06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
Na żywo Na żywo
Mathews Arleen Mathews Arleen
3 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia osobowości
 Drukuj temat
bo ja
@gnieszka
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 17:35
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

Nie mam siły bić się z rzeczywistością.
Od dziecka wiedziałam, że chce być mądrym człowiekiem, skończyć studia. Marzył mi się doktorat, kurs psychoterapii.
ot marzenia ściętej głowy.
A jestem za głupia na wszystko. Znów mam pozawalane rzeczy na studiach przez to, że nie mam siły wyjść z mieszkania. Znów musze szukać mieszkania. Znów mam podejmować trudne decyzje. A ja po prostu nie mam siły. Nie mam siły wierzyć, że może być lepiej. Widaćnależy mi się.
Wracam do rodzinnej miejscowosci. Nie ma co siedzieć w wielkim mieście, nie dam rady skończyć studiów, a przyjaciól i tak nie mam.
Nie mam siły już nawet ryczeć.
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
verdemia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 17:41
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

the simpson co powoduje, ze nie masz siły życ?
 
@gnieszka
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 17:43
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

jestem głupia, czuje sie głupia. Nie skończe studiów. Nigdy nie osiągne tego co bym chciała. taka swadomosc skutecznie demotywuje do czekokolwiek
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
verdemia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 17:48
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

NIKT nie jest na tyle głupi żeby nie zaliczyć studiów. Głupota to bezsensowne pojęcie. Widocznie jest coś co nie daje ci żyć, odbiera siły i chęć do nauki. Może nieodpowiednie studia? Może nieuporządkowane sprawy emocjonalne? Może zły klimat w danym mieście? Ja tylko zgaduje, powodów może być milion, ale...zawsze przyczynę można zlikwidować. Najgorsze w tym wypadku jest poddanie się i powrót do rodziny...nic tym nie osiągniesz. A jestem pewna, że osiągnąć w życiu można wiele jesli tylko patrzy sie na nie realnie.
trzymaj się i nie poddawaj się!
 
@gnieszka
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 17:51
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

dzieki. ale ja na prawde nie wyobrazam sobie zycia bez studiow. a studia to juz raz zmianiałam bo nie wyrobiłam. a teraz mam wypominaja mi, ze "sppierdolilam" kolejny rok, i tyle ich kasy poszło w błoto
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
martyna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 18:14
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

A kto powiedziałam, że głupota objawia się brakiem studiów? żeby je skończyć trzeba dużo szczęścia i samozaparcia, głupota mądrość to nie to. Czy znasz kogoś kto by mądrości życiowej nauczył się na studiach? bo ja nie, a taka jest dla mnie najcenniejsza. A kasa ? no cóż, jest ważna by trzeba z czegoś żyć, ale nie powiedziałabym że najważniejsza. To tak jest że dziś ją masz, a jutro już nie.
Z tego co się zdążyłam zorientować masz przyjaciół albo kandydatów na nich tylko rozejrzyj się wokół.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
verdemia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 18:35
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

skoro wypominają to tym bardziej nie wracaj do domu. Poszukaj zajęcia, nie popadaj w marazm tylko żyj dalej! Studia z czasem skończysz jak odnajdziesz te odpowiednie dla siebie.
Jesteś młoda...nic dziwnego że szukasz drogi życiowej...
 
@gnieszka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 18:42
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

tylko, że powinnam juz byc na 3 roku a ja nadal tkwie na pierwszym.
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
Makro
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 19:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Intelekt nie ma nic wspólnego ze studiami. Miałem wątpliwą przyjemność widzieć mało rozgarnionych medyków, chemików, informatyków ....
Może warto się zastanowić co utrudniło ci w znalezieniu się na 3 roku - nie sądzę, aby to był brak zdolności w nauczeniu się pewnej ilości stron książki.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
@gnieszka
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 19:29
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

Makro znam ludzi, którzy są na poziomie intelektualnym gąbki i czasem wydaje mi sie, że jestem od nich mądrzejsza. Ale oni kończą studia, a ja za cholerę nie mogę.
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
Makro
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 19:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

No właśnie - dlaczego? Przecież nie dlatego, że jesteś głupia skoro znasz "głupszych" i kończących studia.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
@gnieszka
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 19:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

mam za dużo problemów ze sobą, żeby umieć być na studiach tak jak powinnam. A nieoczekiwanie zaczeło mi na sobie zależeć, stad pomysł szpitala. Ale to też moje studia zzepchneło na dalszy plan. Rodzice beda mi do konca życia wypominać. Ja sobie też.
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
verdemia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 20:11
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

pomyśl sobie jak wiele zyskujesz przy pobycie w szpitalu!! więcej emocjonalnie, intelektualnie, towarzysko, rozwojowo itd itd!! nie ma sobie czego wypominać bo to TYLKO trzy lata!! życie masz jeszcze przed sobą długie!!
 
Nadzieja
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 21:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Właśnie masz, za dużo problemów... Dlatego pomyśl o dziekance. Na pewno nie rezygnuj. Zajmij się sobą, czyli idź do szpitala. Nie ważne, co myślą rodzice,Ty wiesz najlepiej co jest dla Ciebie dobre. Powrót do domu po rzuceniu studiów nie jest dobrym pomysłem. Jestem nawet przekonana, że Twój stan się pogorszy. Zawalcz o siebie. Stać Cię na wiele już to pokazałaś. Jesteś dorosła i sama o siebie umiesz zadbać, udowodniłaś to zapisując się na kwalifikacje. Ja trzymam kciuki, żeby Ci się udało. Po terapii w szpitalu może nie od razu, ale z czasem wszystko wróci do normy. Ukończysz upragnione studia. Tylko powoli daj sobie na to szansęWink
Na koniec powiem Ci, że bardzo żałuję iż po ukończeniu studiów wróciłam do swojej rodzinnej miejscowości i domu rodziców.Dlatego zastanów się, nie popełniaj mojego błędu. Oczywiscie zrobisz jak będziesz uważać. Trzymam za Ciebie kciuki.Pocieszacz
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
@gnieszka
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 21:33
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

Po pierwsze nie moge wziąść dziekanki - jestem na pierwszym roku i wszystko wskazuje na to, że zawale pierwszy semestr
po drugie - do szpitala nie wiadomo czy mnie przyjmą, a nawet jeśli, to może sie okazać, że na miejsce czeka się bardzo długo.
Do rodziców wracać nie chce. Od zawsze chciałam sie stamtąd wyprowadzic. Ale nie utrzymam sie saama tutaj gdzie teraz mieszkam. boje sie... pocięłam się pierwszy raz od bardzo dawna.
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
Kati
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2010 22:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

No to teraz się pozbieraj i zaczynasz od nowa, tak? Jutro być może będzie lepiej. Albo pojutrze Pocieszacz
 
verdemia
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2010 11:27
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Cięcie się to żadne rozwiązanie problemu. Prawda jest taka, że życie idzie dalej i mimo, ze dziś się potniesz jutro będzie nowy dzień i co? Nadal nic? Trzeba podjać decyzje. Szukac pracy, zajęcia albo mimo wszystko zmusić sie do studiowania, można wyjechać na misje do Afryki pomagać dzieciom itd...
Dasz radę! zobaczysz...
A jeżeli naprawde jest tak fatalnie to jest mnóstwo szpitali gdzie czeka się bardzo krótko. kraków to nie jedyne miejsce w Polsce.
 
modliszka
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2010 19:57
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

the_simpsons strasznie mi przykro że u Ciebie tak się dziejePocieszacz
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
@gnieszka
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2010 21:28
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

no i poszłam na zajęcia, no i większość pozaliczałam. Jakos jest znowu wróciłam do czegoś co można nazwać "trzymaniem się za mordę" Dalej cięzko, ale lepiej niż wczoraj.
Dzięki, za to, że mnie nie olaliście.
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
Nadzieja
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2010 21:44
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

No i super. Cieszę się bardzo. Głowa do góryWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:

50,371,377 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024