17 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
iwejn.
yvaine
Dodany dnia 17/11/2010 13:20
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

wstyd mi za siebie.

i dziękuję Wam za wszystkie słowa.:*
 
irian
Dodany dnia 26/11/2010 17:46
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

niech CI nie bedzie wstyd tylko zmotywuj sie do działania...
 
http://pamietnikirian.blog.pl
Kati
Dodany dnia 26/11/2010 23:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Podpisuję się pod Irian. No i jeszcze daj znak życia czasem
 
Nadzieja
Dodany dnia 29/11/2010 14:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Co u Ciebie Yvaine?Smile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
yvaine
Dodany dnia 09/01/2011 10:56
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

i znowu zbyt długi zastój.
kilkakrotnie próbowałam coś napisać, ale brakowało słów. i odwagi, odwagi chyba przede wszystkim.

mam pytanie, czy ktokolwiek z Was orientuje się, jak wygląda sprawa z Indywidualną Organizacją Studiów?
mam mnóstwo nieobecności z ćwiczeń, i wiem, że nie jestem w stanie tego nadrobić, tym bardziej, że nie mam siły podnieść się z łóżka i nawet próbować przeprowadzić jakąkolwiek rozmowę z moimi prowadzącymi. sama myśl o tym mnie wykańcza. a jednak chciałabym ten kierunek kontynuować.
jak zwykle zostawiam wszystko na ostatnią chwilę, i kiedy to wszystko zaczyna się na siebie nakładać, ja chowam się do szafy i czekam, aż ktoś rozwiąże wszystko za mnie.
czy aby ubiegać się o IOS, muszę mieć oświadczenie od psychiatry, czy od psychologa wystarczy? i czy w ogóle klasyfikuję się do takiej formy? jestem na pierwszym roku, to jest pierwszy semestr...
przeraża mnie to, w jakim tempie potrafię niszczyć swoje życie.
ale mam obok siebie życzliwe osoby, którym ostatnio dałam mocno popalić, i błagają mnie ze łzami w oczach, żebym w końcu coś ze sobą zrobiła.
a mnie to śmieszy, ja nie widzę sensu i nie mam siły, ale obiecałam.
 
verdemia
Dodany dnia 09/01/2011 11:08
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

yvaine dobrze, ze jestes!!
z tego co wiem IOS nie przysluguje na 1 roku studiow. Watpie nawet czy dadza ci dziekanke na drugi semestr jakbys chciala sie leczyc. Ale...zawsze mozna jakos ominac prawo jak trafisz na dobrego dziekana ds studenckich. Wez zaswiadczenie od psychiatry i idz. Sprobowac zawsze mozna, bo nic nie tracisz.
Yvaine...sama widzisz, ze kolorowo nie jest. Studia to nie najwazniejsza sprawa w zyciu i spokojnie mozna je odlozyc na pozniej. A poza tym chyba juz ci ciezko naprawde z tym wszystkim. Moze pomysl o konkretnym leczeniu? Studia zawsze mozna z wieksza sila i checia i zdrowiem przede wszystkim zaczac od pazdziernika od nowa. To naprawde TYLKO rok. Po czasie nawet nie zauwazysz, ze cos cie ominelo, a mozesz tylko zyskac dzieki leczeniu.
 
Kati
Dodany dnia 09/01/2011 11:57
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]mam obok siebie życzliwe osoby, którym ostatnio dałam mocno popalić, i błagają mnie ze łzami w oczach, żebym w końcu coś ze sobą zrobiła.
a mnie to śmieszy, ja nie widzę sensu i nie mam siły, ale obiecałam.[/quote]
Normalnie jakbym o sobie czytała... więc spokojnie zadam Ci pytanie, jakie sama słyszę: za co się tak nienawidzisz, Ywaine?
 
yvaine
Dodany dnia 09/01/2011 12:02
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

[quote][b]Kati napisał/a:[/b]
[quote]mam obok siebie życzliwe osoby, którym ostatnio dałam mocno popalić, i błagają mnie ze łzami w oczach, żebym w końcu coś ze sobą zrobiła.
a mnie to śmieszy, ja nie widzę sensu i nie mam siły, ale obiecałam.[/quote]
Normalnie jakbym o sobie czytała... więc spokojnie zadam Ci pytanie, jakie sama słyszę: za co się tak nienawidzisz, Ywaine?[/quote]
...
nie wiem. w chwili obecnej, za wszystko.
zaczynało się małymi kroczkami, od szkoły, poprzez brak akceptacji własnego ciała, a teraz czegokolwiek nie zrobię, i tak siebie za to nienawidzę.
 
Kati
Dodany dnia 09/01/2011 12:13
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Ok, to jest to, co wiesz - a za co się nienawidzisz tak pierwotnie? I to jest na terapię. mnie się w pewnym momencie wydawało, że już wiem, że obrałam swoją cebulę ostatecznie głęboko, że doszłam do sedna. Teraz zaczynam podejrzewać, że jeszcze nie.... Ewentualnie doszłam, tylko świadomość nie poszła w parze z akceptacją, a wręcz przeciwnie.
 
yvaine
Dodany dnia 09/01/2011 12:47
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

chciałabym żyć normalnie, bez tego ciągłego myślenia i analizowania, że mogłabym zrobić coś lepiej.
nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam z siebie zadowolona.
 
hadassa
Dodany dnia 11/01/2011 16:25
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Yvaine, a byłaś w końcu u lekarza czy nie?

Co do odkładania na ostatnią chwilę i wpadania potem w panikę, to też tak mam i nieraz w ten sposób nabawiłam się kłopotów i to niemałych, więc cię rozumiem. Ale zrób jak radzą dziewczyny. Weź zaświadczenie od lekarza i idź do dziekana, może trafisz na kogoś ludzkiego. PowodzeniaPocieszacz
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
yvaine
Dodany dnia 11/01/2011 19:35
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

nie byłam.
idę w czwartek.
mam cudowną przyjaciółkę, zadzwoniła za mnie, umówiła, nie wiedziałam, że aż tak szybko będzie pierwszy wolny termin.

teraz oczywiście w głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości, czy dobrze zrobiłam, co mu powiem, i czy mnie nie wyśmieje...
 
yvaine
Dodany dnia 12/01/2011 14:44
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

parszywie się dziś czuję, pasożytniczo troszkę. coraz częściej nachodzą mnie takie myśli; zadręczam innych swoimi żadnymi problemami, szukam uwagi, a później uciekam i mówię, że nic wam do tego.
zmęczona jestem, i zagubiona.
i dziś jedyne, co bym chciała, to żeby ktoś przyszedł, pogłaskał mnie po główce, zrobił herbaty, a później zostawił w spokoju.
 
verdemia
Dodany dnia 12/01/2011 14:46
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

lekarz sper Smile yvaine, przemysl co mu powiesz, ale absolutnie nie mysl o tym, ze go zadreczasz problemami. Trzymam kciuki za czwartekSmile
 
yvaine
Dodany dnia 12/01/2011 14:51
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

próbowałam myśleć, co powiedzieć, ale głowa mnie od tego wszystkiego boli, chyba pójdę całkiem spontanicznie.
dziękuję, przydadzą się kciuki, bo znając siebie, mogę uciec stamtąd w ostatniej chwili.:*
 
hadassa
Dodany dnia 12/01/2011 17:23
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Yvaine, może weź ze sobą tę koleżankę? To na pewno dodałoby ci otuchy.
Poza tym myślę, że to bardzo dobrze, że idziesz i lekarz na pewno nie pomyśli, że zadręczasz go swoimi problemami. Przecież to jego praca!
A koleżanka na pewno się ucieszy jak wreszcie pozwolisz sobie pomóc i nie będzie ci miała wtedy za złe, że ją zadręczasz,Pocieszacz
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
yvaine
Dodany dnia 12/01/2011 18:03
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

bardzo chętnie bym z nią poszła, ale ona jest w moim mieście rodzinnym, nie da rady do mnie dojechać.
 
Nadzieja
Dodany dnia 12/01/2011 18:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

PowodzeniaWink
Wiesz Yvaine, kiedyś na początku, gdy zaczęłam się leczyć, powiedziałam lekarzowi dokładnie to co Ty mówisz, że go męcze i zadręczam swoimi problemami, a On usmiechnął sie i odpowiedział, że tak nie jest, bo właśnie to jest jego praca, a On jest po to by mi pomóc. Więc głowa do góry.
Pierwsza wizyta jest ciężka i chyba każdy przechodzi przez te mysli, że jego problemy to właściwie nie problemy itp.
Tylko pytanie dlaczgo tak utrudniają życie? To jest pytanie???
Masz rację idź spontanicznie, lekarz wszystkiego się dopyta.
Więc jeszcze raz głowa do góry i napisz jak byłoPocieszacz
Edytowane przez Nadzieja dnia 12/01/2011 18:22
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Jaskolka
Dodany dnia 12/01/2011 18:34
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

[quote][b]Nadzieja napisał/a:[/b]
chyba każdy przechodzi przez te mysli, że jego problemy to właściwie nie problemy itp.
Tylko pytanie dlaczgo tak utrudniają życie?[/quote]
Nadi, chyba powinnam sobie to wbić do głowy, powiesić nad łóżkiem, nie wiem... Choć pewnie i tak bym w chwilach spokoju w to nie wierzyła (kurczę, a ja myślałam, że tylko w czasie doła nie wierzę w różne rzeczy, hehe). Cóż, teraz staram się znów przekonać do wizyty u psychiatry - pół kroczku do przodu, cały sus w tył... ech, może w końcu coś mi z tego wyjdzie Wink

Yvaine, trzymam kciuki!
 
yvaine
Dodany dnia 12/01/2011 18:40
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

dziękuję Wam.:*
 
Przeskocz do forum:

50,477,254 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024