27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Nadchodzę!
on
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2011 19:32
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 03.01.11

Cześć!
Mam na imię Romek. Liczę 34 lata i tak cholernie chce mi się żyć! ... choć nie istnieją obiektywne okoliczności, które to życie miały by skrócić ;-) ... w to przynajmniej winienem wierzyć.
Z całą pewnością mam efkę, jednak dotychczas, od ponad 3 lat leczenia nie stwierdzono co mi dolega. Leczę się niezmiennie u jednego psychiatry, mając nadzieję, iż w ten sposób będzie mógł prowadzić skuteczną terapię. Obecnie zażywam 3200 Nootropilu, 250 Sulpirydu, 5 Zolaxy oraz doraźnie Atarax.
Ponieważ leki przeciwpsychotyczne są poniekąd skuteczne lekarz skłania się ku schizofrenii paranoidalnej, do czego jednak nie jest w pełni przekonany - starając się różnicować z zaburzeniami osobowości mieszanymi, które nie zostały potwierdzone, bordeline czy ptsd.
Niegdyś, na innym forum, które umiera śmiercią z rąk uczestników jego prowadziłem coś na kształt bloga w którym starałem się wyjaśnić, niemal udowodnić teorię spiskową, której co dziwne nie zaprzecza mój lekarz - ot po prostu pewne zdarzenia w mym życiu które odcisnęły piętno na mej psychice mogły się wydarzyć. Na tym jednak forum zamierzam ostatecznie zrezygnować z takiej formy uczestnictwa w społeczności chorych.
Próbowałem uczestniczyć w psychoterapii, co nie zakończyło się jednak sukcesem. Po prostu uznałem, iż dręczące mnie problemy jak koszmary senne czy natrętne wspomnienia od chwili "tego" zdarzenia są poważniejszym problemem aniżeli "co czuję z chwilą gdy chcę uniknąć ...."
Latem miałem podjąć leczenie w Instytucie Psychiatrii w W-wie, jednak żyjąc na fali chwilowych sukcesów zrezygnowałem.
Dziś oczywiście żałuję i będę się starał dostać na kwalifikację w czerwcu tego roku.
Pomimo przebiegu choroby, wsparty działaniem psychiatry ukończyłem szkołę średnią i rozpocząłem studia - oczywiście zaoczne. W chwilach dobrego samopoczucia pracuję .

Wierzę, że przyjmiecie mnie jak swego :-)
Witam więc serdecznie.
- ----- --
- [color=#ff0033]Oni[/color] wszyscy chcą mnie zabić!
- Kto taki? - nikt nie chce Cię zabić!
- No Ci, o których myślisz, że chcą!
- Ja o nikim takim nie myślę!
- To skąd w takim razie wiesz, że nie chcą?

 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2011 19:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Witam!
Cieszę się, że masz w podpisie cytat z mojej ulubionej książki Wink
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
sensitivechild
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2011 20:02
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Witaj Wink nooo, bardzo miło, tym bardziej że zawsze to lepiej jak w towarzystwie jest trochę płci odmiennej Smile
 
girl interrupted
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2011 20:14
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

No to i ja witam choć ja z Romkiem to się już troochę znamy hehe. Czuj się tu dobrze i pisz kiedy tylko nadejdzie Ci na to ochota. Myślę, że teorii spiskowych nie ma sensu tu ciągnąć, było minęło, inny etap w życiu czas zacząć, ten "mamefkowy". I fajnie, że zdecydowałeś się jednak przyjść na forum "za mną", nie jest tu tak źle hehe.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
tajfunek
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2011 20:22
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Miło, że do nas dołączyłeśGrin
 
Nadzieja
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2011 20:58
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Witaj RomekSmile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Stan
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2011 21:56
Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 02.01.11

Cześć Smile
 
Alia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07/01/2011 07:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Cześć. W Instytucie Psychiatrii miałeś mieć terapię stacjonarną czy oddział dzienny?
 
Kati
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 07/01/2011 10:13
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Witaj Romku.
 
verdemia
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 07/01/2011 10:44
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

witaj na forumSmile mam nadzieje, ze w tym roku uda ci sie pojsc na oddzial. Z tego co wiem to w IPiN niezle diagnozuja takze pewnie cie porzadnie przebadaja Wink
 
on
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 07/01/2011 19:25
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 03.01.11

[quote][b]Alia napisał/a:[/b]
Cześć. W Instytucie Psychiatrii miałeś mieć terapię stacjonarną czy oddział dzienny?[/quote]

Byłem na jednej kwalifikacji na stacjonarny. Co do leczenia w tych ramach nie było wątpliwości.
Mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie równie bezproblemowo. Tyle się nasłyszałem, że ciężko się tam dostać, co okazało się być niezgodne z prawdą w czym utwierdzała mnie również dr Zbudzka.

Na co należy jednak zwrócić uwagę? - otóż okres od kwalifikacji do hospitalizacji nie może przekroczyć 30 dni. Jest to istotne dla tych, którzy planują leczenie w konkretnym terminie.
Sam zaś oddział, bodaj F10 sprawiał wrażenie przyjaznego i zacisznego miejsca.
Zwróciłem uwagę na terapię rysunkiem. Niegdyś podczas jedynego pobytu w Klinice Psychiatrii w Bydgoszczy, skąd pochodzę lekceważąco traktowałem tego rodzaju terapię. Całkiem niesłusznie - odniosłem wrażenie, że ten rodzaj terapii bardzo mi pomógł, również w kontakcie z innymi pacjentami.
- ----- --
- [color=#ff0033]Oni[/color] wszyscy chcą mnie zabić!
- Kto taki? - nikt nie chce Cię zabić!
- No Ci, o których myślisz, że chcą!
- Ja o nikim takim nie myślę!
- To skąd w takim razie wiesz, że nie chcą?

 
irian
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 07/01/2011 20:04
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

hej Romku Smile
 
http://pamietnikirian.blog.pl
Alia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 07/01/2011 21:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Pytałam, bo mój mąż był tam na oddziale dziennym. I naprawdę dużo mu to dało.
 
Przeskocz do forum:

50,306,675 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024