
Czader
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 16:07
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]Dla mnie ten serial to stek bzdur, nijak mający się do realnego życia.[/i]

Polemizowałbym. Ale koniec już tej "promocji" (to wątek o serialach ogólnie a nie o tym jednym szczególnym)
 
Gloria
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 18:21
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Ależ [b]Tajfunku[/b] ja nie oceniam tego, że Nadi nie podoba się serial, przecież to by było pozbawione jakiegokolwiek sensu. O gustach się nie dyskutuje. Ja tylko wyczułam w poście Nadziei jakieś wkurzenie i agresję skierowaną do (w tym wypadku Pfft) Bogu ducha winnego Czadera, i postanowiłam się temu sprzeciwić.
[b]Nadzieja[/b], nie wiem o co chodzi Ci z tym psychologiem, to ciekawe, że tak to odczułaś. Moim zdaniem po prostu Twoja reakcja była niewspółmierna z 'powagą' tematu, tyle.
 
Makro
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 18:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Niesamowite - nie wiedziałem, że można się pokłócić nawet o seriale
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nieustraszona
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 19:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Taaak mnie też to zastanawia. W jednym zgodzę się z Glorią Nadi emocjonalnie podeszlaś do tego serialu, ale masz do tego prawo. Moje refleksje są takie, że im m niej wiem o problemach swojej terapeutki tym lepiej. Swoją drogą ciekawa jestem czy byśmy zorientowali sie, że terapeuta ma takie problemy nie znając ich ze spotkan z superwizorem?

Po drugie ten nurt bymnie wkurzal, nie lubie terapii pt "yhm, a jak sie z tym czujesz"

Do serialu podeszlam z ciekaością i oglądam go by sie odmpożdżyć jak wszystkie seriale Smile
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Nadzieja
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 20:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Błagam zejdźcie już ze mnie i dajcie mi święty spokój do niczego emocjonalnie nie podeszłam.


[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
ef
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2011 23:45
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

odchodząc nieco od sporu (?):
oglądał ktoś z Was [i]Carnivale[/i]?
widziałam dzisiaj pierwszy odcinek i... zainteresował mnie bardzo ten serial. HBO wyemitowało 2 serie i zaprzestało, nie wiedzieć czemu.
potrzebuję 2 wolnych dni na niego, a tu jak na złość nie ma Wink
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Czader
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 07/11/2011 00:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]oglądał ktoś z Was Carnivale?[/i]

Kiedyś, gdzieś, ale wydawał mi się "zbyt zakręcony" (trudno się ogląda coś czego się nie ogarnia ;-) tak samo miałem z "Miasteczkiem Twin Peaks"

[i]wyemitowało 2 serie i zaprzestało, nie wiedzieć czemu.[/i]

Oglądalność. Wyznacznik popularności, widocznie zbyt mało wciągniętych.
 
martyna
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 18:36
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

w wolnej chwili oglądam " rodzinka.pl" jest to dobra odskocznia od rzeczywistości Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
herbatka
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 19:32
Awatar

Medalista


Postów: 603
Data rejestracji: 16.09.11

Aktualnie na tapecie The Big Bang Theory.
Sheldon Cooper - mój nowy idol (zaraz po Jaredzie Leto oczywiście Wink)
[color=#0000cc]As long as you don't choose - everything remains possible.[/color]
 
Przeskocz do forum:

50,301,564 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024