17 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Matura 2011 - trzymamy kciuki
Czader
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:08
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

miało być 80% :-/
 
elaine
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:11
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 22.02.11

ej weź mnie czader nie dobijaj SadSad nie moja wina że głupia jestem SadSad
[small][color=#6600ff]i find it kind of funny i find it kind of sad the dreams in which im dying are the best i ever had[/color][/small]

"oddech weź, już najgorsze jest za Tobą,w końcu gdzieś,[b] będzie lepiej daję słowo..[/b]"
 
Gloria
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:11
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Czader, nie dołuj dziewczyn..... Smile
 
Czader
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:14
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Ojoj... od razu dołuj... od razu głupia...

elaine: stać Cię na więcej, dobre 70 szkoda że nie 80, a i tak 30 zalicza.

Gloria: "wyżej, mocniej, dalej" - jak ktoś ma potencjał to trzeba go wykorzystać (ten potencjał nie tą osobę Pfft Grin )
 
elaine
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:16
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 22.02.11

no ok stać mnie na więcej i to wiem, ale nie wyszło, trudno. i tak się nigdzie nie liczy, byle zdać.
[small][color=#6600ff]i find it kind of funny i find it kind of sad the dreams in which im dying are the best i ever had[/color][/small]

"oddech weź, już najgorsze jest za Tobą,w końcu gdzieś,[b] będzie lepiej daję słowo..[/b]"
 
Gloria
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:19
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Nie wiem, ja tam mam alergię na takie stwierdzenia. Może to związane z moim dzieciństwem, gdy raz na jakiś czas zdarzało mi się w szkole dostać czwórkę z plusem zamiast piątki. Mama zawsze wtedy pytała niezadowolona: Dlaczego nie piątka?

Potencjał należy wykorzystywać, owszem, ale nie ponad własne siły i możliwości.
A matura jest już napisana i nic już nie zmieni jej wyniku. 70 % to bardzo klawy wynik Grin
 
Czader
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:20
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

4+ to też bardzo dobry wynik Smile
 
Gloria
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:22
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Grin
Coś czuję, że moja relacja z mamą i jej wymagania co do mnie staną się głównym przedmiotem mojej terapii.
No, ale już nie spamuję w wątku maturzystów.
 
elaine
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 00:23
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 22.02.11

no właśnie ja też słyszałam i w sumie dalej słyszę 'a czemu nie piątka, czemu nie 100%' więc podobnie reaguję Pfft
niestety mnie coś takiego nie motywuje, tylko raczej dobija, że nie dałam rady, jak zwykle jestem beznadziejna itd itp
tak więc staram się podchodzić do tych matur 'byle by było' żeby się nie dobijać..
[small][color=#6600ff]i find it kind of funny i find it kind of sad the dreams in which im dying are the best i ever had[/color][/small]

"oddech weź, już najgorsze jest za Tobą,w końcu gdzieś,[b] będzie lepiej daję słowo..[/b]"
 
Anise candy
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 07:25
Finiszujący


Postów: 214
Data rejestracji: 14.03.11

Matma poszła OK. Dzisiaj tylko angielski a potem ustne uff.
 
http://www.monile.blog.pl
Jaskolka
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 22:45
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

To ja się odmelduję Wink

Polski - dla mnie w porządku, ale mi on potrzebny bardzo nie jest (liczy się tylko razy 0,1, i to chyba niezależnie od poziomu), więc miałam podejście "na luzie" - zdać zakładam że zdam (raczej jestem o to spokojna, chyba że Święty Klucz ma zupełnie co innego na myśli niż ja napisałam Grin)... Na obu poziomach (wzięłam też rozszerzony, a co sobie będę żałować Pfft Nie no, po prostu wcześniej myślałam, że rozszerzony jest razy 0,25, jak przy językach obcych) brałam tematy z wierszami. "Granicy" nie pamiętałam za dobrze (znaczy, ogólnie tak, ale fabuła, kto, z kim i dlaczego - już średnio Pfft), a wiersze miałam oba przed sobą... Tak samo na rozszerzeniu, wprawdzie II część "Dziadów" lepiej pamiętam, ale jednak z głowy kolejne nawiązania pisać, wymyślać... to już wolałam się wyżyć twórczo przy interpretacji wierszy, które lubię (nie umiałam sobie tego czytać, w myślach śpiewałam Grin). Tuwim to w ogóle, chciałam go na maturę i się pojawił Grin Osiecka w sumie ok, choć masakrycznie się powtarzałam że taniec=życie... może choć za nawiązanie do epikureizmu punkt będzie Wink Choć ja tam nie wiem, jak to jest oceniane, to było moje pierwsze rozszerzone wypracowanie w życiu, kluczy żadnych też nie widziałam.

Matma - podstawa była dla mnie w porządku, wiele osób mówi, że trudna... cóż, ja sprawdziłam kilka razy wszystko z kalkulatorem, więc może za obliczenia punkty nie polecą. A ogólnie wydawała mi się hmm "normalna". Za to rozszerzenie... nie no, dobra, z 12 zadań dziewięciu jestem prawie pewna. Jednego nie zrobiłam (dziesiątego, jak ktoś chce rzucić okiem w arkusz Wink ). Czułam, że tu będzie twierdzenie odwrotne do tw. Talesa, ale nie mogłam ogarnąć, które odcinki mi będą potrzebne... nawet konstrukcyjnie sobie wszystko wyrysowałam Smile Przydał się na coś cyrkiel (symetralne i takie tam Pfft)... Zadanie z prawdopodobieństwem - nie jestem pewna prawidłowości zapisu, ale może jakiś punkt wpadnie. Zadanie z ośmiocyfrową liczbą - dwójki i trójki rozmieściłam za pomocą symbolu Newtona, ale treści nie do końca zrozumiałam - więc w zależności od tego, czy "występują dwie dwójki i występują trzy trójki" znaczy "przynajmniej" czy "dokładnie" - za to punkt będzie lub poleci. No, wczoraj to bardzo wkurzona przez tę matmę byłam, dziś chyba pod tym względem ochłonęłam...

Angielski - zdać zdałam chyba Pfft Podstawa - o dziwo zrozumiałam większość słuchania (może i całe? fajnie by było), reszta też ok. Rozszerzenie gorzej, ale tego się spodziewałam, słuchanie - brrr... gramatyka łatwa (nawet strzelałam w jednym słowie z przedrostkiem, a w drugim arkuszu pojawiło się to słowo - strzeliłam dobrze Grin). Wypracowanie - zawsze myślałam, że wybiorę rozprawkę, ale tu, po wypisaniu argumentów w brudnopisie po polsku... doszłam do wniosku, że nie mam pojęcia jak jest "kierunek studiów". Co gorsza, "kierunek" - jako strona, azymut, cokolwiek - też nie miałam pomysłu Pfft Więc w końcu wybrałam opowiadanie, nawet jestem z niego zadowolona. Wreszcie uzupełnianki tekstu - brrr... czytanie ze zrozumieniem też średnio, choć w sumie nie wiem, które trudniejsze Wink

Teraz jeszcze biologia, fizyka, chemia, no i egzaminy ustne Smile
 
elaine
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 08/05/2011 05:04
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 22.02.11

wow Jaskółka, pisałaś rozszerzony polski, matematykę, angielski i zamierzasz jeszcze biologię chemię i fizykę?!

mi ang poszedł dobrze, z podstawy z tego co da się spr w internecie mam 100%, a myślę, że w formach pisemnych też raczej nic nie stracę.
rozszerzony w zależności od oceny wypowiedzi pisemnej powinnam mieć na 85-91% (może być Czader?Pfft)

czeka mnie jeszcze (w kolejności) rozszerzona biologia, ustny polski, rozszerzona chemia, ustny ang podstawowy i ustny ang rozszerzony..
[small][color=#6600ff]i find it kind of funny i find it kind of sad the dreams in which im dying are the best i ever had[/color][/small]

"oddech weź, już najgorsze jest za Tobą,w końcu gdzieś,[b] będzie lepiej daję słowo..[/b]"
 
Jaskolka
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 12/05/2011 22:58
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Ano, tak wyszło Smile

Dzisiaj fizyka... Zalamka Nie no, może jakbym nie próbowała opanować materiału z trzech lat w tydzień, tylko przynajmniej w miesiąc, to by było lepiej?
Były działy, które mi totalnie nie podchodziły, a to, co nawet było zwykle dla mnie łatwe, napisałam dokładnie odwrotnie niż powinno być, no i części zadań nie zrobiłam... I zamotałam się trochę z myślami, nie mogłam ich zebrać, w końcu widząc na przykład, że opór jest odwrotnie proporcjonalny do natężenia prądu napisałam, że im większe natężenie (dla stałego napięcia) - tym opór większy... I tego typu głupie błędy. Echh, parę procent mi starczy (w zeszłym roku próg punktowy był dla mojego kierunku 198, ja samą matmą powinnam wyciągnąć więcej, poza tym parę pkt. wpadnie też z angielskiego i polskiego... ale kilka procent z fizyki też by się przydało - na wszelki wypadek), ale jak rozwiązywałam z ubiegłych lat arkusze, to tak koło 70% nawet miałam, a w arkuszu z 2009 i 2010 to i 85-90%, więc już się nastawiłam na coś nieco łatwiejszego...
Ech, ale ten ostatni maraton fizyczny mnie skrzywił, ja już jadąc rowerem nie myślę o czymkolwiek, tylko analizuję rozkład sił na koło... Nie myślę "o, ale ten deskorolkarz fajnie skacze" - tylko rozważam zasadę zachowania pędu xD No, że na basenie liczę opór wody, to już od dawna...


Hm, może za rok napiszę jeszcze raz - dla własnej satysfakcji?



Elaine, a jak Ci poszła biologia? A któryś ustny już miałaś?



Ja się boję ustnego angielskiego - podstawowego... Rozszerzony to nie problem, wiem co mówić, podstawa - zacinam się i głupieję.
 
Czader
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 12/05/2011 23:00
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote][b]elaine napisał/a:[/b]
85-91% (może być Czader?Pfft)
[/quote]

Umówiliśmy się na 80% więc byłbym zadowolony z 85...
A przy 90... wręcz zachwycony... Smile
 
Gloria
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 12/05/2011 23:36
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Jaskółka BoisieBoisieBoisie
Ty cyborgu nasz Grin
Na medycynę się wybierasz czy co ? Grin
 
Jaskolka
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 13/05/2011 00:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Nie, nie na medycynę Wink Kiedyś nawet chciałam, ale nie po to, żeby być lekarzem (nie chcę leczyć ludzi, chciałam tylko potraktować to jako drogę do pracy naukowej). A potem zrezygnowałam, za dużo nauki jak na moje lenistwo - w dużym stopniu rzeczy, które by mnie jednak nudziły Smile (typu objawy chorób, jakieś pasożyty itp...)

Cyborg? Hm, no... w sumie ludzie się dziwią... Hm, może jestem zbyt ambitna? W sumie jakoś na początku gimnazjum (tak, gimnazjum Pfft Szczerze mówiąc, testem gimnazjalnym się niezbyt przejmowałam Smile ) myślałam, że maturę będę zdawać ze wszystkiego rozszerzoną, potem stwierdziłam, że tylko to, co mi będzie potrzebne... A teraz nagle się okazało, że biologia i chemia - bo po profilu takim jestem, to czemu nie... Matma - bo lubię, bo poprawia mi nastrój (niestety, wolałabym mieć z matury więcej rzeczy dobrze...), bo potrzebuję na studia... Fizyka - teoretycznie mogłabym zdawać podstawę, ale praktycznie rozszerzenie lepiej mi się liczy na studia (no i podobno na podstawie jest więcej teorii - nie wiem, to, co napisałam, wymagało dużej znajomości teorii...). Angielski - kumpel stwierdził, że napisać mi nie zaszkodzi, a przelicznik też mam 2,5 zamiast 1. Polski... bo początkowo myślałam, że przelicznik też mam 2,5 dla rozszerzenia, potem się okazało, że jednak 1... ale jak już pochodziłam na kółko dla chcących zdawać rozszerzenie, to co mi szkodziło napisać - no i jakoś tak skoro zostało mi jakieś wolne miejsce na deklaracji, to je wypełniłam Grin
 
elaine
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 08:53
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 22.02.11

[quote] Elaine, a jak Ci poszła biologia? A któryś ustny już miałaś?[/quote]
biologia - hmm w mojej i nie tylko opinii była podejrzanie łatwa. tzn, obawiam się że klucz cke zweryfikuje baardzo mój optymizm. niemniej liczę na jakieś 75-85 .. mając ogrooomne nadzieje na bliżej 85 bo dziś chemia a ja nic nie umiem Sad
miałam już j.pl ustny i jestem zadowolona, oczywiście wszystko na ostatnią chwilę, prezentacji się uczyłam w noc przed, ale udało się na 75% co pewnie jest lepszym wynikiem od pisemnej, a komisje miałam kooosmiczną, pytania wszystkim zadawali takie że ciężko było zrozumieć o co pytają Pfft
dziś chemia, w pt ang podst i za tyd ang rozsz.
a poteeeem wolne. mam nadzieję się zakwalifikować na codzienną terapię grupową w zw z tymi 4m wakacji. ale o tym w moim wątku za chwileWink
nie rozumiem zupełnie Jaskółka jak może Ci iść rozszerzony a podst nie? Pfft kurcze to by sugerowało że jesteś humanistką, ale rozszerzona mat, fiz mówi coś innego.. hmm Pfft przecież posdtawa to jakieś krókie rozmówki, ja np. nie wątpie w swoje umiejętności językowe na rozszerzony, ale te pytania... to jest jakaś masakra. ja jestem bardziej pytanie->odpowiedż i tyle, nie umiem się rozwodzić... a np. autentyczne pytanie z zestawu które ćwiczyłam 'jak sądzisz dlaczego strasi ludzie w wielkiej brytanii wybierają jako zwierzęta domowe koty zamiast psów i jakie to ma plusy i minusy?' ?!?! masakra.. i powiedz tu człowieku 10-15 zdań o tym.. no, ale jakoś to będzie;]
[small][color=#6600ff]i find it kind of funny i find it kind of sad the dreams in which im dying are the best i ever had[/color][/small]

"oddech weź, już najgorsze jest za Tobą,w końcu gdzieś,[b] będzie lepiej daję słowo..[/b]"
 
luliette
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 09:07
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

ale beka. zaspałam na maturę. Właśnie powinnam ją pisać, ale obudziłam się...za późno.
HA HA HA. Najwyraźniej mojej podświadomości nie zależało na tym tak jak na polskim, bo przed polskim spać nie mogłam przez całą noc.
 
ef
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 13:35
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

i co teraz??
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Rat
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 13:59
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]luliette[/b] skoro tak piszesz o tym , to zapewne przedmiot dodatkowy (rozszerzony) ?
Czyli nic , po prostu pkt. dodatkowych brak będzie .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wstępny nabór na 3 edycję programu szkoleniowo-stażowego E-POMOC 2011 Ogłoszenia 1 03/05/2011 21:58

50,484,898 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024