17 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
iwejn.
Nadzieja
Dodany dnia 12/01/2011 21:25
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Jaskółka trzymam kciuki za CiebieSmile
Nim ja wybrałam się do swojego lekarza to także mineło bardzoo duzo czasu, dlatego doskonale Was rozumiem, ale warto zrobić ten krok, pokonać lęk i mimo wszystko spróbować zawalczyć o siebie, mimo wszystkich przeciwności jakie stają na naszej drodze, a koło nas nie ma, ani jednej osoby która, by nam w tym pomogłaSmile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 07:44
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

tak sobie myślę, że u mnie jest już lepiej, już nie mam takich potwornych myśli, i że chyba źle zrobiłam, że psycholog by wystarczył, może nawet i to by było za dużo, a lekarz... smutne, marnuje czas na takie osoby jak ja, którym się coś ubzdurało, kiedy mógłby na moje miejsce przyjąć osobę, która naprawdę jest w kiepskim stanie.
mam mętlik w głowie, i nie mam siły iść na zajęcia, chociaż wiem, że przynajmniej na chwilę przestanę myśleć o wieczorze i troszkę się rozluźnię.
 
hadassa
Dodany dnia 13/01/2011 08:23
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

[quote][b]yvaine napisał/a:[/b]
tak sobie myślę, że u mnie jest już lepiej, już nie mam takich potwornych myśli,(...)mam mętlik w głowie, i nie mam siły iść na zajęcia, [/quote]

Yvaine, to z twojego ostatniego posta...tu się chyba coś kłóci ze sobą, nie uważasz? Wcale nie czujesz sie lepiej, tylko usiłujesz sobie to wmówić, ale to nic da. Proszę, daj obie pomóc i idź do lekarzaPocieszacz
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 08:33
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

hadasso, tak, ale to nie są jakieś złe myśli, to bardziej przez stres.:*
a na zajęcia w końcu i tak nie poszłam...
 
verdemia
Dodany dnia 13/01/2011 09:48
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Yvaine to pomysl sobie racjonalnie! Ze facet bierze kase za przyjecie cie! Ma obowiazek, placisz podatki (ew twoi rodzice) i skladke. To jego praca. Skoro nic innego cie nie przekonuje to moze to. Co do wyboru psychologa czy psychiatry pierwszego to moim zdaniem psychiatra jest niezbedny jako pierwszy. Najwyzej powie ci tylko, ze masz sie udac do psychologa. Ale jak cos sie dzieje to juz zacznie cie leczyc.
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 09:53
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

no tak. i to w sumie niemałe pieniądze bierze, moim zdaniem. dość brutalnie to szarpnie moją kieszenią, ale już trudno.

mam takie pytanie, idę prywatnie, nie będą ode mnie wymagać żadnej książeczki zdrowia, czy potwierdzenia, że jestem ubezpieczona? bo ja mam przy sobie tylko dowód osobisty, ewentualnie legitymację studencką...

verdemio, dziękuję, bardzo mnie to podniosło na duchu.:*
 
Kati
Dodany dnia 13/01/2011 10:28
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Prywatnie to musisz wziąć ze sobą portfelSmile Powodzenia
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 10:34
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

[quote][b]Kati napisał/a:[/b]
Prywatnie to musisz wziąć ze sobą portfelSmile Powodzenia[/quote]
no tak.Grin
mam nadzieję, że nie zapomnę z tych nerwów.
 
modliszka
Dodany dnia 13/01/2011 14:02
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Yvaine to dobrze, że zdecydowałaś się na pójście do psychiatry.Chciałabym Ci jednak coś powiedzieć abyś była świadoma i nie rozczarowała się niepotrzebnie.Psychiatra to nie psycholog czy terapeuta - zadaje konkretne pytania i wypisuje receptę.Oczywiście są wyjątki ale jeśli idziesz prywatnie to nie liczyłabym na dłuższy pobyt w gabinecie (w tym wypadku czas to pieniądz).Dalej leki..Po pierwsze nie działają od razu, trzeba trochę poczekać na ich rozkręcenie się w Twoim organizmie.Po drugie nie ma co sugerować się opiniami innych, na każdego ten sam lek może działać inaczej.Po trzecie (moim zdaniem najważniejsze) nie powinnaś pokładać zbyt dużych nadziei co do leków.Owszem mogą dodać Ci energii, zlikwidować czarne myśli ale na pewno nie sprawią, że przestaniesz się nienawidzić.Problemy nie znikną a sytuacja ze studiami nie odwróci się o 180 stopni.
Nie pisze tego wszystkiego aby Cię zniechęcić, wręcz przeciwnie - nie chce byś zniechęciła się na własnej skórze.Leki to dobry początek ale bez działania, byc może bez terapii na nic się zdają.
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
hadassa
Dodany dnia 13/01/2011 14:46
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Cóż, nie da się ukryć, że Modliszka ma rację. Ale nie martw się tym wszystkim. Albo psychiatra ci powie, że nie kwalifikujesz się do leczenia psychiatrycznego i wyśle cię do psychologa. Najlepiej poproś go sama o konkretny namiar na kogoś. Albo cię zdiagnozuje i będzie starał się cię leczyć. Tak czy tak zyskujesz. co do leków, to prawda, że nie rozwiązą za ciebie problemów, ale tak jak napisała Modliszka, dodadzą ci energii, która jest bardzo potrzebna przy radzeniu sobie z kłopotami.
Powodzenia!Buziak
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 16:15
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

a teraz ja, nie zrozumcie mnie źle. nie chodzi mi o leki, nie oczekuję, że nagle stanę na nogi. ja tylko chcę teraz ogarnąć studia. potrzebuję tylko zaświadczenia, że nie byłam w stanie chodzić na zajęcia, z jakiśtam powodów. jeśli będę to miała, wszystko inne się poukłada...
 
verdemia
Dodany dnia 13/01/2011 17:02
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

samo sie pouklada??? yvaine....
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 17:12
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

znaczy, nie tak że samo. ale od czegoś trzeba zacząć, małymi kroczkami... prawda?
[small][bo czasem jest ciężko, ale przecież w głębi duszy chcę dla siebie jak najlepiej, i siebie kocham, chociaż bardzo nienawidzę...][/small]
 
modliszka
Dodany dnia 13/01/2011 17:28
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Wybacz ale wątpię by lekarz, który zobaczy Cię pierwszy raz na oczy wypisał Ci wsteczne zaświadczenie.Tym bardziej, że nie mowa tu pewnie o tygodniu czy dwóch..Naprawdę życzę Ci abym się myliła - znam jednak trochę realia..
Yvaine dostaniesz te zaświadczenie i co dalej? Kolokwia, egzaminy czy co tam masz zaliczą się same? Tak z marszu zaczniesz się uczyć, chodzić za wykładowcami, zaliczać? Przy tym jednocześnie uczęszczac na bieżąco na zajęcia co by nie narobić sobie kolejnych zaległości.Myślisz, że to Cię nie przerośnie? Nie wrócisz do punktu, w którym teraz jesteś..
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 17:38
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

chcę wziąć indywidualny tok...
nie wiem, nie myślę o tym. na razie żyję dniem dzisiejszym.
idę...
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 21:12
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

dostałam leki, za miesiąc kolejna wizyta.
jestem na siebie zła.
 
Nadzieja
Dodany dnia 13/01/2011 21:16
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

ale co lekarz stwierdził depresję?
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 21:20
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

tak. ale taką średnią, więc raczej nic poważnego.
ale nie powiedziałam mu wszystkiego, było tak, jak myślałam. sama z siebie nie mówiłam, odpowiadałam tylko na pytania.
i miałyście rację, nie dostałam żadnego zwolnienia, ani nic. nawet o to nie pytałam.
chyba byłam zbyt zestresowana, błądziłam wzrokiem po całym gabinecie, przebierałam nogami...
 
Jaskolka
Dodany dnia 13/01/2011 21:50
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

[quote][b]yvaine napisał/a:[/b]
ale nie powiedziałam mu wszystkiego, było tak, jak myślałam. sama z siebie nie mówiłam, odpowiadałam tylko na pytania.
[/quote]

Dokładnie tak samo miałam, jak 2,5 miesiąca temu poszłam do psychiatry... Tylko że ja sobie wyobrażałam, co jej mówię, starałam się to ubrać w myślach w słowa - i też w końcu mi wyszło tylko odpowiadanie na pytania. I również byłam potem na siebie zła.

Mam nadzieję, że uda Ci się następnym razem bardziej otworzyć. A czy dowiedziałaś się czegoś odnośnie psychoterapii?
 
yvaine
Dodany dnia 13/01/2011 21:52
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

ja wcześniej sobie wymyśliłam, co powiem, i jak. a gdy weszłam, nagle pustka.

nie. za miesiąc tylko tak kontrola, jak działają leki.
 
Przeskocz do forum:

50,476,573 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024