03 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
20:58:41 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
kinomaniacy
sigma
Dodany dnia 26/02/2012 03:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Byłam wczoraj na "Wstydzie". Miał być psychodramat, dramat erotyczny... ale nie nastawiałam się na wiele, z opisów mi wynikało, że niekoniecznie mi się to spodoba. I rzeczywiście, nie zachwycił mnie ani nie poruszył. Chyba brakuje mi ostatnio empatii, zwłaszcza w stosunku do mężczyzn.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Diuna
Dodany dnia 26/02/2012 03:15
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Empatii mi nie brakuje. Mi brakuje mężczyznSad
Edytowane przez Diuna dnia 26/02/2012 03:15
Srutututu, pęczek drutu
 
Czader
Dodany dnia 26/02/2012 16:15
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

To żeby połączyć mężczyznę i kino proponuję Oscara Pfft

Relacja "na żywo"
Dzisiaj w nocy.
[url]http://film.onet.pl/specjalne/oscary-2012/oscary-2012-na-zywo-w-onet-film,1,5036505,wiadomosc.html[/url]

Szkoda że obejrzenie tego w TV w ramach "misji" jest niemożliwe.
Edytowane przez Czader dnia 26/02/2012 16:16
 
martyna
Dodany dnia 28/02/2012 14:55
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

myślicie że faktycznie Oskary były zasłużone?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 28/02/2012 15:09
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Nie widziałem [b]Artysty [/b]ani tego irańskiego [b]Rozstania.[/b]
Zresztą te wszystkie nominacje, dla mnie były dziwne.
[b]Drzewo Życia[/b] - nudne jak flaki z olejem.
[b]Spadkobiercy[/b] - takie sobie.
Byłem pod wielkim wrażeniem "[b]Hugo i jego wynalazek"[/b] - bajkowe podnoszenie na duchu.

[b]Dziewczyna z Tatuażem[/b] - oskar za najlepszy montaż - jakoś nie zwróciłem na ten montaż uwagi Grin

Tak na oko to chyba tylko z Meryl Streep trafili.
Charakteryzacja no i klasa sama w sobie.

Ale moim zdaniem - w tym roku - bezpłciowa lipa.
 
martyna
Dodany dnia 28/02/2012 15:12
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Meryl Streep zagrała rewelacyjnie.Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 04/03/2012 12:46
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b]Artysta [/b] obejrzany - nostalgiczna opowieść o kinie ery niemej - jak ktoś lubi stare filmy z Chaplinem - ale czy zasługiwał na Oscara ? No nie wiem...

[b]Rozstanie[/b] obejrzany - podobno Oscar "polityczny" bo film pochodzi z Iranu.

[i]opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. [/i]

Jakiś taki dziwny... opowieść jak opowieść. Szału nie ma Smile

W dzisiejszym odcinku polecam:
[b]Rzeź[/b] Polańskiego

[i]Dwie nowojorskie pary: Alan (Christoph Waltz) i Nancy (Kate Winslet) oraz Michael (John C. Reilly) i Penelope (Jodie Foster). Zdawałoby się, że wszystko je łączy. Nienaganne maniery, wysoki standard życia i satysfakcja z uczących się w najlepszych szkołach dzieci. Wszyscy czworo mogą uważać się za elitę amerykańskiej socjety. Kiedy ich dzieci wszczynają bójkę, na pozór niewinne spotkanie rodziców, zorganizowane celem wyjaśnienia sprawy, przerodzi się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości[/i]

Historia o tym jak [i]od słowa do słowa[/i] rozmowa może przerodzić się w... to trzeba samemu zobaczyć Smile
 
herbatka
Dodany dnia 04/03/2012 13:26
Awatar

Medalista


Postów: 603
Data rejestracji: 16.09.11

Obejrzałam parę dni temu [b]Iluzjonistę [/b]z Edwardem Nortonem. Film z 2006 roku (ale ja mam duże zaległości filmowe..)

Rewelacja. Jeden z tych filmów,, gdzie po napisach końcowych ma się ochotę natychmiast obejrzeć jeszcze raz od początku.
[color=#0000cc]As long as you don't choose - everything remains possible.[/color]
 
Czader
Dodany dnia 12/03/2012 04:16
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Udało mi się obejrzeć film który premierę w Polsce będzie miał 27.04. (przynajmniej tak informuje filmweb)

[i][b]Strasznie Głośno, Niesamowicie Blisko.[/b][/i]

[i]Oskar Schell, dziewięcioletni amator-wynalazca, projektant biżuterii, astrofizyk, pacyfista grający na tamburynie, w Nowym Jorku poszukuje zamka, do którego będzie pasował tajemniczy klucz pozostawiony przez ojca, będącego ofiarą zamachu z 11. września.[/i]

Opowieść o wychodzeniu z traumy, którą warto obejrzeć, bez martyrologii historia pokonywania przeróżnych ograniczeń.
Warto obejrzeć :)
 
sigma
Dodany dnia 01/04/2012 17:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Wczoraj w kinie - Przetrwanie. Film wybrany trochę na siłę, bo za kilka dni kończyła się ważność voucherów, a nic z bieżącego repertuaru mnie szczególnie nie pociągało.
Ale w sumie niezły film, choć to nie jest mój gatunek. Jak sobie trochę interpretacji na gołą fabułę nałożyłam, to zrobił się fajny Wink Bo sama akcja to - idzie kilku facetów przez Alaskę i umierają Pfft I jest bardzo sugestywnie zimno... jak wiatr huczał w głośnikach, to aż dreszcze miałam z zimna Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
Dodany dnia 01/04/2012 17:47
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

[quote][b]Czader napisał/a:[/b]
Udało mi się obejrzeć film który premierę w Polsce będzie miał 27.04. (przynajmniej tak informuje filmweb)
[/quote]

Czader, tak by the way, skąd Ty masz dostęp do takich filmów??
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
Dodany dnia 01/04/2012 18:07
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

gdzieś czytałam że ten film ma wejść tuż po świętach, też go widziałam i zrobił na mnie pozytywne wrażenie.
[youtube]9G1T1vuueIU[/youtube]
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 01/04/2012 18:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote]Czader, tak by the way, skąd Ty masz dostęp do takich filmów??[/quote]

Z internetu Pfft Grin

[b]Nie polecam !!![/b]
[i]Opona (Rubber) 2010[/i]
Autor i reżyser, filmowiec i kompozytor Quentin Dupieux (znany także jako producent muzyczny Mr Oizo) ujawnia swoją najdziwniejszą w branży filmowej wyobraźnię w prawdopodobnie jedynym na świecie filmie, którego [b]głównym bohaterem jest zabójcza opona samochodowa posiadająca zdolności parapsychologiczne.[/b] Już po pierwszym pokazie w Cannes film zdobył status kultowego hitu.

Ten kultowy hit - to kultowa kupa. Oczywiście moim zdaniem Smile

 
martyna
Dodany dnia 02/04/2012 10:22
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[b]Big Love[/b]2012 mam mieszane uczucia, miłość namiętność chora zazdrość zbrodnia....
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 10/04/2012 23:22
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Bardzo długo siedział we mnie film "samotność liczb pierwszych".

W ramach odtrutki - małe przypomnienie - premiera będzie 20.04 a jeżeli ktoś mnie zapyta - czy iść - powiem - iść i obejrzeć koniecznie ! - ale co ? - a to Smile

Polecam:
[b]Nietykalni - Intouchables [/b]
OPIS:
[i]Ta historia zdarzyła się naprawdę. Driss jest imigrantem z kryminalną przeszłością, który mieszka w szarych blokowiskach na paryskich przedmieściach. Aby uzyskać prawo do zasiłku musi przedłożyć urzędowi świadectwa od pracodawców, którzy go nie zatrudnili. Mężczyzna pojawia się na kolejnej rozmowie, ubiegając się o posadę osobistego pielęgniarza dla sparaliżowanego milionera, Philippe. Pomimo braku doświadczenia zawodowego, wymaganego wykształcenia i stosownych referencji zostaje zaangażowany. [/i]

Ciekawostka polega na tym że podobno amerykanie już szykują się do swojej wersji tego filmu. Ale zanim nakręcą (i prawdopodobnie przekombinują) zdecydowanie polecam Smile
 
Rat
Dodany dnia 11/04/2012 10:45
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

oglądałam[u] [i]Nietykalni[/i][/u] , w dobry pozytywny nastrój wprowadza . ,polecam również .

Zaciekawił mnie też film o którym wspomniał [b]Czader [/b] i
[b] martyna [/b]
[u][i]Strasznie Głośno, Niesamowicie Blisko[/i][/u] , mam nadzieje, że znajdę go na necie gdzieś Smile
Przed chwilą skończyłam oglądać
[u][i] Histeria - Romantyczna historia wibratora[/i] [/u]
[i]film opowiada historię młodego lekarza , który usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego londyńskiego specjalisty chorób kobiecych . Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do 'paroksyzmów skurczy' który w efekcie przynosi im odprężenie (dziś nazwalibyśmy to orgazmem)
[/i]
[img]http://firefall.pl/public/style_emoticons/dark/lol.gif[/img]
można obejrzeć , choć nie powala na kolana Grin
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Czader
Dodany dnia 17/04/2012 15:58
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

W dzisiejszym odcinku film polski dla wielbicieli talentu Marcina Dorocińskiego Smile

[b]Ogród Luizy [/b]

[i]Luiza, osiemnastoletnia dziewczyna, od kilku lat zdiagnozowana i leczona psychiatrycznie, realny świat zastąpiła mitycznym, baśniowym, pełnym dziwnych stworów, jak i książek fantasy. Jej rodzice, nowobogaccy kołtuni z małego miasteczka wstydzą się jej przed sąsiadami i postanawiają na stałe umieścić w zakładzie zamkniętym. Jedynym człowiekiem, który zainteresował się Luizą jest przebywający na obserwacji w szpitalu gangster. On jeden wykazał tolerancję i życzliwe zainteresowanie dla odmienności Luizy. Później przerodziło się to w uczucie, trudne i niby skazane na kleskę tak z przyczyn zewnętrznych jak i z powodu trudności w zbliżeniu się dwóch psychik - schizofrenicznej z tzw. normalną[/i]

Naiwne ale wciągające kino. Dorociński świetny, Patrycja Soliman - muszę coś jeszcze z nią znaleźć ;-)

Mam na oku parę polskich filmów więc wcale się nie zdziwię jak coś o nich napiszę ;-)
 
ef
Dodany dnia 17/04/2012 18:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Nietykalni.. cudowny. taki plasterek na ranę po "Musimy porozmawiać o Kevinie" - ten ostatni mnie zmiażdżył. trwa 1h 45 min, ja oglądałam prawie cały dzień, bo nie wytrzymywałam napięcia. muzyka robi naprawdę dużo.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
Dodany dnia 18/04/2012 00:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

A propos Dorocińskiego - w piątek na ekrany wchodzi Lęk wysokości Smile Dorocińskiego co prawda mam już ostatnio przesyt (jedyny polski aktor od czasów Lindy, Pazury i Stuhra, którego zaczęłam kojarzyć z twarzy, a to oznacza, że on gra WSZĘDZIE Pfft ), ale film zobaczę na pewno Smile

Obejrzałabym też chętnie czeskiego Kajinka (uwielbiam czeskie filmy, choć jak oglądam zwiastun, to stwierdzam, że ten język nadaje się jednak raczej do komedii, thriller-kryminał brzmi po ichniemu przekomicznie Pfft ), też od piątku będzie grany... ale w kinach studyjnych tylko Sad
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Czader
Dodany dnia 18/04/2012 01:00
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Dobrze wiedzieć Smile
Co do "przesytu" - są aktorzy którzy się nie nudzą - a są tacy - na których sam widok - wychodzi się z kina ;-)

Z serii "Czader ogląda polskie filmy"

[b]Nie opuszczaj mnie[/b]

[i]Historia kobiety i mężczyzny, z których każde oddzielnie przeżywa dramat związany ze stratą bliskiej mu osoby. Ich drogi czasami się splatają, ale się nie łączą, chociaż by mogły. Kobieta, nie dając sobie rady z wewnętrznym bólem, bojąc się samotności w końcu, w akcie desperacji, wychodzi nocą na miasto w poszukiwaniu mężczyzny. On, zakonnik, przeżywając kryzys wiary spowodowany bezsilnością wobec nieuchronności pewnych życiowych prawideł, a przez to koniecznością cierpienia, również decyduje się na ucieczkę w chaos miejskiej dżungli.[/i]

Fantastyczny polski film z rewelacyjną Agnieszką Grochowską.
temat filmu ; śmierć i jej konsekwencje dla żyjących; nie pozwala na bajdurzenie - dawno nie oglądałem tak dobrego filmu pokazującego śmierć zarówno fizyczną, jak i tą o wiele gorszą - emocjonalno-uczuciową. Dla widzów o mocnych nerwach, nie oglądać podczas doła. Ale zobaczyć warto.
Edytowane przez Czader dnia 18/04/2012 01:01
 
Przeskocz do forum:

50,355,071 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024