26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
kinomaniacy
martyna
Dodany dnia 10/01/2016 18:28
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ile taka przyjemnosc?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 10/01/2016 22:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

42 zł/mies.
Albo od razu 504 za rok.
Czyli w sumie cena dwóch filmów miesięcznie. Na pewno wykorzystam więcej Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 15/01/2016 20:23
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Bylam na" moje corki krowy" jakze realne zycie zostalo pokazane.Chory czlowiek plujacy na bliskich bo coraz mniej jest soba. Warty obejrzenia
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 18/01/2016 23:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Widziałam, choć mnie w tym filmie urzekł raczej dystans do rzeczywistości, niż realizm Wink

I JOY ostatnio widziałam. Niezupełnie mój gatunek, rozkręca się dość długo, ale w sumie niezły (i byłam sama w całej sali kinowej, to też dodało uroku Wink)

A dzisiaj byłam na Moja miłość. Film o toksycznym związku... francuski, więc dużo gwałtownych emocji i erotyzmu. Dobry, poruszył mnie. I klimatem skojarzył mi się z "Życie Adeli - rozdział 1 i 2".
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 19/01/2016 21:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Jeśli ktoś lubi francuskie kino - od 18 stycznia do 18 lutego trwa My French Film Festiwal. W konkursie bierze udział dziesięć francuskich filmów długometrażowych i tyle samo krótkometrażowych. Krótkometrażowe co roku wszyscy mogą oglądać za darmo, długometrażowe są dostępne online za darmo tylko w kilku krajach - w tym roku padło na Polskę Smile
[url]http://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/[/url]

Ja co prawda fanką kina francuskiego nie jestem (język mnie strasznie drażni), ale sprawdzam, czy warto... na razie obejrzałam "Liczę do trzech" - bardzo typowo francuski, ale nie najgorszy.
Edytowane przez sigma dnia 19/01/2016 21:33
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 26/01/2016 00:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Widziałam dzisiaj Dziewczynę z portretu - świetny film, bardzo smutny i bardzo poruszający. Jakoś mi się wyjątkowo łatwo było wczuć w dwójkę głównych bohaterów.

Ostatnio byliśmy też na Excentrykach, ale tym filmem się rozczarowałam mocno. Właściwie jedynym jego plusem jest Stuhr Pfft

I jeszcze Zupełnie nowy testament widziałam - nie wiem, co brał reżyser tego filmu, ale mnie poziom abstrakcji chwilami przerastał Grin W sumie to było nawet ciekawe, o ile się to oglądało z bardzo dużą dozą dystansu Wink
Edytowane przez sigma dnia 26/01/2016 00:09
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Junk Head
Dodany dnia 26/01/2016 00:31
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Właśnie się zastanawiałam, czy nie wyciągnąć kogoś na "Dziewczynę z portretu", bo dawno kina nie nawiedzałam, a temat tej produkcji jakoś mi się spodobał.

Polecę "Pod Mocnym Aniołem" (2014r.) jest to mocny, polski film. Dawno nie oglądałam filmu ze łzami w oczach. Genialna kreacja Pana Więckiewica.

"Być jak Flynn" (2012r.) porusza podobny problem, jednak jest hmm przyjemniejszy dla oka i łagodniejszy.

Coś luźniejszego "Radio na Fali' (2009r.) przyjemny brytyjski komedio-dramat. Można się pośmiać i popłakać.
 
Dziamalena
Dodany dnia 26/01/2016 12:31
Rozgrzany


Postów: 54
Data rejestracji: 09.06.15

Ja uwielbiam francuskie kino i - język. Nie mówię po francusku i nie rozumiem, ale słucham z przyjemnością - to jak muzyka dla uszu, jeden z najpiękniejszych języków europejskich (obok niemieckiego, oczywiście ;-)) Z filmów tej produkcji polecam wstrząsający dramat: "Pogorzelisko". Jak to mawia gimbaza: ryje beret Pfft A tak na poważnie - nie pozwala przejść obojętnie, głęboko zapada w pamięć i szokuje. Polecam.
 
Junk Head
Dodany dnia 26/01/2016 19:59
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Dziamalena, koniecznie zaczęłam chcieć oglądnąć ten film.
Jak masz jeszcze gdzieś zachomikowane podobne perełki, to będę wdzięczna, jeśli podeślesz tytuły Smile
 
martyna
Dodany dnia 26/01/2016 20:27
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Sigma co polecasz????? Smile ( będę Cię perfidnie wykorzystywać Wink )
idę na " Dziewczyna z portretu", myślałam o " Słaba płeć?"; " Ojcowie i córki" , " Planeta singli "?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 26/01/2016 21:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Słabej płci nie widziałam, opis mnie zniechęcił, ale kolega ostatnio był i mówił, że fajne, wiec może jednak spróbuję.
Dziewczynę, jak już pisałam, polecam Smile
Ojcowie i córki chyba jeszcze nie grają? Jak będą grać, to się wybiorę na pewno. Na planetę singli się z eM w okolicach walentynek wybierzemy, że względu na początki naszej znajomości Pfft

Chciałabym też zobaczyć Syna Szawła, ale w CC grają to na razie tylko w Łodzi, Krakowie i Warszawie bodajże myśliciel
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Dziamalena
Dodany dnia 26/01/2016 22:15
Rozgrzany


Postów: 54
Data rejestracji: 09.06.15

Junk Head, myślę, że niejedną perełkę mam zachomikowaną gdzieś w odmętach pamięci - zapuszczę się w nie i wyłowię kilka smakowitych kąsków, które z radością Ci podeślę :-) I ja również proszę o Twoje propozycje, którymi jestem żywo zainteresowana - "Pieśń słonia"bardzo mi przypadła do gustu ;-) Na razie zapoznam się z tytułami, które wymieniłaś powyżej. A proszę powiedz jeszcze: preferujesz jakiś konkretny gatunek, czy może być gatunkowy misz masz? :-) I w ogóle: z jakiego jesteś miasta? Mnie także sprawiają dużą frajdę wyjścia do kina - na dobre filmy i w dobrym towarzystwie!
Edytowane przez Dziamalena dnia 26/01/2016 22:19
 
sigma
Dodany dnia 30/01/2016 03:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Poszłam na Zjawę, choć po zobaczeniu trailera nie wybierałam się... ale potem tyle o tym filmie słyszałam, że jednak postanowiłam zobaczyć.
I po pierwszych kilku minutach krwawej jatki zastanawiałam się, czy nie wyjść z kina... nie wyszłam, w fabułę się nawet wciągnęłam, ale jednak ilość krwi i przemocy mi przeszkadzała. Choć rozumiem, że takie były realia, a film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.
Ale pomijając krwawe sceny - zdjęcia w tym filmie są przepiękne. Lasy i Missouri. A ja uwielbiam rzeki...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 31/01/2016 21:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Jutro idę na " Dziewczynę z portretu" obym się nie wzruszała Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
mosia
Dodany dnia 01/02/2016 22:06
Awatar

Rozgrzany


Postów: 69
Data rejestracji: 08.10.15

Martyna i jak ta dziewczyna z portretu?WinkSmile
Edytowane przez mosia dnia 01/02/2016 22:07
 
Junk Head
Dodany dnia 02/02/2016 11:54
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Dziamalena, coś by się znalazło na pewno Smile Gatunkowo się nie ograniczam.
Polecę Ci póki co: Jabłka Adama, Wszystkie odloty Cheyenne'a, 4 piętro (2003r.)
 
martyna
Dodany dnia 06/02/2016 15:59
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

mosia niestety nie dotarłam na film Sad sprawy niezależne mnie wystrzeliły w kosmos Wink

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
mosia
Dodany dnia 07/02/2016 17:36
Awatar

Rozgrzany


Postów: 69
Data rejestracji: 08.10.15

Ojć, no bywa i tak, no ale chyba nic straconego, oby te okoliczności nie były mega negatywne a film można obejrzeć Smile
Ja dziś ide na nowego Pitbulla, wcale nie podoba mi się ten pomysł ale czego się nie robi dla chłopaka...
 
sigma
Dodany dnia 07/02/2016 18:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Widziałam Pitbulla (z własnej woli Pfft), ale to jednak nie moja bajka już... mimo że stare polskie kino "gangsterskie" kiedyś lubiłam. Ale to jednak inny poziom był.

I Spotlight widziałam. Trudno mi oceniać film oparty na faktach, emocje w związku z tematem oczywiście wywoływał silne... ale trochę miałam niedosyt, spodziewałam się, że temat będzie z nieco innej strony ujęty. Choć nie jest to oczywiście wadą filmu.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
mosia
Dodany dnia 07/02/2016 19:28
Awatar

Rozgrzany


Postów: 69
Data rejestracji: 08.10.15

Mam wrażenie, że w moim przypadku wyjdzie podobnie Pfft

Czytałam opis Spotlight, faktycznie tematyka wydaje się dość interesująca, nie wątpliwie wzbudzająca duże emocje ale często jest tak, że tematyka filmu mówi nam "ten film będzie super" a wychodzimy z kina z niedosytem Pfft



Widzieliście może "Zjawę"? mieszane opinie słyszałam Smile)
 
Przeskocz do forum:

50,296,173 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024