02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
06:32:58 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kamelowy poszukuje fachowca od polskiego!
kamelowy
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09/06/2011 23:02
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

Witajcie Bratnie Dusze!

Pisze krotko. Koncze tlumaczyc pewne teksty do reportazu. Tlumaczone sa z malgaskiego, ktory ma wywrotna konstrukcje. Potrzeba by te pare stron przejrzec i poprawic te moja polszczyzne, bo czasem gubie poprawny uklad zdania, a i bledy stylistyczne tez sie moga pojawic. Nie mam juz sily tego sam przerabiac. Jest tego 9 stron, ale nie sa tak pelne, bo sa z przerywnikami numerycznymi, co 10 sekund.

NIe potrzebuje do tego profesjonalisty, ale kogos, kto po prostu jest dobry i chetnie by pomogl ogarnac troche ten tekst ...

Zmobilizowalbym sie do wstawienia ostatnich uzupelnien ... bo czas leci, a w tym miesiacu (taka moja poprzeczka) chcialbym wydac wersje polska tego reportazu. A coby Was zachecic, to zamieszczam link do malego "zwiastuna".
 
kamelowy
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09/06/2011 23:04
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

[youtube]6STdwGAOFfI[/youtube]

I co Wy na to?
Czy ktos mi pomoze? ... bo chyba warto ...
Edytowane przez Perfidia dnia 09/06/2011 23:19
 
Gloria
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10/06/2011 00:29
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Odpowiedziałam tutaj :
[url]http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?forum_id=22&thread_id=912&pid=31239#post_31239[/url]
 
sigma
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10/06/2011 01:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja mogę przejrzeć, z językiem polskim radzę sobie nieźle, choć zacięcie mam czysto amatorskie Wink
Ale to po weekendzie raczej.
możesz podesłać tekst na pw Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
kamelowy
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10/06/2011 07:57
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

Ok, dzieki! Sprawa naglaca, ale po weekendzie bedzie dobrze, bo akurat zdaze uzupelnic calosc. Ostatnio prosilem znajoma o tlumaczenie na francuski i z tego sprawdzam, czy dobrze pojalem. Z jezykiem malgaskim to tak jest ... slyszysz i ogolnie lapiesz o co chodzi, ale jak przyjdzie do tlumaczenia ... myśliciel to sie mozna spocic, a poza tym czasem brakuje mi slowek, a jak sa one w magicznej formie, to nawet nie mozna domyslec sie rdzenia ... a poza tym sa dialekty, bo tlumaczone wywiady sa od ludzi z calej wyspy ...

Dzieki Sigmo za gotowosc!

 
Czader
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11/06/2011 16:13
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Aspekt poznawczy każe mi zgłosić gotowość do "ogarnięcia tekstu" żeby miał ręce i nogi - czysta ciekawość coś Ty tam powypisywał - jak coś PW.
Przy okazji mógłbyś coś więcej o tym Magadaskarze i malagarskim ? Jeżeli już gdzieś to pisałeś to po prostu mi to powiedz / pokaż ;-)

edit: zwłaszcza ta magiczna forma może być interesująca ;-)
Edytowane przez Czader dnia 11/06/2011 16:14
 
kamelowy
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13/06/2011 00:31
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

Sigmo i Czaderze!

Wyslalem Wam ten tekst. Tak szczerze to zalezy mi na czasie (na jakosci tez Smile ). No nie coby wygladalo, ze kto pierwszy ten lepszy(-a), ale zobacze i sie zkompletuje wspolna wersje, te juz naprawde polska Grin. Dzieki!!!

 
kamelowy
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14/06/2011 10:33
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

Sigmo i Czader!

Dzieki, spisaliscie sie super. Teraz to porownuje, lacze i wzbogacam. No a przede wszystkim jestem juz na prostej z tymi tekstami. Serdeczne dzieki! Milo czuc, ze jest wsparcie i to nie tylko slowem. Dobrego dnia!

Chyba zasluzycie na premierowa plytke DVD jak juz bedzie gotowa...

 
Czader
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14/06/2011 16:35
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Fajnie że się udało/podobało ;-)
Może jednak sobie daruję oglądanie DVD jeszcze mnie do piekła nie wpuszczą a to już by była porażka ;-)
Ale dziękuję za coś nowego/poznawczego dla mnie.
 
kamelowy
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14/06/2011 19:24
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

A co to za skrajny pesymizm, Czader!
Swoja droga na pieklo potrzeba sobie zasluzyc, fakt, ale tego akurat nie polecam.

A czy nasza relacja z MAD mialaby taka moc Smile, o ktorej domniemujesz Smile he, he. W sumie to trwa jeszcze dyskusja tytul ... na dzis to "Dzien Łaski"m tak wiec ...

Ciesze sie, ze bylo to z jakims stopniu poznawcze czy ciekawe. I rzeczywiscie miales racje co do nazwy: "Swiatowe Dni Mlodziezy", a nie "Mlodych" ... czego Sigma nie wychwycila Smile
i dzis mnie glowa boli, bo tak od Twojej do jej wersji biegalem oczyma, a w srodku wpisywalem do tej juz ostatecznej Wink Bywajcie! Jade na basen!
 
sigma
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 15/06/2011 11:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No raczej nie miałam szans wychwycić, szczerze mówiąc musiałam się mocno od treści zdystansować, żeby dać radę to czytać Wink Absolutnie na aspekt merytoryczny nie patrzyłam, wyłącznie językowy, bo to zupełnie nie moja bajka Wink

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 15/06/2011 22:07
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Kamelowy, a mi się parę dni temu śniło, że jadę ulicą i mijam duży billboard z Twoim zdjęciem w jakiejś chacie (może i to nie byłeś Ty, ja tam z pamięcią do twarzy średnio) - na wzór tych, do których rzuciłeś link, i duży napis, że już wkrótce reportaż Kamelowego z Madagaskaru Grin


A w ogóle to witaj (mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że w tym wątku Wink )
 
kamelowy
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 15/06/2011 22:39
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

no widze, ze Jaskolka zwiastujaca jakies wielkie rzeczy, albo tylko wielkie billboardy. To raczej sen Smile

Ale ze moje zdjecie ... Nieeee. To by byl skandal, he!
Nie zapowiada sie show, ale po prostu ... wysilki, by upamietnic ten dobry czas i moze przez te mutlimedialna forme zdobyc kolejne srodki na nasze dzialania na wyspie ...

No i witaj! Tu nie sen, ale od razu przyjecie. Mandroso ianao (prosze wejdz). Dobra malgaska kawa na poczatek (opcja herbaty eukaliptusowej do wyboru)!
 
Czader
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 15/06/2011 22:53
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Kamel jak to mówią "do nieba bym poszedł ze względu na klimat, do piekła ze względu na towarzystwo" ;-)

A co do "Światowych Dni Młodzieży" to trzeba podziękować za to J.P.II. - jego zasługa że tak się zakodowało ;-)

A swoją drogą... gdyby tak ocenzurować wszystkie jego encykliki (wycinając cały ten katolicki nalot) mielibyśmy fascynującą lekturę filozoficzną.

Jakie to szczęście że był najpierw Filozofem a potem Papieżem ;-)

 
Jaskolka
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15/06/2011 22:55
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

No cóż, śni mi się co się śni, lepszy nawet nierealny billboard niż wypakowywanie towaru z palety non stop (ostatnio tak pracuję, i nawet w nocy mi się przypomina... brr Pfft)

A z napojów to poproszę herbatkę, kawy nie piję, ale im więcej nowych rodzajów herbat, tym się bardziej cieszę Smile
 
Przeskocz do forum:

50,349,195 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024