09 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


mamswojswiat mamswojswiat
11:31:26 Offline
Mirbla Mirbla
2 dni Offline Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
6 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witam serdecznie
nienia1
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 12:20
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 14.07.10

Mam problemy z dusza od dawna, nerwica, depresja, lęki, ale dopiero 5 lat temu lekarze zdiagnozowali u mnie CHAD i dzięki dobrym lekom i terapii jakoś funkcjonuje, czasem bardzo dobrze , ale czasem, tak jak w ostatnim okresie źle, a momentami bardzo źle... Oczywiście mam depresję, bo na górce byłoby superSad to że żyję to właściwie cud ale chcę żyć i boje się niektórych myśli jakie mnie dręczą... Mam wrażenie że wszyscy się ode mnie odsuwają, tylko jedna ukochana osoba, mój Anioł trwa przy mnie, ale nie potrafi mi pomóc, ponieważ nie rozumie co znaczy ból duszy. Może się mylę, może przyjaciele chcą mi pomóc ale ja ich odtrącam, wiem że cierpię obecnie głównie przez nich. pozdrawiam wszystkich i dziękuję, że tu jesteścieSmile
ukochana Anioła
 
kohterka
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 13:05
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

WitajSmile
Fajnie,że tu do nas trafiłaś.
Spróbuj porozmawiać z tymi, na których Ci zależy. Ludzie bywają czasem tak samo zagubieni jak my. Może udało by się Wam pogadać o waszych obawach i spróbować zrozumieć się nawzajem.
Wiesz, też mam CHAD, taki typ depresyjny, choć górki też się zdarzają.
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Najpierw trzeba podjąć decyzję - żadnego samobójstwa. Potem myśleć, jak się zabezpieczyć. Czyli prewencja oraz sposoby radzenia sobie w kryzysie.
Edytowane przez kohterka dnia 14/07/2010 13:14
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
nienia1
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 14:00
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 14.07.10

dziękujęSmile
masz rację muszę porozmawiać, boje się najbardziej tego, że nie zostanę zrozumiana, a moje obawy dotyczące najbliższych staną się realne... Jestem osobą bardzo wrażliwą o bujnej wyobraźni i mam nadzieje że to co niszczy teraz moja duszę to bzdury, które się wyjaśnią. Od setek myśli które napawają mnie lękiem piecze mnie już głowa, a może nie jest tak że oni się o mnie nie martwią może to ja nie daje sobie pomóc... odcinam się od świata i zapędzam się do klatki, z której nie będę umiała wyjść... potrzebne mi tylko trochę siły i odwagi na rozmowę. BojęSad się że znowu ktoś mnie zrani
ukochana Anioła
 
kohterka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 14:18
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

Być może po rozmowie z nimi okaże się, że to przez co cierpisz, to Twój lęk i "tylko" lęk. Lęk ani Tobie ani Twoim najbliższym nic nie może zrobić. Dopuść bliskich do swojego świata, będzie Ci w nim bezpieczniej. Jak zaczniesz rozmawiać o lęku, to siłą rzeczy zdystansujesz się do niego. Daj sobie też czas na oswojenie tego.Niemal każdy boi się, że zostanie zraniony i niezrozumiany i to hamuje, więc nie jesteś z tym lękiem sama.
Edytowane przez kohterka dnia 14/07/2010 14:25
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 15:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Witaj Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Kati
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 16:34
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Witaj Nienia
 
nienia1
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 17:28
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 14.07.10

muszę się przyznać że kolejny raz się myliłam, dlaczego tak robię... widzę świat podły przerażający, nikomu nie ufam i myślę że wszyscy chcą mojej krzywdyAngry Rozmawiałam z przyjaciółką, martwi się o mnie. STRACH MA TAKIE WIELKIE OCZYSmile Czuję się lepiej wiedząc że się myliłam, choć muszę przyznać, że ostatnio w moim życiu tyle przykrości się wydarzyło, że musiało to eksplodować, za długo starałam się chować ból. Zginął mój ukochany piesek (na szczęście się znalazł) dowiedziałam się że ojciec ma raka (diagnoza lekarzy była mylna), rozstałam się z trzecim partnerem (na zawsze, za dużo miał już szans), nie mam pracy... ale mam cudownego przyjaciela, mojego Anioła, dzięki któremu mam siłę żyć no i moją ukochaną Milkę, cudownego małego yorka. Sami widzicie jak skacze mój nastrój. rano płakałam, potem krzyczałam, teraz się uśmiecham i tak codziennie, ale jedno wiem nie mogę być samaSmile
ukochana Anioła
 
martyna
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 18:09
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Nikt nie chce być sam, myślę, że każdy gdzieś tam chce być z kimś, singiel- jest mocno przereklamowane.
Jeśli masz w życiu przyjaciół doceń ich, bo czasem przychodzi czas kiedy bywają bardzo pomocni, ale przyjaźń to nie tylko branie a i dawanie czegoś od siebie lub poprostu siebie.
Nienia takie huśtawki bywają męczące, robisz coś w życiu by mniej kołysało?

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Kati
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 19:55
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Sami widzicie jak skacze mój nastrój. rano płakałam, potem krzyczałam, teraz się uśmiecham i tak codziennie, ale jedno wiem nie mogę być sama [/quote]
No to sam ten wniosek to już niezłe osiągnięcieSmile Niejeden latami dochodzi do punktu, w którym uzna, że jednak sam wszystkiego nie da rady udźwignąć. A Ty już to wiesz.

[quote]Nikt nie chce być sam, myślę, że każdy gdzieś tam chce być z kimś, [/quote]
Martyna, ja tam bym się za wszystkich bez wyjątku nie wypowiadała ale Ty wiesz, że ja pies na generalizację jestemSmile No i na mówienie w czyimś imieniu. Ale to fakt: bycie z kimś to wielka wartość, a Anioł, kimkolwiek nie jest, nieraz użycza nam swoich skrzydel, jak nasze zawiodą.
 
martyna
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 20:31
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Kati wiem że generalizuję ale jednak tylko nieliczni są outsiderami i wybierają swoją samotnie a cała reszta jest, pragnie być, marzy by być , śni po nocach.... z kimś Grin
no dobra bo mi się styki mózgowe przepalają Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
nienia1
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 21:00
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 14.07.10

cały czas pracuje nad sobą i wciąż daję, na tym głównie polega mój problem że wciąż daję a nie umie brać. Doceniam przyjaciół, ale czuję się niedoceniana... Jestem już po tylu terapiach że staram się radzić sobie sama, a gdy zauważyłam że dzieje się źle i chodzą mi po głowie myśli, których nie miałam już dwa i pól roku zaczęłam szukać pomocy dookoła. Przyjaciele nie zawsze potrafią pomóc, nie rozumieją. Mój Anioł namówił mnie bym pisała na forum z ludźmi takimi jak ja. Prawdę mówiąc dumna jestem z tego co już osiągnęłam, kiedyś w takich sytuacjach był szpital lub Smile,,s"
ukochana Anioła
 
kohterka
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14/07/2010 22:04
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

[quote][b]nienia1 napisał/aPfftrawdę mówiąc dumna jestem z tego co już osiągnęłam, kiedyś w takich sytuacjach był szpital lub Smile,,s"[/quote]
Brawo. Tak trzymaj.

Życzę Ci, żebyś była równie a nawet bardziej zadowolona z relacji w realu, co tu na forum. Nie zaniedbuj ludzi z realu. Staraj się o nich.
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
nienia1
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 00:18
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 14.07.10

Sada oni nie powinni starać się też o mnie? Ile jeszcze mam robić dla innych bym mogła zacząć myśleć o sobie... całe życie poświęcam innym, a gdy myślę o sobie zostaję sama...

ukochana Anioła
 
kohterka
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 07:50
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

Nienia, to nie tak. Oczywiście, że powinnaś również dostawać od nich a nie tylko dawać. Zacznij myśleć o sobie, nie rezygnując z relacji w realu. Pracuj nad tymi przyjaźniami, żeby dawały Ci satysfakcję. A nam zawsze możesz się wyżalić, jak będzie pod górkęSmile. Ps. Oczywiście my tutaj nie tylko się żalimyWink.
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
verdemia
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 08:10
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Witaj na forumSmile
 
irian
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 10:17
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

witaj Nienia Smile
 
http://pamietnikirian.blog.pl
hadassa
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 13:52
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Witaj Nienia,
ja też mam ChAD na etapie depresji, choć teraz jest duuużo lepiej
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
yvaine
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 15/07/2010 14:12
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

witamy. dobrze trafiłaś.Smile
 
nienia1
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 16/07/2010 12:06
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 14.07.10

Dziękuję za miłe przyjęcie... od wczoraj czuję sie lepiej i oby jak najdłużejSmile zostańcie moimi aniołkami, mam ich wokół siebie dużo ale im więcej tym łatwiej żyć z takim obciążeniem jak EFKAProsiProsi
ukochana Anioła
 
nienia1
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 16/07/2010 12:12
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 11
Data rejestracji: 14.07.10

Jestem matką dwóch najcudowniejszych facetów na świecie... jedynych prawdziwych mężczyzn...
Często czułam się jak mała dziewczynka, która stoi wśród tłumu i głośno wzywa pomocy, ale nikt nie słyszy.
Dusza bolała mnie tak bardzo, że wydawało mi się, iż jedynym lekarstwem na ten nie opisany i nie do zniesienia ból jest wieczny sen...
Życie było takie szybkie, a ja zatrzymałam się w miejscu przerażona, że nie nadążam, że jestem inna, że nie ma dla takiej delikatnej, wrażliwej osoby jak ja miejsca na obecnym szalonym świecie.
Wciąż jednak wierzyłam, że dobry los upomni się o mnie i wskaże drogę do szczęścia.
Ból duszy, tęsknota i strach przed rzeczywistością sprawiły, że swoje wstydliwe myśli zaczęłam przelewać na papier, nie pisałam zwykłego pamiętnika, lecz wiersze, które mam nadzieje pomogą wielu ludziom zrozumieć moją duszę, duszę osoby wyjątkowo wrażliwej, która za cenę życia szuka prawdziwej miłości.
Dotąd krzyczałam w tłumie nie używając głosu z nadzieją, że ktoś wyczyta cierpienie w mych oczach i wyciągnie do mnie rękę.
Teraz wiem, że nie można ukrywać emocji, lecz prosić o pomoc, ponieważ na świecie jest mnóstwo „ANIOŁKÓW”, które pomogą zawsze gdy poproszę i nie pozwolą mi zginąć.
W krytycznym momencie mojego życia dobrych aniołków pojawiło się tak dużo, że nie jestem ich wstanie wymienićSmile
ukochana Anioła
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witam Przedstaw się 5 30/12/2021 13:00
Witam Przedstaw się 3 18/02/2020 21:21
Witam magnolkowo :) Przedstaw się 7 08/11/2019 20:01
witam Przedstaw się 4 20/07/2019 17:43
Witam wszystkich Przedstaw się 7 27/05/2019 21:10

50,384,558 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024