24 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Enneagram
girl interrupted
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 21/01/2011 23:17
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Czy robiliście kiedyś ten test psychologiczny? Jeśli tak to jakie macie typy osobowości i czy zgadzacie się z ich opisami przedstawionymi na stronie?
Ja jestem 4w5, bynajmniej byłam jeszcze całkiem niedawno. I tu zdania są podzielone, niektórzy są zdania, że typy osobowości się zmieniają a inni, że są stałe.
Test do zrobienia tutaj: [url]http://www.enneagram.pl/[/url] A ja ze swej strony zachęcam bo może on pomóc w jakimś tam poznaniu siebie.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 00:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

[b]Piątka ze skrzydłem sześć: 5w6 - "Rozwiązywacz problemów"[/b]
- na temat poprawności testu się nie wypowiem, bo się na tym nie znam. Przyznaję, natomiast że dość celnie mnie opisuje.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Perfidia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 00:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

5w4 "obrazoburca", cokolwiek miałoby to znaczyć

Generalnie ten test traktuję jako skrzyżowanie klasyfikacji typów osobowości z quizem rodem z "Pani domu" i tarotem. Pod koniec odpowiadanie na pytania miałam wrażenie, że wyłapałam podświadomie czego test ode mnie oczekuje i musiałam kontrolować swoją szczerość.

Nie traktowałabym tego testu zbyt poważnie. Mimo, że w moim przypadku dość trafnie ujął moją osobę.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
girl interrupted
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 00:53
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

[quote]Nie traktowałabym tego testu zbyt poważnie. Mimo, że w moim przypadku dość trafnie ujął moją osobę.[/quote]
Nie no jasne Perfidia, to nie jest żadne profesjonalne narzędzie diagnostyczne bo takich nie ma w internecie. Ale zabawić się zawsze można prawda? Ja również na poważnie nie traktuję. Jednak jako, że interesuje się trochę takimi "zabawami" to kiedyś się natknęłam akurat na to i tak tylko podrzucam hehe
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Jaskolka
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 14:31
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Pod względem poprawności - moja znajoma jest psychologiem i stwierdziła, że ten test jest całkiem niezły, rzecz jasna nie tak idealny jak jakiś inny, o którym wspomniała (złożony z 500 pytań czy jakoś tak - nie pamiętam teraz dokładnie), ale raczej była "na tak" do enneagramu. Ale ja tylko mówię, co usłyszałam, żeby nie było Wink

Ja ten test rozwiązałam kilka...kilkanaście? razy jakieś 5 lat temu. Za pierwszymi dwoma razami wyszło mi 4w5, później tak samo (raz tylko 4w3, a raz chyba trójka lub szóstka, ale nie wiem, z jakim skrzydłem). No, ale tych późniejszych razów pod uwagę nie biorę, bo po pierwsze już testu się nauczyłam na pamięć, a po drugie miałam wtedy taką fazę na "testy osobowości" - znaczy, rozwiązywałam wszystkie, które udało mi się w internecie znaleźć, oczywiście w końcu już wiedziałam, co zaznaczać, żeby wyszło tak, jak bym chciała Wink Więc dałam sobie "bana" na rozwiązywanie Wink (chyba z założeniem "jak już kiedyś do tego psychologa trafię, to żebym nie oszukała mądrych testów", hehe)

Czy 4w5 do mnie pasuje? Z tego co pamiętam, tak. Te marzenia, wrażliwość, jakieś doły czy co to tam jeszcze było... No po prostu jak czytałam, to myślałam cały czas "rany! to o mnie!" Wink Teraz tak się zastanawiam, czy wynik (przynajmniej u mnie) nie zależy trochę od nastroju. Właściwie ja to rozwiązywałam jak miałam nastrój do rozmyślań lub trochę zdołowany, nie przypominam sobie rozwiązywania podczas jakiejś wielkiej radości czy głupawki (wtedy mnie takie rzeczy mniej obchodziły, nie zatrzymywałam się nad swoim wnętrzem). Cóż... obecnie chyba nie chciałabym tego rozwiązywać ponownie (no, nie licząc ciekawości "co by teraz wyszło") - to by mnie tak bardzo, w moim odczuciu, ograniczało. Już jak sama próbuję sobie ułożyć w głowie, kim jestem i jaka jestem, to każdą drobną cechę opatruję takim komentarzem, uzależniam od warunków, nastroju, chwilowego stanu elektronów mojego paznokcia na kciuku lewej dłoni Wink że nawet 40 pytań to za mało - tak mi się wydaje... No, nieważne Wink

W każdym razie jeśli kogoś enneagram zainteresuje, to polecam książkę Helen Palmer "Enneagram". Już ją słabo pamiętam, ale poszczególne typy osobowości były znacznie lepiej opisane Smile
 
Alia
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 15:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

5w6 - w sumie, coś w tym jest.
 
Nadzieja
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2011 17:58
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Mi wyszło 8w9 "Niedźwiedź"
nawet dość trafnie mnie określiło
Edytowane przez Nadzieja dnia 22/01/2011 17:59
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
modliszka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2011 10:45
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

4w5 'Włóczęga'Wink
o zgrozo wszystko się zgadza
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
Kati
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2011 13:00
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

4w3 - jak cholera
 
hadassa
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2011 19:17
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

4w5, prawie wszystko się zgadza, choć mimo wszystko traktuję, to z przymrużeniem okaWink
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
Stan
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2011 16:27
Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 02.01.11

5w4 - wszystko się zgadza...
 
girl interrupted
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2012 01:26
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

U mnie wychodzi na to, że zmienia się, z 4w5 na 9w1 "marzyciel", jeszcze jutro nad tym posiedzę, ale fakt faktem, że jak kiedyś celebrowałam po czwórkowemu negatywne emocje, rozkoszowałam się trochę dołami i uważałam, że to wyjątkowe tak cierpieć to teraz jest we mnie zdecydowanie więcej "wewnętrznego spokoju i nie egocentrycznej energii". Tak, staram się nie rzucać kłód pod nogi, wszystkich pogodzić i naprawdę mówię to, co inni chcą usłyszeć, bo... zapominam o swoich potrzebach (tak?)
Summa summarum fajnie już nie być 4w5, jakoś dla mnie teraz to zbyt wrażliwe i cierpiące. Doczytam jeszcze gdzieś czy typy mogą się zmieniać, ale chciałoby się wierzyć, że tak... W końcu całe życie się zmieniamy, osobowość chyba również.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Jaskolka
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2012 02:04
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Girl, o ile pamiętam, typy się mogą zmieniać. Książkę, którą wspomniałam gdzieś tam wyżej, czytałam daaaawno, ale zdaje się, że było coś o przechodzeniu przez "kolejne" typy właśnie. Nawet jakiś schemat kolejnych zmian był chyba - ech... naprawdę mało pamiętam.
 
ef
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2012 02:33
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

5w4.
kiedyś też chyba miałam coś innego.
ale bardzo trafne, rzeczywiście.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2012 03:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Też mam 5w4.

Zawsze mi wychodzi 5 i opis piątki pasuje do mnie idealnie. Skrzydeł nigdy nie pamiętam, bo ich trafność już mnie aż tak nie uderza.

Moje ulubione fragmenty:

"Strach piątek jest socjologiczny. Ludzie z tym stylem, notorycznie bronią się przed "inwazją" lub "pochłonięciem" przez innych. To jest zdecydowanie najbardziej antysocjalny typ w enneagramie. Generalnie, obawiają się bliskich kontaktów, które mogą prowadzić do uczucia bycia przytłoczonym przez uczucia innych."

"Piątki mniej zdrowe, przesuwają się z bycia nie zaangażowanym w kierunku niewiązania się, wewnętrznego stanu bycia odciętym od uczuć. Mogą być nadwrażliwi na oczekiwania innych i odpowiadać na to przez pasywne wycofywanie się. Większość osób postrzega zdolność piątek do wycofywania się jako rodzaj niezależności. Jest to jednak jest również forma obrony. Piątki tworzą wokół siebie silną barierę aby zrównoważyć uczucie bycia nadwrażliwym. Odcinanie się od innych staje się nawykiem obronnym."

Co mówią piątki: "[i]Byłam samotna w dzieciństwie. Dużo czytałam[/i]"





karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2012 17:17
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

a mnie najbardziej ruszają te:

ciągły cykl izolowania się od innych, może doprowadzić piątkę do potrzeby wyciągnięcia jej przez kogoś.[b] Piątka staje na granicy potrzeby kontaktu i chęcią odejścia[/b]
coraz bliższa zażyłość może stymulować chęć do odizolowania się. Piątka daje komunikaty "Poradzę sobię i bez Ciebie"
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Herbaciana
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2012 17:31
Awatar

Startujący


Postów: 122
Data rejestracji: 07.04.12

Kilka lat temu robiłam ten test, nic się nie zmieniło, 4w5.

[quote][b]ef napisał/a:[/b]
Piątka staje na granicy potrzeby kontaktu i chęcią odejścia[/quote]
Skąd ja to znam...

Wyniki testu właściwie zgadzają się z tym, z czym obcuję na co dzień Smile
 
Rat
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2012 18:25
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

też mam 5w4
dużo nas tutaj Wink

[quote][b]Jak postępować ze mną[/b]
* mów w prosty i zwięzły sposób
* potrzebuję czasu aby poukładać swoje myśli i odczucia
* jeżeli wyglądam na zagubioną, nieobecną lub arogancką, to możliwe, że nie czuję się zbyt komfortowo
* gdy czuję się zirytowana koniecznością powtarzania się, to może dlatego, że powiedzenie o tym było dla mnie trudne już za pierwszym razem[/quote]

[quote][b]Co jest trudne w byciu piątką[/b]
* zbyt wolno ukazuję swoją wiedzę i swoje przemyślenia innym
* bycie zmuszanym do przebywania z ludźmi gdy tego nie chcę
* oglądanie innych z dobrymi umiejętnościami socjalnymi, ale z mniejszą inteligencją, jak radzą sobie lepiej ode mnie.[/quote]

[quote]zamiera gdy niespodziewanie jest o coś zapytana, lub gdy wymagane jest od niej jakieś spontaniczne zachowanie. Potrzebuje czasu do przemyślenia[/quote]

[quote][i]"Nie lubię spotkań i zebrań w firmie, bo są generalnie stratą czasu"[/i][/quote] heheh to chyba każdy powiedzieć może Smile

Idealne Wink
Edytowane przez Rat dnia 14/05/2012 18:44
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Junk Head
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 28/08/2015 00:54
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

obecnie 2w1
3 miesiące temu miałam 5w4
na początku roku 4w5

Nie ogarniam...
 
Przeskocz do forum:

50,287,331 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024