17 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
iwejn.
Kati
Dodany dnia 29/06/2010 12:31
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]od dziś zaczynam rozważać życzenie sobie tak dobrze jak życzę innym[/quote]

No... to powinno być mottem każdej z nas tutaj Grin
 
verdemia
Dodany dnia 29/06/2010 19:36
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

czas na zdrową dawkę egoizmuGrin
 
yvaine
Dodany dnia 30/06/2010 10:55
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

przygotowuję się psychicznie na kolejną porażkę.
 
Mademoisellka
Dodany dnia 30/06/2010 11:11
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Piszesz jakbyś nigdy nie słyszała o samospełniającej się przepowiedni. A może naprawdę chcesz żeby to była porażka aby sobie udowodnić jaka jesteś beznadziejna? W każdym razie- proszę nie pisz tak. Mnie też najlepiej nie poszło ale staram się nie panikować.
Powodzenia :*
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
yvaine
Dodany dnia 30/06/2010 15:08
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

no... nie jest najgorzej, ale nie starczy mi na Poznań. historię poprawiłam o 20% - to jedyne, czym mogę się pochwalić, chociaż końcowy wynik nie jest imponujący.
jestem zmęczona, idę spać.
 
yvaine
Dodany dnia 05/07/2010 13:26
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

jestem zmęczona nieumiejętnością wyrażania siebie.
 
hadassa
Dodany dnia 05/07/2010 14:11
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Cześć Yvaine,
cieszę się, że do nas wróciłaś, ale wolałabym ,żebyś była w lepszej formie.
Nie było, bo byłam na wczasach akurat jak znowu się pojawiłaś, ale już przeczytałam to co dopisałaś ty i inni i widzę, że właściwie nic się nie zmieniło i to mnie martwi.
Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: [b]czy chcesz żeby twoje życie zmieniło się na lepsze?[/b]
Jeśli tak to zacznij od wizyty u lekarza. Bo sama i tak nie rozwiążesz dyematu czy jesteś chora czy nie.

[quote][b]yvaine napisał/a:[/b]
[i]a co jeśli to nie choroba?
wszyscy mi mówią, że sama siebie nakręcam i po prostu nie chcę. może mają rację...
punkt krytyczny - kiedy sama nie rozumiem siebie i nie potrafię odczytać swoich zamiarów[/i].-.-[/quote]
Na moje nieprofesjonalne oko masz depresję, świadczy o tym twoje poczucie beznadziejności i izolowanie się od ludzi. Tu nic nie pomoże ''branie się w garść'', to nie jest ''nakręcanie się'', tu są potrzebne leki, a potem gdy twój stan sie poprawi psychoterapia,by dojść do psychicznych przyczyn choroby. Twoi znajomi nie rozumieją i ty chyba też nie, że jednym z objawów depresji jest własnie kompletna nieumiejętność brania się w garść. Ale wierz mi, że dobrze dobrane leki zlikwidują tę bezsilność.
więc do znudzenia będę ci powtarzać, żebyś jednak poszła do lekarza, bo jeśli naprawdę chcesz jakiejś zmiany na lepsze, to jest pierwszy krok który powinnaś zrobić.
Tu na Efce możemy udzielić ci wsparcia psychicznego i zrozumienia, ale nie wyleczy to cię z choroby.
PocieszaczPocieszaczPocieszacz
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
Perfidia
Dodany dnia 05/07/2010 22:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[color=#ff0000]Hadasso - to świetnie, że starasz się pomagać. Jednak chciałabym Ci zwrócić uwagę na jedną rzecz. Napisałaś:[/color]
[quote]Na moje nieprofesjonalne oko masz depresję, świadczy o tym twoje poczucie beznadziejności i izolowanie się od ludzi. [/quote]
[color=#ff0000]Nawet Ci, którzy mają profesjonalne oko na tym forum unikają stawiania diagnoz. Poczucie beznadziejności i izolowanie się od ludzi nie są objawami specyficznymi tylko dla depresji.
Stąd prośba - starajmy się unikać takich sformułowań. Bo tak na prawdę to czemu one służą? Już nie jeden raz była tutaj dyskusja o doczepianiu etykietek. A stawianie diagnoz zostawmy lekarzom.

Dziękuję za uwagę.[/color]
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
hadassa
Dodany dnia 05/07/2010 23:42
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Przepraszam Perfidio, postaram się więcej tego nie robić, zagalopowałam się, bo uważam że Yvaine potrzebuje bardziej profesjonalnej pomocy niż to co możemy jej tu zaoferować.
Yvaine, mam nadzieję, że się nie gniewaszProsi
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
yvaine
Dodany dnia 06/07/2010 09:46
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

hadasso, ależ skąd! Buziak granica między poradą a diagnozą jest bardzo płynna.
 
Perfidia
Dodany dnia 06/07/2010 11:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Nie ma za co przepraszać. Myślę, że ważne jest to, aby zwracać uwagę na takie rzeczy, które mogą (podkreślam mogą, nie muszą) narobić problemów, a w sumie nie pomagają.

Yvaine - na czym polega Twoja nieumiejętność wyrażania siebie? Nie pytam złośliwie, po prostu za tymi słowami mogą się kryć najróżniejsze rzeczy. Podziel się :-)
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
yvaine
Dodany dnia 06/07/2010 12:39
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

[o, nawet mam problem, żeby to wytłumaczyć.]
czasem chciałabym wyzbyć się swoich uczuć, wyrzucić je na zewnątrz. w tym celu między innymi zarejestrowałam się tutaj, prowadzę też bloga, ale to niewiele daje. nie umiem jasno i przejrzyście pokazać, co czuję, co mam na myśli.
Perfidio, mam nadzieję, że zrozumiałaś. Smile
 
Perfidia
Dodany dnia 06/07/2010 23:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Zrozumiałam Pfft

Zadałam to pytanie, bo czasem jest tak, że ktoś uważa się za osobę nierozumianą i może narzekać na to, a w rzeczywistości delektuje się pozycją outsidera. Na niektórych to działa jak narkotyk.

Moim zdaniem jest zasadnicza różnica pomiędzy poczuciem bycia nierozumianym, a trudnościami w wyrażaniu siebie. W pierwszym przypadku ciężar problemu przesuwa się na otoczenie, w drugim na siebie. Myślę, że sekret polega na tym, aby znaleźć równowagę.

Bądź dla siebie bardziej wyrozumiała. Czasem, pomimo najlepszych chęci i otwartości w wyrażaniu własnych emocji, inni i tak nas nie rozumieją lub rozumieją opacznie.

Jeżeli ciąży Ci to wszystko w środku i nie wiesz jak to wyrazić, jak się tego pozbyć to znaczy tylko tyle, że nie znalazłaś jeszcze sposobu, aby się z tym uporać. Można to zrobić na dwa sposoby - odnaleźć przyczynę i łagodząc ją lub eliminując uspokoić tę burzę w środku. Albo nauczyć się radzić sobie z tym - poprzez sport, sztukę, pisanie, medytację, taniec, opieka nad zwierzętami - możliwości jest mnóstwo.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
yvaine
Dodany dnia 07/07/2010 16:23
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

zabijam wyrzuty sumienia na zakupach, wydając pieniądze, których teoretycznie nie mam. chwilowo ogarnęła mnie dziwna euforia, mam ochotę krzyczeć i skakać, co jednak w żaden sposób nie wpływa na postrzeganie mnie samej.
denerwuję się, jutro mam pierwsze wyniki z uczelni, gdzie chcę iść najbardziej na świecie, jednocześnie wiedząc, że nie mam szans się tam dostać.
gorzko mi.
 
martyna
Dodany dnia 07/07/2010 18:21
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Yvaine a nie po to są marzenia by je spełniać? by wyznaczać sobie jakiś cel w życiu i do niego dążyć, nasze życie wtedy wydaje się sensowniejsze.Życzę Ci byś dostała się na tą uczelnie, ale czasem bywa tak, że to nie to miejsce i nie ten czas by to docenić. Powodzenia < trzymam kciuki> Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
yvaine
Dodany dnia 08/07/2010 14:37
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

nie dostałam się, jestem tępa.
 
hadassa
Dodany dnia 08/07/2010 15:25
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Nie jesteś Yvaine, po prostu niektórzy byli lepsi.
Spróbuj na inne, mniej oblegane uczelnie.
Ja też skończyłam studia na ''prowincjonalnej'' uczelni, a nie tam gdzie marzyłam.Ale dziś się tym nie martwię. Mam nowe marzenia i staram się dążyć do ich realizacji. Wszystko się ułoży jeśli tylko dasz sobie szansęPocieszacz
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
verdemia
Dodany dnia 08/07/2010 15:31
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

To, ze nie dostałaś się na studia to nie oznacza, ze jesteś tępa!!
 
yvaine
Dodany dnia 08/07/2010 15:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 370
Data rejestracji: 22.04.10

teraz nic nie ma znaczenia. może mi minie, ale na chwilę obecną mam ochotę przespać całe życie.
 
martyna
Dodany dnia 09/07/2010 07:27
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Yvaine widocznie nie to miejsce i nie ten czas.Wydaje mi się, że spokojnie i rozsądnie trzeba podejść do sprawy. Ja skończyłam 2 kierunki studiów i robię specjalizacje internistyczną, choć po drodze różnie bywało.
Yvaine będzie dobrze, samobiczowanie nie pomaga i nic nie wnosi.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:

50,479,237 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024