26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
kinomaniacy
sigma
Dodany dnia 02/02/2014 23:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Odważyłam się po roku obejrzeć Pokłosie.
Rozmawiałam z rodziną o filmach i wyszło na to, że zaliczamy większość pojawiających się w kinach dramatów historycznych, a jak im powiedziałam, że Pokłosia jeszcze nie widziałam, bo się boję, to się strasznie zdziwili. I stwierdzili, że nieee, ten film wcale nie jest taki mocny, spokojnie go mogę obejrzeć.

No k****a, jak ten film nie jest mocny, to ja nie wiem, co jest mocne...
Może rzeczywiście nie musiałam się tego bać przez rok, zwłaszcza że od dawna już wiedziałam dość dokładnie, o czym to jest, zakończenie też znałam... ale mocne to było i tak.
I się poryczałam oczywiście... ale tylko raz Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 03/02/2014 13:20
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Śniły mi się te sceny z Pokłosia, które trzeba sobie było wyobrazić, bo nie były w filmie pokazane... czyli ludzie paleni żywcem.
Ehmm
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
Dodany dnia 08/02/2014 21:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Była na filmie pt "Jack Strong". Dobrze zrobiony, wbiło mnie w fotel i wzbudziło sporo emocji.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
ef
Dodany dnia 09/02/2014 10:05
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

oo, to idę.
a oglądam Wilka z Wall Street. na razie ciągnie się jak flaki z olejem. jakoś nie mój typ.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Alia
Dodany dnia 09/02/2014 11:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

"Jacka Stronga" kręcili koło mojej pracy - bardzo to było ciekawie. W pracy 21 wiek, komputery, rzutniki, wszechobecne komórki, wychodzę, a tam stary fiat, parkometr przerobiony na skrzynkę trafo i okrągłe blaszane pojemniki na śmieci.
 
sigma
Dodany dnia 10/02/2014 02:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Odrobiłam zadanie domowe na terapię - obejrzałam Miasteczko Pleasentville.
Sama bym do tego nigdy nie sięgnęła, film na wskroś amerykański, w dodatku klasyfikowany jako "dramat, fantasy, komedia" - ło matko...
Dziwnie się oglądało, bo to coś zupełnie nie w moim stylu, ale jako że patrzyłam przez pryzmat tego, co terapeutka mi chciała pokazać (a co było bardzo czytelne, bo symbolika filmu nie jest zbyt skomplikowana) - to i tak sporą część filmu przepłakałam Ehmm
I niewykluczone, że jeszcze sama nieraz komuś ten film pokażę...choć też raczej ze względów "terapeutycznych", niż artystycznych Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
Dodany dnia 10/02/2014 02:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A ja bardzo chcę obejrzeć "Jack Strong" bo to jest temat który bardzo mnie interesuje (obejrzałam tonę filmów dokumentalnych o Kuklińskim, zimnej wojnie i układzie warszawskim).
Przeczytałam kilka postów wstecz i przypomniałam sobie o "Pokłosiu", też jeszcze nie widziałam, ale może spróbuję.
Ostatnio rzadziej płaczę na filmach (może dlatego że oglądam głównie dokumentalnePfft) ale po za to obejrzeniu "The Road" wyłam tak, że nie mogłam się uspokoić przez pół godziny, dosłownie zanosiłam się płaczem. Rafał nie wiedział, jak mnie uspokoić. Film mi trafił w najczulszy możliwy punkt, nadal aż mi włosy na rękach stają dęba jak sobie przypomnę...

[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
Dodany dnia 10/02/2014 10:18
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Kate, to Droga na podstawie Cormaca McCarthy?
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
RedKate
Dodany dnia 11/02/2014 00:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Ef, tak, dokładnie.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
Dodany dnia 23/02/2014 02:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Złodziejka książek - taaak, dawno już nie miałam okazji do płaczu Pfft
Choć strasznie mnie to irytowało, że akcja się toczy w Niemczech, a Niemcy mówią po... angielsku. Od czasu do czasu wrzucając pojedyncze niemieckie słowo...
I było kilka momentów kłócących się ze zdrowym rozsądkiem (zima, śnieg, chłopczyk wchodzi w ciuchach do rzeki, nurkuje na dłuższą chwilę, po czym wypływa i wraca do domu... i nic mu nie jest).
Ale poza tym dobry film, idealny do popłakania sobie Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
Dodany dnia 15/07/2014 21:53
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Frank.
taaakie dobre recenzje czytałam i co? i wielka klapa. ponoć jak się nie da powiedzieć o czym był film, to znaczy że film był do bani. w tym przypadku się nie da. no żebym się nie wiem jak napinała, to się nie da. Rola Fassbendera faktycznie bardzo fajna, postać dobrze zagrana, ale to by było na tyle z atutów filmu moim zdaniem...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
ania35
Dodany dnia 20/07/2014 22:14
Awatar

Medalista


Postów: 640
Data rejestracji: 14.06.14

Choliba ale sobie film zapodalam
Chłopiec w pasiastej pizamie
A teraz kabaret oglądam
 
Rymek
Dodany dnia 24/07/2014 13:01
Rozgrzewający się


Postów: 26
Data rejestracji: 25.06.14

Ja widziałem ostatnio drugą część Igrzysk Śmierci. Wiem, że nie jest to może najnowszy obraz, ale jednak moim zdaniem wart obejrzenia. W ogóle chyba zacznę czytać książkę, na podstawie której powstały filmy z tej serii. Książka to zawsze lepszy bodziec dla wyobraźni.
 
Misiu
Dodany dnia 24/07/2014 21:34
Awatar

Finiszujący


Postów: 231
Data rejestracji: 09.07.14

Ja polecam wszystkim "Jaja w tropikach". Jeśli nie macie alergii na głupawkę, i macie poczucie humoru, film warto obejrzeć. Gdy go działem pierwszy raz, prawie bez przerwy rylem ze śmiechu. Doskonały na poprawę nastroju. Tylko żeby nikt Wam nie przeszkadzał w oglądaniuSmile.
Edytowane przez Misiu dnia 24/07/2014 21:35
Smile
 
ania35
Dodany dnia 24/07/2014 22:19
Awatar

Medalista


Postów: 640
Data rejestracji: 14.06.14

Mi strasznie podoba się film Duże Dzieci, oglądałam z mężem parę razy i nadal się śmiejemy :-)
 
videlka
Dodany dnia 25/07/2014 03:39
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 24.07.14

My z chlopakiem tez uwielbiamy ten film, druga czesc "Jeszcze wieksze dzieci" rownie swietna Smile
[b][color=#0099ff]Marze­nia są jak mo­tyle. Uwiel­biają uciekać, gdy je go­nimy. Tyl­ko, że jeśli przys­ta­niemy, one i tak od­lecą, by da­lej podzi­wiać świat. A tak przy­naj­mniej ma­my wrażenie, że zbliżamy się do nich cho­ciażby na milimetr. [/color][
 
Misiu
Dodany dnia 25/07/2014 20:31
Awatar

Finiszujący


Postów: 231
Data rejestracji: 09.07.14

Z pozytywnych filmów akcji polecam "XXX" i "XXX next level", w pierwszym występuje Vin Diesel (mój ulubiony aktor), w drugim Ice Cube. Oba filmy pozwalają w miły sposób na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Kto z Was już oglądał?
Smile
 
ania35
Dodany dnia 25/07/2014 22:27
Awatar

Medalista


Postów: 640
Data rejestracji: 14.06.14

ja oglądałam ale wolę z Vin Desel Szybcy i Wściekli, choć nie wszystkie części mi się podobają tak samo.
 
slant
Dodany dnia 30/07/2014 22:58
Rozgrzewający się


Postów: 42
Data rejestracji: 24.07.14

Mi też podobali mi się bardzo szybcy i wściekli i z Vin Dieselem, ale tylko pierwsza część. XXX podobał mi się trochę mniej.
Za to bardzo mi się podobało, gdy na filmie Kroniki Riddicka
Vin Diesel prężył mięśnie swoich stalowych ramion. Kurcze, ile bym dał żeby mieć takie mięśnie. myśliciel
 
Sonic
Dodany dnia 28/08/2014 16:29
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Polecam filmy z międzywojnia szczególnie: "Czy Lucyna to dziewczyna" i "Pani minister tańczy".
Edytowane przez Sonic dnia 28/08/2014 16:40
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
Przeskocz do forum:

50,300,728 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024