12 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
3 dni Offline
mamswojswiat mamswojswiat
4 dni Offline
Mirbla Mirbla
5 dni Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
Depralin= lexapro
sensitivechild
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 05/03/2012 19:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Biję się sama ze sobą - mówić o skutkach, nie mówić. Czuję, że nie powinno się mówić o nich, bo to indywidualna sprawa... I jest we mnie konflikt.
W każdym razie nie przytyłam po żadnym z tych leków, po Escitilu też nie. Jedyne co to mieszanie się jawy ze snami, ale już ustępuje.
Ogólnie to chyba jestem stworzona do antydepresantów, toleruję bardzo dobrze. Może faktycznie czegoś w tym mózgu brakuje i to uzupełniają myśliciel
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
cherry89
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 05/03/2012 19:37
Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 05.03.12

Sensitivechild gratuluję zacieszacz:
Na mnie nie działała Asentra a po Symfaxinie spałam po 20 na dobę Sad
Wszyscy wypowiadający się tu mają jakieś problemy, dlatego mam nadzieję, że mnie rozumiecie, problemów już mam sporo nie chce dodatkowych Sad
 
Rat
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 13:36
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]cherry89[/b] jeśli będziesz tak gdybać i czytać opinie na forach to nigdy się nie dowiesz , czy zadziała na Ciebie czy też nie .
Przepisany został to bierz i sama się po ok. miesiącu dowiesz jak na Ciebie działa .
Dodam , że po leku Symfaxin (wenlafaxyna) ,też mogłam spać i spać .. a jak poczytasz opinie na forach o tym leku to większość bardzo zachwala ten lek , bo pobudza ich i spać nie mogą ,mają dużo energii . Leku Depralin ( escitalopram ) nie brałam .
[b]cherry89[/b] lekarz też nie wie ,czy na pewno lek ten akurat u Ciebie tak zadziała , powiedział że możesz przytyć , ale gro ludzi chudnie od leków z tej grupy .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Nadzieja
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 18:13
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[b]cherry89[/b]- zgadzam się z Rat, czytanie przeróżnych opinii raczej szkodzi niż pomaga, wiem jak to działa na mnie..dopóki sama nie wypróbujesz to się nie przekonasz, ile ludzi tyle opinii...

A, tak odpowiadając Ci na pytanie depralinu nigdy nie brałam, ale łykałam wspomnianą przez Ciebie wenlafaksynę i to dość duże dawki ja brałam ją w postaci velafaksu xl i na pewno po niej nie spałam.
Tak, więc widzisz jak jeden lek może działać na różne osoby, więc czytanie opinii na forach jest bezsensu..Najlepiej posłuchaj lekarza...
Edytowane przez Nadzieja dnia 06/03/2012 18:15
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
cherry89
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 19:05
Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 05.03.12

Nadal nie wykupiłam recepty, obecnie nie mogę się do dzwonić do innego ośrodka, tylko dlatego, że ja mam wątpliwości czy u mnie konieczne jest leczenie.
Czuję jakby te leki zwłaszcza tak silne były trochę na wyrost.
Może ktoś z Was jest z Krakowa, i zna dobrego psychiatrę, albo nr tel (aktualny Wink ) na Śląską 5??
 
martyna
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 19:59
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

namiary na poradnie o którą prosisz przesłałam Ci na PW
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
bursztynka
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 20:02
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Cherry89, nie za bardzo przez internet ktoś ci coś doradzi, wiele osób Ci to pisało.
Dziwią mnie te wątpliwości.
Ja np, jak rozważałam na studiach pójście po pomoc do psychiatry, pierwszy raz to nie miałam takich wątpliwości, bo czułam, kurcze- coś się ze mną dzieje, jakoś dziwnie funkcjonuję.
Nie wiem, skąd masz wątpliwości, chyba że to nie wątpliwości, a wstyd przed leczeniem, lub rozpoczęciem " takiego" leczenia, też tak bywa u niektórych.

A tak wogóle co do szczegółów to zawsze tylko lekarz, albo po prostu ktoś kto Cię widzi i żyje z Tobą na co dzień.
Mama, tata, siostra, brat, kumpela ze studiów, znajoma, nie wiem.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
cherry89
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 21:03
Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 05.03.12

U mnie na wydziale co drugi leczy się u psychiatry bo te studia wykańczają ludzi, albo piją, ćpają albo mają ze sobą problemy. Fakt jest jeden bez leków czuję się o wiele lepiej, co więcej to właśnie przez leki straciła zagraniczny staż Sad
Martynko bardzo Ci dziękuję za nr tel. zadzwonię lub pójdę tam jutro.
Nie jest to rozpoczęcie leczenia, bo problem z psychiatrą przerabiam od września czyli minęło już pół roku Sad
Szokiem dla mnie był ten lek, gdzie wszędzie pisze iż jest bardzo silny, a ja mam wątpliwości czy mi leczenie jest potrzebne
 
bursztynka
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 21:05
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

OK, cherry, nie jesteś widać sama, a i martyna przez neta jakoś tam Ci doradziła
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Diuna
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 06/03/2012 21:05
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

cherry89, a co Ci dolega?
Srutututu, pęczek drutu
 
martyna
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 07/03/2012 07:37
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Cherry ale tak naprawdę czego się obawiasz biorąc Depralin?
ja biorę już długo i negatywnych skutków nie zauważyłam ( no może ta nieszczęsna waga, ale po przemyśleniach prawdopodobnie to nie po tym leku)a wręcz przeciwnie chce mi się chcieć, wiosna idzie i optymizmem zawiało.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 07/03/2012 13:28
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]cherry89[/b] Jeśli lekarz Ci powie ,że nie ma się czego bać , że to lek nowy , mniej ubocznych skutków ma ... to co będziesz spokojniejsza ? zaczniesz brać ? ... nie wydaje mi się . Jesteś uprzedzona strasznie do tego leku ( swoją drogą dlaczego ! ? ) i dlaczego ciągle piszesz ,że jest to silny lek ? ot zwykły SSRI .
Wolałabyś dostać stary lek z grupy TLPD - np: doxepinę czy amitryptylinę ?
ciekawe czy skutki uboczne tych leków by Ci przypadły do gustu myśliciel.
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
scierwiaz
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 14:34
Rozgrzewający się


Postów: 1
Data rejestracji: 08.03.12

[hide]Siemanko jestem nowy i mam na starcie takie pytanie na ile osob z was depralin 10 mg po wzieciu pierwszej tabletki zadzialal prawie jak kokaina? Mnie to mega pobudzilo i dalo niesamowite szczescie i euforie...niestety tak sie nie da zyc i po 4-5ciu dniach odlozylem wiem ze to pewnie taki efekt uboczny ale nie moglem normalnie funkcjonowac...chodzic na treningi itd w dodatku bolala mnie glowa a serce bilo jak szalone pocilem sie strasznie przy tym...a czasem czulem sie jakbym mial zjazd po amfetaminie czym oni nas lecza Sad ?? Narazie nie znalazlem leku godniejszego uwagi niz clonazepam niestety ten uzaleznia i nie chca mi juz przepisywac.....Wy tu mowicie o tyciu?? ja w te 5 dni schudlem z 6 kg nie chcialo mi sie jesc a biegalem na najwyzszych obrotach...[/hide][color=#ff0000]ciach[/color]

[color=#ff0000]regulamin!!![/color]
Edytowane przez Makro dnia 08/03/2012 14:50
 
ef
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 18:46
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ja miałam doxepinę baaardzo długo. i nic mi się nie działo strasznego.
co się po niej tak realnie dzieje, oprócz tycia?
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 18:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

to lek starszej generacji i jest więcej skutków ubocznych. Ale jak widać indywidualnie każdy reaguje.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Diuna
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 19:35
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Może to niedojrzałe, ale za nic w świecie nie łykałabym czegoś, co powodowałoby u mnie drastyczny przyrost wagi.
Srutututu, pęczek drutu
 
Makro
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 23:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Gwarantuję Diuna, że jest pewien moment w którym waga nie ma dla chorego dużego znaczenia.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Diuna
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 08:06
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

W takim razie bardzo sie cieszę, że do tego momentu nie doszłam. I nawet nie o wagę tu chodzi, tylko o stan psychicznyy w takiej chwili.
Srutututu, pęczek drutu
 
bursztynka
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 12:32
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Przede wszystkim doxepinę ( przynajmniej ja mam takie doświadczenie) przepisują tacy to lekarze co się nie znają na rzeczy jeśli chodzi o specjalistyczne leki psychiatryczne.

Ja pamiętam jak dostałam doxepin od babki co mi robiła echo serca." Na uspokojenie" niby.Już bym powiedziała że neutralniejsza jest hydroxyzyna.

Pamietam jak po tej doxepinie to niezłe jazdy na studiach miałam po tym 1 opakowaniu, i potem poszłam od razu do psychiatry, bo nie chciałam experymentów.

W każdym bądż razie , tak w jednym zdaniu bardzo negatywnie ten lek wspominam.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
sigma
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 13:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Może skończ medycynę i sama sobie leki dobieraj, jak już teraz masz większą wiedzę, niż lekarze?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,402,162 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024