09 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


mamswojswiat mamswojswiat
11:27:09 Offline
Mirbla Mirbla
2 dni Offline Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
6 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Pozdrowienia z Czerwonej Wyspy
ef
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 10:52
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

F to oznaczenie zaburzeń z kręgu psychiatrii w międzynarodowej klasyfikacji chorób ICD-10. literce F towarzyszy numerek, któremu przypisane jest zaburzenie/choroba.
w dziale "artykuły" jest ta klasyfikacja, możesz sobie zerknąć jak to wygląda.
(o tu: [url]http://mam-efke.pl/articles.php?article_id=147[/url])

Smile
Edytowane przez ef dnia 05/06/2011 10:53
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Rat
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 10:59
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

witaj [b]kamelowy[/b]
korciło mnie by napisać karmelowy hehe Wink
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Life
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 11:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

siemSmile
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
kamelowy
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 15:39
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

Witaj Rat ... z francuskiego to Szczur Smile ale karmelowy tez brzmi dobrze. Kiedys moi wspolbracia spostrzegli,ze mam takie "maslane" oczy jak ten camel-wielblad z reklam papierosow (np. "nie wyrzucach zapalonych cameli przez okno", "camel-zawsze pod reka"). Tak sie zaczelo camelowo, i tak dzwigam to tu i tam bagaz swego zycia i mam swoje pustynie ... Mam nadzieje, ze te forum bedzie jedna z pozytywniejszych oaz.

Witaj Life!

Drogi Ef ... dzieki za namiary. No ladna tam jest lista ... Musze skonsultowac jeszcze moj przypadek z lekarzem, ale na razie to on musi sie rehabilitowac, bo mial maly wypadek z biodrem. Lekarze tez "upadaja" Smile Podobnie jak ksiadz tez czlowiek Smile
 
martyna
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 16:13
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

widzę że Ci zapadło w pamięć " ksiądz też człowiek " Grin ale tak jest, każdy ma prawo błądzić i upadać i tylko od nas zależy czy się podniesiemy czy będziemy leżeć i narzekać .Ale mi sie filozofowanie włączyło Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ef
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 17:39
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

[quote][b]kamelowy napisał/a:[/b]
Drogi Ef ...
[/quote]

ekhm.
[b]droga [/b]Ef.
Zawstydzony
albo w ogóle - tylko Ef.

Wink
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
kamelowy
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 18:24
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

ekhm.
[b]droga [/b]Ef.
Zawstydzony
albo w ogóle - tylko Ef.

Wink[/quote]

A to dobre! Przepraszam, ale ciezko z tego nicku bylo wywnioskowac, a z fotki avatara takze ... Moze powinno byc Evka Grin ... niemniej przeprasza za moje faux pas Kwiatek

A co do mych bledow (Martyna) ... to w depresji ocena tego troszke sie zmienia, i tak jak przypisywalem juz wszystko sobie, to dzis widze, ze nie byla to ani moja wina, ani czasem innych. Po prostu stan chorobowy, brak pomocy innych, obojetnosc zawiniona coniektorych i wiele innych czynnikow zlozylo sie na to wielkie buum.
Znalazlo sie jednak paru smialkow, ktorzy pomogli w tym ostatnim etapie (koszmar). Sami nie wiedzieli co sie dzieje, ale wiedzieli kim jestem i zadzialali slepo ... samym sercem i ... tego nigdy im nie zapomne.

Nie zapomne jak probowalem sie pakowac. Chodzilem od jednej do drugiej walizki i do szafy i z szafy do walizek i ... 1,5 h i nic nie spakowane. Zalamka! Zreszta, jako kaplan mam gorsze przyklady. Wyobrazcie sobie, ze przychodzi do mnie jedna starsza pani, z wioski odleglej o okolo 20 km. Idzie na targ, ale i by sie przy okazji wyspowiadac u ojca K. a on ... co mysli? ... "ooo super! Jaka parafianka z wiara i pobozna". Zaprasza do kosciolka ucieszony i leci po stule ... Oj nie! Mylicie sie! On mysli: "O k.... jeszcze tej tu nie bylo! Boze! Zabierz mnie stad!" ... Och! Jak sobie przypomne ... koooszmaaar! No ale i tak byle ostrzejsze chwile, ale na dzis to niech to wystarczy ...

Na szczescie "Pan nie chce smierci grzesznika, ale by sie nawrocil i mial zycie" ... dzis patrze na to wszystko w innym swietle i dziekuje Bogu za dzis i to co mam ... Mam powolanie i moja misje. I mam nadzieje pozbierac sie i wracac na Madagaskar. Dzieki!
 
martyna
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:00
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

w chorobie w ogóle wiele się zmienia a odbiór świata zwłaszcza.
życzę Ci byś wrócił na swój Madagaskar Smile masz jakieś fotki z wyspy? jeśli tak to może byś miał ochotę nimi się podzielić w wątku FOTO ? Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Anise candy
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:11
Finiszujący


Postów: 214
Data rejestracji: 14.03.11

Witamy na Mamefce Smile

Ksiądz też człowiek, a nawet psychiatra człowiek Wink
On parle le francais a MadagascarWink?

 
http://www.monile.blog.pl
kamelowy
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:30
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

Ok Martyna! Jak znajde czas to wrzuce pare fotek. Poki co pare zdjec, ktore sa juz w necie:
[url]http://picasaweb.google.com/kamelowy/ZMojejPracyWAmbato[/url]

Merci pour le Bienvenu, Anise candy!
... on'en parle mais en malgache surtout ... et toi? Où tu as appris le français?

[color=#ff0000]Zmieniłam linka na wersję klikalną.
P.[/color]
Edytowane przez Perfidia dnia 05/06/2011 19:39
 
Nadzieja
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:40
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Wow to Ty na tych zdjęciach już się zakochałam w TobieGrin
Edytowane przez Nadzieja dnia 05/06/2011 19:40
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Anise candy
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:41
Finiszujący


Postów: 214
Data rejestracji: 14.03.11

De rien Wink
J'ai appris cette langue au gimnazjum et au lycee mais j'ai oublie presque tout.

Wiesz, mam nadzieję, że nie masz wyrzutów sumienia, że jesteś księdzem i, że "depresja nie powinna cię dopaść, bo to oznaka słabej wiary" (tak niektórzy mówią, co mnie denerwuje).

Chodzisz do lekarza, czy do psychologa też?
 
http://www.monile.blog.pl
verdemia
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:43
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Nadzieja szybka jesteś Grin
 
Perfidia
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Zdjęcia piękne Smile
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
ef
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:52
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

no ok, ok, rozumiem i wybaczam. myślę, że gdybyś mnie zobaczył też mógłbyś mieć wątpliwości.
Pfft

a zdjęcia wywalone w kosmos. uwielbiam takie klimaty.
Edytowane przez ef dnia 05/06/2011 19:53
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 19:58
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ja chcę na Madagaskar, ja chcę gdzieś gdzie jest tak pięknie. Sad
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 20:00
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

świetne fotki , bardzo fajnie klimat miejsca oddają .
Urzekła mnie fotka z dzieciaczkiem jak z jednej miseczki jecie Smile
Tak myślałam , że coś z wielbłądem - papierosami heh Smile
a mój nick nie oznacza szczura , choć tak może sugerować Wink
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
verdemia
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 20:06
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

[b]martyna,[/b] wszędzie może być pięknie....
dziś oglądałam w tv program o Mazurach (dodam , ze nie zrobiony przez Polską TV ) i były pokazane takie cudne miejsca... A wydawało mi się, ze Polska jest nudna... Po prostu obcokrajowcy mają na te same miejsca zupełnie inne spojrzenie.
 
martyna
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 20:09
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Verdemia mnie Polska też sie podoba Mazury, Bałtyk, Bieszczady są u nas takie miejsca że aż dech zapiera. Mnie fascynuje inna kultura, ludzie ich tradycje to jak żyją. Wiele lat marzyła mi sie Nigeria ale ... sama wiesz.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
kamelowy
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 20:29
Awatar

Rozgrzany


Postów: 79
Data rejestracji: 04.06.11

[quote][b]Anise candy napisał/a:[/b]

Wiesz, mam nadzieję, że nie masz wyrzutów sumienia, że jesteś księdzem i, że "depresja nie powinna cię dopaść, bo to oznaka słabej wiary" (tak niektórzy mówią, co mnie denerwuje).

Chodzisz do lekarza, czy do psychologa też?
[/quote]

Wiesz ... na dzis moje zdanie na ten temat jest jasne, bo sam to przezylem i powiem tylko tyle, ze w pewnym momencie wplyw depresji moze byc taki, ze zadne argumenty wiary moga juz nie pomoc i to wcale nie swiadczy o Twojej wierze. Takze nie ma sie co nakrecac, ze: "O Panie Boze, jaka jest moja wiara, jestem slaby ... nawet do ... hmm". Jak sie jest w stanie choroby to w zadnym momencie nie mozna wtedy oceniac swojej wiary, bo ona wtedy jest takze dotknieta choroba ...

DZis jednak moge zaswiadczyc o czyms przeciwnym, ze wiara rzeczywiscie jest pomoca, aby w depresje, czy inne powiklania nie wracac, a przynajmiej nie bez zdrowej walki i dystansu ... No i nie zapominajcie o istnieniu szatana, ktory na tym polu zatacza szerokie zniwo ... Jest cos takiego jak duch depresji ... czy inne zle duchy, ktore moga w pewnych sytuacjach miec wplyw na nasza chorobe .. ale to inny i szerszy temat.

A jezdze do lekarza, ktory jest psychiatra Smile Na razie to mi wystarczalo i ... jak (na skutek farmakologii) stanalem na nogi, to moja terapia jest ponowne (i nowe) kroczenia droga wiary ...

Nie ma jak rzeczy wizualne ... Widze, ze sie tu rozkrecilo po fotkach Wink Dzieki ... ciesze sie, ze sie Wam podoba choc to tylko namiastka, ale sa i rozne obrazy. Jako kaplan widzialem rozne rzeczy, ale lepiej wspominac te przyjemniejsze "pejzaze". Moze jeszcze cos dorzuce. Pa! Lece na modlitwy!
 
Przeskocz do forum:

50,384,550 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024