20 Sierpień 2018
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Makro Makro
03:18:15 Offline
sigma sigma
03:43:02 Offline
Life Life
05:50:41 Offline
Klara Klara
08:04:03 Offline
ploion ploion
12:55:00 Offline
Ostatnio zarejestrował się: safe
Ogółem Użytkowników:1,942
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15/08/2018
Czas już ustawiony Smile

13/08/2018
Bo nie ma Makro Pfft już o tym pisaliśmy na forum

13/08/2018
Dlaczego sie nie zgadza data i godzina dodania posta tzn wyprzedzao jakies 7godz.

08/08/2018
Strach sie bac

08/08/2018
Uwaga, psujemy forum Pfft

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
konta
martyna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 09:22
Awatar

300% normy

Data rejestracji: 07.08.09

9. Każdy użytkownik może mieć tylko jedno konto.

no właśnie jak jest z tymi kontami?
są osoby , które mają dwa i jest to zgodne z regulaminem?
Artystyczną Duszę " grożono" konsekwencjami bo złamała regulamin- pisząc o kg, mnie Madem wmówiła " sprytne ominięcie regulaminu" wpisując BMI.
Chciałabym by ktoś sie ustosunkował do tych podwójnych kont.
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Jonathan Carroll

Czader
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 09:26
Awatar

Pasjonat

Data rejestracji: 29.09.10

Na to pytanie to Ci chyba tylko Ojciec-Dyrektor Makro odpowiedzieć może.

Są sytuacje w których "zdrowy rozsądek" nakazuje inaczej spojrzeć na regulamin. Przynajmniej moim zdaniem.

martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 09:28
Awatar

300% normy

owszem , ale nie każdy podał argumenty dlaczego zakłada drugie konto- nieprawdaż?

Jonathan Carroll

Czader
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 09:29
Awatar

Pasjonat

Ojciec-Dyrektor.
Ja tu tylko rozrabiam Pfft

Perfidia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 11:12
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę

Data rejestracji: 26.01.09

Wiem o jednym przypadku, gdy ktoś ma dwa konta. Mam tu na myśli siebie. Drugie konto jest używane do testowania nowych opcji z punktu widzenia "użytkownika", więc jego istnienie jest jak najbardziej uzasadnione.

Skoro w regulaminie jest taki zapis, i są osoby, które mają dwa konta, to moim zdaniem wypadałoby zareagować. Tyle, że np. ja osobiście nie wiem o kim mowa.
Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.

A.Einstein

1,6180339887498948482045868343656...

http://antyproana.blox.pl
martyna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 11:40
Awatar

300% normy

hmmm ciekawe bo chyba wszyscy wiedza o kim mowa ale ok.

Jonathan Carroll

Perfidia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 12:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę

OK. Jeden przypadek, o którym mowa był mi znany, tylko, że zakwalifikowałam go do innej przegródki. Chodzi o to, że jeżeli ktoś, z różnych powodów chce założyć nowe konto, a stare zostawić nieużywane, to dla mnie to nie jest łamaniem regulaminu. Czasami zmiana nicka nie wystarczy. Forum jest otwarte, i niestety zdarza się, że ktoś z użytkowników może mieć problemy np. w pracy, bo korzysta z takiego, a nie innego forum. Wtedy lepiej jest zostawić stare konto w spokoju, i założyć nowe.

Martyna, i wybacz, ale jak dobrze wiesz "ja tu tylko sprzątam", więc może się zdarzyć, że tego typu rzeczy mi umkną. Nie jestem Robocopem Wink

A.Einstein

martyna
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 12:27
Awatar

300% normy

Perfidia ja nie mam pretensji Smile nikt nie jest robocopem .
Po prostu zastanawia mnie fakt posiadania podwójnych kont. Przypuszczam, że myślimy o tej samej osobie i ok powiadomiła o swoim zamiarze wszystkich drogą mniej oficjalną i podała powód, jest ok.
Ale czy każdy logujący se po raz 2 ma powód? czy bardziej chęć zmienienia wizerunku czy nie wiadomo czego. Ok już się nie czepiam.

Jonathan Carroll

Czader
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 12:38
Awatar

Pasjonat

zastanawia mnie fakt posiadania podwójnych kont

Forum jest otwarte, i niestety zdarza się, że ktoś z użytkowników może mieć problemy np. w pracy, bo korzysta z takiego, a nie innego forum. Wtedy lepiej jest zostawić stare konto w spokoju, i założyć nowe.

Martyna na prostym przykładzie.

Piszesz tutaj o sobie. Nagle dowiadujesz się że Twoi Bliscy ( o których pisałaś w nienajlepszy sposób) czytają to co piszesz w jakiś tam sposób monitorują Ciebie - poznają Twoje Myśli.
Dobry powód ?

Gdyby alechd(facet) stał się alechadka(kobieta) i udawał Twoją koleżankę należałby mu się "ban na dzień dobry" ale w sytuacji gdyby alechd (facet) powiedział Ci "martyna sorry ale muszę stać się X-Manem bo nie chcę aby ktoś mnie tutaj rozpoznał" - miała byś mi to za złe ?

Ja się tylko pytam :-)

Perfidia
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 12:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę

Martyna, rozumiem Twoją reakcję. Nie jestem do końca przekonana, że jest to "czepianie się", skoro sama przyznajesz, że nie wiesz czy każdy logujący się po raz drugi ma powód.

A oficjalnie powiem tak:
na tą chwilę są mi znane 3 przypadki, gdy jedna osoba ma więcej niż 1 konto. I wszystkie 3 podały rozsądny powód, dla którego tak robią.

Myślę też, że zapis w regulaminie miał raczej dotyczyć przypadków, gdy ktoś korzysta z dwóch kont jednocześnie, bez wiedzy innych użytkowników, po to, aby robić zamęt na forum, wspierać samego/samą siebie w dyskusjach (zwłaszcza tych bardziej zapalczywych i gorących), czy dokopywać innym za pomocą tego dodatkowego konta, aby nie wpływało to na wizerunek głównej postaci. Itd. Regulamin regulaminem, ale nie jesteśmy w wojsku i priorytetem są tutaj nie paragrafy, ale użytkownicy. Zarówno ci, którzy zmieniają konto, bo chcą czuć się bardziej bezpiecznie czy anonimowo, jak i ci, którzy odczuwają niepokój, bo ktoś zmienił konto.

W każdym razie na tą chwilę nie widzę powodu, aby "wyciągać armaty". Oczywiście ostatnie zdanie należy do Makra, więc chwilowo proponuję wrzucić na luz Smile

A.Einstein

martyna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 12:52
Awatar

300% normy

Alechd ja to rozumiem, doskonale rozumiem.
Perfidia podoba mi się jak " odzyskujesz pamięć" Smile
Tyle, że np. ja osobiście nie wiem o kim mowa.

OK. Jeden przypadek, o którym mowa był mi znany

na tą chwilę są mi znane 3 przypadki, gdy jedna osoba ma więcej niż 1 konto.

i to nie jest złośliwe poprostu przeczytałam cały wątek i mi sie " rzuciło w oczy".
Ja jestem wyluzowana i nie czuję niepokoju z powotu tego , że ktoś zmienił konto , poprostu chciałam pokazać że istnieje taki stan rzeczy.

Jonathan Carroll

Perfidia
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 12:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę

To nie jest kwestia "odzyskiwania pamięci", ale raczej sprawnej siatki informatorów <diaboliczny śmiech>

Wink

A.Einstein

martyna
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 12:57
Awatar

300% normy

ło matko mam czuć sie inwigilowana???Grin bo jak ta siatka tak sprawnie działa Smile

Jonathan Carroll

Perfidia
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 13:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę

Zaraz tam inwigilowana Grin
Po prostu jak napisałam, że nie wiem o kogo chodzi, kilka osób poczuło się w obowiązku aby mnie doinformować (za co dziękuję) Wink

A.Einstein

Kati
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 13:17
Awatar

Platynowy forumowicz

Data rejestracji: 29.06.09

No masz, a jeszcze wczoraj jak sprawdzałam, to nie znalazłam w domu żadnych podsłuchówWink
Ja jestem zdania, że biorąc pod uwagę tematykę naszych postów oraz specyfikę chorób może się zdarzyć, że ktoś będzie musiał dać w długą. No i ma do wyboru albo odejść, albo zostać - pod innym imieniem. Ten, kto inormuje o tym fakcie i wyjaśnia jest dla mnie ok, ten, kto zmienia się jak kameleon - nie wiem...
Inna sprawa - ja tu jestem często, bardzo często i łatwo mi się zorientować i nadążyć. Kto bywa rzadziej, może się pogubić. Ale umówmy się, wtedy privowe podziemie pewnie wspomoże. Bo jesteśmy ze sobą w kontakcie, prawda?
No i jeszcze przypadek niestabilności. Tak jak każdemu "odejście" z forum może się zdarzyć, tak i zmiana nicka zapewne pod wpływem impulsu też. I to jestem bardziej w stanie usprawiedliwiać, niż robienie tego z premedytacją, bo "zaczynam nowe życie". Nie wiem, pewne jest jeszcze sto pięćdziesiąt innych powodów zmiany nicka, chwilowo te mi przyszly do głowy. A to Perfidia, że traktujemy się tu jak ludzi, a nie żołnierzy i jest dla mnie cenne i za to masz u mnie Kwiatek

Makro
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 19:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę

Data rejestracji: 10.08.08

Cieszę się, że moderatorzy potrafią czytać w myślach Grin Rzeczywiście zapis regulaminowy zabrania posiadania 2 kont, jednak sytuację w których 2 konto powstało uzasadnia - dla mnie to trochę jak obrona konieczna.
Zostałem poinformowany, jednak stare konta banuję - aby dostęp był tylko do nowego.
"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."
Karl Kraus
Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłączone. Proszę nie traktować moich słów jako wiążących.

http://www.blogozakrecie.blox.pl
Czader
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 23/03/2011 19:45
Awatar

Pasjonat

Cieszę się, że moderatorzy potrafią czytać w myślach

Jesteśmy kompatybilni z Ojcem-Dyrektorem Hura
Allelujah Grin

Nadzieja
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 24/03/2011 10:31
Awatar

Pasjonat

Data rejestracji: 20.08.08

Jakoś mi się tak smutno zrobiło po przeczytaniu tego wątku..ja wiem o jednej osobie która założyła konto po raz drugi i nie ukrywała tego, wszyscy przyjeliśmy ją z radością. Dlatego nie rozumiem teraz tej sytuacji i boli mnie toSad Tym bardziej, że pamiętam to forum, gdy było zaledwie kilka aktywnych osób. Ubolewamy nad tym, że nasi bliscy w realu zachowują się wobec nas nie fair, że nie możemy im zaufać. A nie raz mam wrażenie, że tutaj wobec siebie postępujemy podobnie. Nie, nie chcę nikomu czegoś zarzucać broń boże. Może tylko prosze o więcej zrozumienia i zastanowienia się, bo nikt z nas nie jest doskonały...

A co do regulaminu to pisanie o tym jakie jest BMI też jest nakręcajace bynajmniej dla mnie, nie ukrywajmy to jest tak jakby napisać ile się waży. Ja tu nie widzę róznicy
Edytowane przez Nadzieja dnia 24/03/2011 10:36
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"

martyna
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 24/03/2011 13:24
Awatar

300% normy

A co do regulaminu to pisanie o tym jakie jest BMI też jest nakręcajace bynajmniej dla mnie, nie ukrywajmy to jest tak jakby napisać ile się waży. Ja tu nie widzę róznicy

Nadzieja obiecałam, że już będę się pilnować.Przepraszam.

Jonathan Carroll

Gloria
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 24/03/2011 14:12
Awatar

Finiszujący

Data rejestracji: 21.03.11

Nie rozumiem problemu. Oczywiście jeśli o mnie chodzi.
Założyłam nowe konto, uczciwie poinformowałam kogo trzeba (o ile zauważyłam, na efkowej poczcie nie ma opcji 'wyślij do wszystkich" więc wysłałam do moderacji i użytkowników, którzy często i regularnie bywają na efce). Kilkakrotnie zgłaszałam swoje zaniepokojenie zachowaniem bliskiej mi osoby w stosunku do mojego uczestnictwa na forum. Chyba wszyscy sobie zdajemy sprawę, że zmiana nicka niewiele by pomogła. Postanowiłam więc założyć nowe, jednocześnie pozostawiając moderatorom wolną rękę w sprawie starego konta. Jak dziś się przekonałam Makro je zablokował i bardzo słusznie - po co ma wisieć nieużywane? Kto jak kto, ale Ty , Maryna chyba zdawałaś sobie doskonale sprawę z mojej sytuacji i dziwię się Twoje reakcji na podjęte przeze mnie kroki.
P.S.
Jeszcze jedno - gratulacje za poruszenie tego tematu publicznie. Wystarczyło zapytać moderatora/admina a nie wywlekać to na ogólnym forum, wszak doskonale wiedziałaś, że będę zobowiązana wypowiedzieć się w tym wątku, ale z ponownym narażeniem swojej prywatności.
Dziękuję.

Przeskocz do forum: