19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Rower
Czader
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 19:49
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Ponieważ są na Forum "Rowerzystki" mam pytanie, może banalne, ale dla mnie trudne. Kupujemy rower dla "Czadera" ;-)
Na szczęście nie dziś, nie jutro, ale jest w planach ;-)
Pytania:
1. Jaki ?
2. Czader - nie jeździł na rowerze od lat / ale lubi gadżety - jest jakiś kosmiczny rower łatwy w obsłudze a jednocześnie fajny ?
3. Ile teraz kosztują rowery ?
4. Czy trzeba mieć kask za każdym razem kiedy się na niego wsiada ?
5. Czy macie jakieś specjalne "rowerowe" ciuszki ?

A w skrócie: na co zwrócić uwagę przy kupnie roweru ?
Wszystkie pomysły i sugestie mile widziane Smile
 
Rat
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 20:03
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

Gdzie Czader jeździć chce ?
lasy i tereny mniej stabilne , czy miasto i uliczki, dróźki ?
Kasku mieć nie trzeba , w Polsce jest mało spotykane jeszcze by rowerzysta miał kask ... a szkoda .
Uwage zwraca się sie na pewno na hamulce i przerzutki , jakiej firmy .
Czader musi odpowiedzieć czy krossowy rower czy bardziej miejski Smile
a Rat jest w tym sezonie wykluczona z rowerowych szaleństw , więc może chociaż poczytam jak szalejecie Wy Wink
Cena , zależy jaki chcesz . Wink
Edytowane przez Rat dnia 14/05/2011 20:06
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Czader
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 20:09
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Kurde, dobre pytanie, gdzie chce jechać i po co Smile
Raczej miasto, chyba, po lasach już mi się nie chce.
Hamulce i przerzutki - czekaj wiem - shimano przerzutki chyba są najlepsze - ale hamulce ? nie mam pojęcia Smile

miejski to taki jak w amsterdamie dla starych bab tak ? Pfft
cross czyli "mniej więcej górski" ? (szersza opona i bieżnik)

edit: a jak jest ze stabilnością rowerów ? żebym się nie wywalił na pierwszym zakręcie Grin
Edytowane przez Czader dnia 14/05/2011 20:10
 
ef
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 22:01
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

cross to jest... opona semi-slick. czyli środek opony masz gładki ale jest bieżnik też, natomiast nie za głęboki. o taki:
[img]http://www.chainreactioncycles.com/Images/Models/Full/24570.jpg[/img]
i na nich się wygodnie jeździ po asfalcie, ale też po lesie/płytkim piasku/kamieniach. wiadomo, że nie bo bagnach i pustyniach.
shimano przerzutki, hamulce też mogą być, tylko nie z tej najniższej półki. hamulce masz do wyboru standardowe klocki i tarczowe, które są ponoć nie do zdarcia. ale to już przy zakupie od 2000 pln wzwyż.

to, czy się wywalisz na pierwszym zakręcie zależy od umiejętności, nie od roweru. bardziej tu chodzi o to, jak jest złożony, czy się na tym pierwszym zakręcie nie rozleci.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Czader
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 22:07
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

o kurde, jaka fajna opona, czyli chcę crossa Smile
znaczy semi-slick...

a z oponami rowerowymi to tak jak z samochodowymi jest ?
Znaczy pirelli, michelin, dębica, ???

Czyli hamulce tarczowe ???
Ile mam mieć przerzutek ???
 
ef
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 22:25
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

jeszcze nie poszłam spać.

tak, to jest rower crossowy. czyli wygląda jak górski, ale opony ma takie jak widać na obrazku.
jest jeszcze trekkingowy, on ma bagażnik i jakieśtam duperele.
acha, zasadniczo rowery jeszcze różnią się tym, jaka jest na nich pozycja. crossy i MTB mają prostą kierownicę, jest się raczej pochylonym, nadgarstki są obciążone i zdarza się, że bolą.
w mieszczuchach i trekkach kierownica jest wygięta, pozycja jest bardziej naturalna, plecy proste.

nie wiem, czy te firmy, które wymieniłeś robią opony rowerowe. michelin chyba tak, ale po co Ci to? kupujesz rower od razu z oponami, nie??

hamulce niekoniecznie tarczowe. jeśli on Ci będzie potrzebny tylko do jeżdżenia po mieście, to Ci to niepotrzebne. zwykłe klocki spokojnie wystarczą, tylko jakieś solidniejsze. tarczowych używają downhillowcy albo jacyś maniacy.
przerzutki... standardowo jest 21-24 przełożenia. 3 z przodu i 7-8 z tyłu. spokojnie wystarcza do codziennego użytku.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Czader
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 22:29
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

1. Porozmawiajmy o kierownicach (jestem przerażony ich ilością) to mam być wyprostowany czy wygięty ?
jaka pozycja byłaby najlepsza ?

2. Jestem maniakiem - chcę tarczowe Grin

3. Przerzutki - 3 z przodu 8 z tyłu to 11 a gdzie pozostałe 13 ?
(skoro są 24 przełożenia ?)
 
ef
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 22:36
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

to, czy masz być wyprostowany czy wygięty, to zależy co chcesz. nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie. nie wyobrażam sobie na wygiętej kierownicy zasuwania na jakąś większą górkę albo takiego zwykłego szarżowania. zależy co lubisz, no.

jak chcesz tarczowe, to proszę bardzo. tylko licz się z kosztami.

przerzutki liczysz 3*7 - 3*8. chociaż to trochę mija się ze stanem faktycznym, bo żeby nie krzyżować łańcucha są pewne zasady co do kombinacji przełożeń. w przybliżeniu na 1 z przodu używasz 1-3 na tył, na 2: 4-6 na 3: 6-8.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Czader
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 22:39
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Ok... to teraz pytanie natury technicznej... efunia taki cross na oponach semi stick - sensowny jakiś - jakaś cena ? od - do ?
edit: czy rowery mają marki ? jakie marki się kupuje w rowerach ?
Edytowane przez Czader dnia 14/05/2011 22:39
 
girl interrupted
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2011 23:26
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Czader ja w hipomanii jeździłam bardzo nieostrożnie (łącznie z rozjeżdżaniem ludzi na przejściach dla pieszych) dlatego w dużym nakręceniu roweru bym nie polecała. Jak chcesz na PW podam Ci namiary na kogoś, kto zajmuje się sprzedawaniem rowerów i jest w tym maniakiem, może też świetnie doradzić. Bo jeśli pójdziesz do sklepu i będziesz chciał rower z "salonu" to cena też będzie iście salonowa (marże) ale co kto lubi.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
martyna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 07:45
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

mi pozostało sie podpisać pod wypowiedziami poprzedniczek Smile . Ja posiadam " górala" ale tylko dlatego że większość jeżdżę po lasach górach etc ale jakiś czas temu zakupiłam zwykły stacjonarny rowerek i mi już nic nie trzeba Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Lena
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 09:11
Awatar

Finiszujący


Postów: 232
Data rejestracji: 02.09.09

kurcze dzięki super opisom ef wiem jaki mam rower Wink ( ef dzieki wielkie!)to ja mam crossa, prosta kierownica itp Wink bo ja kocham jeźdzć na rowerze,tylko że moja miłość nie przekłada się na wiedzę i jakoś moj sprzęt rowerowy Wink przyznam szczerze,że ostatni rower kupowałam licząc się głównie ceną, nie miałam wtedy kasę za bardzo, ale póki co dalej jeżdżę, nie rozwalił się po roku, ale ja grzecznie jeżdżę Wink

Kasku nie noszę,a ubrania? to przede wszystkim wygodne, sportowe. ale niekoniecznie też, bo zdarza mi sie jeździć do pracy na rowerze, więc wtedy i w dżinsach jadę ( blisko mam Wink )
Rowery mają marki , ja znam takie popularne to min. Scott, Giant, polskie firmy Kross i Unibike. Ale jest ich o wiele więcej.
Pytanie Czader ile planujesz wydać na rower? masz jakiś przedział? czy cena nie gra roli? Smile
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"
OWIDIUSZ
 
Kati
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 10:49
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Podobno Czesi robią dobre rowery i tańsze niż te, dostępne w Polsce. A ja... heh... NIE UMIEM jeździć na rowerze Grin Mam wrażenie, że ci, których widzę, że jeżdżą na dwóch kółkach coś przede mną ukrywają. Hm... dodatkowe kółka? Nie da się jeździć na czymś o takiej konstrukcji, no po prostu niemożliwe - przecież albo w jedną, albo w drugą stronę się człowiek gibnie i spadnie GrinGrinGrin
 
Czader
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 10:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b]przede wszystkim wygodne, sportowe. ale niekoniecznie też, bo zdarza mi sie jeździć do pracy na rowerze, [/b]

Czyli co, takie sexi spodenki z lycry co mi będą opinały pośladki tak ? Grin
i "oddychająca koszulka" -

[b]Pytanie Czader ile planujesz wydać na rower? masz jakiś przedział? czy cena nie gra roli?[/b]

Lena: pytanie mnie o "ile" to jak pytanie niewidomego o godzinę.
Nie wiem ? Nie zdaję sobie sprawy z tego ile coś takiego może kosztować.
Oczywiście nie rozmawiamy o "kosmicznych tytanowych technologiach" - stosowanych w rowerach marki Mercedes czy Porsche - po parę tysięcy euro sztuka... tak jak i rozmiar ma znaczenie... tak i cena ma znaczenie... zwłaszcza że w LOTTO jeszcze nie wygrałem...

Widziałem rower za 500zł - to dużo czy mało ?

Marki mi się przydzadzą do szukania "czego ja tak właściwie chcę" do tego dochodzi "świadomość hamulców, opon, wyposażenia, etc" plus świadomość marki, plus moje własne "doświadczenia" typu:
[i]lepiej wydać więcej i być zadowolonym dłużej,
niż przyoszczędzić a potem do tego interesu dokładać, [/i]
Ale to może tylko moje "zboczenie" ;-)
 
ef
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 12:11
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Czader, no... to musisz się przejść do sklepu, zobaczyć, który rower Ci się podoba, zobaczyć jaki ma osprzęt i zapytać o cenę.
500 zł to mało, to jak rower z hipermarketu, który może się rozlecieć po pierwszym sezonie. wiadomo, że istnieje zależność cena - jakość. podstawowego dobrego crossa możesz kupić za ok 1000 - 1300 (hamulce klocki). możesz też iść do gościa, który Ci poskłada rower np za 700 pln (przypadek, o którym pisała [b]Girl[/b]). to się opłaca, tylko trzeba znaleźć kogoś, kto nie odpier*oli maniany.
wiesz, są rowery za 2-5-7 tys, ale może nie przesadzajmy Pfft

marki: scott, giant, unibike, kellys, merida przecież całkiem dobra, arkus polski, author... w sieci Decathlon są rowery Btwins (produkowane dla Decathlonu) czy coś takiego, też sobie możesz zajrzeć.

jeszcze możesz wziąć pod uwagę amortyzowany widelec (znacznie poprawia komfort jazdy). i rozmiar ramy w zależności od wzrostu.

no. a poza tym ubierz buty i kurtkę i idź pooglądaj rowery, porozmawiaj ze sprzedawcami, zorientuj się w cenach...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Czader
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 12:16
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Matko Kochana... Shock
1000-1300... czyli jakieś 1500...
Czyli trzeba będzie pogadać z Girl Smile
Ale najpierw trzeba mieć "wolne 2000" ;-)
Bo przecież potem trzeba będzie zrobić "rowerowi przyjęcie"

Zapisać: Zajrzeć do Decathlonu
Obejrzeć: scott, giant, unibike, kellys, merida przecież całkiem dobra, arkus polski, author... w sieci Decathlon są rowery Btwins (produkowane dla Decathlonu)

Chce armortyzowany widelec ! podoba mi się nazwa Smile
I odpowiedni rozmiar ramy.
Pytanie: [b]czy rozmiar siodełka ma znaczenie ?[/b]

Oj chyba mnie czeka "wyprawa orientacyjna" w przyszły weekend... ale coś czuję... że temat "rower" to wróci... ale w przyszłym sezonie rowerowym Smile

Efunia: twoje wypowiedzi są bezcenne - dziękuję Smile
 
ef
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 12:22
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

rozmiar siodełka nie ma znaczenia, przeważnie kupujesz siodełko razem z rowerem. ale one często (zwłaszcza w tych niższych modelach) są okrutnie niewygodne, twarde. najwygodniejsze są siodełka żelowe, ale to kolejny wydatek rzędu 300 pln (edit: no dobra, przesadziłam. może być mniej niż 300).

przede wszystkim Czader zadaj sobie pytanie do czego Ci ten rower będzie potrzebny. bo jak chcesz się wybrać za miasto czy poszaleć w Lesie Kabackim to ok, ale jeśli będziesz jeździł po ścieżkach rowerowych w Łazienkach to... spokojnie wystarczy Ci jakiś oldschoolowy mieszczuch Wink

prosz. polecam się.
Edytowane przez ef dnia 15/05/2011 12:24
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 15:41
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

tak mi się przypomniało Grin
[youtube]TFXWgU8O4hk[/youtube]
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 18:58
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

żelowe siodełko, amortyzowany widelec, semi-slicki...
O matko... Shock

Martyna: "jadę swawolnie z góry na rowerze, jestem podniecony, czuję się jak zwierzę" - idealna piosenka dla mnie Grin Grin Grin
 
martyna
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2011 19:00
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

no i dlatego mi sie skojarzyło z Tobą Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:

50,514,835 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024